+ Konuyu Yanıtla
1 / 5 Sayfa 12345 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 44 ileti bulundu.
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Çok Borcum Var ve giderek artıyor Nasıl Kurtulurum

Asiye
    --16 yıldır ticaretle uğraşmakta ve 12 yıldır düzenli olarak kredi kartı kullanmaktadır.
    --Aile şirketinde %50,başka bir bir şirkette de %50 hissesi vardır.(10'ar bin ytl sermayeli)
    --Aile konutunda ikamet etmektedir.
    --Bankaların nazarında itibarlı bir müşteridir,bilançoları güzeldir.
    --Kendi adına yüksek limitli 4 adet kredi kartı vardır.
    --Eşi adına yüksek limitli 4 adet kredi kartı vardır.
    --Aile şirketi adına 2 adet ticari kredi kartı vardır.
    --Kendi adına hiç bir mal varlığı yoktur.
    --Eşi adına bir kaç taşınmaz vardır.
    --Aile şirketi adına 1 adet binek oto vardır.

Mecburi bir sağlık harcamasının tetiklediği, peşi sıra gelen ekonomik şartlardan nasibince etkilenmesi,gelir-gider dengesini ters yönde etkilemiş zor günler geçirmekte ve ilerisi için karamsarlığa kapılmaktadır.

--Ağustos 2008 itibariyle kartlarında herhangi bir olumsuzluk bulunmamakta fakat toplam kart borcu ***90.000.00*** Ytl'ye yükselmiştir.
    --Daha kullanılabilir 60.000.00 Ylt boş limiti vardır.
    --Bu foruma ve bu konu başlığına yazı yazdığına göre durum ciddidir.

--İnsan hayatında "keşke"lerin sonu gelmez.Bunu çok iyi bilmektedir.
    --Nasrettin hoca misali "Damdan düşenlerin" ve "keşke" diyenlerin tecrübelerinden faydalanmak istemektedir.
    --Kötünün kötüsü günler için tedbir almak istemektedir.

--"...Ben şöyle yapmakla büyük bir hata yapmışım,sakın sen böyle yapma" diyecek damdan düşenlerin geçmiş tecrübelerine ihtiyacı vardır.

--İnsiyatifi banka avukatlarının iki dudağı arasına bırakmak istememekte
    --Kuralları kendisi koyamayacağı için oyunun kurallarını çok iyi öğrenmeye çalışmaktadır.

--Olurda felaket senaryoları yaşanırsa,Asiye ne yapmalıdır.

Asiye nasıl kurtulur ?

Hukuki NET Güncel Haber

Çok Borcum Var ve giderek artıyor Nasıl Kurtulurum konulu yargıtay kararı ara
    Çok Borcum Var ve giderek artıyor Nasıl Kurtulurum konulu hukuk haber
    Konu Asiyekurtulurmu tarafından (06-08-2008 Saat 08:48:15 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Asiye nasıl kurtulur ?

benimde asiyenin durumundan farksız değil...aşağı yukarı 20 bin ytl kredi kartı borçlarım var, neredeyse hepsi icralık oldu olacak, üzerime hiçbir mal varlığı yok, işsizim, acaba banka benden nasıl parayı tahsil edecek...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    47
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

valla benim tavsiyem eğer kartlar amiyene tabirle patlamayacak ise ödemeye çalışın derim yok şu anda ödemem mümkün değil derseniz daha 60.000 y.t.l limit var demişsiniz bence o limiti ya nakit çekin yada başka bir şekilde kullanıp nakite çevirin.çünkü ödeme yapmassanız o bakiyede eriyip gidecek .En azından bu parayı bir kartı komple kapatmakta kullanırsıznız borçlu kart sayınızda 3 iner.Ozaman diğerlerine borç artacak onuda bi ara düşürsüz diye geçiyor aklımdan.Ha bi de şu var hiç ödememeyide düşünüyor olabilirsiniz malınız mülkünüz yoksa icra vs. olaylardan etkilenmeyecekseniz.60.000 y.t.l az para değil kurun bi iş bakarsınız işiniz iyi gider.ozaman oturur konuşursunuz bankalarla

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yildiz9420 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    valla benim tavsiyem eğer kartlar amiyene tabirle patlamayacak ise ödemeye çalışın derim yok şu anda ödemem mümkün değil derseniz daha 60.000 y.t.l limit var demişsiniz bence o limiti ya nakit çekin yada başka bir şekilde kullanıp nakite çevirin.çünkü ödeme yapmassanız o bakiyede eriyip gidecek .En azından bu parayı bir kartı komple kapatmakta kullanırsıznız borçlu kart sayınızda 3 iner.Ozaman diğerlerine borç artacak onuda bi ara düşürsüz diye geçiyor aklımdan.Ha bi de şu var hiç ödememeyide düşünüyor olabilirsiniz malınız mülkünüz yoksa icra vs. olaylardan etkilenmeyecekseniz.60.000 y.t.l az para değil kurun bi iş bakarsınız işiniz iyi gider.ozaman oturur konuşursunuz bankalarla
    yukarıda yazıma ekleme yapmak istiyorum, 10 bin ytlsini kredi olarak ödüyorum, maaşımın hepsi krediye gidiyor, diğer kredi kartları patladı elimde, ödemem mümkün değil, niye bu kadar borç oldu derseniz, yeni evlendiğim için düğün borçları falan filan, aile desteği hiç yok, yardım edecek kimsem yok anlayacağınız. 2.5 yıl kaldı kredinin bitmesine, bittiği zaman diğer bankaya ödemeleri yapabilirim ama o zamana kadar nasıl bir yol izlemem gerekir. yardımlarınızı bekliyorum.

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yorumunu esirgemeyen arkadaşlara teşekkürler.

--Borçların şahsi kartlarda veya ticari kartta olması sonucu ne şekilde etkiler ?
    --İkematgahı işyeri adresine nakil ettirmek mantıklı bir hareket olur mu ?

Nerede
    adana
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben bir öğretmenim ve 3 kartım icralıktı.Ana limitleri 2.000 olmasına rağmen ben bu 3 kredi kartı için toplam 20.000 ytl ödedim Arkadaşım asiye sakın kredi kartı borcunu kredi kartıyla ödemeye kalkma dalha fazla batma.Varolanları mümkün olduğunca asgari tutarları da olsa öde ve yavaşça tek tek kapat
    Sabırlı ol ve kendi planını yap öde bir anda değil ama süreç içinde öde
    Yani akıllı ol...
    Sorun yalnız kredi kartı değil bu arada diğer ödemeler de var unutma...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    47
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bende damdan düşmüş biri olarak söyleyebilirimki asıl önemli olan borç ödenmek isteniyormu istenmiyormu.Bide gerçekler var ödeyebilme gerçeği.Minareyi çalacaksınız kılıfıda hazır olmalı.Neticede birinden borç almışsınız ve ödeyemiyorsunuz çok doğaldırki alacaklı parasını almak için ne gerekiyorsa yapacaktır.Sürekli takip edileceksiniz araştırılacaksınız,doğal olarakta sizde kaçacaksınız.Kolay işler değil ne diyim allah kolaylık versin.Şunu unutmayınki kredi kartının asgarisi ödenmekle borç kesinlikle bitmiyor.Benimde borcum var ödeyemiyorum ve şu aşamada alacakları bişeyde yok ama böyle gitmiycek herşey inanıyorumki düzelicek ozaman oturup anlaşma yoluna gidip borçlardan kurtulucam kim borçlu yaşamak isterki.Bide tavsiyem şudur telefon irtibatınızı sakın koparmayın çünkü bazı zamanlarda bankalar batmış gördükleri paraları kurtarabilmek için ciddi indirimlere gidiyorlar en azından onlardan haberiniz olur.

Yaşanmış örnektir:Avukat olan ev arkadaşımın kardeşinin yaklaşık 6.500 y.t.l borcu bulunmakta idi bu borç 1.350 Y.T.L ye kapandı..

Umarım bütün asiyeler kurtulur..

İletiler
    133
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çokta fazla dert etmeyin canınızı alacak halleri yok. Hayatınızı düzeltmeye çalışıp elinize para geçtiğinde bankayı arayıp "Şu dönemde şu kadar kredi kullanmıştım fakat ödeme gücüm yok bir akrabam şu miktarda borç vermeyi kabul etti eğer borcumu silecekseniz bu miktarı verebilirim" diyebilirsiniz.
    Borcu alamıyacaklarını düşündükleri kişilerde genelde yüksek indirimli anlaşmaları kabul ediyorlar. Kalan 60 binide kullanmayı ihmal etmeyin sakın

İletiler
    48
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Asiye nasıl kurtulur?

asiye arkadaş , ismin gibi isyankar değilsindir inşallah... kredi kartlarından büyük bir meblağ kullandığını ve daha sonra ödeme sıkıntısına düştüğünü söylüyorsun. gayet normal. bankalarla olan ilişkilerinin de iyi olduğunu söylemişsin. bu da çok güzel. ben derim ki sevgili asiye kardeşim naçizane : insanın ne zaman paraya ihtiyacı olacağı hiç belli değil: bankaların esas iş de para satmak.. dolayısıyla kişiler ve firmalar için banka dolaysız para kaynağı demektir. sakın minareye kılıf hazırlama peşine düşme. borcunu bazı arkadaşların dedikleri gibi pazarlıkla veya pazarlıksız bir şekilde fakat günlerini geçirmeden ödemeye çalış... ki KREDİBİLİTEN DAİM OLSUN PARA BABALARI nezdinde... kim ev alman için yüzmilyarları verir ? kim hastaneye düştüğünde hiç çekinmeden tık diye o anda anında yanıbaşındadır? vallahi ban sorarsanız kişinin en iyi dostu KREDİBİLİTELİ KARTLARDIR... DAİMA CÜZDAN DOLUDUR. fakat ödeyebilmeyi gözüne kestirdiğin miktar... kısacası şükret ki KREDİBİLİTEN YERİNDE İMİŞ... YA OLMASAYDI O SIKINTI ANINDA.. bankalara da hiç kızıp isyan etme...

Nerede
    ist
    İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Asiyekurtulurmu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yorumunu esirgemeyen arkadaşlara teşekkürler.

--Borçların şahsi kartlarda veya ticari kartta olması sonucu ne şekilde etkiler ?
    --İkematgahı işyeri adresine nakil ettirmek mantıklı bir hareket olur mu ?
    İşleriniz nasıl gidiyor? Bence en önemli konu bu. Neticede kredibilitenizin devamlılığı mevcut borçlarınızın geri ödenip ödenmemesine bağlı. Kredibilite dedikleri anlık birşeydir, duruma göre bir anda da bitebilir! Ticari faaliyetiniz devam ediyor mu? Faal olarak çalışıyor musunuz? Yani para kazanıyor musunuz, düzenli bir geliriniz varmı? Bunlar önemli bence şu aşamada. Yoksa ne asiyeler var aynı durumda ama ben kurtulanı az gördüm diyebilirim. Borçla, krediyle, kredibiliteyle borç filan ödenmez, bitmez! Anladığım kadarıyla siz muhtemel tehlikeleri sezinlediniz ve önceden birtakım tedbirler almaya çalışıyorsunuz. Allah yardımcınız olsun diyelim.

Siz şirketinizden ve kısaca ilgili herşeyden sorumlusunuz tabiki. Ayrıca ikametgahınızı işyeri adresine nakil ettiremezsiniz. İşyeri işyeridir, konut konuttur. Eskiden olsa mahalle muhtarları bişeyler yapabiliyorlardı ama onların elinden de alındı o yetkiler artık. Muhtarların yaptığı nakil işlemleri bile online ve emniyet kontrolünde yapılıyor.
    Konu hksvr tarafından (15-08-2008 Saat 13:20:56 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 5 Sayfa 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

BORÇLARIMDAN NASIL KURTULURUM

borçlardan nasıl kurtulurum

çok borcum var

borçlarımdan nasıl kurtulurum

borçtan nasıl kurtulurum

çok borcum var nasıl kurtulurum

borçlarımdan nasıl kurtulabilirim

borctan nasil kurtulurum

borçlardan nasıl kurtulabilirim

borçtan nasıl kurtulabilirim

borçlardan nasıl kurtulunur

kredi kartı borcundan nasıl kurtulurum

çok borcum var nasıl öderim

http:www.hukuki.netshowthread.php42592-cok-Borcum-Var-ve-giderek-artiyor-Nasil-Kurtulurum

borctan nasil kurtulabilirim

borclardan nasil kurtulurumborcum var nasıl kurtulurumborçtan nasil kurtulunurborclarimdan nasil kurtulabilirimkredi borclarimdan nasil kurtulurumborcum coknasıl borçtan kurtulurumborclardan nasil kurtuluruzborçlardan nasil kurtulabilirimbanka borçlarından nasıl kurtulurum
Forum