+ Konuyu Yanıtla
1 / 5 Sayfa 12345 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 43 ileti bulundu.

Konu: Dikkat! Weblebi.com mağdurları, okuyunuz

Dikkat! Weblebi.com mağdurları, okuyunuz Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    1.468
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Dikkat! Weblebi.com mağdurları, okuyunuz

Şirket İflasını açıklamıştır.

Sayın Müşterilerimiz,

2003 yılından beri faaliyet göstermekte olan Weblebi.com, maalesef son dönemdeki bazı olumsuz olayların neticesinde ticari hayatını 05.08.2008 tarihinde sonlandırmak zorunda kalmıştır. Maalesef Türkiye’nin ve dünya piyasalarının içinde bulunduğu ekonomik zorluklar ve özellikle son dönemde internet alışveriş sektöründe bazı önemli firmaların zora girerek faaliyetlerine son vermeleri, ürün tedarikçilerinin ve bankaların sektöre olumsuz bakmalarına sebep olmuş ve tüm bunlar zincirleme olarak firmamızı faaliyetlerini sürdüremez duruma getirmiştir.

Sadece 2008 başından bugüne kadar 30.000’den fazla siparişi başarıyla sorunsuz olarak müşterilerine teslim etmiş olan Weblebi.com, yakın dönemde sınırlı sayıda siparişi teminci firmalarla yaşanan sıkıntılardan dolayı müşterilerine teslim edememiştir.

Her zaman müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı ilke edinmiş olan firmamız, bu durumdan alışveriş yapmış siz müşterilerimizin herhangi bir zarar görmemeleri açısından sizi haklarınız konusunda bilgilendirmek istemektedir.

Aşağıdaki adımları uygulamanız durumunda, verdiğiniz siparişle ilgili bir mağduriyetiniz olmayacaktır:

1. Öncelikle, vermiş olduğunuz siparişin kargoya verilip verilmediğini Weblebi.com sipariş takibi sayfasından kontrol ediniz. http://www.weblebi.com/Siparislerim.aspx
    2. Şayet verdiğiniz siparişiniz Weblebi.com tarafından henüz kargo şirketine teslim edilmemişse, tüketici olarak öncelikle yapmanız gereken sitemizden yapmış olduğunuz alışverişte kullandığınız kredi kartının bağlı olduğu bankaya bir itiraz dilekçesi yazarak ilgili tutarın kredi kartınıza iade edilmesini talep etmektir.
    3. Mastercard/Visa kuralları gereğince eğer siparişinizin kargo fişi ibraz edilemiyorsa, bankanız kredi kartınıza bu meblağı iade edip, firmamız hesabından ilgili tutarı tahsil etmekle yükümlüdür. Bu açıdan her durumda siz tüketici olarak mağdur olmadan sipariş tutarınızın tamamını iade olarak alabileceksiniz.
    4. Daha önce satın almış olduğunuz ve size teslim edilmiş tüm ürünler üretici ya da ithalatçı firma garantisi altındadır. Yasal garanti süresi içersinde herhangi bire sorun yaşamanız durumunda, üretici ya da ithalatçı firma ürününüzdeki kusuru telafi etmekle yükümlüdür.

Tarafınıza yaşattığımız bu olumsuz durum için çok özür diler, bu konuda her türlü sorunuz için bundan sonra bilgi@weblebi.com adresine mail atabileceğinizi belirtmek isteriz

Saygılarımızla.

yapılması gerekenleri yazmışlardır.

Bunu okuyup gerekenleri yapınız, mükerrer konular açmayınız sürekli

Hukuki NET Güncel Haber

Dikkat! Weblebi.com mağdurları, okuyunuz konulu yargıtay kararı ara
    Dikkat! Weblebi.com mağdurları, okuyunuz konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Weblebi.com mağdurları,Dikkat, Okuyunuz !

Benim gibi siparişleri iptal edilenler zaten Bankaya harcama itirazında bulunmuştu.Acaba bir yasal süreç sonunda mı bize Banka parayı iade edecek ? Banka yasal süreci beklemeden bizim paramızı iade ettikten sonra firmadan mi tahsilat gerçekleştirecek?Fikri olan var mı?

İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Re: Weblebi.com mağdurları,Dikkat, Okuyunuz !

Mağdur sayısı çok fazla. Anlaşılır sabit bir başlıka altında herkesin fikir paylaşması çok iyi olur, keza herkes ayrı ayrı başlıklar açıyor.
    Ben 31 Temmuzda sipariş verip 5 ağustosta iflası birkaç saat önce internet sayfalarına girince gördüm. Kanımca yapılması gereken olarak listeledikleri aşamalar sadece onlara vakit kazandırmak amaçlı olarak yazılmış. Bankamla ile görüştüm, ödeme onayı alınmış para karşı tarafa gitmiş, itiraz için bir telefon verdiler faks çektim. Bu şekilde siparişi gönderilmemiş ve aylardır parasını geri almaya çalışan insanlar olduğunu yeni öğrendim forumlarda.

Yaptığınız ödemenin miktarına göre, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvuru yapılması konusunda bilgiler okudum, özellikle tüketici hakları konusunda yapılacak başvuruların zaman geçirmeden yapılması gerektiği için bankaya faks çekip öylece beklemenin sadece karşı tarafa avantaj olacağını düşünüyorum. Bu konuda bankanın yardımcı olmaya hevesli olmayacağı kesin.

Acaba bu başvuru hakkındaki mevzuat hakkında bilgisi olan var mı ? Yani Tüketici Sorunları Hakem Heyeti nerededir, nereye başvuru yapmamız gerekiyor ve bizden istenecek evraklar nelerdir ?

İletiler
    1.468
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı oktaylg rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Mağdur sayısı çok fazla. Anlaşılır sabit bir başlıka altında herkesin fikir paylaşması çok iyi olur, keza herkes ayrı ayrı başlıklar açıyor.
    Ben 31 Temmuzda sipariş verip 5 ağustosta iflası birkaç saat önce internet sayfalarına girince gördüm. Kanımca yapılması gereken olarak listeledikleri aşamalar sadece onlara vakit kazandırmak amaçlı olarak yazılmış. Bankamla ile görüştüm, ödeme onayı alınmış para karşı tarafa gitmiş, itiraz için bir telefon verdiler faks çektim. Bu şekilde siparişi gönderilmemiş ve aylardır parasını geri almaya çalışan insanlar olduğunu yeni öğrendim forumlarda.

Yaptığınız ödemenin miktarına göre, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvuru yapılması konusunda bilgiler okudum, özellikle tüketici hakları konusunda yapılacak başvuruların zaman geçirmeden yapılması gerektiği için bankaya faks çekip öylece beklemenin sadece karşı tarafa avantaj olacağını düşünüyorum. Bu konuda bankanın yardımcı olmaya hevesli olmayacağı kesin.

Acaba bu başvuru hakkındaki mevzuat hakkında bilgisi olan var mı ? Yani Tüketici Sorunları Hakem Heyeti nerededir, nereye başvuru yapmamız gerekiyor ve bizden istenecek evraklar nelerdir ?
    daha önce çok faydalı konu oluşturdum

http://hukuki.net/forum/showthread.php?t=42341

göz atınız.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sizce dava açmaya değer mi finansbank para iadelerini yapar mı?
    Tüketici mahkemesi için avukat tutmak gerekir mi?Ne tavsiye edersiniz?Bir de merak ettiğim internetten alışverişler için dava açarken belli bir süre var mı?

İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

afedersiniz bu işlerden pek anlamam bir sorum olacak
    Ben 2700 ytllik bir alışveriş yapmıştım siparişi weblebi iptal etti ve paramı almaya çalışıyordum.bugün şirket batınca kafam karıştı.
    Paramı geri alabilecek miyim?

İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Weblebi.com mağdurları,Dikkat, Okuyunuz !

Nikon'un daha önce konu hakkında oluşturduğu Tüketici Sorunları Hakem Heyeti ile ilgili bilgisi çok faydalı. Çok teşekkürler. Herkese göz atmasını öneririm, keza mağduriyetinizin ytl olarak ne kadar olduğuna göre davranmanız gerekebiliyor.

Emin olduğum tek bir konu var ki o da bankalarımızın bize yardımcı olmayacağı, aksine itirazı kabulu uzatıp iadeyi yapmamak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Eğer itiraz dilekçesini fakslayıp beklersek aylar boyu bekleyebiliriz, şirket faal haldeyken iade yapanlar dahi 3-4 ay önce bankaya gönderikleri itirazın işleme konmasını bekliyorlar, iadeleri hala yapılmamış.

Ayrıca şirketin uzun zamandır ciddi bir krizdeyken, batmak üzereyken kredi kartına tek çekime %20 indirim gibi bir kampanya düzenlemesi çok manidar...
    Hani herşey bu kadar meydandayken biz de ... neyse

İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Dikkat! Weblebi.com mağdurları, okuyunuz

Bir forumda bir arkadaş şöyle demiş.Ne kadar doğrudur merak ettim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

"Mail order ve Internet yoluyla yapılan, imza bulunmayan alışverişlerde banka eğer işlemin tamamlandığını (para gitti->mal yada hizmet geldi) ispatlayamazsa parayı iade etmek zorunda. Malı teslim ettim diye ispat etmek üye iş yerinin sorumluluğu ama banka size ben parayı alamadım sana iade etmem ödeyeceksin borcunu diyemez. En fazla olacağı o tutar bloke hale gelir ve davalık olur işyeri ile banka ve dava sonunda banka kazanırsa bloke açılır limitiniz kullanılabilir hale gelir. Ama iş yeri malı yada hizmeti teslim ettiğini ispatlarsa siz faiziyle birlikte bankaya ödersiniz. Ancak dava sonucunda bankanın işyerinden parayı geri alıp almaması sizi bağlamaz. Burada davalık olacak banka zaten sizin kredi kartı aldığınız banka olmayacak, posu iş yerine sağlayan banka olacak. Çünkü sizin bankanız diğer bankadan parayı küt diye geri alacak.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yeter artık birleşelim hakkımızı beraber arayalım yüzlerce kişiyiz iyi bir avukat tutup beraber hakkımızı arayalım bankalar paraları geri ödeme niyetinde değiller biz değil onlar bizden korksunlar çünkü biz yüzlerce mağduruz.Firma ve bankalara bunun hesabını hep beraber soralım daha çabuk sonuca gideriz sizlerden cevap bekliyorum.

e-mailim : zzzzzzzzzzzz.com

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hectoor rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir forumda bir arkadaş şöyle demiş.Ne kadar doğrudur merak ettim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Ben de bu şekilde tahmin ediyorum.Banka sorumludur.Umarım finansbank bizi oyalamaz.Tüketici mahkemesine dava açma süresini geçirmemek lazım.11 temmuzda sipariş vermiştim.Süre 11 ağustostan itibaren bir ay mıdır acaba?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 5 Sayfa 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

weblebi

weblebi.com mağdurları

sirket batinca paramizi alamazmiyiz
Forum