+ Konuyu Yanıtla
1 den 7´e kadar toplam 7 ileti bulundu.

Konu: İddianame geldi evime davacı ise K.H (Kamu Hukuku)

İddianame geldi evime davacı ise K.H (Kamu Hukuku) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation İddianame geldi evime davacı ise K.H (Kamu Hukuku)

Öncelikle herkese iyi günler

2006 senesinde bir internet sitesi üzerinden tartıştığım karşılıklı mailler yazıştığım bir çocuktan adlığın tehdit ve hakaretler sonucu ve benim evime kadar başka birisini getirmesi sonucu gidip konuşmak istedim ama öz olmayan onu savunan bir abisi vadı gittiğim yerde ve o yazıların o çocuk yerine kendisinin yazdığını söyledi daha sonra yanıma gelip olay yerinde olayda beni savunan ama tanımadığım kişilerinde araya girmesiyle kavga sonucu maillerle yazıştığım kişi burnunda hafif bir yaralanma geçirdi ama ben herhangi bi darpta bulunmadım zaten ilk şikayetç olduğunda karakoldada benim vurmadığımı yanımdakilerin vurduğunu söylemişti. Hastaneden düzelmez kalıcı diye bir rapor alıp beni şikayet etmiş ben saldım üzerine diye adamları. Savcı 2008 başlarında beni çağırdı gittim be olayı aynen anlattım karşılıklı hem bana gelen tehditlerin çıktıları hemde karşı tarafa benim yazdıklarım çıktı olarak elindeydi delil olarak. Bana hakaretler ve tehditlerde vardı yazıların içerisinde. Olayı anlattıktan sonra karşı tarafın anlaşma uzlaşmaya varabilirsek şikayetimi geri alabilirim dediğini söyledi bana ve benim ondan şikayetçi olup olmadığımı sordu bende değilim dedim ve anlaşma sağlanmış oldu. Oradan ayrıldım konu dava kapandı derken bugün bir iddianame geldi evime.

Davacı : K.H

Müşteki : Site üzerinden yazıştığım küçük çocuk

Müşteki Şüpheli : 1 - Kavgada yaralanan küçük çocuğu savunan öz olmayan abisi
    2 - Benim ismim ve bilgilerim

Suç : Kasten yaralama , Tehdit

Deliller : internet ortamındaki çıktılar , kat'i doktor raporu , müşteki-şüpheli ve üşteki ifade tutanakları ve tüm dosya kapsamı

Soruşturma Evrakı İncelendi :

( Burada yukarıda anlattığım olaylar anlatılmış yazışmalardan bikaç kesitler verilmiş hem bana söylenen hem onlara giden yazılar )

yanlız son 2 paragraf ı anlamadım tam olarak ;

Aralarındaki husumet nedeniyle Okan'ın Can ve İrfan'ın bulunduu internet cafeye geldiği , Okanın irfanı darp ettiği ve basit tıbbi müdahala ile giderilemeyecek yüzd sabit iz kalcak şekilde yaraladığı müşteki şüphelilerin bu şekilde üzerilerine atılı suçları işlediği anlaşıldığından ,

Şüphelilerin makemenizde yargılanmalarının yapılarak sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmalarına karar verilmesi iddia ve talep olunur.

Cumhuriyet Savcısı

en alttada bir NOT var ;
    OKAN ve İRFAN hakkında Tehdit , Hakaret suçundan ek takipsizlik kararı verilmiştir.

Şimdi sorularım şunlar ben karşılıklı savcınında dediği gibi şikayetini onun geri alması ve benimde şikayetçi olmamamdan konunun kapanması gerekirken niye böyle bir iddianame ve mahkemeye çağrılma kararı geldi evime ?

Davacının K.H olması bununla ilgilimi savcımı benden şikayetçi olmuş ?

Bunların sonucunda bu işe ehli kişiler cevaplayabilirse sonuç ne olacak mahkemeye çıkarsak =? Yine Ceza alma v.s gibi bir durum söz konusumudur ?

Hukuki NET Güncel Haber

İddianame geldi evime davacı ise K.H (Kamu Hukuku) konulu yargıtay kararı ara
    İddianame geldi evime davacı ise K.H (Kamu Hukuku) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    164
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: İddianame geldi evime davacı ise K.H (Kamu Hukuku)

Alıntı OkaN T. rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle herkese iyi günler

2006 senesinde bir internet sitesi üzerinden tartıştığım karşılıklı mailler yazıştığım bir çocuktan adlığın tehdit ve hakaretler sonucu ve benim evime kadar başka birisini getirmesi sonucu gidip konuşmak istedim ama öz olmayan onu savunan bir abisi vadı gittiğim yerde ve o yazıların o çocuk yerine kendisinin yazdığını söyledi daha sonra yanıma gelip olay yerinde olayda beni savunan ama tanımadığım kişilerinde araya girmesiyle kavga sonucu maillerle yazıştığım kişi burnunda hafif bir yaralanma geçirdi ama ben herhangi bi darpta bulunmadım zaten ilk şikayetç olduğunda karakoldada benim vurmadığımı yanımdakilerin vurduğunu söylemişti. Hastaneden düzelmez kalıcı diye bir rapor alıp beni şikayet etmiş ben saldım üzerine diye adamları. Savcı 2008 başlarında beni çağırdı gittim be olayı aynen anlattım karşılıklı hem bana gelen tehditlerin çıktıları hemde karşı tarafa benim yazdıklarım çıktı olarak elindeydi delil olarak. Bana hakaretler ve tehditlerde vardı yazıların içerisinde. Olayı anlattıktan sonra karşı tarafın anlaşma uzlaşmaya varabilirsek şikayetimi geri alabilirim dediğini söyledi bana ve benim ondan şikayetçi olup olmadığımı sordu bende değilim dedim ve anlaşma sağlanmış oldu. Oradan ayrıldım konu dava kapandı derken bugün bir iddianame geldi evime.

Davacı : K.H

Müşteki : Site üzerinden yazıştığım küçük çocuk

Müşteki Şüpheli : 1 - Kavgada yaralanan küçük çocuğu savunan öz olmayan abisi
    2 - Benim ismim ve bilgilerim

Suç : Kasten yaralama , Tehdit

Deliller : internet ortamındaki çıktılar , kat'i doktor raporu , müşteki-şüpheli ve üşteki ifade tutanakları ve tüm dosya kapsamı

Soruşturma Evrakı İncelendi :

( Burada yukarıda anlattığım olaylar anlatılmış yazışmalardan bikaç kesitler verilmiş hem bana söylenen hem onlara giden yazılar )

yanlız son 2 paragraf ı anlamadım tam olarak ;

Aralarındaki husumet nedeniyle Okan'ın Can ve İrfan'ın bulunduu internet cafeye geldiği , Okanın irfanı darp ettiği ve basit tıbbi müdahala ile giderilemeyecek yüzd sabit iz kalcak şekilde yaraladığı müşteki şüphelilerin bu şekilde üzerilerine atılı suçları işlediği anlaşıldığından ,

Şüphelilerin makemenizde yargılanmalarının yapılarak sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmalarına karar verilmesi iddia ve talep olunur.

Cumhuriyet Savcısı

en alttada bir NOT var ;
    OKAN ve İRFAN hakkında Tehdit , Hakaret suçundan ek takipsizlik kararı verilmiştir.

Şimdi sorularım şunlar ben karşılıklı savcınında dediği gibi şikayetini onun geri alması ve benimde şikayetçi olmamamdan konunun kapanması gerekirken niye böyle bir iddianame ve mahkemeye çağrılma kararı geldi evime ?

Davacının K.H olması bununla ilgilimi savcımı benden şikayetçi olmuş ?

Bunların sonucunda bu işe ehli kişiler cevaplayabilirse sonuç ne olacak mahkemeye çıkarsak =? Yine Ceza alma v.s gibi bir durum söz konusumudur ?
    Her şeyden önce yargılanacağınız suç şu;

Kasten yaralama

MADDE 86. - (1) Kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

...

Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama

MADDE 87. - (1) Kasten yaralama fiili, mağdurun;

a) Duyularından veya organlarından birinin işlevinin sürekli zayıflamasına,

b) Konuşmasında sürekli zorluğa,

c) Yüzünde sabit ize,

d) Yaşamını tehlikeye sokan bir duruma,

e) Gebe bir kadına karşı işlenip de çocuğunun vaktinden önce doğmasına,

Neden olmuşsa, yukarıdaki maddeye göre belirlenen ceza, bir kat artırılır. Ancak, verilecek ceza, birinci fıkraya giren hallerde üç yıldan, ikinci fıkraya giren hallerde beş yıldan az olamaz.

87 (1) /c sizin durumunuzu gösteriyor yani mahkemenin sizi suçlu görmesi durumunda 2 ila 6 yıl arası ceza almanız olası.

Kasten yaralama takibi şikayete tabi bir suç değildir, re' sen soruşturulur. Bu yüzden karşı tarafın şikayetçi olmaması ancak bir hafifletici etken, cezada alt sınıra yaklaşma nedenidir.

Hukukumuzda kişiler arası ceza davası yoktur, kamu adına savcı sizin suçunuzu mahkemeye iddianame ile taşır. Bu yüzden davacı kamu hukuku gözüküyor.

Takibi şikayete tabi olan suçlarda karşılıklı uzlaştığınız için hakkınızda takipsizlik kararı verilmiş.

Konuyu ciddiye alarak avukat yardımından ivedilikle faydalanmanızı öneririm.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Fakat şöyle bir durum söz konusu darp eden kişinin ben olmadığımı kendiside ilk karakolda ifadesinde kullanmıştı. Yanımda tanımadığım kişilerle olan olay sadece bana yüklenen suç onları benim isteğimle üstüne salmam ve darp ettirmem gibi gözüküyor ama böyle birşey söz konusu değil o kişiler sanal ordamdan gelen ve benim şahsen tanımadığım ve birdaha o olaydan sonrada görmediğim kişilerdir. Bu konumda neler olabilir ?

İkinci bir mevzuda bu olay olmadan ve ben konuşmaya gitmeden önce bana yazdığı yazıların çıktıları ve yaptığı tehditlerin çıktılarıda mevcut kışkırtma söz konusu ama benim amacım oraya konuşmak için gitmem herşeyden önce ayrıca olaydan öncede kendi şahsıma ait eve gelerek ben olmadığım bir zaman ailemden birisine kapıma gelerek ileri geri konuşması..

bu durumları eklersek sonuç nedir

İletiler
    164
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı OkaN T. rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Fakat şöyle bir durum söz konusu darp eden kişinin ben olmadığımı kendiside ilk karakolda ifadesinde kullanmıştı. Yanımda tanımadığım kişilerle olan olay sadece bana yüklenen suç onları benim isteğimle üstüne salmam ve darp ettirmem gibi gözüküyor ama böyle birşey söz konusu değil o kişiler sanal ordamdan gelen ve benim şahsen tanımadığım ve birdaha o olaydan sonrada görmediğim kişilerdir. Bu konumda neler olabilir ?

İkinci bir mevzuda bu olay olmadan ve ben konuşmaya gitmeden önce bana yazdığı yazıların çıktıları ve yaptığı tehditlerin çıktılarıda mevcut kışkırtma söz konusu ama benim amacım oraya konuşmak için gitmem herşeyden önce ayrıca olaydan öncede kendi şahsıma ait eve gelerek ben olmadığım bir zaman ailemden birisine kapıma gelerek ileri geri konuşması..

bu durumları eklersek sonuç nedir
    Her şeyden önce bilmeniz gereken sonucun ne olacağını sadece hakimin takdir edebileceğidir. Dosyanızın içeriğini görmeden (ki görsek bile hakimin vicdanı olamayacağımıza göre) ne olacağını, hakimin olaya ilişkin vicdani kanaatini söylemek mümkün değil.

Gittiğiniz ortama yanınızda birileri ile gitmişsiniz. Bunları daha sonra görmeniz, görmemeniz vs... önem arzetmez. Önem arzeden sizinle olan husumet sonrası yanınızda birileri ile gitmeniz ve bu olayın vuku bulması olacaktır.

Dediğim gibi bir profesyonelden muhakkak yardım alınız.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı opheria rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Her şeyden önce bilmeniz gereken sonucun ne olacağını sadece hakimin takdir edebileceğidir. Dosyanızın içeriğini görmeden (ki görsek bile hakimin vicdanı olamayacağımıza göre) ne olacağını, hakimin olaya ilişkin vicdani kanaatini söylemek mümkün değil.

Gittiğiniz ortama yanınızda birileri ile gitmişsiniz. Bunları daha sonra görmeniz, görmemeniz vs... önem arzetmez. Önem arzeden sizinle olan husumet sonrası yanınızda birileri ile gitmeniz ve bu olayın vuku bulması olacaktır.

Dediğim gibi bir profesyonelden muhakkak yardım alınız.
    yani benim tam olarak sormak istediğim suçu direk ben işlemesemde yani açıkça o kişiyi o hale ben getirmesemde kendi elimle yapmasam bile yanımda tanımadığım kişiler tarafından dövüldüğünü bile bile yine ben söyldiğiniz 86(1) 87 ve 87/1c maddelerine göremi yargılanacağım bunu anlayamadım tam olarak ?

Yani tamam hukuk diyoruz adalet diyoruz ama şuan görünen olay onunda şikayetini karşılıklı olarak geri alması benimde geri almam yani bu olay 3 sene öncesinin olayı bunun devam edilmesinin mantığı nedir ? Sonuçta ikimizde bir uzlaşma ve şikayeti geri alma söz konusu var anladığım kadarıyla şuan ben yaralamadan yargılanacam o ise tehdit msajlarından sorgulanacak yani bana biraz saçma geliyor ikimizde şikayetçi değil iken böyle bir durumda ceza alan görülmüşmüdür türkiyede ??
    Konu OkaN T. tarafından (05-08-2008 Saat 14:33:16 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ayrıca Sevk maddesi bölümünde ise ;

TCK 86/1 , 87/1-c , 29 , 53 ( Okan Tüfek için ) (ben)
    106/1-1.cümle , 43 , 53 ( İrfan Tasçı için ) ( dayak yiyen kişi )
    106/1.1 cümle ( Okan için Can 'a karşı ) ( Burada can die bahsedilen mailin sahibi küçük çocuk)

irfan ve benim hakkımda tehdit hakaret suçlarına ek takipsizlik kararı verildiğine göre sadece geriye benim için yani Okan TÜfek için 86/1 (birine zarar verme) , 87/1-c ise kalıcı iz bırakma darp edilen kişi üzerinde ama benim anlamadığım savcıyada ifadede belirttim yapan kişi ben değilim sadece orada irfan beni tanıyordu ve bana şikayetçi oldu ama kendide benim yapmadığımı ifadelerinde söyledi. Ben nasıl bu suçlardan yargılanıyorum onu anlayamadım ???
    Konu OkaN T. tarafından (05-08-2008 Saat 17:18:05 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İddianame geldi evime davacı ise K.H (Kamu Hukuku)

konuyu silebilirmiyiz ??

Yöneticilerden rica etsem

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

davacı k.h

k.h ne demek

k.h. ne demek

davaci kh ne demektir

davacı k.h ne demek

kh ne demekdavacı kh ne demekk.h nedirK.H. nedirdavaci k.hdavacı k.h. ne demekdavaci k.h ne demekkh nedirdavacı khdavaci k h ne demekk h ne demekk.h davasıdavacı k.h.davaci khiddianamede k.h ne demekhttp:www.hukuki.netshowthread.php42571-iddianame-geldi-evime-davaci-ise-K-H-Kamu-Hukukudavacı k.h nedirdavaci kh ne demekdavacı ne demekdavacı kh nedir
Forum