+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 17 ileti bulundu.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Almanya'da şirket ortağıyım - nasıl oturum alabilirim?

Merhaba ben almanyada eşimle birlikte bir şirket kurduk 13 yıldır eşim pazarlamacı olarak avrupaya gidiyordu zaten eşim şimdi ticari vize ile orada ama iki çocuğumuz var onun orada benim burada olmam çocuklar içinde benim içinde çok zor oluyor ayda 1 kere hafta sonları gelebiliyor buda hem maddi anlamda hemde zaman açısından eşimi zorluyor bizde almanyaya gitmeye karar verdik ama hangi yolu takip edeceğimizi bilemiyoruz aile birleşimi için ne yapmalıyız yada başka hangi yolla almanyada oturum alabiliriz biz alman hükümetinden hiçbir yardım almadan kendi geçimimizi sağlıyabilecek maddi durumdayız türkiyedeki işlerimizde devam ediyor kaynımla ortağız buradan zaten bir gelirimiz var almanyadanda var bende ticari vize alarak gidebilirim ama çocukların okulu var kızım 4 yaşında kreşe gidiyor oğlum bu sene ilkokul 1 sınıfa başlayacak lütfen bize yardımcı olur bir yol gösterirseniz sevinirim ayrıca ben almanca dil eğitimide almak istiyorum almanyada bu konuda ne yapabilirim şimdiden teşekkür ederim SAYGILARIMLA

Hukuki NET Güncel Haber

Almanya'da şirket ortağıyım - nasıl oturum alabilirim? konulu yargıtay kararı ara
    Almanya'da şirket ortağıyım - nasıl oturum alabilirim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Almanya'da şirket ortağıyım - nasıl oturum alabilirim?

Alıntı fmf rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba ben almanyada eşimle birlikte bir şirket kurduk 13 yıldır eşim pazarlamacı olarak avrupaya gidiyordu zaten eşim şimdi ticari vize ile orada ama iki çocuğumuz var onun orada benim burada olmam çocuklar içinde benim içinde çok zor oluyor ayda 1 kere hafta sonları gelebiliyor buda hem maddi anlamda hemde zaman açısından eşimi zorluyor bizde almanyaya gitmeye karar verdik ama hangi yolu takip edeceğimizi bilemiyoruz aile birleşimi için ne yapmalıyız yada başka hangi yolla almanyada oturum alabiliriz biz alman hükümetinden hiçbir yardım almadan kendi geçimimizi sağlıyabilecek maddi durumdayız türkiyedeki işlerimizde devam ediyor kaynımla ortağız buradan zaten bir gelirimiz var almanyadanda var bende ticari vize alarak gidebilirim ama çocukların okulu var kızım 4 yaşında kreşe gidiyor oğlum bu sene ilkokul 1 sınıfa başlayacak lütfen bize yardımcı olur bir yol gösterirseniz sevinirim ayrıca ben almanca dil eğitimide almak istiyorum almanyada bu konuda ne yapabilirim şimdiden teşekkür ederim SAYGILARIMLA
    Almanya'da şirket sahibi olanlar eş ve çocuklarını yanlarına aile birleşimiyle getirebilirler. Bu vizeyi alabilmek için de sizin, evlilikle gidenlerden ayrı olarak dil sınavından muafiyetiniz mevcut. Bu, eşinizin şirket kurucusu olmasından ileri geliyor. (Oturum yasası madde 21)

Dolayısıyla siz konsolosluktan ya da konsolosluğun internet sitesinden aile birleşimi vize talep belgesi alacak ve bunu dolduracaksınız. Gerekli diğer belgeleri de toparladıktan sonra (bunları konsolosluğun sitesinden öğrenmeniz mümkün) bağlı bulunduğunuz ilin konsolosluğundan randevu alarak aile birleşimi başvurunuzu yapmanız gerekiyor.

Bu süreç asgari 45 günde sonuçlanır. Vizeniz ilk halinde 90 günlük olacaktır ve bu süre sonunda 1 yıla uzatılacaktır. (Evlilikle verilen bu şekilde, sizinki direk 1 yıllık olabilir.) Aile birleşimi vizesi ilk seferinde 1 yıl, daha sonra 2 yıl uzatılır. Sonrasında sınırsız oturum alınabilir. Aile birleşimi vizesini aldıktan sonraki vize uzatmaları ve dahası için Türkiye'ye dönmenize gerek yok. Yabancılar polisi gerekli işlemleri gerçekleştirir.

Dolayısıyla, ticari vizeyle uğraşacağınıza aile birleşimi sürecinizi başlatın. Senelerce Almanya'da kaldığınızı düşünün, sürekli ticari vize mi alackasınız?

Aile birleşimi vizesi çıkana kadar ticari vize başvurusunda da bulunabilirsiniz. Zira eşiniz şirket sahibi ve bunda sakıncalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Dolayısıyla aile brleşimi vizesi çıkana kadarki sürenizi de eşinizin yanında, Almanya'da geçirmiş olursunuz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Atladığım bir şey var, öncelikle bunun için özür dilerim. Eşinizin ticari vizeyle orada olması işleri değiştiriyor malesef. Eşinizin sınırlı ya da sınırsız oturumu olması gerekir aile birleşimi vizesi için. Ancak eşinizin oturumu olmadığından, ticari vizeyle Almanya'da bulunduğundan aile birleşimi vizesi alamazsanız. Başvurunuz reddedilir. Gitmek için tek yolunuz ticari vize.

Bilgi kirliliği için üzgünüm. İhtiyacı olabilecek diğer kişiler için silmiyorum. Bu mesajımı dikkate alınız...

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın sarp yılmaz verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum eşim oturum için baş vuracak pazartesi günü inşallah bir problem yaşamayız daha sonrasında söylediğiniz yolu takip edeceğim içime su serptiniz inanın çok tedirgindim çünkü alman hükümetinin bu konularda çok katı olduğunu duyuyordum alman ve türk arkadaşlarımız var herkez bir yorum yaptı çok umutsuzdum biraz olsun rahatladım teşekkürler saygılar

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı fmf rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sayın sarp yılmaz verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum eşim oturum için baş vuracak pazartesi günü inşallah bir problem yaşamayız daha sonrasında söylediğiniz yolu takip edeceğim içime su serptiniz inanın çok tedirgindim çünkü alman hükümetinin bu konularda çok katı olduğunu duyuyordum alman ve türk arkadaşlarımız var herkez bir yorum yaptı çok umutsuzdum biraz olsun rahatladım teşekkürler saygılar
    Rica ederim. Umarım eşiniz oturumunu en kısa sürede alabilir ki siz de bu işlemleri başlatabilesiniz.

Hakkınızda hayırlısı...

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Atladığım bir şey var, öncelikle bunun için özür dilerim. Eşinizin ticari vizeyle orada olması işleri değiştiriyor malesef. Eşinizin sınırlı ya da sınırsız oturumu olması gerekir aile birleşimi vizesi için. Ancak eşinizin oturumu olmadığından, ticari vizeyle Almanya'da bulunduğundan aile birleşimi vizesi alamazsanız. Başvurunuz reddedilir. Gitmek için tek yolunuz ticari vize.

Bilgi kirliliği için üzgünüm. İhtiyacı olabilecek diğer kişiler için silmiyorum. Bu mesajımı dikkate alınız...
    Merhaba
    Benimde bir sorum olacaktı Bu Almanayada Şirket Ve Oturum,Vİze gibi yeni uye oldugumdan size direkt mail atamadım salpyilmaz

Almanyada Bİr inpord,Export yapan bir Firma var almanyada oturum veya uzun süreli vize alabilmem için ne Yapmam gerekir .

1Şirkete oratak olursan daha iyimi olur.
    2.Yada oradaki şirket personel olarak çalışmammı daha iyi olur

Ortak veya iş olursam hangi yolları takip etmem gerekir bu şirket nasıl bir yol takip etmeli veya hangi makamlara baş vurmalı.
    Teşekkürederim.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Umut123 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba
    Benimde bir sorum olacaktı Bu Almanayada Şirket Ve Oturum,Vİze gibi yeni uye oldugumdan size direkt mail atamadım salpyilmaz

Almanyada Bİr inpord,Export yapan bir Firma var almanyada oturum veya uzun süreli vize alabilmem için ne Yapmam gerekir .

1Şirkete oratak olursan daha iyimi olur.
    2.Yada oradaki şirket personel olarak çalışmammı daha iyi olur

Ortak veya iş olursam hangi yolları takip etmem gerekir bu şirket nasıl bir yol takip etmeli veya hangi makamlara baş vurmalı.
    Teşekkürederim.
    Şirket sahibi olmak Almanya'da oturum almaya maalesef yaramıyor. Farklı bir uygulama yapıldı mı bilmiyorum, ancak çıkarılan yasada geçene göre 500.000 € yatırım ve 10 kişi istihdam etme şartı var. Ancak şirkette bir çalışan olarak işçi oturumu alabileceğinizi düşünüyorum. Şirketinizdeki bir yetkili, Ausländerbehörde'den, şirkette sizi işçi olarak istediklerini belirterek bilgi alabilir. Onun dışında ticari vizeyle de Almanya'ya süreli olarak, yurda dönme şartıyla gidebileceğinizi zaten siz de biliyorsunuz...

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şirket sahibi olmak Almanya'da oturum almaya maalesef yaramıyor. Farklı bir uygulama yapıldı mı bilmiyorum, ancak çıkarılan yasada geçene göre 500.000 € yatırım ve 10 kişi istihdam etme şartı var. Ancak şirkette bir çalışan olarak işçi oturumu alabileceğinizi düşünüyorum. Şirketinizdeki bir yetkili, Ausländerbehörde'den, şirkette sizi işçi olarak istediklerini belirterek bilgi alabilir. Onun dışında ticari vizeyle de Almanya'ya süreli olarak, yurda dönme şartıyla gidebileceğinizi zaten siz de biliyorsunuz...
    ilginiz için tesekkürler yani ben oradaki şirkete ortak olursam vizeyle giriş çıkış olacak heralde .İşci olarak beni nasıl isteye bilirler yada nasıl bir yol izlemek gerekir.

Nerede
    Hannover-Almanya
    İletiler
    405
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Calisan olarak alacaginiz oturumun en iyi sartlarda senelik olarak uzatilacagini tahmin ediyorum... Tabi belli bir süre devamli ikamet ederseniz ve calistiginiz sirkette (sanirim 2 yil) araliksiz calisirsaniz süresiz oturum alabilirsiniz. Ancak Almanya'yla ciddi anlamda bir baginiz olmadigi icin, kisa vadede (tahminen 5 sene) süresiz oturum alabileceginizi dusunmuyorum. Zaten esinizin alacagi oturum izni muhtemelen sizi ve cocuklarinizi getirmeye yeterli olmayacaktir. Moralinizi bozdugum farkindayim ancak benim tahminim bu yönde. Isterseniz Almanyada bir avukatla irtibata gecin, yasalardaki bosluklari ya da en iyi firsati size önerebilir.

Sn Salpyilmaz'in da soyledigi gibi, sermayenizin 500.000 € olmasi gerekli, tabi buna yakin degerler de inisiyatif kullanilarak kabul edilebilir.

Son bir not: Almanya dediginiz gibi disaridan gelecek olanlara karsi kati ancak Almanya'ya vergi ve istihdam yaratacaksaniz gerne* diyerek kapilarini acacaklardir.

*gerne=memnuniyetle

Saygilar.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben derdimi anlatamadım galiba kirlilik olmasın diye yeni konu açmadım benim kinin benzeri oldugu için bu konu başlıgı altında devam ettim .

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php42439-Almanya-da-sirket-ortagiyim-nasil-oturum-alabilirim

http:www.hukuki.netshowthread.php42439-Almanya-da-sirket-ortagiyim-nasil-oturum-alabilirim

almanyada ticari oturum

almanya da şirkete ortak olmak

şirket ortağıyım kurumsal hat alabilirmiyim

almanyada iseri oturum izni almak

almanyada isyerine ortak olmakalmanyada firma uzerinden oturumalmanyada sirket kurdum hangi vizeye basvurmaliyimalmanyada is ortagi olmakalmanyada firma kurmak oturumalmanya ticari oturum almanyada satilik gmbhalmanya oturum alma sartlarialmanyada firma acip aile gidebilirmialmanyada sirket kurmak ticari calisma oturma iznialmanyada oturum izni almak icin nekadar yatirim yapmaliyizalmanyada isyerine ortak olmaalmanyada is yeri acip ev alirsam vatandasliga gecebilirmiyimalmanya oturma izni sirket acmakalmanyada sirket sahibinin vize sorunlarialmanyada bir sirkete ortak olsam oturum alabilirmiyimalmanyada bir sirkete ortak olsam oturma izni alabilirmiyimalmanyada is ortagi olan oturum alabilrmialmanyada ortak bul oturma izni al
Forum