+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 46 ileti bulundu.

Konu: Ak Parti Davası Sona Erdi

Ak Parti Davası Sona Erdi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    613
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Ak Parti Davası Sona Erdi

AKP nin kapatılmamasına çok üzüldüm. Sanırım duyguları belirtmek mahkemenin karaına saygı duymama anlamına gelmez. Mahkemenin kararına saygılıyım. Şunu da belirtmek istiyorum. Haşim Kılıç açıklamayı yaparken AK parti yerine doğru kısaltmayı yapsa AKP deseydi bu kadar üzgün olmayabilirdim.

Hukuki NET Güncel Haber

Ak Parti Davası Sona Erdi konulu yargıtay kararı ara
    Ak Parti Davası Sona Erdi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    515
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anayasayı 'laikliğe aykırı fiillerin ODAĞI haline gelen politikası ile' kendi siyaseti ve varlığı gereği bilerek ve sistematik olarak ihlal eden bir parti hükümeti temsil ediyor ise;
    demokrasi kavramını sorgulamak lazım...
    Demokrasi bu kadar özgür ve faşizan bir erk mi???
    Suça ve bir ülkenin anayasasına rağmen demokrasi mi???
    O halde 'vatan hainliği'nin tanımı nedir???
    Yeni tanımlamalar yapmak lazım..., demek.

Anayasa ihlal ediliyor ve demokrasi zırhına bürünerek Cumhuriyet'in ilkeleri alaşağı edilmeye teşebbüs ediliyor ise,,, burda demokrasi yerine hukuk devreye girmeli...
    Hukuk demokrasiyi korumak zorunda değil..
    Hukuk anayasal düzeni korumak zorunda.

AKP nin hükümeti ve başbakanı kendi nazarımda mundar olmuştur...
    Onlar bayram yapıyor olabilirler,,,
    Çünkü onlar ahlakın pekçok halinden yoksunlar.
    Bu da ne yazık ki iktidar oldukları süre içinde hızla halka da sirayet etmeye başladı.
    Ki; Ahlak din bezirganlığı ile kazanılacak bir haslet değil.
    Konu cognis tarafından (30-07-2008 Saat 23:39:42 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Turkey.
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben şahsen bu aşamada AKP nin kapatılmamasına kendi adıma burukta olsa sevindim. Bunlar bu kafayla nasılsa kapattırırlar kendilerini byle devam ederse o sorun değil.

AKP'nin ve RTE'nin bu olayı yanlış yorumlayıp yanlış lanse edeceğinden bu kararı zafer aklanma gibi göstereceği düşüncesi bende burukluk yaratıyordu nitekim ilk açıklamaları o yönde oldu. Halkı sanki AKP aklanmış gibi göstererek daha ilk günden başladı.

Normalde bu karar AKP NİN LAİKLİK KARŞITI ORTAMLARIN ODAĞI OLDUĞUNU REJİME YÖNELİK HAREKETLERİN ODAĞI HALİNE GELDİĞİNİ ONAMIŞTIR. Hemde öyle böyle değil 10 oyla birden. Bu kararla aslında yasak istenen kişilerinde yani Cumhurbaşkanı ile Başbakanın da bu odakların içinde olduğu tespit edilmiştir.

Gerçekte bu karar normal olarak hükümetin düşmesini gerektirecek ağırlıkta bir karardır. 7 oyla kapatılmasından daha ağırdır aslında içerik olarak on üyenin bu kararı

Ancak Türkiye de böyle bir şey olmayacaktır. Ama umuyorum ki ciddi bir sabıkaya sahip olan AKP artık LAİK likle oynamayı bırakır ve Türkiye ye yönelik GERÇEKTEN YARARLI çalışmalara başlar.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    515
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

AKP bunu sabıka olarak görmüyor,,, ironik olan BU....
    "Başbakan Erdoğan ilk değerlendirmesinde seçimden sonra yaptığı balkon konuşmasındakine benzer bir mesaj verdi: Milletimizi, siyasi tercihi bizden yana olsun olmasın bütün olarak kucaklamayı sürdüreceğimizden kuşku duymayın

ANKARA - Anayasa Mahkemesi’nin kararının açıklanmasının ardından parti genel merkezinde basın mensuplarına ve partililere hitap eden Erdoğan, kararla Türkiye’nin önünü kapatan büyük bir belirsizliğin ortadan kalktığını söyledi:

KRİZİ İYİ YÖNETTİK: Davanın açıldığı ilk günden itibaren yetkili kurullarımızda ortaya çıkan ortak akılla bu sıkıntılı süreci milletimize bedel ödetmeyecek şekilde yönettik. Davanın kamuoyunda yolaçtığı gelecek kaygıları ve belirsizliklerin siyasi, sosyal ve ekonomik sonuçlarını en iyi şekilde idare ettik. AKP olarak bu süreci anayasal düzenimizin kuvvetler ayrılığına dayanan, parlamenter demokrasimizi ve en önemlisi toplumsal barışımızı güçlendirmek için bir fırsata dönüştürmeyi hedef olarak tayin ettik.

AKLI SELİMDEN AYRILMADIK: Milletimiz doğrudan etkilerine maruz kalacağı bu sonuçların yönetilmesini siyaset kurumundan beklemekteydi. Kamuoyunda çözüm üretme görevi siyaset kurumuna yüklenmekteydi. Ülkemiz için telafisi zor ağır kayıplara yolaçabilecek bir sürece iktidar partisi olarak, siyaset kurumunun kayıtsız kalması düşünülemezdi. Biz de bu hassasiyet içinde olduk. Aklı selimden ayrılmadan herzamanki gibi sorumlu ve sağduyulu davranmaya azami özen gösterdik. Geldiğimiz noktada milletimizin daha ağır bedeller ödememesini memnuniyetle karşılıyoruz.

LAİKLİK KARŞITI DEĞİLİZ: Hiçbir zaman laikliğe karşı eylemlerin odağı olmayan AKP, bundan sonra da cumhuriyetimizin temel niteliklerine sahip çıkmaya devam edecektir. Siyaset kurumu, demokratik siyasetin sorun çözme kapasitesini mutlaka korumalıdır. milletimizin yüksek iradesi talep ve beklentileri doğrultusunda demokratik siyasetin temsil ve uzlaşı kabiliyeti daha fazla geliştirilmelidir. Ancak bu takdirde kazanan hukuk sistemimiz olacaktır, siyasi, sosyal ve ekonomik istikrarımız, milletimiz ve memleketimiz olacaktır.
    BİR AYIPTAN KURTULDUK: Bu kararla sadece AKP değil Türkiye de büyük bir haksızlıktan kurtulmuştur. Demokrasimiz büyük bir ayıpla yaşamak zorunda bırakılmamıştır. Millet iradesi, anayasamıza göre yine millet adına yetki kullanan yargı kurumuyla karşı karşıya getirilmemiştir. İnanıyorum ki, demokrasimiz ve hukuk sistemimiz bu sınavdan birlikte güçlenerek çıkma fırsatını yakalamıştır. Ülkemizin dış görünümü, demokrasimizin itibarı, güven ve istikrarımız bu kararla ciddi bir badireyi geride bırakmıştır.
    AB YOLUNA DEVAM: 14 Mart tarihinden bu yana Türkiye zaman ve enerji kaybetti. Şimdi bize düşen geçmişe takılıp kalmadan geleceğimize odaklanmak, milletimizin kayıplarını hep birlikte telafi etmektir. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimiz için ‘Durmak yok, yola devam’ diyoruz. Bu yol Atatürk’ün işaret ettiği çağdaşlaşma yoludur. Bu yol Türkiye için, cumhuriyetimiz için çağdaşlaşma hedeflerini temsil eden Avrupa Birliği’ne tam üyelik yoludur. Bu yoldan dönüş yoktur, olmayacaktır.

HER ŞEY TÜRKİYE İÇİN: Önceliğimiz toplumsal barışımızı güçlendirmektir. Her türlü ayrımcılığa karşı milletimizi siyasi tercihi bizden yana olsun olmasın bir ve bütün olarak kucaklamayı sürdüreceğimizden kimse kuşku duymasın. Bu inançla karar hayırlı olsun diyoruz. Yolumuz, bahtımız açık olsun. Her şey Türkiye için.

Nerede
    istanbul, Turkey.
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben yukarıdan aşağı yorumları oluyarak geldim. Bırakın davayı bir kenara, sayın hukukseverler ben sizlerle aynı ülkeyi paylaştığım için kendi adıma talihsizlik hissediyorum. Burası bir hukuk sitesi ama görüşleri okuyorum, ama hep siyaset hep siyaset, hep siyaset.

Hukuğu umursayan yok!

"Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun" Adalet öyle bir yüce duygudur ki şuna buna bakılmaz, sahibine teslim edilir.

Anayasa Mahkemesi hukuken yetkili ama mantıken yetkili olmadığı bir davada hukuki bir karar alamamıştır. Memleketin sosyoekonomik durumunu gözeterek ortaya karışık söylemiştir.

Şimdi bu zaten patolojik duruma bakarak, sağlıklı yorumlar yaptığınızı sanmayın.

1. Hiç bir mahkeme şiddete bulaşmadıkça bir siyasi parti hakkında ne kapatılsın diyebilir, ne de kapatılmasın diyebilir. Böyle bir sistematiği kabul etmek, bundan sonuç ummak, baştan kanser başlangıcıdır.

2. Mahkeme 10/11 parti laikliğe karşı odaktır dedi. Şimdi seçim olsa bu parti %55 alsa ne olacak. Siz söyleyin ne olacak. Ben söyleyim ne mi olacak. Millet versus Mahkeme olacak. Peki sonra mı ne olacak. Bu üyeler de gidecek Cumhurbaşkanının atadığı yeni üyeler gelecek. Yeni üyeler farklı düşünecek.

Görmüyorsunuz, görmüyorsunuz. Çığ dağdan koptu bir kere.Bu devran artık başka devran. Esen kalın.

Nerede
    Giresun, Merkez, Turkey.
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kapatılması durumunda yapılacak bir erken seçimde, yerine kurulacak partinin yine iktidar olması ve CHP'nin hezimete uğraması kesin olmasaydı, beklenen sonuç gerçekleşir 9-2 kapatılırdı.

İletiler
    389
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Vatanımız ve milletimiz için hayırlı uğurlu olsun. Adalet yerini buldu. Ülke büyük bir kaosun ve uçurumun eşiğinden döndü.

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Buraya ilk girdiğimde ben de şaşırmıştım,ne biçim hukuk sitesi diye.Ama alıştım sonra.

Akp AB ilişkilerini hızlandırmalı. 2000li yıllara yakışan özgürlükçü bir anayasa çıkarmalı. Akp türban özgürlüğünü sağlamak istiyorsa bunu yaparken diğer dinlerin sorunlarına da el atmalı. Bunu al ver politikası anlamıyla söylemiyorum.Bu ülkenin daha iyi ve eşitlikçi demokrat politikacılara ihtiyacı var.Akp milliyetçi-dinci çizgi yerine,daha liberal ve özgürlükçü bir politika izlemeli.Bu herkesin yararına olur kanaatındayım.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Delizehra rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Buraya ilk girdiğimde ben de şaşırmıştım,ne biçim hukuk sitesi diye.Ama alıştım sonra.

Akp AB ilişkilerini hızlandırmalı. 2000li yıllara yakışan özgürlükçü bir anayasa çıkarmalı. Akp türban özgürlüğünü sağlamak istiyorsa bunu yaparken diğer dinlerin sorunlarına da el atmalı. Bunu al ver politikası anlamıyla söylemiyorum.Bu ülkenin daha iyi ve eşitlikçi demokrat politikacılara ihtiyacı var.Akp milliyetçi-dinci çizgi yerine,daha liberal ve özgürlükçü bir politika izlemeli.Bu herkesin yararına olur kanaatındayım.
    Kesinlikle katılıyorum.

• Yeni anayasada Atatürk lafı geçmemelidir.
    • Lozan feshedilmelidir
    • Misak- milliye dokunmak gereksizdir, sadece haritada nostaljidir zaten
    • Ruhban okulu açılmalıdır
    • kiliseden camiye çevrilen ibadethaneler eski haline döndürülmelidir
    • misyonerlik serbest bırakılmalıdır ki AB' ye uyum layıkıyla sağlansın
    • türklere azınlık statüsü tanınmalıdır
    • kıbrıs yunanistana bırakılmalıdır
    • türban zorunlu olmalıdır (gavurlar ne halt ederse etsinler)
    • tüm okullar İHL ve İHAL' ne döüştürülmelidir
    • ceza kanunlarından zimmet-irtikap-rüşvet çıkarılmalıdır
    • nüfuz ticareti serbest bırakılmalıdır
    • hortumculuk zinhar yasaklanlamalı pipetçilik özgür bırakılmalıdır
    • bütün kıyılarımız ve limanlarımız satılmalıdır
    • baş harfi A ile başlamayan siyasi partiler kapatılmalı, A harfi ile başlayan yeni bir siyasi parti kurulması yasaklanmalıdır
    • özgürlük ve demokrasi kavramlarının, izin verilen ölçüde kullanılması sağlanmalıdır
    • "la" ile başlayan kelimeler yasaklanmalıdır.(lale istisnadır)
    • ve ilh.

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı:
    Delizehra rumuzlu üyeden alıntı

Kesinlikle katılıyorum.

Yeni anayasada Atatürk lafı geçmemelidir.
    Lozan feshedilmelidir
    Misak- milliye dokunmak gereksizdir, sadece haritada nostaljidir zaten
    Ruhban okulu açılmalıdır
    kiliseden camiye çevrilen ibadethaneler eski haline döndürülmelidir
    misyonerlik serbest bırakılmalıdır ki AB' ye uyum layıkıyla sağlansın
    türklere azınlık statüsü tanınmalıdır
    kıbrıs yunanistana bırakılmalıdır
    türban zorunlu olmalıdır (gavurlar ne halt ederse etsinler)
    tüm okullar İHL ve İHAL' ne döüştürülmelidir
    ceza kanunlarından zimmet-irtikap-rüşvet çıkarılmalıdır
    nüfuz ticareti serbest bırakılmalıdır
    hortumculuk zinhar yasaklanlamalı pipetçilik özgür bırakılmalıdır
    bütün kıyılarımız ve limanlarımız satılmalıdır
    baş harfi A ile başlamayan siyasi partiler kapatılmalı, A harfi ile başlayan yeni bir siyasi parti kurulması yasaklanmalıdır
    özgürlük ve demokrasi kavramlarının, izin verilen ölçüde kullanılması sağlanmalıdır
    "la" ile başlayan kelimeler yasaklanmalıdır.(lale istisnadır)
    ve ilh.
    Önce Türkçeyi öğren de sonra cevap vermeye çalış.Yazdıkların ne içeriksel ne de biçimsel 5 para etmez.Şunu da bil ki insanları kışkırtarak hiç bir yere varamazsın.
    Sana bir tek cevap vereceğim.Benim baba tarafım Selahattin Eyyubi tarafına dayanıyor.Anne tarafım da aslen Türk ama Ermeni soykırımı sırasında kurtulmuş 5 yaşındaki bir kız çocuğunu, ki kendisi anneannem olur,yanlarına evlatlık olarak alıyorlar.Urfa'da çok eski bir kiliseyi Selahattin Eyyubi adıyla camiye çevirdiler ve ben bundan utanç duyuyorum.Hz Muhammed'in,Selahattin Eyyubi'nin de kemikleri sızlıyordur eminim.Ailemdeki herkes gerçekleri biliyor ve ben Türk,kürt,ermeni olarak hepsiyle de gurur duyuyorum,türk yada kürt olmalarından dolayı değil dürüst ve mert olmalarından dolayı.Bir müslüman olarak da,eğer haksız yere camiye çevrilmiş kiliseler varsa onların kiliseye çevrilmesini sonuna kadar da desteklerim.Bu hem islamın,hem yahudiliğin hem hristiyanlığın hem de ahlakın gereğidir.
    Bilgi kolay öğrenilir cahillik de çok önemli değil ama aile çocuğa küçük yaşta terbiye vermemişse,o insan insanlığa fayda etmez.Bu da benim bu sitedeki son mesajım.Yöneticilerden ricam üyeliğimi lütfen siliniz.Karşı cevapta bulunmak için kendimi tutamayabilirim,düşük zekalı insanlarla tartışmak da istemiyorum.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: