Öncelikle selamlar;

Benim için çok ciddi bir sorunum var umarım ki yardım edebilir yol gösterebilirsiniz.

Malum prim borcu yapılandırmasıyla bağkura olan borçlarımı ödemeyi ve emekli olmayı düşündüm, internette bağkurumun aktif olduğu ve toplam borcumun 47.000 YTL olduğu ve 1993'den bu yana bağkurlu olduğum görünüyor, ben de bu borcu yapılandırmaya bağkura gittim. Ancak benden ilgili meslek odanızdan ve vergi dairenizden kayıt getirmeniz gerekir dediler.

Vergi dairesinden 1993-1995 arası kayıtlarım olduğu bilgisini onaylattım. Ancak ne esnaf kefalet kooperatifleri birliğinden ne de meslekle alakalı olan terziler konfeksiyoncular odasından kaydım çıkmadı. Bu durumda da belgelerim tam olmadığı için sanırım yapılandırmaya başvuramıyor ve emekli olamıyorum.

Şimdi sorum şu.

Oda kaydı olmadan bağkura kayıt olunabiliyor mu, olunabiliyorsa ve ben odaya kayıt olmadan bağkura başvurmuşsam kabul edip beni bağkurlu yapmış olmaları saçma bir durum değil midir? Hayır oda kaydı olmadan bağkura girilemiyorsa o zaman arayıp da bulamadığım, muhtemelen kaybolmuş ya da silinmiş oda kaydım için nasıl bir talepte bulunabilir neler yapabilirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür derim, eğer bir yol gösteren olabilirse minnettar olurum.