+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 26 ileti bulundu.
    Nerede
    TRABZON
    İletiler
    103
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kişi Hakkında Arama Olup Olmadığını Nasıl öğrenebilir?

Yakalanma emri sorgulama ve Aranmam var mı nasıl öğrenirim?
    Olay; Bir arkadaşımın 4 yıl önce oturdugu eve sivil polisler gelmiş ve onu aramışlar. Arama oldugunu söylemişler. 4 yıldır başka bir adreste oturuyor ve polisler 3 ay önce geldiler.
    Bu kişinin aranması olup olmadıgını nasıl ögrenebılır. Beraber birçok avukata gittik ve hiçbirisi de mantıklı bir cevap ver(e)medi.

Öyle komik cevaplar verildiki hiç okuma yazma bilmeyen kişiler dahi kahkahalarla gülerler verilen cevapların %90 ına...

Şaka değil gerçekleri yazıyorum... Enson dün caddede gördüğüm bir hukuk bürosunun telefonunu aradım ve avukata durumu anlattım . 20 dakıka kadar sürdü konuşmamız ve arkadasımın aranması olup olmadıgını ögrenmek istiyoruz ne yapabılırız dedıgımde; savcılıga gıdıp sorabılırsınız dedi; pekı aranması varsa hemen almazlarmı arkadasımı dedım ,alırlar dedı.... pekı baska yolu yokmu var avukata vekalet vereceksınız ve butun türkiyedeki adliyelerı tektek dolasıp aranması olup olmadıgını oralardan arastıracak....ama çok masraflı olur dedi......ve inanın bu cevabı veren en az 10 avukata rastladım )))))

teknolojının bukadar gelıstıgı gunumuzde turkıyedekı butun adliyelerı dolasın dıyen avukat bence avukatlık yapmamalı.

Tanıdıgım avukat arkadaslarlada görüştüm ve hiçbirisi mantıklı bır cevap vermedı...çünkü yeterli bilgileri yok...Pekçok avukata telefonumu bıraktım ve ayrıntılı bılgı ögrenınce benı arayacaktılar sözde ama henuz arayan olmadı..

Polis arkadasıma sordum durumu gbt ye bakmak lazım ama gbt yede bakınca aranması varsa teslım etmem gerek etmezsem hakkımda sorusturma acarlar dedı....

Kısaca soruyorum : bır kısının aranması olup olmadıgını nasıl ögrenebılır...

Hukuki NET Güncel Haber

Kişi Hakkında Arama Olup Olmadığını Nasıl öğrenebilir? konulu yargıtay kararı ara
    Kişi Hakkında Arama Olup Olmadığını Nasıl öğrenebilir? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Kişi Hakkinda Arama Olup Olmadigini Nasil öğrenebilir.

Avukatlar ve polisler nasıl olacağını söylemişler.
    "Bunu diyen avukat, avukatlık yapmamalı" sözünüzü geri almanızı tavsiye ederim. Gerçeği söyleyene haksızlık yapmışsınız.

Nerede
    ist
    İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir kişinin hakkında arama, yakalama, tutuklama vs gibi bir karar olup olmadığını öğrenmek istemesi (üstelik bildiği halde) nasıl bir haktır acaba? Böyle bir hizmeti veren bir kurum mu var? Aranıyorsa aranıyordur, arayan bulur ve bulununca da eğer kendisi bilmiyorsa öğrenir! Yoksa emniyet teşkilatında gerekli altyapı fazlasıyla mevcut; Koyarlardı internete bir link, T.C.Kimlik numarasını giren herkes hakkında ne var ne yok kolayca öğrenirdi. Böylesi mümkün mü? Ayrıca bir insan durduk yerde hakkında arama olduğunu öğrendiğinde bence hemen emniyete gidip öğrenmelidir. Korkunun yoktur ecele faydası öyle değilmi? Üstelik her aramanın altında ille de bir suç yada ceza olduğunu düşünmemek lazım. Birçok ihtimal olabilir! Avukatların da polisin de dedikleri gayet normaldir bence.
    Konu hksvr tarafından (10-07-2008 Saat 13:19:31 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    TRABZON
    İletiler
    103
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Avukatlar ve polisler nasıl olacağını söylemişler.
    "Bunu diyen avukat, avukatlık yapmamalı" sözünüzü geri almanızı tavsiye ederim. Gerçeği söyleyene haksızlık yapmışsınız.

Sayın sdt23 yazımda aynen şöyle yazıyor :Enson dün caddede gördüğüm bir hukuk bürosunun telefonunu aradım ve avukata durumu anlattım . 20 dakıka kadar sürdü konuşmamız ve arkadasımın aranması olup olmadıgını ögrenmek istiyoruz ne yapabılırız dedıgımde; savcılıga gıdıp sorabılırsınız dedi; pekı aranması varsa hemen almazlarmı arkadasımı dedım ,alırlar dedı.... pekı baska yolu yokmu var avukata vekalet vereceksınız ve butun türkiyedeki adliyelerı tektek dolasıp aranması olup olmadıgını oralardan arastıracak....ama çok masraflı olur dedi......ve inanın bu cevabı veren en az 10 avukata rastladım )))))

teknolojının bukadar gelıstıgı gunumuzde turkıyedekı butun adliyelerı dolasın dıyen avukat bence avukatlık yapmamalı.

Bir kişi,nin gerçekten bir aranması olup olmadıgını ögrenmesi için türkiyedeki bütün adliyelere gidip sorması sizce mantıklımı---böyle birşey varmı yeryüzünde kimin ömrü buna yeter.

Avukat değilim ama bu cevabın %100 yanlış olduguna emınım.

Doğru cevabın ne oldugunuda henüz bilmiyorum ama arştırıyorum inşallah enkısa zamnda doğru cevabı bulur ve cevabınıda burada yazarım.

Özür konusuna gelincede ben görüştüğüm ve telefondada konuştugum avukatların hepsınede bu cevabın çok mantıksız oldugunu bunu size hukuk fakultesındemı ögrettıler başka yerden mı duydunuz dedıgımde mantıken endogrusunun bu oldugunu söyledıler... ve hiç bu şekilde yapan olup olmadıgını bılıp bılmedıklerını sordugumdada bılmedıklerını söyledıler.

Peki bu şekilde tr deki bütün adliyeleri dolasan birisini siz tanıyormusunuz .? Emınım ki yoktur.

Siz özür dileyin diyorsunuz ama bu şekilde cevap verenın bence avukatlık yapması doğru değildir.

Hani adalet mülkün temeliydi... bu şekilde yeterli bilgisi olmayan ve yanlış yönlendirmelerle belkide ilerde pekçok kişinin haksız yere ceza almasına sebebiyet verecektir.

******Bir suç işleyen arkadaşımın ailesinin tutmuş oldugu avukat ın arkadaşımın gerçek ifadesini Birşey olmaz şu şekilde ifadeni değiştirelim hiç ceza lmazsın veya 2- 3 ayla kurtulursun diyen avukat sayesinde arkadaşımın 4yıl ceza aldığına şahit olmuşumdur.
    Aynı suçu işleyen başka bir arkadaşımın ise 2 ay ceza aldıgını biliyorum.

Şimdi cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

İYİGECELER

Not: Arkadaşımı arayan kişilerin gerçekten polis olup olmadıklarını -ve gercekten aranması olup olmadıgını henuz bılmıyoruz....Her belıne tabanca takıp elıne telsız alan polis değildir.Ve arkadaşımın şuan için işleri biraz bozuk oldugundan herhangı bır hapis cezası vs çıkar düşüncesiyle ailesine bakacak kimsesi olmadıgından şimdilik emniyete veya adliyeye gidip araştıramıyor...Gerekirse kendısınden vekalet alıp adliyeden ve emnıyetten araştırmasını bizzat kendim yapmayı düşünüyorum.
    Konu mesaog tarafından (10-07-2008 Saat 23:57:31 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    1.468
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bir ekleme yapayım, her gelen polis e kimlik sorun, o kimliğini göstermeden siz göstermeyin,

ayrıca buna emsal olucak yargı kararıda mevcut,

eski TCK ya göre, polise pasif mukavemet suçtu, yeni TCK ile ortadan kalktı,

yani polis size kimlik sordu, siz ona sordunuz, o göstermedi ,siz kaçtınız, sizi yakalayıp, pasif mukavemet den suçlayamazlar artık (hakaret veyahut fiziksel bir taciz/saldırı olmadıysa)

İletiler
    39
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir kişinin hakkında dava açılıp açılmadığını,aranıp aranmadığını bilmesi evrensel hukuk ilkesidir.
    Bir hukuk sitesinde serezenişlere tersleyici yanıt verlimesi gerçekten garibime gitti.
    Adalet Bakanlığı sitesinde açılmış davalara ulaşmanın mümkün olduğu görülmektedir.
    Bu siteye girip bakabilirsiniz.
    Ancak hazırlık soruşturmaları gizlidir ve bu nedenle aranan kişinin kayıtları ise GBT 'de tutulmaktadır.
    Bu kayıtlar hakkında bilgi verilmesi yasaktır.
    Adliye'lerde infaz savcılıklarında GBT paraleli kayıtlar bulunmaktadır.
    Bütün Türkiye'deki adliyeleri dolaşmak gerekir sözünü gerçekten bir avukat'ın söylemiş olabileceğine inanmak çok güç.
    Bakanlık bu tür bilgileri SMS ile gönderiyor

Nerede
    sakarya
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arrow Re: Kişi Hakkinda Arama Olup Olmadigini Nasil öğrenebilir.

mesaog arkadaşım seninde ne çok suç işleyen arkadaşın varmış hep arkadaşım suç işledi öbürü başka bi suç işledi hep arkadaşlarından bahsediyorsun acaba arkadaşlarınız kendileri cahilmi araştırmaya giremiyorlarmı siz neden bu kadar çaba sarfediyosunuz tartışmaya bile giriyorsunuz avukatlarımızla arkadaşlarınız için şaşkınlıkla okudum yazılarınızı senin gibi hayırlı vefalı arkadaş cumle aleme nasip olur umarım ....

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gayet kolay.Devriye gezen Polis veya Jandarma aracına yanaşırsın,nüfus cüzdanını uzatırsın,"Aranıp, aranmadığımı öğrenmek istiyorum." dersin... ve saniyesinde öğrenirsin!..(Bu araçlarda T.C.nosuyla sorgu yapan cihazlar var.)
    Kaza yapan emekli polis ile oğlunun kaza raporu için geldikleri karakolda,her ikisinin de "Arandıklarını" saniyede öğrenmeleri gibi...
    İyi günler...

Nerede
    TRABZON
    İletiler
    103
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın memak gerçekten teşekkürler. Nedense forumlarda sorulan sorulara bilip bilmeyen herkes birşeyler yazıyor....Çoğu avukat vs hiç araştırmadan hemen cevap yazıyor.%100 emin olmadığım konuda asla yazmam ve herkesınde böyle olmasını isterdım ama maalesefolmuyor...
    Kısaca avukatlar a danıstıgım ve verdıklerı cevabın hiçbirisininde mantıklı olmadıgını biliyorum...Hiç butun tr deki adliyeleri dolasan varmı soruma bilmiyorum belkıolabılır dıyen avukat dahi var ve ben böyle kişilerin avukatlık yapmasının yanlıs oldugunusöyledıgımdede kızan vatandaşların da onlar kadar CAHİL olduguna eminim.

Sayın Kraliche çok gezen çok dolaşan çok insan tanır ve çok insan tanıyan kişinin de elbetteki birden fazla suçlu veya suç işleyen arkadaşının olması bence normaldır.Arkadaşlarımın cahil olup olmadıgı önemli değil önemli olan İNSAN olmalarıdır. Her kesimden hermeslekten ve pekçok milliyet ve dinden arkadaşım var. ve ben insanlara elimden geldiğince yardım etmesini seven birisiyim.Hayatımda menfaat için hiçbirşey yapmadım ve menfaat için birşey yapanlarlada asla işim olmaz. O sebepledirki dostum diebileceğim koskoca dünyada yeterince dostum vardır...Eminim ki sizin hayatta dostum diyebileceğiniz 1 (bir) kişi dahi yoktur-dikkat edin ARKADAŞ demiyorum DOST diyorum.( cevap yazacaksanız bence dost kelimesinin tam anlamını öğrenin ve ondan sonra yazınız lütfen.) Şunuda birtarafa not ediniz olurya birgün biryerlerde herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olur işte ozaman buyazıyı hatırlayın ve bana ulaşın. İşte ozaman görürsünüz gerçekten insanlarayardım ediyormuyum etmiyormuyum.

Sayın SAKAR...Galiba yazımı anlayarak okumadınız...(bence birdaha okuyunuz) Ben aranıp aranmadığımı değil arkadasımın aranıp aranmadıgını ögrenmek istiyorum demişim.....sen ise :Devriye gezen Polis veya Jandarma aracına yanaşırsın,nüfus cüzdanını uzatırsın,"Aranıp, aranmadığımı öğrenmek istiyorum." dersin... ve saniyesinde öğrenirsin.... polis e sordugun zaman aranman var ise senı teslim etmesi gerekiyor,etmediğindede ozaman ifade vermesi gerekiyor yetkili merciye. Arkadaşımı aradım eskiden onun Arkadaşı GBT büro amirliğinde çalışıyormuş oda arkadaşlara baktırırız ama aranması varsa arkadası teslim etmemiz gerekir aksi halde soruşturma açarlar dedi. Bugün sahildeydik ve ekip geldi herkesin kimliğini aldı anında gbt sorgusu yaptı teşekkür etti ve gitti. GBT sorgusu basit olay ama nedense hala anlamayan yada anlamak istemeyen arkadaşlar var.Elbetteki zamanı gelince kişi emniyete gidecek ama şuan aranması var ise ve birşeyden dolayı hapis cezası almış ise ozaman ailesi zor durumda kalacak osebeple emniyete gidemiyor....

Şimdi dersiniz ki birkişi suç işlememişse neden hapis cezası vs olsun ki değilmi...!!! eminim ki bu soruyu soran kişilerin bizim adalet sistemimizden haberi yoktur.

Hiç tv yada gazeteokumuyormusunuz ...!!! hayatında karınca dahi ezmeyen tavuğa kişt demeyen belkide diyemeyen ne insanlar vardır 4 duvar arsında..... cezaevlerindeki insanların hepsine suçlu mu sanıyorsunuz... ne suçlular var dışarda paşalar gibi dolaşıyor ......ne masumlar var 4 duvar arasında ömür tüketiyorlar...

Yıllar önce biryerde bir yazı okumuştum....' iyilik yapma fırsatı eline geçmeyen kişiye KÖTÜ, kötülük yapma fırsatı eline geçmeyen kişiyede İYİ denmez ''

ANLAYANA......!!!

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    48
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Uyapta ifade alırken yada kişiyi eklerken uyarı verir yakalaması var diye. Bu arada her yakalaması olan hapse atılmak için aranıyor değil ya ifade vs için aranıyor olabilir, eğer kesinleşmiş infazı varsa ki kişi biliyordur var mı yok mu fazla kuracalamasın. Yine bir yol daha, uyap vatandaş portalında tc kimlik numarası ile dosya durumu sorgulama var oraya tıklayıp o kendisinin bildiği dosyanın kapanıp kapanmadığını vs sorgulatabilir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

yakalama emri sorgulama

https:www.hukuki.netshowthread.php41246-Kisi-Hakkinda-Arama-Olup-Olmadigini-Nasil-ogrenebilirpage2

yakalama sorgulama

yakalama kararı sorgulama

http:www.hukuki.netshowthread.php41246-Kisi-Hakkinda-Arama-Olup-Olmadigini-Nasil-ogrenebilir

https:www.hukuki.netshowthread.php41246-Kisi-Hakkinda-Arama-Olup-Olmadigini-Nasil-ogrenebilirpage3

hakkımda yakalama kararı var mı

yakalama karari sorgulama

arama emri sorgulama

hakkimda tutuklama karari varmi

yakalama kararı nasıl öğrenilir

tutuklama kararı sorgulamahakkımda yakalama emri var mı nasıl öğrenirimaranmam var mı nasıl öğrenirimtutuklama sorgulamaaranmam var mıhakkımda tutuklama kararı var mıhakkımda tutuklama kararı varmı nasıl öğrenebilirimtutuklama emri sorgulamaaranmam varmihttps:www.hukuki.netshowthread.php41246-Kisi-Hakkinda-Arama-Olup-Olmadigini-Nasil-ogrenebiliraranmam olup olmadığını nasıl öğrenirimaranmam var mipolis tarafindan arananlar listesiaramam varmi
Forum