2005 yılında bir limited şirkete (dersane) %5 oranında ortak oldum aradan 7- 8 ay geçtiğinde mali denetime girdik ve 2000 - 2004 yıllarını kapsayan vergi borcu tahakkuk ettirildi ( yaklaşık 90 milyar) ortaklar borç konusunda anlaşmazlığa düştüğü için işyerini kapatma kararı aldık ve iflas başvurusu yaptık şuan mahkemenin sonuçlanmasını bekliyoruz. iflas kabul edildiğinde borcun ödenmesi acaba nasıl gerçekleşir ? şirketin herhangi bir mal varlığı yok ! budurumda bana hissem oranın da mı mali bir borç çıkarılır ? yoksa maliye ne bulursam alırım mantığıyla bütün borçlardan sorumlu tutacak şekilde hepsini benden mi alır ? (diğer ortakların bazılarının emekli maaşı, bazılarının evi benim de arabam var ) kimden ne bulursa onu mu alır ?

ikinci bir sorum da ben şirkete 2005 te ortak oldum borç 2000-2004 yıllarıarasını kapsıyor. bu durumda bana borç çıkmama durumu var mı ? Maliye borç ihtarı gönderdiğinde ben maliyeye yazılı olarak yeni ortak olduğumu ve borcun benim dönemimde gerçekleşmediğini bildirdim.

Yardımcı olursanız sevinirm