ÇOMÜ yönetmelikler ve yönergeler: http://www.comu.edu.tr/yonetmelikler/

Merhaba; 2007-2008 öğretim yılında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nde 3.sınıf öğrencisiyim.Daha önceki senelerde bir sene sınıf tekrarı yaptığım için şu an dördüncü senemi bitirmiş olyorum.İlgili konu şöyle gerçekleşti:

2007-2008 güz döneminde 4. sınıf birinci dönemi ortalamam düşük olduğu için ilgili üniversite mevzuatı nedeni ile alamadım.Ancak bir sonraki dönem ders notlarımı yükseltip sınamalı öğrenci pozisyonundan çıkınca, bahar dönemi ders kayıtları sırasında 4.sınıf ikinci dönem derslerini talep ettim ve danışmanım tarafından uygun görülerek bu dersler tarafıma verildi.Kısaca 3.sınıf 2.dönemi ve 4.sınıf 2.dönemi okudum ancak 4.sınıf 1. dönemi okumadım.

Bugün dekanlıktan aldığım çağrı ile eğitim fakültesi dekanı ile görüştüm.Bu görüşmede bana bu derslerin YANLIŞLIKLA verildiği ve geçersiz sayılacağı bildirildi.

Almış ve başarmış olduğum dersler ile ilgili olarak bu durum kazanılmış haklar ilkesi çerçevesinde değerlendirilebilir mi? Ya da dava açsam bi netice alabilir miyim? Değerli görüşlerinizi bekliyorum, saygılar..