+ Konuyu Yanıtla
93 / 101 Sayfa İlkİlk ... 3132333435363738384858687888990919293949596979899100101 SonSon
921 den 930´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Forumun temposu dustu son 1 2 aydır. hazır meclıs gundemıne gelmısken telefon ve maillara agırlık verelım arkadaslar ne kadar cok talep olursa o kadar ıyı 150 bın kısıden bahsedıldı bana kalırsa daha fazla bekleyen var bedellıyı.

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Şu an askeriyede krizden dolayı inanılmaz bir yığılma var. Ülkenin genel olarak eğitim durumu da göz önüne alındığında bir çok kişi askerliğini 15 ay yapıyor. Bu askeriye için büyük bir maddi külfet. Ayrıca sırf askere gitmemek için mastera para ödeyenler var. Bu parayı orduya verse hem ordumuz madden güçlenecek hem de insanlar geleceklerini ve planlarını erteleyemeyecek. Bu ülkede zenginle fakirin arasında bu kadar büyük bir ayırım varken sadece bedelli askerlikte bu ayrım olacakmış gibi düşünmek yanlış bence. Bedelli askerlik belirli dönemlerde değil sürekli olmalı. İnsanlar askere gitmemek için hayatlarından birkaç ayı götürmemek için yurt dışına gidiyorlar sonra da oturup düşünüyoruz beyin göçünü nasıl engelleriz diye.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    88
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben makine mühendisiyim. Beyin göçü ise şu an Italya da çalışıyorum.

Askerliğimi Şırnak ta yaptım.Benim iki komutamın Melih Yarbay ve Ramazan binbası gözümün dibinde şehit oldu. Onlarında çocukları vardı.

Hasan. Er hasan. Sizin de hep bahsettiğiniz gibi aman biz askere gidersek ailemiz batar bir çocuktu. Çocugu da vardı. Hasan da şehit oldu.

Koguştan arkadaşım Emrah, bacağından vuruldu, onunda ailesi ve zor durumda çocuğu vardı.

Hepimizin zor durumda aileleri var, hepimizin çocuğu var. Yukarıda ismini saydığım kardeşlerimin ve komutanlarımında çocukları vardı.

Helikoplerde mektup gelir okullarda çocukların bizler için yapıp yolladığı mektuplara bakar, ağlardık.

Bir tek siz değilisiniz ailesi çocuğu olan, bir tek siz değilsiniz "beyin" sahibi olan.

Ben bireysel olarak bedelli askerliğe karşıyım.

Teşekkür ederim.

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bedelli askerlik çıkacaktır az kaldı, umarımda cıkar parasıyla az süreli yapmak isteyen yapar ülkeye kazanç sağlar. karşı olan varsada gider 15 ay yapar.

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Francois rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben makine mühendisiyim. Beyin göçü ise şu an Italya da çalışıyorum.

Askerliğimi Şırnak ta yaptım.Benim iki komutamın Melih Yarbay ve Ramazan binbası gözümün dibinde şehit oldu. Onlarında çocukları vardı.

Hasan. Er hasan. Sizin de hep bahsettiğiniz gibi aman biz askere gidersek ailemiz batar bir çocuktu. Çocugu da vardı. Hasan da şehit oldu.

Koguştan arkadaşım Emrah, bacağından vuruldu, onunda ailesi ve zor durumda çocuğu vardı.

Hepimizin zor durumda aileleri var, hepimizin çocuğu var. Yukarıda ismini saydığım kardeşlerimin ve komutanlarımında çocukları vardı.

Helikoplerde mektup gelir okullarda çocukların bizler için yapıp yolladığı mektuplara bakar, ağlardık.

Bir tek siz değilisiniz ailesi çocuğu olan, bir tek siz değilsiniz "beyin" sahibi olan.

Ben bireysel olarak bedelli askerliğe karşıyım.

Teşekkür ederim.

Francois güzel yazmış, tabi para var huzur var.İtalya,da 5.000-10.000 Euro paralara çalışıp insan gibi yaşamak güzel.Burada bedelli isteyen kimse zengin çouğu değil , hepsi kendi emekleriyle bir yerlere gelmiş veya gelecek olan insanlar , benim yanımda 16 kişi çalışıyor , buralara gelene kadar ,yeri geldi tuvalet bile temizledim.Ben askerlikten kaçma derdinde olan biri değilim şu an savaş çıksa herkesten önce giderim, bu ülke evladıysam , bu ülkede yaşayıp vergimi burada ödüyorsam ,istihdam sağlayıp 3-5 vergi veriyorsam , bu benim vatanımı sevmediğim anlamına gelmez...Seve seve canımı veririm ülkem için , ama şu anda bu şartlarla firmayı kapatıp , insanları işten çıkarıp ,askere gidip orada boşu boşuna yemek yeyip , zamanımın alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü orada olmamdan çok daha faydalıyım devletime ve milletime , kişisel olacak belki ama , T.C yılda ne kadar vergi veriyosun, veya ne kadar bu ülkeye hizmet ediyorsun, bence önce bunlara bir bak , yorum yazarken şapkanı önüne al , ondan sonra yaz.Ayrıca bedelli bekleyen insanların derdi kaçmak değil , öyle olsa herkes binbir türlü yolunu bulur merak etme...

Saygılarımla .....

İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Edit:üyeliğimin silinmesini istiyorum,sadece buradaki kukukçular değil ergenekonla beraber gördükki Türkiye bir hukuk devleti sözünün artık geçerli olmadığı anlaşılmıştır...
    Konu mysteryx tarafından (13-04-2009 Saat 16:18:55 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mysteryx rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Edit:üyeliğimin silinmesini istiyorum,sadece buradaki kukukçular değil ergenekonla beraber gördükki Türkiye bir hukuk devleti sözünün artık geçerli olmadığı anlaşılmıştır...
    İsteğinizin karşılanabilmesi,site kuralları gereği mümkün değildir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Milli Savunma Bakanı Gönül, ekonomik kriz nedeniyle bedelli askerlik umudu artan kesim için topu TSK'ya attı

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, işsizlik rakamlarının yüzde 15.5’e yükseldiği bir dönemde çarpıcı açıklama yaptı. Gönül, askeri yükümlülüğünü yerine getirmesi gereken üniversite mezunlarının genellikle kısa dönemi tercih ettiğini hatırlatarak, "Ancak son aylarda uzun dönem askerliğe olan ilgi arttı. Bunun sebebinin işsizlik olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Devamı: http://www.haber3.com/news_detail.php?id=466541

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı stainway rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Forumun temposu dustu son 1 2 aydır. hazır meclıs gundemıne gelmısken telefon ve maillara agırlık verelım arkadaslar ne kadar cok talep olursa o kadar ıyı 150 bın kısıden bahsedıldı bana kalırsa daha fazla bekleyen var bedellıyı.
    Dün gece Habertürk Tv. de Ermeni meselesi konuşulurken ve Azeri milletvekilleri görüşlerini açıklarken program yöneticisi Murat Bardakçı adeta haykırmaya başladı.

"Burası bedelli askerlik forumu değil, neredeyse mailler kilitlenmiş durumda, biz ermeni meselesini konuşurken bedelli askerliğin konu ile ne ilgisi var"

İşte bu davranış biçimi artık edepsizliğin had safhaya vardığını gösteriyor. Kamu oyu yaratmak adına her demokratik platformu işgal etmek, her vesileyle ses getirmeye çalışmak saygı sınırlarını hayli aşmış durumda.

Bu sitenin ne kadar demokrat olduğunu gayet iyi biliyorum ancak sitenin daha fazla istismara uğramaması için bedelli askerlikle ilgili forumların açılmamak üzere kapanmasını site yönetiminden istirham ediyorum.

İletiler
    210
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı muezi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bedelli askerlik çıkacaktır az kaldı, umarımda cıkar parasıyla az süreli yapmak isteyen yapar ülkeye kazanç sağlar. karşı olan varsada gider 15 ay yapar.
    Aynen katılıyorum söylediklerinize. Kısa ve öz çok güzel açıklamışsınız, bedelli askerliğe karşı olanların zorla parasını alıp da gel bedelli askerlik yap diyen yok, karşı olan gitsin isterse ömrünün sonuna kadar askerlik yapsın. "Bedelli askerlik yapacağına paranı devlete bağışla, ondan sonra da git 15 ay yap haksızlık olmasın" şeklinde düşünenler de var, onlara da kısa ve öz bir cevap yazıverin bir zahmet; ben anlatamıyorum bir türlü.
    Konu akdmehmet tarafından (23-04-2009 Saat 14:24:04 ) de değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

+ Konuyu Yanıtla
93 / 101 Sayfa İlkİlk ... 3132333435363738384858687888990919293949596979899100101 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri