+ Konuyu Yanıtla
1 / 101 Sayfa 12345678910112131415161718191 ... SonSon
1 den 10´e kadar toplam 1006 ileti bulundu.

Konu: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!

Yurtiçi Bedelli askerlik bekleyen arkadaşlar buraya!!

HUKUKİ.NET YÖNETİMİNİN NOTU : Karşıt forum; Bedelli Askerlik çıkmasın.

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler! konulu hukuk haber
    Konu stainway tarafından (27-05-2008 Saat 16:32:48 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

Arkadaşım...

Bence Bedellı askerlık çıkmasın çünkü bu gerçekten zengin fakir ayrımını yaratıcaktır .
    Bunun yerıne askerlık kısalsın yada gereklı duzenlemeler getırılsın .

Yalnız şu anlamda destek veriyorum

Allah korusun bugun 1999 da yaşanan depremın bı benzerı meydana gelse yaraların sarılması ıcın Bedellı Askerlık Haftasında Çıkartılıcaktır .
    Anlamadığım şuki Neden Depremın Olması Beklenmelıdır .
    Boyle bır kaynak gerektıgınde Bedellı Askerlık uzerınden yaratılabılıyorsa neden Insanlar Olmeden Evlerı Konutları güçlendirilmesin .

Bugun Depremde zarar gormus ve yok olmus ekonomının can damarı Marmara Bolgesı nın harap olması , bırcok ınsanımızı kaybetmemız ulkemızın mıllı menfaatlerı acısından en az askerlık kadar onemlı degılmıdır !

Bedellı Askerlık cıkartılarak buradan elde edılecek kaynaklar Insanların Refahı Konutlarının guclendırılmesı stratejık konumdakı fabrıka ve devlet daırelerının guclendırılmesı ıcın henuz cok gec olmadan kullanılamazmı !

Bukadar basit bir denklemı dusunemıyormuyuz yada dusunmek bazılarının ısıne gelmıyormu veya dusunenlere
    ucuz milliyetcılıkle saldırılmıyormu yada dusunenler hıcbırsey bılmedenmı konusuyorlar.

Askerlıkte Barıs Donemınde Su Duzenlemelerın Gerektıgını Dusunuyorum

1 - Profosyonel Askerlıge Gecılmesı ki Eğitimli bir Ordu Terorıstlere Karşı Daha Başarılı olucaktır .
    Kı Bunun adımları Zaten atılmaya baslanmıştır

2 - Askerlık Suresının Herkes Icın Kısalması veya Askerlık Hızmetı Yapan Insanlara 16 Ytl gibi komık bır rakam değılde askerlıklerı suresınce Yaşayabıleceklerı veya aılelerıne katkıda bulunabıleceklerı kadar bır ucret odenmesı (bugunku asgarı ucret olabılır ) .

3 - Askerlık Hızmetı yapan genclerın Askerlık Donusu Işyerlerınde Istıhdam Edılmesının Kolaylaştırılması

Bunlar Benım Kendı Sahsı Fıkrımdır ve Emınım en az 200 sene daha gerçekleşmeyecektır ...

En doğru olan Bedellı Askerlık Hayallerı kurmaktansa zaman gecırmeden askerlıgın yapılmasıdır.

Cunku gunumuz Turkıyesınde Bedellı Askerlık ıcın umut ettıgınız ve bekledıgınız her dakıka hayatınızdan ve gelıcekle ılgılı planlarınızdan calıcaktır .

Vatanını sevmek vatanının gelecegını heranlamda dusunmektır .

Vatan sevgısını elıne sılahı almalısın ve bununla gurur duymalısın dıye gorenler olabılır ki bu vatan sevgısının en basit , kestirme ve tarih öncesi olanıdır.

Son bır Notta Yurtdısında 3 sene sosyal guvence ıle çalışan arkadaşlar bedellı askerlıkten zaten faydalanabılıyor olması

Bu gençlere en verımlı çağlarında Yurtdışına gidin , baska uluslara Hızmet Edın , 3 sene çalışın sonra gelın dovızle bu hızmetınızı tamamlayın dıyerek bı sekılde beyın gocune zorlamanın baska bır şeklıdır.

Yurtıcınde kalan , ulkesını terketmeyen ve Bu ulkeye Vergı odeyerek katkıda bulunanlara bu ımkanın verılmemesı Sen Bu ulkede Kaldın Ozaman bedelını Odemelısın Yaklasımıdır ki geride bıraktıkların , bakmakla yukumlu oldugun bir ailenın olup olmadığı kımse ıcın onemlı değildir.

Sonuc Olarak Askerlıgın Kutsal Olduguna Inanıyorum ve Bu Hızmetı Yapmanın Onur vermesı Gerektıgıne Inanıyorum . Sadece Bellı Duzenlemelerın daha fazla beklemeden getırılmesının gereklılıgınede Inanıyorum.
    Konu fatihayana tarafından (28-05-2008 Saat 02:31:47 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Bedelli askerlik hakkındaki yorumlara ışık tutabilmek amacıyla, bedelli askerlik isteyenlerin gerekçelerini de öğrenmemiz mümkün mü?

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Feyz Pazarbaşı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bedelli askerlik hakkındaki yorumlara ışık tutabilmek amacıyla, bedelli askerlik isteyenlerin gerekçelerini de öğrenmemiz mümkün mü?
    9 kardesiz en büyükleri ve tek çalışan benim diğerleri öğrenci kaldı ki bende hala ünv 3.sınıf öğrencisiyim aynı zamanda çalışıyorum ve 28 yaşındayım daha okul bitmeden şu 29 yaş saçmalığına takılıyorum. kredi borçlarım var askerlik yüzünden evlenemiyorum düzenli bi hayata geçemiyorum
    eğer askere alınırsam kardeşlerim ünv lise vs harçlıksız bile kalabilir ve kredi borçlarım yüzünden asker dönüşü içerde yatabilirim
    o yüzden bedelli çıksın istiyorum ama çok zor..
    hayatım alt üst olacak askere gidersem

İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evet arkadaslar yazılanların hepsıne katılıyorum ozellıkle erdem arkadasımızının durumu zor bedellı askerlık ıcın Cumhurbaskanlıgının sıtesıne mail cekın cekebıldıgınız kadar. su aralar bu isteklerını dıle getırmek ıcın bır cok vatandas siteyı mail yagmuruna tutuyormus ya uzun donem 15 ay askerlık kısalsın yada bedellı askerlık cıksın şeklinde.su an bedelli cıksa rahat 450 bın kısı basvurur arkadaslar burdan gelecek olan para kucumsenmeyecek kadar fazla.Hukumet her zaman onay verır kanımca fakat Genelkurmay karsı cıkıyor her seferınde ne ise dertleri..

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben çıkmasını istiyorum, fakir zengin uçurumu masalına da inanmıyorum...

1. si, bende fakirim ve bedelli çıkarsa ancak uzun vadeli ve düşük taksitli kredi çekerek bedelli gidebilirim, ama yine de eşimin çocuğumun başında olup banka taksidi ödemek, kriamı bile ödeyemeyecek şekilde askere gitmekten iyidir.

2. si hadi diyelim benim en azından bankadan düşük taksitli ve uzun vadeli kredi çekebilecek kadar bile olsa belli bir gücüm var ve bu gücü bile olmayan ne yapsın diyecekler olabilir, ama neticede benim askere bedelsiz gitmemin bu durumda olanlara bir faydası yok ve ya bedelli gitmemin bu insanlara bi zararıda yok. Bunla her 2 ihtimal de de askere gidecekler !

3. sü askere giden herkezin devlete en az askerlik boyunca 3.000 ytl maliyeti var, ve bedelli gidecek her kişinin devlete olacak bu maliyeti düşecek, dahası bedelli gideceklerin, bedelli gitmek için verekleri para da yanılmıyorsam en az 15.000 ytl, bu develete toplam en az kişi başı 18.000 ytl kar demektir.

100.000 kişinin bedelli gitmesi demek ise 1.8 Milyar YTL kar demektir, profosyonel orduya geçiş için muhteşem bir bütçe eder bu.

Sonuç olarak devlet adına olumlu, insanlar adına olumlu, ayrıca bunun fakire bir zararıda yok.

Bunun için ben bedelli askerliğe sıcak bakıyorum.

Kaldıki bedelli giden de, normal giden de 1 ay askeri eğitimini alıyor, yani bir seferberlik yada savaş halinde herkezin bilgi ve tecrübesi hemen hemen aynı olacak.

İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Guzel yazmıssın frmb aynen katılıyorum dedıklerıne ama ısterse 10 bın kısı yazsın buraya ne onemı var baştakiler duymadıktan sonra senın su mesajı dırek meclıstekı mıllet vekıllerıne postalamak lazım ısımız baskıya kaldı kı bu 2 3 kısı ıle olacak ıste degıl malesef

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

Bedelli Askerlik Standart olmalı
    Bizler Üniversiteyi bitirdiğimizde iş ararken askerlik soruluyor.Askerliği bitirdiğimizdeyse iş tecrübesini soruyorlar.Bence bu olaya bir çözüm bulunmalı.Belirli şartlara ulaşan her Türk vatandaşı askerliğini bedelli olarak yapabilmeli.Benim bir arkadaşımın işyeri var ve yanında 15 kişi çalıştırıyor.Şu an tek sorunu askerlik.Şu şartlarda iş yerini zaten başındayken ayakta zor tutuyor.Birde askere giderse her şeyini kaybedecek.Bu durumda olan olarca genç var.Milliyetçilik ve vatan sevmek bu ülkenin gençlerine istihdam oluşturmak değilmi.Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu şey teknoloji. Bu gün ABD bize istihbarat vermesse PKK vurulamıyor nedeni teknolojik eksiklik.Asker sayısındaki eksiklik değil.Şu an ülkede askerliği gelmiş 14 milyon genç var.Bunu milli savunma bakanımız söyledi.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bence parası olan gitsin.

Sonuçta o kişinin normal hayatta zaten devlete karşı sorumluluklarının getirlidiği bir gerçek

Adam vergisini veriyor insanlara iş veriyor sonra siz onu askere alıyorsunuz 1 senesi gidiyor

Bilmiyorum katılırmısınız?

İletiler
    62
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler!!

Alıntı frmb rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben çıkmasını istiyorum, fakir zengin uçurumu masalına da inanmıyorum...

1. si, bende fakirim ve bedelli çıkarsa ancak uzun vadeli ve düşük taksitli kredi çekerek bedelli gidebilirim, ama yine de eşimin çocuğumun başında olup banka taksidi ödemek, kriamı bile ödeyemeyecek şekilde askere gitmekten iyidir.

2. si hadi diyelim benim en azından bankadan düşük taksitli ve uzun vadeli kredi çekebilecek kadar bile olsa belli bir gücüm var ve bu gücü bile olmayan ne yapsın diyecekler olabilir, ama neticede benim askere bedelsiz gitmemin bu durumda olanlara bir faydası yok ve ya bedelli gitmemin bu insanlara bi zararıda yok. Bunla her 2 ihtimal de de askere gidecekler !

3. sü askere giden herkezin devlete en az askerlik boyunca 3.000 ytl maliyeti var, ve bedelli gidecek her kişinin devlete olacak bu maliyeti düşecek, dahası bedelli gideceklerin, bedelli gitmek için verekleri para da yanılmıyorsam en az 15.000 ytl, bu develete toplam en az kişi başı 18.000 ytl kar demektir.

100.000 kişinin bedelli gitmesi demek ise 1.8 Milyar YTL kar demektir, profosyonel orduya geçiş için muhteşem bir bütçe eder bu.

Sonuç olarak devlet adına olumlu, insanlar adına olumlu, ayrıca bunun fakire bir zararıda yok.

Bunun için ben bedelli askerliğe sıcak bakıyorum.

Kaldıki bedelli giden de, normal giden de 1 ay askeri eğitimini alıyor, yani bir seferberlik yada savaş halinde herkezin bilgi ve tecrübesi hemen hemen aynı olacak.
    aynen katılıyorum sayın frmb.bedelli askerlik bir gerekliliktir bence ve siz nedenlerini açıkça ortaya koymuşsunuz.daha önceleri çıkarılmiş bedellilerin paraları istenilen yerlere belki harcanmamiştir,ama cıkarılacak olanın gelirinin hepsi bence direk genelkurmayın insiyatifine verilerek profesyonel orduya yönelik harcanması mantıklıdır...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 101 Sayfa 12345678910112131415161718191 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlikte evlilere yararlar

bedelli askerlik silah altındakiler

evlilere bedelli askerlik

bedeli askerlik.yasi23

Forum

İlgili Hukuk terimleri