+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 15 ileti bulundu.

Konu: Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Dava Açmak ile

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Dava Açmak ile Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Dava Açmak ile

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Dava Açmak ile ilgili yardımcı olabilecek Hukukçu arkadaşların ilgisini beklemekteyim.Bu konu ile ilgili bilgilenmek istiyorum.Saygılarımla

Hukuki NET Güncel Haber

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Dava Açmak ile konulu yargıtay kararı ara
    Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Dava Açmak ile konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Iç hukuk yollari tikandigi an son karardan itibaren 6 ay süreniz var dava açmak için
    Ben açtim vallahi.. )

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayin commodore1tr,

Konu ile ilgili, dâvâ açma maliyetleri, dâvâ sürecinin tahminen ne kadar sürdügü/sürebilecegi vs. hakkinda biraz bilgi verebilir misiniz ? Çünkü, bana da bu yol sanki gözüküyor gibi.. Simdiden çok tesekkür ederim.

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesini de kendimize benzeteceğiz galiba.Ben asla Ülkemibaşka ülkelerin yargı organlarına şikayet etmem

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Asla asla dememek lazim sayin alisinkay asla ;
    Formlari okursaniz genelde aslinda sorunlarimizin hukukun hukuksuzlugundan kaynaklandigini görürsünüz. Normalde hukukun en temel islevi kisilerin hakkini kendilerinin aramasini engelleyerek en kisa surede adaleti tecelli ettirmek olmalidir. En basit deyimi ile geciken adalet adalet degildir kavramindan yola çikarsak varilacak tek sonuç Türkiye de adalet yok çikmaktadir. Bunu çesitli bahanelerle örtbas etmek ise pisligi halinin altina süpürmekten ibarettir. Kim ne derse desin ki adalet sistemimiz hiç iyi islemiyor. ( kararlarin dogru veya yanlis olmasini baz almiyorum) Devlet kurumlarina bir yaptirim getirilmedikçede bu adalet sistemi bu kisir ve hantal konumundan kurtulamayacaktir...
    En basit bir davaya ilk asamada yaklasik 3 ay sonraya gün veren mahkemenin normal sartlarda 3. ay davayi bitirmesi gerekir, ama bizde ne oluyor 'dosya incelendi davalinin nufus kaydinin gelmedigi görüldü yeniden istenmesine bundan dolayida davanin ..... tarihine b1rakilmasina..' buda en iyi sartla 2 ay sonrasi adli sicil kagidi hepsi böyle ... Mahkeme reisinin böyle bir karar verme yetkisi aslinda yoktur... Ne demek gelmemis? diyerek aninda istetmesi ve gecikmenin sorumlulari hakkinda islem yapmasi gereklidir. Iki kere nufus müdürlügü bu hatadan idari sorusturma geçirsin bakin bakalim bir daha bu gecikme oluyor mu?
    Sanik in en dogal hakki sahitlere veya suçlayana (magdura) soru sormaktir. Mahkemeler bunu bir sekilde engelliyor. Yani adaletin temeline adalet adina karsi cikiyor. Talimatla yalan yanlis bir ifade geçerli sayiliyor direk soru sordurulmuyor hatta bazi savcilar sanigin sorusuna ' savunmaya yönelik soru' diye karsi çikarak bunu engelliyor sanik neye yönelik soru soracakki ? hal hatir soracak çay içecek degilya tabiiki kendisini hakli çikaracak biçimde savunmaya yönelik soracak Dolayisi ile Adaletin temeli sayilan ve TÜrkiye Tarafindanda kabul edilmis bu sartlarin tamami Türk mahkemeleri tarafindan çignenmektedir. Dolayisi ile kiside adil yargilanmadigi yönünde bir kusku dogmaktadir. Verilen bir hakkinda kullanilmasindan dogal ne olabilir ?
    Keske cümlen 'ülkemi baska ülkelerin yargi organlarina sikayet etmem ' yerine 'ulkem adil yargilasada baska yerlere sikayet edilemese...' seklinde olsaydi

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Aslinda ben de sizinle ayni fikirdeyim, sayin alisinkay, hatta bazen bana, avrupa insan haklari mahkemesine müracaat, sanki vatan hainligi imis gibi geliyor. Detaya girmeyeyim ama, konu, yüzde yüz hakli oldugum bir dâvâda, yasalara ve adâlete tamamen aykiri bir karar çikmak üzere olmasidir.

Söz konusu olan, hem, tahmin edemeyeceginiz derecede büyük ve tahammül edilemeyecek boyutta bir magduriyet ve netice aldigimda, bu Türkiye'de bir ilk olacaktir ve baska vatandaslarin da önünü açacaktir.

Kisaca; Türkiye'de hukuk alaninda, hem de silsile halinde yasanmis büyük bir facia söz konusudur. Ve bu hukuki hata zincirleme devam etmektedir. Konu ile ilgili kurulmus bir dernek de benimle isbirligi içinde olmak istemektedir.

Burada ne yazik ki, - Adâlet Bakanligi da dâhil olmak üzere- en üst düzey yetkililerine ulastigim halde, benim ülkem,- ne yazik ki benim ve benim durumumda olan vatandaslarinin çikarlarini HiÇ korumamistir.

Dolayisiyla, ben, ülkemin korumadigi çikarlarimi koruyacagi ümidi ve inanci ile, ülkemi A.i. H.M.' e sikayet etmem kaçinilmaz olabilir. Umarim yargi sürecimin son safhasinda olumlu gelismeler yasanir da, bu yolu kullanmak zorunda kalmam. Ama vaziyet ve gidisat ne yazik ki onu göstermektedir.

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Umarım kullanmazsınız sayın Zara,
    Sayın Commodore ben içişlerimize ne şekilde olursa olsun müdahale edilmesine dayanamıyorum.Yani düzelecek birşeyi birlikte düzeltelim.Burada eylem yapalım.Hatta yumruk yumruğa kavga edelim.Ama bir başkasına gelin bizi düzeltin demeyelim.Üstelikçifte standartı ve farklı niyetleri tescillenmiş kişilere.Sayın commodore biz bize benzeriz.Sağımız,solumuz,Kürdümüz,Alevimiz,Hatta vatan haini dediklerimiz bile bu ülkenin ve bu kültürün İnsanları.Herşey için anasını babasını şikayet eden şımarık çocuklar gibi Anam dediğimiz, Babam dediğimiz, Atam dediğimiz bu vatanı şikayet etmeyelim.Bizim derdimizden gene biz anlarız.Bizim hayal kırıklıklarımızdan, bizim esprilerimizden, bizim mizahımızdan.Bizim bürokratımız, bizim devletimiz, Bizim Bayrağımız, Bizim Hortumcumuz,Bizim hainimiz vardır.Yargımızda bizimdir.Hortumları biz keselim, Hainleri biz cezalandıralım.Bayrağımızı da

DÜŞTÜĞÜ YERDEN BİZ KALDIRALIM NE OLUR

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ah keske alisinkay ah keske yapabilsek;
    Dediklerine sonuna kadar katiliyorum zaten dikkat edersen haksizsin demedim... Ayin Zara'nin çok güzel yakaladigi gibi aslinda bizden olmayan bir sistem bir kilitliyor bizi çikis yolu kalmiyor.. Bazilari sarkidaki gibi 'sirt dayayip makamina olur isi olmaz ediyorlar..'
    Insan kendi basina gelmedikçe anlayamiyor.. hani yoldaki kapkaç gibi hatta öyle tepkiler duyuyorsunki sasiriyorsun örnegin benim duyddugum gibi kadiköyde mi bakirköyde mi ne genç bir kizin çantasini otomobilli kapkaççilar çalmis..yandaki adamin tepkisi ' a salak yol kenarinda öyle çantayla yürürsen çalarlar tabiii...' ile sinirli ve inanki sevgili Ali böyle düsünen çok kisi var. Yani düz mantikla kapkaç degil yol kenarinda çanta ile yürümek suç... Ama ayni kisi bir gece evine giderken sessiz bir sokakta soyuldugunda düsünceleri tamamen degisiyor aslinda o zamanda ona ' a salak gece vakti issiz sokakta isin ne ?' demek gerekiyor... Dolayisi ile bizim bize benzememizin en temel noktalari ayni hatayi defaaten yapmak Ucu açik bir kablodan elektrik çarpan birisini görüp ayni kablodan çarpilan bir biz varizdir. ' Nasil çarptiki ?' merakindan..
    Maalesef hukukumuz da böyle bak sende yazmissin 'yumurta kapiya geldi' basin dahil herkes yeni TCK yi konusmaya basladi.. Neredeydik suana kadar ? Neredeydi barolar? Iste bizim bir özelligimizde bu Zaten TCK enteresan bir sekilde 'bize uyar mi? gelenek göreneklerimiz nedir ? temayullerimiz nedir ?' hiç bakilmadan AB baskisi ile vede aslinda bize hiç benzemeyen 'Fransiz' kültüründen galattir dolayisi ile sonuçlarini simdiden tahmin edilen bir garabet dünyaya geliyor.. Ve bizler ne yapiyoruz son dakika bir gürültü son dakika bir kaç degisiklik tasarisi..
    Idil de bir çatisma sonucu teröristler kaçar ( x Türkiye ye karsi ) Asker kovalar Idil mezralarinda ilgisiz bir eve dalar ve ev halkinin yaninda bir yorgan kimiltisina ates açar 8 yasindaki y 28 kursun isabetiyle ölür. Çünkü asker eve daldiginda uyanmamis sonra yer yataginda dönmüstür , ceza ve maddi tazminat sonucu Türk mahkemeleri anne babaya tazminat vermedigi gibi her hangi bir ceza da cikmaz enteresan karar hükmünde ise ' terör bölgesinde oturmalari ' gibi bir hukuki dayanaktan yoksun bir temele dayandirilir... yargitay bu karari onar bu aile ne yapsin ? X Türkiye ye karsi davasi 2002 yilinda bitti ve Türkiye 215 bin euro tutarinda para cezasina mahkum edildi... Aile bu mahkemeye gitmeyip ne yapsin bana onu söyle sevgili Ali onu söyle ?
    Mühür kimdeyse padisah odur zihniyetinden kurtulamadikça bu garabet sürecektir. Hak aramak için gerkirse insanlar Mars a gider . Asil TCK nin suçlulari koruyup masumlari cezalandiran maddelerine karsi olsak....
    Su üniversitelerden bile mezun olan Manisa ögrencileri var? hani terörist diye dövülen tecavüz edilip tacizde bulunulan ögrenciler ... Davalari hala bitemedi Farkindamisin bu davada AIHM sine gidecek...Neden ? Tecavüzcü tacizci polisler hala ifade veremedi ceza alamadi tazminat ödenmedi diye peki biz bize benzersek bizim kültürümüzde Tecavüz serbest mi? Teröristleri döver tecavüz eder jop mu sokariz? Sonra bunu yapan polisi bulamaz miyiz? Yok bu bizim kültürümüz degil sevgili Ali bu bizim ayibimiz....

Nerede
    Afyonkarahisar
    İletiler
    2.022
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Tecavüzcü tacizci polisler hala ifade veremedi ceza alamadi tazminat ödenmedi diye peki biz bize benzersek bizim kültürümüzde Tecavüz serbest mi? Teröristleri döver tecavüz eder jop mu sokariz? Sonra bunu yapan polisi bulamaz miyiz? Yok bu bizim kültürümüz degil sevgili Ali bu bizim ayibimiz....

Sayım Commdore,
    Zina Başlıklı forum konunuzun sonlarında Sayın Fırat Bayındır'ın Türklerin bu konuya yaklaşımı var. Ama ben diyorum ki düzelecek herşeyi biz düzeltelim.

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Burada atladığınız bir konu var
    İÇ HUKUK YOLLARI TAMAMEN TÜKETİLMEDEN AİHM ne gidilmez.
    Sevgili ali, milliyetçilik ile şovenlik arasında ince bir çizgi var. maalesef o çizgi yüzünden pek çok yurtsever insan, en doğal insani haklarını bile kullanamaz ve kullananlara da düşman hale getiriliyor. Benden olanlara dokunmayalım sonra zarar görürürz mantığı, insan olarak bize zarar verir.
    Falanca kişi, doğuda bayrağımızı korudu, yaptığı yolsuzlukları açıklarsak milleimiz zarar görürü mantığı ile, filanca kişi, aydın demokrat, onun yaptığı yolsuzlukları açıklarsak, gericilerin ekmeğine yağ süreriz mantığı, özünde aynı şeydir.
    Öncelikle, uluslararası mahkemeye gitmek, Türk devletine hakaret ya da gammazlamak değildir. Artık teba yoktur. Çağdaş demokrasilelerde vatandaş vardır. Yani biz devlete tabi insanlar değiliz. Davlet, vatandaşlarının huzur ve refahı için çalışan bir müessesedir. Çok uç bir örnek olacak ama,i şunu sorgulayalım
    "vatandaşına bok yediren askerler mi, yoksa bunu dava eden insanlar mı devlete zarar veriyor?"

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

avrupa insan haklrna dava acmak nekadar

aihm dava açma

avrupa insan haklari mahkemesinde turkiyeye dava acmak

Forum