2003 model aracımı sıfır aldığımdan beri ışık sigortaya kasko yaptırıyordum.Bu yıl kasko yaptırırken aynı zamanda Ankara sigorta acentesi de olan sigortacım bana Ankara sigortadan yapalım dedi bende kabul ettim.Fakat 31 0cak 2008 tarihinde aracımla kaza yaptım.Sigorta şirketini aradım ve aracı çekip götürdüler.28 mart 2008 tarihinde benden evrak istediler bende 10 nisan 2008 tarihinde Adana bölge müdürlüğüne istenen evrakları teslim ettim.Araç bedeli olarak 14500 ytlde anlaştık.Fakat 25 nisan 2008 tarihinde aradığımda bana bu aracın önceki yıllarda kaza hasar almış olduğunu buna rağmen kendi acentelerinin kasko yaparken %40 hasarsızlık indirimi yapmış oldugunu 625 ytl yerine 500 ytl ödemiş oldugumu bu yüzden poliçede usulsüzlük olduğunu bu yüzden bana 14500 ytlnin %40 ını keserek 10000 ytl civarı bir para ödeyeceklerini söylediler.Bende kaskonun benim beyanımla degilde onların bilgi ve araştırmalarıyla yapıldığını ayrıca aracın hasar almış oldugunu acentenin bildigini eğer usülsüzlük varsa neden onay verdiklerini veya neden daha önce haber vermediklerini hasar ortaya çıkınca böyle bir yol seçtiklerini sordum her zamanki gibi topu istanbul merkeze attılar.Şu anda ankara sigorta aracımın bedelini 10000 ytl olarak ödemek için direniyor birde beni 3.5 aydır türlü bahanelerle oyalıyor.Bunları denetleyen bir kurum varmı veya bu firmaya karşı yargı yoluyla ne yapabilirim.Paramı nasıl alabilirim bir yol gösteririseniz sevinirim.