+ Konuyu Yanıtla
3 / 69 Sayfa İlkİlk 123456789101112132333435363 ... SonSon
21 den 30´e kadar toplam 683 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Din, İman, Türban, Don, Kadın ve Kurufasülye İşte AKP İşte Öykü...

Kısıtlı vaktinizle gerçekten düşünmeden yazmışsınız. En azından bu foruma uygun bir yan yok yazdıklarınızda, yada var da ben anlayamadım. Kıt anlayışlıyımdır bazen...
    '' Ve buldum söylediklerinizdeki hatayı. Yapılanlar birkaç kişinin cehaletidir.'' Anladığım kadarıyla düşünmeden yazmanız yanında sayı saymayıda bilmiyorsunuz. Birkaç kişi dediğinizin sayısı inanılmaz çok oluyorsa ona bir kaç kişi demek insafsızlıktır. Zaten yazdıklarımı dikkatle okursanız yazıdaki eleştri ASLA VE KATA dine değil AKP nin din sömürüsüne ve geçmişten gelen hurafelere kandırmalaradır.
    Sadece size bir soru kısıtlı zamanınızda buna yanıt verirseniz sevinirim. '' islam da büyü yü bana anlatır mısınız ?''
    İlk gelen vahiy ''ikra'' yani oku doğrudur da sanırım siz orada ki okuyuda yanlış anladınız. Bir kere daha gözden geçirmenizde yarar var o emri...
    ''Fakat İslam dini kadınada erkeğede eşit haklar veriyor. Kadın evin içindeki işleri yaparsa erkekde dışardaki veya ağır işleri yapacak. '' Bu mudur islam dininde ki eşitlik ?? Bence siz eşitliği ve İslam dinini bir kez daha okuyunuz. İslam miras hukukuna bakınız. Şahitlikleri inceleyiniz v.s v.s.... Ama sizin eşitlik anlayışınız zaten yukarıda ki gibiyse boş verin gitsin.... Ben size anlatamam sorunun ne olduğunu onun için okuyunuz okuyunuz okuyunuz...
    '' bu Akp hükümeti halkına milletine nasıl hizmet ediyor ona bakalım'' Hadi bakalım... Meydan sizin siz söyleyin biz bakalım halkına nasıl hizmet ediyor ? Milletine!! nasıl hizmet ediyor ... Anlatın.
    '' Kimse hristiyanlığı veya yahudiliği eleştirmiyor.Gerçi oda bizim cahilliğimizden.Zira bilgimiz yok.Merak edipde bakmıyoruz.Bunların kuralları nelerdir diye. '' kendi adımıza konuşmakta yarar var. Benide kastediyorsanız ben dört kitabıda bir çok kez okudum. Merak buyurmayınız.
    Ben aslında siz ne yazdınız anlamadım... Konuma devam edeyim.

Hukuki NET Güncel Haber

Din, İman, Türban, Don, Kadın ve Kurufasülye İşte AKP İşte Öykü... konulu yargıtay kararı ara
    Din, İman, Türban, Don, Kadın ve Kurufasülye İşte AKP İşte Öykü... konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi hoplama zıplama yok. BU bölümde sadece 2008 de duracağım. Bir iki olay konuşma durum tespiti yapıp 2008 deki kadının gerçek bakış açısını yakalamamıza yardımcı olacak olayların bir bölümünü aktaracağım. Sonra gene karışık kuruşuk gideriz... Araya girenlerede selam olsun

Süleyman internetin başına geçti. Bir kaç gün önce tanıştığı genç çocukla konuşacaktı. Görüntülü konuşmaya başladılar. Süleyman kendisini tutamadı ve karşısındakinin hem daha gençliğe adım atan bir çocuk üstelik erkek bir çocuk olduğuna aldırmadan
    ’Sen hoş çocuksun, sana kontör alayım’ dedi.
    Demeklede kalmadı çocuğa 100 kontür yolladı. Çocukla hiç utanmadan cinsel konuşmalar yaptı. Konuştukça coştu ve çocukla buluşmak istedi. Bayrampaşa’daki İsmet Paşa Parkı’nda buluşmak için sözleştiler. Süleyman sevindi. Birisini daha bulmuştu....
    Çocuk akıllı çıktı yada korktu arkadaşına durumu söyledi. Arkadaşı
    '' Sapık bu ya...'' diye tepki gösterdi.
    Buluşma yerine tek gitmemesine karar verdiler. Ama bunu Süleyman bilmeyecekti...
    Süleyman geldi çocukla buluştu. Biraz konuştular Sülayman çocuğun elini tutup yanağını filan okşamaya başlayınca çocuk çığlık atar ve olan olur...
    Çocuk ve 10 arkadaşı Süleyman'ı evire çevire döverken polis gelir adamı kurtarır. Hep birlikte karakola giderler.
    Karakolda Süleyman'ın 35 yaşında evli ve iki çocuklu olduğu ortaya çıkar. Daha garibi Süleyman Fatih Müftülüğü’nde çalışan ve gündüzleri Topkapı Sarayı’ndaki Kutsal Emanetler Bölümü’nde hafız olarak görev yapıp sürekli Kur'an okuyan birisi olduğu anlaşılır.
    Hafız efendi itiraz etsede daha öncede bu kişini 1 yıl boyunca yaşları 16 dan küçük beşten fazla erkek çocukla kontur karşılığı birlikte olduğu ortaya çıkar. Kendisine yardım eden ve yer sağlayan iki kişide imam çıkar. Bu iş için ''sağlanan yer'' olan Çapa'daki evde yapılan aramada bir çok kadın iç çamaşırı çıkar... Hafız ve imam tutuklanır. Dava bakalım sürüyor...

İstanbul Ümraniye Yenidoğan Hz.Ebubekir Camii imamı Hüseyin akşam namazından sonra yakında başlayacak Kur'an kursu için yakın aile dostu İsmail'e gitmeye karar verdi. İsmail'in 14 yaşında bir kızı vardı. 39 Yaşında ki Hüseyin bu 14 yaşında ki kız çocuğunu akça pakça bir kız olarak görüyor ve Kur'an kursuna gelmesini istiyordu. Tıpkı daha önce istediği diğer kızlar gibi...
    Baba İsmail arkadaşı imamı kapıda karşıladı hoşbeşten sonra ertesi gün piknikte konuşalım diyerek gönderirken pikniğede davet etmiş oluyordu. Hüseyin sevinerek gitti...
    Piknikte Hüseyin fırsat kollayıp duruyordu. Doğal olarak kimsede şüphelenmiyordu. Bir ara küçük kızla yan yana geldi ve sordu...
    '' Senin gibi güzel kızın erkek arkadaşı çoktur . Var mı arkadaşın ?''
    Küçük kız şaşkın şaşkın baktı Hüseyin 'in yüzüne ve doğal olan yanıtı verdi..
    '' Okulda oynadığım arkadaşlarım var ama sizin dediğiniz gibi yok...''
    Hüseyin çok sevindi. Ruh hali belliki normal değildi. Çünkü verilebilecek en doğru yanıt verilmişti kendisine o buna sevinmişti artık ne bekliyorsa... Hemen
    '' Ben senin erkek arkadaşın olayım.''dedi.
    Küçük kız çok şaşırdı Babası yaşındaki bu adam ne diyordu gene doğal yanıtı verdi...
    '' Olmaz....'''
    Hüseyin bozuldu ama bir şeyde demedi. Daha sonra babasıyla konuşup Kur'an kursu için kızın gelmesini sağladı....
    İlk gün düzgün bir kurstan sonra ikinci gün Hüseyin kıza
    '' Baban geç gelecek seni bizim evden alacak'' diyerek evlerine götürdü.
    Evde olan oğlunu durduk yere camiye göndererek küçük kızla yanlız kaldı. Sonra da kıza tecavüz etti. 14 yaşında dünyası başına yıkılan tecavüze uğrayan kızcağız kimseciklere derdini anlatamadı söyleyemedi. İmam bozuntusuda bu pis emeline defalarca devam etti. taki bir gün babası yakalayıncaya kadar. Babası yakalayınca gözlerine inanamadı. İmam efendi pişkin bir şekilde
    ''kızın istedi ben olmaz dedim.'' demekle kalmadı babasının yanında kızıda
    ''çık git başının çaresine bak '' diye kovdu.
    Ama babası o kadar salak değildi. Anında şikayetçi oldu.
    '' Biz ona soframızda yer verdik. Ama o kızımıza göz koymuş. Bir de kızımla kendi isteğiyle ilişkiye girdiğini söylüyor. 14 yaşındaki kızın rızası olsa ne olur, o bir çocuk” diyerek gerçekçi tepkisini gösterdi.
    Herzamanki gibi imam itiraz etti iftira dedi. Ama olaylar hiç öyle olmadığını ortaya koydu Küçük kız tek te değildi daha da acısı... Şimdi hapiste tutuklu davası bilemem artık....

İki tane daha anlatayım mı? Dedi kodu gibi oluyor .Hoşunuza gitti değil mi? Peki iki tane daha ama altta çok uzadı .Malum Tayfun efendi okuyamıyor....

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Namaz filan kılmazdı hatta haberi bile yoktu. Hasanpaşa'da limon satardı. hayatını kazanırdı. Amma 1988 yılında hidayete bir erdi pir erdi. Limon satıcılığından bir anda ‘Hazreti Şeyh’ makamına terfi etti. Türk halkıda hemen gerekli desteği verdi. Fatif te bir dergah kurdu .Müritleri evler otomobiller çuvalla para bağışlamaya başladı limoncunun kaderi değişti. Bir çok şirketi oldu zenginmi de zengin. Günümüzde maalesef bir sürü olduğu gibi. ( Yakında bende kendimi hoca ilan edeceğim araştırma içindeyim çok büyük bomba patlayacak. Dayan Türkiye az kaldı.) Kirli çorabından bile medet uman bir sürü dangalak müridi oldu. Çorap keramet getirdimi bilinmez ama başına bir olay ufak bir çorap ördü...
    Bir gün yüzü sivilcelerle dolu olan bir lise öğrencisi kız ziyaretine geldi. Dermotoloğa gideceğine sahte şeyhe gelmiş ve yüzündeki sivilcelerden kurtulmak istediğini söylemişti. Sahte şeyh kızı sivilcelerden kurtardı mı bilmiyorum ama Şeyh bir çok üfürükçünün yaptığını yaparak sivilceler için başka yerlere bakılması gerektiğine kızı ikna etmişti. İşte bundan sonra hikayede her şey var. Seks var, para, üfürük, sarık, şalvar, cezaevi, aldatma var, evde beş çocuklu bir kadın, müritler, dergah üstünde de seks odası var...
    Sahte şeyh sivilceleri çok fazla iyleştirdikten sonra kızdan kurtulmanın yollarını aramaya başladı. Evliydi kız başına bela oluyordu. Bu sivilce işine müritler gülüyordu ama karısı pek gülmüyor. Gerçeği bildiğini ima eden sözler ediyordu. İşte tam bu sırada Şeyhin can dostu olan sık sık paslaştıkları sözde bir Aczimendi tarikat lideri olan arkadaşı geldi. Bu kişi aslında daha sonra bizlere çok iyi birşeyi anlattı ama kimse anlamadı .Anlattığı Türkiye'de islami tarikatların üç sacayağının seks, para ve siyasetten oluştuğu gerçeği idi. Ama anlayan oldu mu ? Hayır. Neyse sahte şeyh arkadaşına '' Yahu şöyle bir kız var ben sivilcelerini iyi etmekten bıktım birazda sen oku üfle tedavi et'' dedi. Upuzun siyah sakallarını sıvazlayarak gözleri parladı tarikat liderinin '' Ben onu iyleştiririm'' dedi. Dedi demesinede unuttuğu bir şey vardı. Evliydi. Garsoniyeri yoktu otele gidemezdi. Bu tedavi nasıl olacaktı ? Şevhet salyaları dudağında kurumak üzereyken aklına büyük müslüman islam erkeklerine yardım eden dostu geldi. Hele bir şunu arayayım dedi. Aradığı fazilet irfan ve ihsan sahibi bey. Derhal bir yer tesis etti. '' İslam erkeklerine yer temin etmek'' büyük sevaptı.
    Bu arada sahte şeyhinde tarikat liderinin de bilmediği başka bir durum söz konusuydu. Bir olay karşısında sağdan sola dönmesi üç mevsim süren devlet enteresan iki koldan harekete geçmişti. Polis sahte şeyhin şeyhliğini ve parasının nasıl olduğunun , jandarmaysa tarikat liderinin adamlarıyla birlikte tüfek ruhsatsız silah bulundurulmasının peşine düşmüştü. Çarklar dönmeye başlamıştı hemde traji komik bir şekilde. Polis medyaya da haber vermişti bu jandarmayada sürpriz olmuştu. Polis sivilceli kız oradaysa sahte şeyhte oradadır diye baskına , jandarmaysa tarikat liderini takiple diğerlerinide ele geçiririz diye baskına gelmişti. Yani birisi kızı birisi erkeği takip etmiş aynı yerde buluşmuştu. Kader ağlarını çok garip örmüştü...
    Jandarma, polis, kameramanlar, sipikerler, gazeteciler, cümbür cemaat, bütün mahalle , alt mahalle takviyeli sakinleriyle birlikte kapıyı kırıp içeri girdiklerinde şok geçirdiler. Tarikat şeyhi sadece donla kalmış bir şekilde kızcağızı tedavi ediyordu. Tedavisinin bölünmesine kızan tarikat lideri tabanları yağlamak istediğinde bir polis gayri ihtiyari upuzun siyah saçlarına asılıverdi çok garip bir manzara oluştu. Sanki tarikat lideri kızın üstüne balıklama atlayacakmışta birisi saçından tutmuş öyle donmuş gibi.... 28 Ocak 1996 daki bu garip komik ağlanacak ibretlik olayı 29 Ocak'ta tüm Türkiye seyretti...
    Sahte şeyh eski limoncu Ali Kalkancıydı. Tarikat lideri Müslüm Gündüz. Sivilceli lise kızı olarak bu olaya ilk dahli olan ise Fadime Şahin....
    Sonrası ne mi oldu ? Birazda siz okuyun. Ama Fadime Şahin i azıcık anlatayım. Müslüm Gündüz bu kızın imam nikahlı karısı olduğunu iddia etti. yalan çıktı. Fadime kendine bir koruyucu buldu medya'dan hemen oda tahmin ettiğiniz gibi Reha Muhtar'dı. Reha Muhtar'ın da kızcağızı tedavi ettiği hep rivayet olarak kaldı ama ispatlanamadı. Fadime Şahin birde sık sık Star haber'e çıkıyor, ağlıyor,
    ''iğfal edildim, kandırıldım, tehdit edildim'' gibi sözler ediyordu.
    Türk halkının içini dağlarcasına ağlıyordu. herkes üzülüyordu o kıza. Fadime Şahin'in annesi "benim kızım kimseyle nikâhlı değil" diyor, baba perişan dolanıyor, Fadime Şahin haber bültenlerinde ve diğer alakadar programlarda feryat figana devam ediyordu.
    Aslında tutarlı bir şey de söyleyemiyordu. 'ailesi için çok değerli' olan kızlığını bozdurmuş, kızaran yanaklarıyla bundan utanıyor, ailem için yaptım, fakirdik gibi laflar ediyor, tutarsız bir hal tavır sergiliyordu. O sıralar Türk halkının kızı olmuştu Fadime Şahin. Türk halkı, kendi kızları, kızlığını kaybetmişçesine anlıyor, bağrına basıyordu Fadime'yi. Kendisiyle evlenmek isteyen sayısız kişi, tv stüdyolarını arıyor, gazetelere ilan veriyor, radyo'lardan Fadime'ye şarkı gönderiyorlardı, çıkıp teşekkür ediyordu Fadime hepsine "sahip çıktılar" diyerek.
    Fadime şahin'in türban biçimi, daha doğrusu, türbanın altına taktığı bandana tarzı işlemeli falan bir hacat moda oluyor, bütün türbanlı kızlar artık bundan takmaya başlıyordu. Fadime cukkalı modacılardan giyinirmiş gibi, günaşırı katıldığı programlarda, dün giydiğini, taktığını bir daha giymiyor, takmıyordu. Şimdi halen bu bandanamsı hacatı takanlar vardır ve bilinsin ki, Fadime Sahin'in türbanlı türk halkına bir hediyesidir.
    Bir süre sonra Fadime "çok yıprandım, artık konuşmak istemiyorum, bahsi geçmesin" gibi demeçler vererek, dahası şiddetle ağlayarak medyadan uzak durmaya karar veriyordu. bunun üzerine medya, Fadime Şahin'in çıktığı programlardan aldığı paraları su yüzüne çıkardı. bayağı para toplamıştı göründüğü kadarıyla. Türk halkı buna da "helal olsun" diyordu, "ailesi zaten fakir, hem şey yaptılar kızı alsın tabii parayı".
    Fadime Şahin bir aralar başını açtı, sonra geri kapattı. Fadime Şahin bir yerlerde şarkı söyleyecek, kaset çıkaracaktı. Bir süre sonra gazetelerde televizyonlarda Fadime Şahin'in estetik ameliyat olduğu ortaya çıktı. vay, kendine bakıyordu Fadime. Giyimi falan değişmişti, "bana sahip çıktılar" diyordu ve memnundu bunlardan. Artık "fakir" olmadıklarını ailecek beyan eder gibi oldular, baba ''kızımı rahat bırakın'' dedi, Fadime ''rahat bırakın beni'' diye bağırdı...
    Buradan bize şu kaldı. Tvler ağlarken çok sık zoom yapıyorlardı. O yeşil gözler çok güzeldi, ama buda lens çıktı. Birde turuncu türbanı vardı ki o gerçekti... Turuncuydu... Sanki biraz değişikte olsa Rabia Özden Kazan a benziyor hayat hikayesi...

Şimdi bu kadar yazının bir giriş olduğuna ben bile inanamadım.... Aslında kısacık bir giriş yapmak için bu konuya değindim ama buraya geldik. Hani iki konu anlatacağım demiştim ya o konunun birisinin kahramanına geçiş girişi bu onu bukadar uzun yazmayacakken neden bunu yazdım bilmiyorum neyse yazılan yazılmıştır. Böyle derli toplu bir durumda da her yerde yokrtur. Dursun zararı yok...
    Neyse bari ilk girişi yapayım devamına alttan devam edeyim... İşte bu Müslüm efendinin Kızı eve atmak için aradığı fazilet sahibi büyük islam düşünürü Hüseyin Gülmez in eviydi. Ne gariptir ki aynı evde 12 sen sonra kendi başıda belaya girecekti. Yine bir kız yüzünden hemde ufacık bir kız....

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

selanikli osman efendi
    keskin muhasebecilerdendi
    ama o da yanıldı ömründe bir kere
    yanlış bir tohum atıp rahm-i madere.
    bu tohum dünyaya çıkıp insan biçimini aldıysa da,
    boyu bir karış kaldıysa da,
    öyle haltlar yedi, öyle işler karıştırdı ki
    sövdüler kabrinde bile babası osman efendiye.
    osman efendi, ahmet emin adını takmıştı tohumuna,
    ahmet emin, yalman'lığı kattı buna
    ve ahmet emin yalman
    önce alaman oldu sonra amerikan.
    ona göre her devirde, her zaman
    satılacak bir gazeteydi vatan
    ve hazret sattı vatanı.
    hapse atacaklarmış ahmet emin yalman'ı
    amerikana yaranmaktaki rekabet yüzünden.
    hapisteki hırsızlara acıyorum ben,
    ahlâkları bozulacak
    emin beyle aynı damda yaşayarak

Nazım Hikmet böyle yazmıştı, Ahmet Emin Yalman için, işte bu Ahmet Emin 1952 de Malatya'da dolaşırken kendisine bir suikast girişiminde bulunulur. Ağır yaralanır ama kurtulur . Kendisini yaralayan genç henüz lise çağında bıyıkları terlememiş bir gençtir. 20 sene hapis cezasına çarptırılır ama yaşından dolayı 10 seneyle kurtulur. Bu ona bir ünvan kazandırır. İlk sağ eylemci olma ünvanı. Bu genç yıllar geçtikçe doğal olarak büyür büyür. Bir çok olayla gündeme gelir Vakit gazetesinin en hızlı yazarı olur. Erdem en büyük silahıdır. Ahlaklı yaşamak dini bütün olmak denince neredeyse bir numaradır kendisi. 2003 te bir çok kişi şaşırsada ''ağır ağabey'' olduğundan kimse pek ses çıkarmaz kendisinden 50 yaş küçük birisiyle evlenmesine...
    Özellikle hangi abuk medyatik uçkur kepazeliği çıksa adı bir şekilde karışsada hep yırtmıştır. Evlerini ''müslüman erkeklere'' her daim açar. Sonunda Mudanya da bomba patlar 78 yaşında olmasına rağmen 14 yaşında bir kıza cinsel tacizde bulunmuştur. Başta gazetesi ve aynı görüşte olduğu diğer gazeteler temkinli ama ondan yana yazı yazarlar işte aslında önemli nokta burasıdır bu hikayede bu islamı kullananların kadınlara bakış açısının net görüldüğü bir olaydır. İftira der başka bir şey demez Tutuklanması çevresinde şok yaratır. Herkes tutuksuz yargılanmasını beklemektedir. 14 yaşındaki genç kız ne genç kızı çocuk umurlarında bile değildir. İşin garibi bu kızcağızın annesiylede ilişkiye girmiştir bu islami erdem sahibi büyük yazar!!! Aile boyu... İftira hiç bir kanıt yok imam nikahı var vah vuh densede tutukluluk kalkmaz. Aynı gazeteler yargıya her zamanki gibi giydirir. Ama gözardı edilen ufacık kızın kilodunda ki spermlerin bu şahsa ait olduğunun tespiti ile kızın ifadesinde bu kişinin vücudunun asla bilinmeyecek yerleri hakkında bazı detayların bire bir oturması buda olayın olduğu yönündeki görüşü desteklemesi dahası annenin samimiikrarda bulunarak kızı ilişki için dövdüğünü kendisinin de ilişkiye girdiğini itiraf etmesidir. Ama ilgili basın bunları göz ardı eder...
    Şimdi tek kişilik hücresinde intihar etmesine karşı devamlı gözetim altında tutularak mahkemesini bekliyor. Tabiiki sonucu bilemeyiz ama bildiğim kendisine ; yaptıklarının kesinlikle anormal gelmediğini sanmasıdır.Yüzünde ki garip şaşkınlıkta bundan dolayıdır. Ona göresandalyede ayakları yere değen kız buluğda olduysa sorun yoktur. Ne değeri vardır ki kadının. Tüm yetişmesi aldığı verdiği eğitim bu yöndedir. Görmek yaratmak istediği Türkiye bu yöndedir.
    Muhtemelen hücresinde gününü ATATÜRK'e ve Medeni Kanuna sövmekle geçiriyordur...
    Tekbir... ise yarın sonra karışık kuruşuk gelecek...

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"Kadının kendi kendini yok etmesinin garip bir öyküsü. Kadınlarımız çok ciddi okusun anlasın diyeceğim ama nafile bir istek olacak. "

hayır sayın commandr

islama, baş örtüsüne bi o kadar saygılı bir bayan olarak yazılarınızı takip ediyor ve değerlendirmelerinizi de bir o kadar beyeniyor ve yerinde buluyorum ne yazıkki durum bu. Nerede o saf temiz inanç dolu vefakar, cefakar ilim insanları sözüm sadece sapkınlara hoş onlar temsilci seçiliyor zaten bölede dibe vuruyorlar

ne diyelim yazık

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkürler Sayın commodore1tr.

Alıntı lusikop rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    "Kadının kendi kendini yok etmesinin garip bir öyküsü. Kadınlarımız çok ciddi okusun anlasın diyeceğim ama nafile bir istek olacak.
    Evet, bundan sonrasını "buruşuk- muruşuk" da olsa, "Tekbir-i" aynen bekliyoruz.

Bir de "ccommandr" değil , doğru yazılışı, "commodore1tr" dir, dikkat etmekte fayda var.

Saygılar...

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Vay be bütün ulema burada!!!

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı *Okan* rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    "ulema" ya siz de dahilsiniz demek, buraya da sıçtığınıza göre.

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı *Okan* rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    KM atabilmek için biraz daha saçmalamanız gerekiyor. Sizin ulemadan bir kaç laf alın...

İletiler
    584
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı commodore1tr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şimdi hoplama zıplama yok. BU bölümde sadece 2008 de duracağım. Bir iki olay konuşma durum tespiti yapıp 2008 deki kadının gerçek bakış açısını yakalamamıza yardımcı olacak olayların bir bölümünü aktaracağım. Sonra gene karışık kuruşuk gideriz... Araya girenlerede selam olsun

Süleyman internetin başına geçti. Bir kaç gün önce tanıştığı genç çocukla konuşacaktı. Görüntülü konuşmaya başladılar. Süleyman kendisini tutamadı ve karşısındakinin hem daha gençliğe adım atan bir çocuk üstelik erkek bir çocuk olduğuna aldırmadan
    ’Sen hoş çocuksun, sana kontör alayım’ dedi.
    Demeklede kalmadı çocuğa 100 kontür yolladı. Çocukla hiç utanmadan cinsel konuşmalar yaptı. Konuştukça coştu ve çocukla buluşmak istedi. Bayrampaşa’daki İsmet Paşa Parkı’nda buluşmak için sözleştiler. Süleyman sevindi. Birisini daha bulmuştu....
    Çocuk akıllı çıktı yada korktu arkadaşına durumu söyledi. Arkadaşı
    '' Sapık bu ya...'' diye tepki gösterdi.
    Buluşma yerine tek gitmemesine karar verdiler. Ama bunu Süleyman bilmeyecekti...
    Süleyman geldi çocukla buluştu. Biraz konuştular Sülayman çocuğun elini tutup yanağını filan okşamaya başlayınca çocuk çığlık atar ve olan olur...
    Çocuk ve 10 arkadaşı Süleyman'ı evire çevire döverken polis gelir adamı kurtarır. Hep birlikte karakola giderler.
    Karakolda Süleyman'ın 35 yaşında evli ve iki çocuklu olduğu ortaya çıkar. Daha garibi Süleyman Fatih Müftülüğü’nde çalışan ve gündüzleri Topkapı Sarayı’ndaki Kutsal Emanetler Bölümü’nde hafız olarak görev yapıp sürekli Kur'an okuyan birisi olduğu anlaşılır.
    Hafız efendi itiraz etsede daha öncede bu kişini 1 yıl boyunca yaşları 16 dan küçük beşten fazla erkek çocukla kontur karşılığı birlikte olduğu ortaya çıkar. Kendisine yardım eden ve yer sağlayan iki kişide imam çıkar. Bu iş için ''sağlanan yer'' olan Çapa'daki evde yapılan aramada bir çok kadın iç çamaşırı çıkar... Hafız ve imam tutuklanır. Dava bakalım sürüyor...

İstanbul Ümraniye Yenidoğan Hz.Ebubekir Camii imamı Hüseyin akşam namazından sonra yakında başlayacak Kur'an kursu için yakın aile dostu İsmail'e gitmeye karar verdi. İsmail'in 14 yaşında bir kızı vardı. 39 Yaşında ki Hüseyin bu 14 yaşında ki kız çocuğunu akça pakça bir kız olarak görüyor ve Kur'an kursuna gelmesini istiyordu. Tıpkı daha önce istediği diğer kızlar gibi...
    Baba İsmail arkadaşı imamı kapıda karşıladı hoşbeşten sonra ertesi gün piknikte konuşalım diyerek gönderirken pikniğede davet etmiş oluyordu. Hüseyin sevinerek gitti...
    Piknikte Hüseyin fırsat kollayıp duruyordu. Doğal olarak kimsede şüphelenmiyordu. Bir ara küçük kızla yan yana geldi ve sordu...
    '' Senin gibi güzel kızın erkek arkadaşı çoktur . Var mı arkadaşın ?''
    Küçük kız şaşkın şaşkın baktı Hüseyin 'in yüzüne ve doğal olan yanıtı verdi..
    '' Okulda oynadığım arkadaşlarım var ama sizin dediğiniz gibi yok...''
    Hüseyin çok sevindi. Ruh hali belliki normal değildi. Çünkü verilebilecek en doğru yanıt verilmişti kendisine o buna sevinmişti artık ne bekliyorsa... Hemen
    '' Ben senin erkek arkadaşın olayım.''dedi.
    Küçük kız çok şaşırdı Babası yaşındaki bu adam ne diyordu gene doğal yanıtı verdi...
    '' Olmaz....'''
    Hüseyin bozuldu ama bir şeyde demedi. Daha sonra babasıyla konuşup Kur'an kursu için kızın gelmesini sağladı....
    İlk gün düzgün bir kurstan sonra ikinci gün Hüseyin kıza
    '' Baban geç gelecek seni bizim evden alacak'' diyerek evlerine götürdü.
    Evde olan oğlunu durduk yere camiye göndererek küçük kızla yanlız kaldı. Sonra da kıza tecavüz etti. 14 yaşında dünyası başına yıkılan tecavüze uğrayan kızcağız kimseciklere derdini anlatamadı söyleyemedi. İmam bozuntusuda bu pis emeline defalarca devam etti. taki bir gün babası yakalayıncaya kadar. Babası yakalayınca gözlerine inanamadı. İmam efendi pişkin bir şekilde
    ''kızın istedi ben olmaz dedim.'' demekle kalmadı babasının yanında kızıda
    ''çık git başının çaresine bak '' diye kovdu.
    Ama babası o kadar salak değildi. Anında şikayetçi oldu.
    '' Biz ona soframızda yer verdik. Ama o kızımıza göz koymuş. Bir de kızımla kendi isteğiyle ilişkiye girdiğini söylüyor. 14 yaşındaki kızın rızası olsa ne olur, o bir çocuk” diyerek gerçekçi tepkisini gösterdi.
    Herzamanki gibi imam itiraz etti iftira dedi. Ama olaylar hiç öyle olmadığını ortaya koydu Küçük kız tek te değildi daha da acısı... Şimdi hapiste tutuklu davası bilemem artık....

İki tane daha anlatayım mı? Dedi kodu gibi oluyor .Hoşunuza gitti değil mi? Peki iki tane daha ama altta çok uzadı .Malum Tayfun efendi okuyamıyor....

Bu tür olaylar dine genellenebilir ve bence dalga geçilecek türde olaylar da değildir. Her meslek grubunda böyle iğrenç şeyler yapanlar çıkabiliyor. Çocuk istismarı başlığı altında da ele alınabilir ancak olayı şu meslek grubundan kişi böyle yaptı diye ti ye alarak anlatınca bence durum hiç de hoş olmuyor..

Bu tür olayları özellikle de mesleği dinle alakalı insanlar yani mesleğiyle kimliğini bütünleştirmesi gereken kişiler yaptığında sonuç çok daha vahimdir. Bizler laiklik vurgusu yapıyoruz. Ancak bu birileri tarafından dinsizlikmiş gibi algılanıyor. Bu tavırla olayın üstüne gidersek daha da çok tepki doğurur bence.

Bu pedofili kapsamında ele alınıp kişinin mesleğinden ayrı şekilde ele alınması gereken bir durumdur. Orda tiye alarak anlatılan gazetelere geçen bu tür olaylar insanları farkında olmadan dine olumsuz bakmaya bile yöneltebilir.. Çok dindar sayılmam ancak milli değerlerimiz kadar manevi değerlerimizin de korunması gerektiğini, küreselleşmenin ön koşulunun bireyselleşmeden geçtiğini, birey olamamış insanların küreselleşemeyeceklerine inanıyorum..

Saygılar..

+ Konuyu Yanıtla
3 / 69 Sayfa İlkİlk 123456789101112132333435363 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kapall kadlnpornsu

lolipop

googleturbanll kadln kocaslnl alfl

kadin iddesi

turk turbanli hikayetürk türban bayan hikaye sekizhayvan pornnsuhttps:www.hukuki.netshowthread.php38469-Din-iman-Turban-Don-Kadin-ve-Kurufasulye-iste-AKP-iste-oykupage53yunan pornnsuam sikken turbanll kadlncuce kiz pornnsuturk turbanli kadnlarlahttp:www.hukuki.netshowthread.php38469-Din-iman-Turban-Don-Kadin-ve-Kurufasulye-iste-AKP-iste-oykupage11yandik biz pornnsu indirilknur pronsuNesrini pornnsuALMAN PORNNSU INDIRasker pornnsu indirrus.pornnsu.indirhamile pornnsuturk turbsnll sm resim 17likturbanllamerikan pornnsuhttp:www.hukuki.netshowthread.php38469-Din-iman-Turban-Don-Kadin-ve-Kurufasulye-iste-AKP-iste-oykupage33http:www.hukuki.netshowthread.php38469-Din-iman-Turban-Don-Kadin-ve-Kurufasulye-iste-AKP-iste-oykupage58
Forum