+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 44 ileti bulundu.

Konu: Üst kattaki komşudan su sızıntısı

Üst kattaki komşudan su sızıntısı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    121
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: gürültü

şu anda arama yapmaktayım ama sorunuma benzer bir soruna ulaşmış değilim.
    teşekkürler

Hukuki NET Güncel Haber

Üst kattaki komşudan su sızıntısı konulu yargıtay kararı ara
    Üst kattaki komşudan su sızıntısı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: gürültü

Su sızıntısı ile ilgili bende çok zor dırumdayım...Alt komşum banyonun aktığını sorunun benden kaynaklandıpını söylüyor haklı olabilir beni aradığında bende eşim çalışmıyor(özürlü olduğundan malülen emekli) zor durumdayım param olunca yaptırırım dedim .ben sizin keyfinizi bekleyemem mahkemeye vereceğim diyor.öyle bir insanki daha öncede mahkemelik olduk toprak sahibi olduğundan mütahitten alacağına karşılık bizim tapumuzda %10 hakkı vardı bunuda bizden aldı 7 000 tl ödedeim geçen sene oysaki ben mütahitten aldım ve tam para ödemiştim.eşim sinirli olduğundan hakaret etti ve dava açtılar haklı bulundular şimdi tekrar onunla mücadele edemem zengin zaten avukatı var hazır hemen dava açıp işini hallediyor. bu durumda ben ne yapabilirim.lütfen yanıtlayın zor durumdayım

Nerede
    Ankara
    İletiler
    687
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Üst kattaki komşudan su sızıntısı

Hasara sebep olan sızıntı sizin dairenizden kaynaklanıyorsa bu onarımı yaptırmak ve hasarı ödemek durumundasınız. Yapabileceğiniz birşey yok.

Nerede
    bursa
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: üst kattaki komşu

merhabalar
    şu an oturduğumuz eve yaklaşık 8 ay önce kiracı olarak taşındık.taşındıktan yaklaşık 15-20 gün kadar sonra gece mutfaktan su sızdığını farkettik ve vanayı kapattık.eşimde bende işe gittik.yönetici arayıp alt kata su sızıntısı olduğunu söyleyince usta çağırıp eve gittik ve tamirat yapıldı.alt kattaki de evini yeni yaptırmış üzülmüş haliyle.karşılıklı olarak böyle tanışmak istemezdik ama filan dedik ve konu kapandı.az önce alt katın sigorta şirketi ev sahibini arayıp zararın tazminini istemiş ev sahibi evde kiracı var diyerek eşime haber vermiş.bu durumda bizim hukuki yükümlülüğümüz nedir?söz konusu para 100-120 lira civarında ve önemli olmayan bir miktar ancak ev sahibimiz daha önce şofbenle ilgili sıkıntıyıda tamamen bizim üzerimize bıraktığı için ödemeyi gerçekleştirmek istemiyorum.hakkımız yada yükümlülüğümüz konusunda aydınlatırsanız sevinirim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Su kaçağı tespiti 99TL 05366034416 www.ygnsukacagi.com petek temizliği ve kombi bakımı tıkanıklık açma

- - - Updated - - -

Su kaçağı tespiti 99TL 05366034416 www.ygnsukacagi.com petek temizliği ve kombi bakımı tıkanıklık açma

İletiler
    498
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Söz konusu zararın sizin dairenin kat maliki tarafından giderilmesi gerekiyor. Buraya kadar doğru. Ancak bu su kaçağı, sizin herhangi bir müdahaleniz (tesisatta musluk ve/ya gider borularının değiştirilmesi, yerinden oynatılması, sökülüp takılması, kazara çarpıp yerinden çıkması veya tezgah ile duvar arasındaki yalıtımın sizden kaynaklanan bir nedenle sızdırması veya benzeri) nedeniyle ortaya çıkmışsa, ahlaki açıdan ödemeyi sizin yapmanız gerektiğini düşünüyorum. Yok eğer bina tesisatından kaynaklanan bir sızıntı olmuşsa o zaman ev sahibinizin ödemesi gerekir.

Ancak, sigorta şirketinin bahsettiği zarar bu değildir. Herhalde alt katta kısmi bir boya/badana söz konusu olacaktır. İşin içine sigorta girince 100-120 lira meblağ bana çok komik geldi. Alt katın onarımı için de yukarıda bahsettiğim şeyler geçerlidir. Eğer ödemeyi sizin yapmanız gerekiyorsa sigorta işin içine girmeden bir an önce yapın, çünkü işin içine avukat girince meblağ üçe beşe ona katlanacaktır.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Üst kattan su damlıyor diyorsanız, bu konuda yardım alabileceğiniz iyi firmalar var. Daha önce bu tarz bir sorunla karşılaşmıştım. Tavsiye edebileceğim bir firma var.
    Konu Erdoğan Kırcalı tarafından (09-04-2015 Saat 11:14:25 ) de değiştirilmiştir. Sebep: reklam kaldırıldı

Nerede
    aydın
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Cevap: Üst kattaki komşudan su sızıntısı

merhabalar bizimde bi garip su sızıntısı sıkıntımız var.bu ısıcam pencerenin önüne çiçek koyuyor üstteki şahıs.cam önündeki mermerin kenarları derzsiz olduğu için çiçekleri suladıkça fazla su bize iniyor.önceden nemlendirme şeklinde olan bu şimdi şakır şakır akmaya başladı.iki yıl oldu eve taşınalı.defalarda uyardım.altında leğen var diyor başka bişey demiyor.evden soğuttu beni bu konu.salonumda kötü bi görüntü..evi sigortalattırmak istiyorum...daha önceden balkondan su sızıntısı oldu.onuda yaptırmadı...umarım anlatabildim.sabırla okuduğunuz için teşekkürler..fikri olan varsa bekliyorum..

- - - Updated - - -

merhabalar bizimde bi garip su sızıntısı sıkıntımız var.bu ısıcam pencerenin önüne çiçek koyuyor üstteki şahıs.cam önündeki mermerin kenarları derzsiz olduğu için çiçekleri suladıkça fazla su bize iniyor.önceden nemlendirme şeklinde olan bu şimdi şakır şakır akmaya başladı.iki yıl oldu eve taşınalı.defalarda uyardım.altında leğen var diyor başka bişey demiyor.evden soğuttu beni bu konu.salonumda kötü bi görüntü..evi sigortalattırmak istiyorum...daha önceden balkondan su sızıntısı oldu.onuda yaptırmadı...umarım anlatabildim.sabırla okuduğunuz için teşekkürler..fikri olan varsa bekliyorum..

Nerede
    İzmir
    İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar,

Ben de olayın karşı tarafındayım. Eve taşındığımızdan beri alt kat komşumuzla yaşamadığımız tatsızlık kalmadı. Eve ilk taşındığımızda "biz bu evi alıp dublex yapmak istiyorduk" demişlerdi. Ev sahibiyiz biz de, öncesinde kiracımız vardı. Bundan 4-5 sene önce cumartesi akşam 8-9 civarında kapıya dayanıp "sizden bize su geliyor yaptırın" dediler tamam dedik. O saatte tesisatçı bulamayacağımıza göre pazartesi beklemek zorundalardı. Kendisi de tesisatçı bu arada. Pazar gece 11'de ailesini toplamış, ellerinde kazma kürekle kapıya dayanıp banyoyu kıracaklarını söylediler. Tabi ki olay çıktı apartman üstlerine yürüdü gittiler. Bütün tesisatı değiştirdik, tuvalet banyo mutfak yapıldı. Fayanslar dahi yenilendi. Yapan ustalar banyoda iki tane briketin olmadığını söylediler. Geçen yıl yine kapıya dayandılar sizin balkondan bize su geliyor dediler. Balkonu kapattırdığım halı serili olduğunu benden kaynaklanmadığını söyledim, aaa bizim camdan geliyormuş dediler. Aradan 2 ay geçti sizin banyodan su geliyor diye kapıya dayandılar. Usta getirdim cihazla ölçüm yaptı sorun yok dedi. Bir usta daha getirdim sıkıntı yok dedi aynı şekilde o da gitti. Uzun süre sesleri çıkmadı. Geçen hafta yine kapıya dayandılar bu sefer tuvaletten geliyor, aşağıdan bakınca boyu delinmiş görünüyor kirli su bu dediler. Duvarın içini nasıl gördükleri merak konusu tabi. Başka bir usta getirdim musluğun arkasında bir borudan kaynaklandığını %95 sorunun çözüleceğini yoksa tuvaleti kırmak zorunda kalacağını, suyun da temiz su olduğu söyledi. Yanında malzeme yoktu ertesi gün geleceğini komşumun oğlunun yanında da söyledi. Ertesi gün geldi işini yaptı gitti. 2 gün sonra kapıma dayandılar yine "sen bir şey yapmadın ben ses duymadım getirmedin kimseyi" diye. Ustayla konuşturdum "baaak ordan geliyormuş" dedi. Oğlunun yanında söyledi zaten, neyin zaferini kutluyorsun ki sen dedim sustu. Masraf büyüdü sigortayı devreye sokacağım onlar halletsin dedim. Olay çıkardı. Sigorta bir şey yapmıyor çok geç geliyorlar, senin benim boya badanamı bile yaptırman lazım. Sen sigortadan yaptırma cebinden yaptır dedi. İstersen evini de boyayım bekleyeceksin dedim. Bir anda 700 TL veremem sigortam varken niye cebimden ödeyeyim onlar ödesin dedim. Yine bağırmaya başladı. Çıktım geldim. Bugün usta yine geldi bu sefer de kirli su akıyor diye olay çıkardılar. Usta da gözümle görmedim ama anlattıklarınıza bakılırsa adam da tesisatçıysa S borusunun yerini biliyordur deler alçıyla kapatır, art niyet var gibi artık dedi. Evde oturamaz olduk. Her sene banyo tuvalet yaptırmaktan bezdim. Ne matkap sesleri bitiyor ne gürültüleri. Daha önce binada başka bir dairemiz vardı onların akrabasına kiraya vermedik diye senin yüzüne tüküreceğim diye kapıma dayanan bir insan bu. Şimdi söyleyin benim ne yapmam lazım. Her zaman üst kat komşu haksız olmuyor gördüğünüz gibi.Polise mi gideyim bir çare öneren varsa sevinirim. Bıktım ben bunlarla uğraşmaktan. Kiracı olsa ev sahibiyle konuş hallet ama adamlar ev sahibi. Dava mı açmam lazım savcılığa mı şikayet edeyim bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

Nerede
    samsun
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Oncelikle merhabar, yazilanlari okudum fakat kendime uygun bi cvp bulamadim uygun bi cevap alabilirsem cok sevinirim.kiracisi oldugum dairenin alt kati dukkan evimden su sizmis adamin tavani kotu olmus ertesi gun gelip bana soylediginde hemen evi onardim su sizmamasi icin ama bana kendi tavanini onarmami da soyledi. Benim herhangi bir ihmalim olmadan onun masraflarini karsilama yukumlulugum var mi?

+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

üst kattan su akıyor

https:www.hukuki.netshowthread.php38127-ust-kattaki-komsudan-su-sizintisi

üst kattan su akıyor nereye şikayet edilir

üst katın tuvaleti akıyor

ust kattan su sızıntısı

üst katın banyosundan su akıyor

üst kattaki komşudan su sızıntısı

https:www.hukuki.netshowthread.php38127-ust-kattaki-komsudan-su-sizintisipage4

tuvaletin tavanından su damlıyor

üst daireden su sızması

http:www.hukuki.netshowthread.php38127-ust-kattaki-komsudan-su-sizintisi

üst kattan su sızıntısı şikayet dilekçesiüst komşunun banyosu akıyorüst komşunun tuvaleti akıyorüst kattan su akıyor belediyeüst komşunun banyosundan su akıyorüst komşu su sızıntısıüst kat su sızıntısıüst kat komşudan su akıyorüst kat komşu su sızıntısıust kattan su akiyorüst komşumdan su akıyor nereye şikayet edebilirimkomşunun banyosu akıyorkomşudan su akıyorüst daireden su akıyor
Forum