+ Konuyu Yanıtla
3 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 105 ileti bulundu.

Konu: Devre tatil sözleşmesi ve tüketici cayma hakkı

Devre tatil sözleşmesi ve tüketici cayma hakkı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Devre tatil sözleşmesi ve tüketici cayma hakkı

Selamlar benim biraz konunun dışında olacak. Yaptığımız devre tatil sözleşmesini 7 günlük cayma hakkını kullanarak ihtarname yoluyla fesh ettik. Ancak firma bizden sözleşme nüshasını geri vermemizi istiyor ve paramızı iade edeceğini söylüyor. Sözleşmenin diğer suretini, tarafımıza gönderilmesi gerekirken neden bizden böyle birşey isteniyor. Eğer bizdeki sureti göndermiş olursak, alacağımız konusunda hak iddaa edebilir miyiz? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Devre tatil sözleşmesi ve tüketici cayma hakkı konulu yargıtay kararı ara
    Devre tatil sözleşmesi ve tüketici cayma hakkı konulu hukuk haber
    Konu kubilayn tarafından (14-07-2009 Saat 19:27:07 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Devre tatil sözleşmesi ve tüketici cayma hakkı

Merhabalar,
    Geçtiğimiz hafta, 07.07.2009 tarihinde Bodrum Gümüşlükte gezerken bir bayan yanımıza gelip, "otelimizin(Holiday Leasure Club) tanıtımı var, gelip tanıtıma katılırsanız 1 hafta herşey dahil bedava tatil kazanıyorsunuz" dedi. Amacımız tanıtımda eğlenceli vakit geçirebilmekti. Fakat gittiğimizde "X" oyununa başlamış halde bulduk kendimizi. Tabi bizim devre tatilden falan haberimiz yok. Kısa anlatayım en iyisi. Nasıl olduysa 600 Euro karşılığı peşinat(1.295 TL) ve 26 adet bono imzaladık. Ertesi gün araştırdığımızda yanlış yaptığımızı anladık. Sözleşmeyi imzaladığım yer, Bodrum-Akyarlar mevkiinde. Bize devre tatil sattıkları yer Kuşadası HLC tesislerinde ve orayı hiç görmedik. Ayrıntılı incelediğimizde ve sakin kafayla hesap yaptığımızda bizden 10 senelik tatil parasını 3 senede alacaklarını gördük. Aynı zamanda RCI denilen değişim şirketine 2 yıllık üyelik ücretinin ödeneceği belirtiliyordu fakat bize sunum yaparlarken RCI üyelik ücretinden bahsetmediler ve sözleşmede de dikkatimizi çekmedi.

Ve 10.07.2009 tarihinde notere gidip ihtar çektim. Ardından HLC-Akyarlar şubesine gittim. Oradaki yetkili ile de konuştum. İnsanlara burda baskı ve türlü oyunlarla satış yaptıklarını ve sözleşmeyi fesh ettiğimi söyledim. Ödediğim peşinatın ve bonoların iadesini istedim. Bana sözleşmeyi burada yaptığımız için fesh edemezsiniz dedi. Sözleşmeyi o şubede yaptım fakat bana satılan yer Kuşadası'nda bir yer. Şimdi birkaç sorum olacak.

1. Noter'den çektiğim ihtarda ödenen peşinatın ve bonoların tarafıma 10 gün içinde iade edilmesi gerektiği yazıyordu. Ödeme yapmadıkları takdirde ve bonoları göndermedikleri takdirde ne yapmalıyım.

2. Dava açmadan bu problemi giderebilmem mümkün mü? Yani bana peşinatımı ve bonolarımı iade ederler mi?

3. Günü gelen bonolarımı ödemek zorunda mıyım? İhtar çektiğim için bonoları ödeme mesuliyetim ortadan kalkıyor mu? Yoksa dava mı açmam gerekir?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Saygılar,

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cevap verecek kimse yok muuu?

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

devre tatil cayma hakkımı noter kanalıyla Kuşadasındaki Tttp Termale yaptım 12.09.200 tarihinde sözleşme cayma 15.09.200 tarihinde karşı tarafın noter aracılığı ile gönderilen iadeli tahahütlü belgeyi almaması durumunda cayma hakkım gider mi veya ellerine aldıkları tarihten itibaren ne kadar süre sonra dava açacağım
    ayrıca sahibi prestij inşaat iken sağlayıcı ttp termal oluyor cayma hakkı sağlayıcıya yönelik yazılsa fark edermi nitekim sözleşme sağlayıcı ile imzalanmış
    fatura kesilmedi tüketici kanununa göre fatura kesilmemesi vergi usul kanununa aykırı olduğu kesmeyeninhakkında 100 milyon tl para cezası olduğu ve vergiden kaçırma olarak nitelendirildiği doğrumu cayma talebime karşı taraf nakit ödedeğim tutarı ne kadar süre içersinde ödemek zorunda senetler i göndermek zorunda mahkemeye dava açarken vergi usul kanunu ile ilgilide dava aça bilirmiyim aynı dosyada

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bahar bülent sizinle nasıl irtibat kurabilirim mail veya başka bir adres varmı bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirmiyim

Nerede
    istanbul, kadıköy, Turkiye.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bu tür davalarda hem mal sahibine hem de sağlayıcıya beraber dava açabilirsiniz. ayrıca davanızı tedbir talepli açarak senetlere ilişkin tedbir kararı aldırabilirsiniz. tecrübeyle sabittir ki bu tür davaları kazanmak için öncelikle konaklama yapmamış olmak gerek. hediye tatil ya da normal satın alınan tatilin kullanılması hatta 1 haftalık hediye tatilin 1 gün bile kullanılması konaklama yapıldığı anlamına gelir. bu durumda hakim tecrübe ve muayene şartı gerçekleşmiştir gerekçesiyle davayı reddedebilir. önceki okuduğum yorumlarda hakimlerin kişisel karar verdiğine değinilmiş bu kısmen doğru ama devre tatil davalarında yine de hakimlerin gözettiği belli kriterler var. bu konuda dava açma niyetinde olanların tüm tüketicileri koruma derneğine çok güvenmemelerini tavsiye ederim. çünkü herşey size anlatıldığı gibi olmuyor ve gerçekleşmiyor ne yazık ki.. konunun uzmanı bir meslektaşla hakkınızı aramanızı tavsiye ederim nitekim daha dava açmadan büyük oranda nasıl sonuçlanacağını size aktarır.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben Meriç Erbaş. Manisa oturuyorum. Eşim ve ben, teyzemle birlikte 25.09.2009 da akşam ........ Kulübüne onların tahsis ettiği araçla bir grup olarak gittik. Bir tanıtım toplantısı olduğunu amacın hoşça vakit geçirip tanıtımı takip edeceğimizi ve ayrıca bedava tatil kazanma şansımız olduğunu söylenildi. Gece sonunda tanıtımın devre tatil tanıtımı olduğunu anladık. Ve maalesef devre tatil sözleşmesini aynı gece imza ettik. Kredi kartımdan 26.09.2009 saat 00,17 de peşinat olarak 547 ytl çekildi. Kalan miktar içinde 25.10.2009 vadeli 5,449 euroluk tek bir senet alındı. Ertesi gün bi hata yaptığımı farkedip iptal etmek için aynı gün yani 26.09.2009 da gittik eşimle. Yetkiliye vazgeçtiğimizi söyleyip kendisine yazılı olarak dilekçe verdim. İlgileneceğini ve bize bir hafta sonra haber verebileceğini söyledi. Sözleşmede geçen 10 günlük cayma süresini söylediğimizde bize sözleşmede yazan cayma hakkından yararlanamayacağımı çünkü, sözleşmenin son sayfasında kendi el yazımla “gezdim gördüm kendi isteğimle üye oldum” ibaresinin bu cayma hakkını geçersiz kıldığını söyledi. Bir gece öncesinde kabul etsem de, yinede cayabilirim dediğimde de ”mahkemeye giderseniz boşu boşuna avukat ücreti vereceğimi söyleyip Tüketici hakkı maddelerinden iki maddeyi gösterip sadece şu cümleyi okudu: “Sözleşmenin, devre tatil sözleşmesine konu tesiste akdedilmesi halinde bu hüküm uygulanmaz''sözleşmede ise bu ibare yer almıyordu. İmzaladığım sözleşmede:
    Tüketici, sözleşmenin her iki tarafça imzalanmasından itibaren on gün içinde hiçbir sebep göstermeksizin ve hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin cayma hakkını kullanarak sözleşmeden dönebilir.
    yazıyor.Ayrıca gezip görüp üye olunursa cayma hakkından yararlanılamaz diye herhangi bir ibare yok. Sadece son sayfada kendi yazımla bana yazdırılan metin hariç. Ondada iptal edemem cayamam diye bir şey de yazmadım. Ayrıca sözleşmede bide caymayı telefon faks yada e-mail yoluyla yapamayacağımız yazıyor o kadar. Bizde şahsen gidip dilekçe verip halledelim dedik. Ve gittik. 26.09.2009 da saat 9 da ordaydık.Daha 12 saat bile geçmemişti.Yetkililer saat 2 de geldiler.Durumu izah ettik.İptal etmek istediğimizi söyledik.Dilekçe vermemize rağmen bizi oyalayıp 10 günlük süreyi aşmaya çalışacaklarına inanıyoruz yarın itibariyle hemen noter kanalıyla sözleşmenin iptali için ihtarname çekip peşinatımı ve senedimi iade etmelerini isteyeceğim.Sözleşmede benim imzamın muatabı olarak ....... Turizm Tic.Ltd.Şti. geçtiğinden o adrese yani Afyon’a göndermeyi düşünüyorum.İnşallah doğru mantıktır. Kuşadasındaki tesisin sözleşmede adresi var fakat imzama karşılık muatab kaşe, bahsettiyim Afyon adresli şirket. Bedava tatili bile kullanma söz konusu değil. Akşam yemeğinden sonra site tanıtımı arkasından sözleşme. Bize sözleşmeyi getirip imzalatan sözde yetkiliyle görüştük.Kendisinin Fesih yetkisi olmadığını cuma günü genel toplantıda patronlarına dilekçeyi sunacağını söyledi.O şahısların isimlerini ve telefonlarını istediğimiz halde bize veremeyeceğini söyledi.Yanımızda aramasını istedik, bize arayamayacağını toplantıda halledeceğini, içimizin rahat olmasını söyledi. Fakat içimiz hiçte rahat değil. Basit bir iptal işini yokuşa sürüp koordine cevaplar verince bu işin acıkca dolandırıcılığa kadar varabilen bir durum olduğunu hissettik. Onlara güvenmiyoruz.Şimdi benzer olayları internette okudukca bu tür dolandırıcıların ne kadar çok canlar yaktığını fark ettik.
    Yarın ilk işimiz notere gidip ihtarname çekmek.10 günlük süreyi yasal olarak aşmadan bunu yapmalıyız.Daha sonra takip edeceğimiz yol için bilgi istiyoruz.İnşallah daha fazla insan mağdur olmaz.Bu duruma bir dur denilmesi gerekir.Sözleşmeyi iptal edip senetleri geri verilmesine rağmen bir çok kişi peşinatını alamamamış.Birlik olunup bişeyler yapılmalı diye düşünüyorum.Hepimize geçmiş olsun.

Yönetimin Notu: Kişi ve kurum adlarının belirtilmesi Hukuki.net site kurallarına aykırıdır.

Nerede
    istanbul, kadıköy, Turkiye.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

devre tatil şirketinin size söylediklerini dikkate almayın çünkü her ne kadar tesisi gezmiş de olsanız 10 günlük cayma hakkınız yine var. ama bu hakkınızı şirkete yazılı dilekçe vererek kullanmak isterseniz sonuç alamazsınız. sizin de fark etmiş olduğunuz gibi onlar sizi oyalayarak 10 günlük süreyi geçirmeye ve size hak kaybettirmeye çalışıyorlar. şirket bünyesindeki müşteri temsilcilerinin sözleşmeyi fesh etme yetkisi var aslında. ama genel kuru vs. bahanelerle sizi oyalamak istemişler. emin olun sizin sözleşmenizden patronun haberi bile yoktur ve olmayacaktır da. çünkü siz binlerce üyeden herhangi birisiniz. tek yapılması gereken 10 gün içinde noterden sözleşmeyi yasal süresi içinde feshettiğinize dair ihtarname göndermek. muhtemelen onlar size dönüş yapar ve konu kapanır. ama belli bir süre cevap almazsanız şirketi arayıp dava açacağınızı söyleyin. daha fazla zarar görmemek için sözleşmenizi iptal edeceklerdir. aksi takdirde dava açarsınız ve mutlaka kazanırsınız çünkü elinizde yasal sürede gönderilmiş bir ihtar olacaktır ki başka delile gerek bile kalmaz. koay gelsin..

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bugün noterden ihtarname çektik.Sanayi ve ticaret odasına bağlı Tüketici heyetiyle görüştüm.Gerçekten bu durumdan muzdarip bir çok kişi olduğunu gördük.İhtarnamede Firmaya 10 günlük süre tanıdık.İhtarnamenin karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığı yada hangi tarihte ulaşdığınında takibini yapıp,noterden onayını,elimdeki nushaya kayıt ettireceğim.Ayrıca hemen yarın firmaya telefon edip görüşeceğim.Peşlerinde olduğumu bilsinler.Tabii ki ulaşabilirsem.Telefonlar 2 gündür cevap vermiyor.Afyon merkezi bile denedim.Yok,Yok.Bugün 3. gün ve uyku huzur kalmadı.TTP tanıtımın ve prestij şirketinin yıllardır bu şekilde kandırmaca içinde olduğunu görünce çok şaşırdım.Nasıl oluyorda hala piyasada var olabiliyorlar hemde aynı isimle.Ne rahatlar..Ticaret serbestliği var kabul.Ama vazgeçen müşterilere karşı bu dolandırıcılığı nasıl yok edemiyoruz anlamış değilim.Oyun aynı strateji aynı iş caymaya gelince karşılaşılan durumlar aynı. Belkide yıllarca aynı şeye devam edecekler.En azından şirket hakkındaki binlerce eş şikayetlerden sonra sanayi ve ticaret bakanlığı bu şirkete bir ihtar düzenler, belli bir ihtar sayısına ulaşılıncada sıkı ve ciddi bir yaptırım sağlayabilir.Eğer kanunda bu tip maddeler yoksa halkın ve tüketicinin korunması adına kanun koyuculara eksiklik için başvurularda bulunulabilinir.Bu tip mağduriyetlerin yaşanmamasını sağlamak aslında hepimizin elinde.Bu şirketlerin piyasadaki statülerini seviyelerini düşürücü tedbirler alınmalı. Cayma hakkında bile dolap döndürüyorlar.Muaatap bulamıyorsun.Meydanı çok boş bulmuşlar anlaşılan.Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim.

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bende aynı dertten muzdarip im 10 gün dolmadan noter kanalı ile çektiğim ihtarnamemin ellerine ulaştığını internet üzerinedeki barkot dan öğrendim ama noter daha kimin aldığına dair postanın gelmediğini söyledi beni arayıp soran da yok ne zaman dava açmalıyım ne kadar süre beklemeliyim ödedeğim nakiti almak için ve senedin iptali için ne yapmalıyım lütfen yardım edin
    Konu mcokol tarafından (28-09-2009 Saat 20:11:31 ) de değiştirilmiştir. Sebep: avukatlardan yardın istiyorum çok acele

+ Konuyu Yanıtla
3 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

devre tatil

hitit ayaş devremülk şikayet

devremülk iptal ihtarnamesi

hattuşa devremülk iptali

https:www.hukuki.netshowthread.php36787-Devre-tatil-sozlesmesi-ve-tuketici-cayma-hakkipage3

hattuşa cayma hakkımı nasıl kullanabilirim

hitit termal cayma

https:www.hukuki.netshowthread.php36787-Devre-tatil-sozlesmesi-ve-tuketici-cayma-hakkipage9

hattuşa sözleşme iptali

cayma hakki

hitit ayaş mağdurları

devremülk sözleşmesi şartlarına uyulmaması halinde fesh etmek için örnek ihtarname

hitit ayas devremulk senet iptali

naskon cayma bedeli odemedim

tuketici sikayetleri naskon

devre tatil iptali

tarakli termalden devremulk paralarini iade alan varmi

devre tatil sözleşmesi cayma hakkı ihtarnamesidevremülk cayma hakkıHitit ayas devre mülk 7gunluk sartlarıyalova termal sözleşme iptalicayma hakkı dilekçesiyalava termal madurları şikayetidevre tatil cayma hakkı ihtarname örneğidevremülk satış vaadi sözleşmesi şekil şartı
Forum