Kilitli Konu
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 47 ileti bulundu.

Konu: Aile Birleşimi

Aile Birleşimi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Aile birleşimi

Fischer'in yazısının altına, altın yaldızlı kalemle imzamı atıyorum...

Hukuki NET Güncel Haber

Aile Birleşimi konulu yargıtay kararı ara
    Aile Birleşimi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Fischer rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn Hakan121, noktasız virgülsüz yazdıgınız yazıyı anlamak gerçekten zor oldu.

Almanyanın istediği şey, nitelikli insan, siz yan gelir yatarım, işsiz maaşımı alırım niyetiyle gidiyorsanız adamlar tabi ki bunu istemeyecekler. Ama adam gibi adamsanız kapılarını açıyorlar. Ben Almanya'nın avukatlıgına soyunmuyorum ama biz Türk insanının da artık kendisini toparlaması gerekli. Bu olaylara gerçekçi yaklaşmak yerine ısrarla duygusal yaklaşıyoruz.

Neymiş? Sevenler ayrılmasın'mış. Sen vize basvurusuna ceplerine sokuşturdugun karışık kuruşuk belgelerle gidersen, vesikalık fotografı biometrik fotograf diye yutturmaya kalkarsan, 30 yaşında hala işsiz güçsüz ve bir baltaya sap olamadıysan, değil Almanya, Somali bile ne yapsın seni.

Ne yazık ki bazı şeyler lafla, avukatla olmuyor; icraat gerektiriyor.

Bir yeminli tercüman arkadasım, kazandıkları paranın büyük kısmını vize başvurusunda bulunacak insanların yerine doldurdukları formlarından kazandıklarını söylüyor. İnsanımızın eline kalem alıp da tek başına cevaplayamadıgı sorular nelerdir?

Adınız-soyadınız?
    Çalışıyor musunuz?
    Ne amaçla vize istiyorsunuz?
    Orada ikamet edeceğiniz adres nedir?
    Sağlık sorununuz var mı?
    vs
    vs
    vs
    sn fischer.
    imla hatası ıcın ozur dilerim.bazen unutuyorum ne yapayım huyum kurusun.
    isze neden boyle birsey yazdıgımı anlatayım,bu arada noktasız virgulsuz derken baska birsey ima etmek istiyorsanız o konuda da sizi uyamak isterim.cok bilmislik yapanlara tahamulum yoktur muhattap bile almam .
    ben almanyada kaldım kacak olarak gittim ve 3 sene orda kacak kaldım, en son sene evlenmek icin iltica ettim pasaport ve kimligim yoktu üstüne yabancılardairesi beni sınırdısı etmek istiyordu butun islemlerim bitme noktasına gelmisti cunku neyse fazla uzatmadan kagıtlarım sınırdısı polısınde ıdı,bizde geciktirmek icin pedition yaptık (ilticanın bıtmesınden sonraki son itiraz)sınırdısı kararı kalktı, esim tuk vatandası ıdı ve orda evlenebılmemız ıcın benım turk pasaportumun olması lazımdı fakat ben yurtdına cıkarken kaybetmıstım kımlık ve pasaportu.konsolsluktan almam gerekıyor fakat konsolosluk ve sınırdısı yabancılar dairesi anlasmıs (daha sonra sınırdısı polısı tarafından bızzat soylendı bana) konsolosluk dıyorkı bız sana pasaport vermeyız gıt yabancılar dairesinden ya sana oturum verecgız dıye kagıt getır yada sınırdısı karaının kalktıgına dair belge, oraya gıdıyoruz yetkılıler konsolosluga telefon acıyor onlarda gelsın tamam verelım diyor .Neyse gıdelım bırkez daha diyip gıdıyoruz gıttıgımızde dalga gecer gıbı nıye geldınız denıyor velhasıl uzatmadan bana turkıyeye gıdeceksın yada burda evlenezsın dedıler bızde beyaz bayrak cekıp geldık ama bu surede ne oldu sen bılıyormusun.sen sadece tercuman arkadaslarının anlattıklarını bılıyorsun sayın fischer biz frankfurt konsoloslugu onunde bebeklerın oldugunu gorduk .sebep ne pekı o allahın cezası uygulamaları yuzunden,ben 8 ay ugrastım 5 avukata 8 bin yuro verdım 3 u turktu avukatların ,sozde hemserı aynı ulkenın vatandası dıye yaklastılar en sonunda kazıgı gecırdıler ,bu bır kısmı bu mıllet hep bunlardan cekıyor suanda kendı ısımı kendım halledıyorum hickimseye sormadan dansımada ve hallettım de oyle yada boyle.hukuk dıyorsunuz da ben artık ınanmıyorum o hukuka cunku konsoloslukta adam sırf madınlıyım dıye(almanyadakı turk konsoloslugunda)gıcık kaptı dıye bana nelere mal oldu ne cıleler cektık.halbukı pasaport kımlık veremeyız dıyen adam turkıye ye donucem dedıgımde 10 dakka ıcınde hepsını verdı. bumu yanı hukuk, ben bu son surecte butun ıslerımı acık soyluyorum hep torpılle yaptım yakında gıdecegım yasadıgımız seylerı anlatsak esımle bırlıkte sasarsınız.
    ha bide bana almaya calısan bırıkımlı bilmem durust ınsanlar ıstıyor (cok ozur )safsatalarını anlatmayın bugun almayada calısmayan kac turk var burdan gıdenlerın hepsı yan gelıp yatmaya gıtmıyor asıl szı kafanızda oluturdunuz sabıt turku kafanızdan atın.ben ısımı bu sekılde hallettım huku herzaman guclulerden yanadır burdakı hukukcu arkadaslar kusura bakmasın ama ben bunu gordum.yasal olaraka haklı oldugunuz halde asagılanmak suclanmak ve hakerete ugramak kımsenın hosuan gıtmez.
    ayrıca cok guzel bır konuya degınmıssın eger senın o tercuman arkadasın ve onun gıbılerı serefsız olamsaydı (kı bız bunu orda yasdık gorduk)bu sadece onun ıcın gecerlı degıl
    cevaplayamadıgı sorular nelerdir?

Adınız-soyadınız?
    Çalışıyor musunuz?
    Ne amaçla vize istiyorsunuz?
    Orada ikamet edeceğiniz adres nedir?
    Sağlık sorununuz var mı?
    vs
    vs
    bu sorulardan para alacagına ınsan gıbı yardım ederdi sana daha bırcok ornek verebılırım boylelerının .....
    saygılarımı sunarım

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

@hakan 121

Çok merak ediyorum; haktan, hukuktan, haklılıktan dem vuran siz Almanya'da kaçak bulunmuşsunuz. Zaten ülkenin en üst seviyede reddettiği bir işlemi icra etmişsiniz, sonra da gelmiş "haklıyken hukuk bulamadım" diye yakınıyor ve bunu Mardinli olduğunuz için yapmadıklarını iddia ediyorsunuz.

Siz orada kaçak olarak bulunuyorsanız muhterem, o ülkeyi terk etmeniz gerekir "YASAL OLARAK". Bu dakikadan sonra ağzınızla kuş da tutsanız, kulağınızla balık da avlasanız haksızsınızdır. Size pasaport ve kimlik vermeyen, Türkiye'ye döneceğinizi taahhüt ettiğinizde kimlik ve pasaportunuzu veren kişiyi ayakta alkışlıyorum. Ben neden burada yırtınıyorum düzgün bir insan olabilmek için? Neden senelerce uğraşıyorum?

Üniversite mezunuyum ve bir mesleğim var. Buna rağmen hala aile birleşimi sürecindeyim. Sizin gibi kaçaklar yüzünden herkesten şüphelenen bir Almanya var ufukta. Sizin günahınızı ben çekiyorum ve siz oradasınız. O yüzden bir de geçip karşıdan efelenmek haddiniz olmamalı.

Silkelenin, kendinize gelin. Kimse sizin sırtınızı Türkiyeli olduğunuz için sıvazlamaz. Adam olmak lazım önce, Türklüğü de ayaklar altına düşürmemek gerekir. Evvela bunu öğrenin derim...

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben almanyada kaldım kacak olarak gittim ve 3 sene orda kacak kaldım
    Dayanamadım, yeniden vurguluyorum. Yukarıdaki cümlenizden sonra sizin tek kelime dahi söylemeye kesinlikle hakkınız yok. Zinhar bunu denemeyin bence bir daha, hele ki haktan hukuktan dem vurarak. Ayıptır. Siz önce ben ve benim gibi insanların yediğiniz haklarını düşünün. Umarım ivedien sınırdışı edilirsiniz. İptal edildiyse de umarım yeniden verilir bu karar...

Nerede
    Hannover-Almanya
    İletiler
    405
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hakan121 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sn fischer.
    ...bu arada noktasız virgulsuz derken baska birsey ima etmek istiyorsanız o konuda da sizi uyamak isterim.cok bilmislik yapanlara tahamulum yoktur muhattap bile almam .
    Sn Hakan, burası dingonun ahırı değil, tehdit eder bir üslup takınmayın boş yere.
    Mardin'li oldugunuzu belirterek acitasyon yapmanın anlamı yok, Türkiye Cumhuriyeti'ne ait hiçbir kurum doglu-batılı ayrımı yapmaz, böyle ulu orta T.C Konsoloslugunu suçlayarak kamu oyu oluşturmaya çalışıyorsunuz, başka birşey değil. Bir konsolosluk, hemşehrisini kayıracak diye bir beklenti içine girmeniz hayret verici.

Şöyle bir düşünün isterseniz, Almanya size çek git derken, neden bana çalışma iznini "ben istemeden" verdi.

Bu arada Sn Salpyılmaz'ın fikirlerine %100 katıldıgımı söylemeden edemeyeceğim.

Yolunuz açık olsun.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Re: Aile birleşimi

Merhaba,
    ben bu Sitede cok yeniyim ama arkadaslar dogru diyor. Ben almanyada dogub büyüdüm, 29 yasindayim ama hic almanyada problem olmadi cok sükür. Arkadasa acikcasi üzüldüm ama burda cok gisi var gelebilen bilmiyorum. Esine belki bir kisi Vekil olsa alabilirmisin acaba. Hayirlisi olsun.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı havva Beyazal rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba,
    ben bu Sitede cok yeniyim ama arkadaslar dogru diyor. Ben almanyada dogub büyüdüm, 29 yasindayim ama hic almanyada problem olmadi cok sükür. Arkadasa acikcasi üzüldüm ama burda cok gisi var gelebilen bilmiyorum. Esine belki bir kisi Vekil olsa alabilirmisin acaba. Hayirlisi olsun.
    Bir de ne demek istediğiniz tam anlaşılsa keşke...

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    @hakan 121

Çok merak ediyorum; haktan, hukuktan, haklılıktan dem vuran siz Almanya'da kaçak bulunmuşsunuz. Zaten ülkenin en üst seviyede reddettiği bir işlemi icra etmişsiniz, sonra da gelmiş "haklıyken hukuk bulamadım" diye yakınıyor ve bunu Mardinli olduğunuz için yapmadıklarını iddia ediyorsunuz.

Siz orada kaçak olarak bulunuyorsanız muhterem, o ülkeyi terk etmeniz gerekir "YASAL OLARAK". Bu dakikadan sonra ağzınızla kuş da tutsanız, kulağınızla balık da avlasanız haksızsınızdır. Size pasaport ve kimlik vermeyen, Türkiye'ye döneceğinizi taahhüt ettiğinizde kimlik ve pasaportunuzu veren kişiyi ayakta alkışlıyorum. Ben neden burada yırtınıyorum düzgün bir insan olabilmek için? Neden senelerce uğraşıyorum?

Üniversite mezunuyum ve bir mesleğim var. Buna rağmen hala aile birleşimi sürecindeyim. Sizin gibi kaçaklar yüzünden herkesten şüphelenen bir Almanya var ufukta. Sizin günahınızı ben çekiyorum ve siz oradasınız. O yüzden bir de geçip karşıdan efelenmek haddiniz olmamalı.

Silkelenin, kendinize gelin. Kimse sizin sırtınızı Türkiyeli olduğunuz için sıvazlamaz. Adam olmak lazım önce, Türklüğü de ayaklar altına düşürmemek gerekir. Evvela bunu öğrenin derim...

Sayin Sarp Yilmaz ben de aynen sizin gibi universite mezunu ve aylardir Almanyadaki esine kavusmak icin didinen bir insanim ve Mardinliyim ve bu yazdiginiz yaziya %100 katiliyorum. Duygu ve dusuncelerimin tercumani oldunuz. Ne mutlu sizin gibi duyarli ve mantikli dusunebilen insanlara. Sonsuz saygilarimi sunarim.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı and_justice_for_all rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayin Sarp Yilmaz ben de aynen sizin gibi universite mezunu ve aylardir Almanyadaki esine kavusmak icin didinen bir insanim ve Mardinliyim ve bu yazdiginiz yaziya %100 katiliyorum. Duygu ve dusuncelerimin tercumani oldunuz. Ne mutlu sizin gibi duyarli ve mantikli dusunebilen insanlara. Sonsuz saygilarimi sunarim.
    Bilmukabele, ben de sizlere saygılarımı sunarım...

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Slm Hambug da esim.. bekliyoruz turk avukatim var esim sinavi gecti alman vatandaslıgı icin ugrasiyor ve bu yeni bir sinav daha var bilmiyorum 33 soruluk bakalim ne olcak ben gecen sene a-1 sertifikamida aldim burdan ist de yani avukatim 2007 den buyana var almandi fest eetim onu turk e verdim esim 17 senedir almanyada ve ana dili gibi almancayi almandan daha iyi konusmakda iletisimi cok iyidir bir bir yuzeysel.. kasıt ugrastımak bıktırmak politikaları bu bizde bekliyoruz.. saygilar kolay gelsin

Alıntı hakan121 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadaslar yasal olarak haklı olup olmanın hıcbır anlamı yoktur belkı dava kazanırsın ama yıne uzatırlar onemlı olan ıkı sey vardır bırıncısı almanyada bulunan yabancılar daıresıdır eger ordakıler kanaat getirip yada gıcıklık yapmayıp daha ılımlı yardımcı olursa gecımdır maas yeterlılıgıdır bunlar bahane onların elınde olan bırseydır mesele is kontratı olsaydı senden bır kefil isterler yine verirlerdi ıkıncısı burdakı konsolosluktur onların verdıgı kanaat da etkılıdır amam cok degil budakılerın yaptıgı kagıtları oraya gondermek kararı oranın yabancılar dairesi verir kaldı kı sen galıba berlindesin ve buda senın ıcın bır dez avantaj dogu almanyada acıkca soylenmesede yabancılara karsı ıyı olmayanan seyler soz konusu ve zaten yapılşan bır cok uygulama hukuk dısı bunu onlar da bılıyor ama yaptıkları zamana yaymak bıktırma polıtıkası suan almanya goc istemiyor bu yuzden ellerınden gelenı yapmaktalar ve basarıyorlarda cunku bızım avukatlardan baska gıdecegımız bır yer olmadıgını da bılıyorlar ha avukatları da soyleyeyım senın avukatın her yazdıgı mektubun 300 400 yuronun altında olmadıgını tahmın edebılıyorum avukatın eger ıyı olsaydı sımdıye kadar muhakkak bır acık bulup ısını hallederdı ayrıntısını bılmıyorum ama sen nıye bu kadar bekledın bılmıyorum mesele avukat degıl yasal olarak sen zaten haklısın ya avukat baskı yapacak baska hukuksal yollar ornegın avrupa ınsan hakları mahkemesı tabı elıne ıyı bır sebep alarak yada esın orda bu baskıyı yapacak.yada esın bır an once alman vatandaslıgına gececek kı bu sıze bır cok avantaj saglıyor o kımlıgı alıp sallaması yeter .
    hakan-iletisim@hotmail.com danısmak ıstedıgın bırsey varsa mail at bay bı bu aıle bırlesımı ıle ılgılendım suan bende gıdecegım ve vızemı aldım ıkı ayda onemlı olan onları dıze getırebılmektır ..

Kilitli Konu
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php36128-Aile-Birlesimi

berlindeki aile birlerimi mahkeme lararlari

aile birlesimi avukatlar

https:www.hukuki.netshowthread.php36128-Aile-Birlesimi

aile birlesimi berlin ret

hukuk24 aile birlesimi

aile birlesimi avukati

berlin dernek aile birlesimi

almanya aile a