Kilitli Konu
1 / 5 Sayfa 12345 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 47 ileti bulundu.

Konu: Aile Birleşimi

Aile Birleşimi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Aile Birleşimi

Slm benim bir sıkıntım var 16 aydır ugrasıyorum benim esim almanyada ve aile birlesimi icin muracat ettim 3 red geldi esim is fetragı denildi az kaldı denildi yeniledik sonra maas yetmiyor dedi 39 ero eksik denildi red aldik sonra yine 23 ero dan verdiler 2 kere paradan pes pese red veridler. beizde almanyadan avukat tuttuk ama berlin yuksek mahkemeye verdik dava dusmedi. ve yabancilar dairesi savunma yapmis bizim avukatta ben de yeni kanun ciktigi icin almanca sertifikasi dil yasasi icin kursa gittim kazandim ve esim de gerekli belgeler sundu evrak hazirlamis ve esim alman vatandasi icinde suan kursa gidiyor dil kursuna belge alcak bize bu konuda yardim ede bilirmisiniz farkli yollar yokmudur aile resmen eziyet ediliyor ve esim olsun ben olsun yipraniyoruz. bunlarin tez lerini nasil kendi lehimize cevire biliriz... bende kanun a gore sertifikam var suanda esimde gidiyor. bize bu konuda yardiminizi bekliyoruz tesekkur ederim

Hukuki NET Güncel Haber

Aile Birleşimi konulu yargıtay kararı ara
    Aile Birleşimi konulu hukuk haber
    Konu Cast tarafından (26-03-2008 Saat 23:32:53 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Hannover-Almanya
    İletiler
    405
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Aile birlesimi

Merhaba,
    Ben de aile birleşimi için başvurdum, başvuru yapan arkadasları görünce durumu lehimize çevirecek bir potansiyel göremedim açıkçası! Haklısınız, resmen eziyet ancak siz gerekeni yapmışsınız, sonuçları bekleyin derim. Eşiniz almanyada ne sınavına girdi?? Siz A1'i aldınız tamam da... Yazınız açık değil kusura bakmayın anlamakta zorluk çektim.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

slm arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı cevaplarsanız çok sevinirim.Ben 19.04.2007 de aile birleşimi için müracat etmiştim,bu müracat esnasında üç defa görüşmeye çağırdılar yaklaşık olarak müracattan 4 ay sonra vizeme red verdiler bende avukata vekalet vererek dava açtım 17.04.2008 de Almanya Berlinde mahkemeyi kazandım ama o tarihten bu zamana kadar ne arayan var nede soran acaba mahkeme bu kararı mektupla banamı bildirecek yoksa direkt olarak yabancılar polisinemi bildirecek anlayamadım zaman geçtikçe bizde korkmaya başladık acaba aksi bir karar çıkabilirmi ama yabancılar polisi bize gönderdiği mektupta karara kesinlikle itiraz etmeyeceğini bildirmişti bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden tsk.

Nerede
    Hannover-Almanya
    İletiler
    405
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba, sanırım sorunuzu hukuk24'te de okumustum. Sizin lehinize karar verildiyse bunun değişmesitabi ki mümkün değil. Ancak onlardan haber beklemek yerine niçin telefon faks e-mail ya da yüzyüze görüşmek için bir çabada bulunmuyorsunuz? Evraklarınız muhtemelen yabancılar dairesindedir, mahkeme kararının onların eline geçtiyse onaylamaları gerekir. Önemli olan mahkeme kararının yabancılar dairesine ulaşması. Ulaşmış mı?
    Sizin buradan yapabileceğiniz birşey yok, eşinizin yabancılar polisiyle yaptıgı görüşmede söylenenler neler?

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evet yabancilar polisi esimden vatandaslik icin evrak doldur sinavi gec dediler suan bu konuya yogunlasti. sinavi gec anlasalim gibi dediler ama cok tutarsizlar bu konuda.. benim ext radan bir kac kisi dedi yabancilar dairesine mektup yaz.. denildi ikna edici kapali mektup bu yazi yi yazmak istiyorum bana bu konuda yardimci olabilirmisiniz.. mektup yazma konusunda bir metin yaza bilirmisniz. rica etsem.. 3 kere red verildi ve konu 1 kere is fetragi.. 2 cisi 39 er0 3 cu sude tranvay yol parasi denildi 23 ero ve bu benim esimi ve beni yipratti ve biz birlesmek istiyoruz bunu istinaden bir yazi metini avukat diligibi yaza bilirmisniz esim e yaninda olmak istiyorum gibi.. yazar misniz ben onu almanca ya es anlamlida doke bilir veya oldugu gibi de gondere bilirim saygilar tsk ederim simdiden..

benim: aile birlesimin den 1A sertifikam var: yeni yasa bu sertifikayi sart kostu
    Esimdende vatandaslik icin ayri sertifika isteniliyor yeni yasa da b1 mi b2 mi ne sertifikasi isteniliyormus..
    Konu Cast tarafından (09-07-2008 Saat 13:23:25 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Hannover-Almanya
    İletiler
    405
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Valla arkadaş, senin yazını anlamak bile zor. Anladıgım tek şey senin Almanya'ya gidemediğin. O zaman sen de eşini getirmeye çalış istersen, hem daha hayırlı olacak gibi.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

@Cast

Kapalı mektup yazma konusunda burada kimse size yardımcı olamaz diye düşünüyorum. Hem bu kadar naçar durumdaysanız bu konuda forumdan değil, profesyonel birinden yardım almalısınız. Neden bir avukata başvurmuyorsunuz?

Anladığım kadarıyla eşiniz de Türk Vatandaşı ve Alman Yabancılar Polisi sizin oraya gidebilmeniz için onun da bir dil sınavına gidip Almancasını kanıtlamasını istemiş. Zannediyorum yabancılar polisi eşinizi çağırdığında konuştuğu Almancayı yeterli görmemiş.

Bakınız, @Fischer'in söylediğine katılmamak elde değil malesef. Bu kadar uzun süredir uğraşan biri bunlara pekala çözüm bulabilir. Neticede siz ayrıntıları gözden kaçırıyorsunuz. Merak ediyorum, bu güne dek aile birleşimi için Almanya'daki eşin Türk Vatandaşı olması durumunda yabancılar polisinin nelere dikkat ettiklerine dair internette bulunabilecek dökümanları araştırdınız mı?

Sonuç olarak, bir 13 ay daha beklemek istemiyorsanız ivedien bu konularda uzmanlaşmış bir avukata danışmanızda fayda görüyorum. Aksi takdirde 3 ret gelen bir aile birleşimi sürecine gelecek dördüncü ret sürpriz olmayacaktır...

Hakkınızda hayırlısı...
    Konu salpyilmaz tarafından (10-07-2008 Saat 10:37:28 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    @Cast

Kapalı mektup yazma konusunda burada kimse size yardımcı olamaz diye düşünüyorum. Hem bu kadar naçar durumdaysanız bu konuda forumdan değil, profesyonel birinden yardım almalısınız. Neden bir avukata başvurmuyorsunuz?

Anladığım kadarıyla eşiniz de Türk Vatandaşı ve Alman Yabancılar Polisi sizin oraya gidebilmeniz için onun da bir dil sınavına gidip Almancasını kanıtlamasını istemiş. Zannediyorum yabancılar polisi eşinizi çağırdığında konuştuğu Almancayı yeterli görmemiş.

Bakınız, @Fischer'in söylediğine katılmamak elde değil malesef. Bu kadar uzun süredir uğraşan biri bunlara pekala çözüm bulabilir. Neticede siz ayrıntıları gözden kaçırıyorsunuz. Merak ediyorum, bu güne dek aile birleşimi için Almanya'daki eşin Türk Vatandaşı olması durumunda yabancılar polisinin nelere dikkat ettiklerine dair internette bulunabilecek dökümanları araştırdınız mı?

Sonuç olarak, bir 13 ay daha beklemek istemiyorsanız ivedien bu konularda uzmanlaşmış bir avukata danışmanızda fayda görüyorum. Aksi takdirde 3 ret gelen bir aile birleşimi sürecine gelecek dördüncü ret sürpriz olmayacaktır...

Hakkınızda hayırlısı...

Vallah suan avukattim var 1 ciyi fest bile ettim 2 cisi turk esim kursu kazandi bende kazandim esim simdi su yenicikicak 30 sorumu ne ona katilicak ve ben o olmassa hic aile leri engel taniyamassiniz ki birlesmesi icin ben suan nasil diyim ki bana demisler 28 bin ero yatircan demisler veya birini gostercen kefil olsun elimde 100 sayfa rahat dosya var gonderdikleri 3 red de sacma sapan 1 red is fetragi yenilensin denildi.. 2 cisi de 36 ero dediler maas sonra itiraz ettik iste sigorta filan dusurduk bunlar avukat esliginde takip edilen isler sonra sen tut yol parasini hesaplamadik dediler.. 26 ero da 3 cusunden red verdiler yani tam hukukluk olduk yuksek mahkemeye verdim sonra oda anlasin dedi yani adamlar takti insan haklarina mi gitsem.? ben sinir ve uyuz oldum redlerine cok gerildim bildiginiz gibi degil ben inata bindirdim bu işi benim icin onur meselesine dondu yani... bu konuda suan turk avukatim var 2007 den buayan 3 ayindan buyana avukatim var ama malesef ne cevap ne sonuc hep foss foss

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Aile birleşimi

arkadaslar yasal olarak haklı olup olmanın hıcbır anlamı yoktur belkı dava kazanırsın ama yıne uzatırlar onemlı olan ıkı sey vardır bırıncısı almanyada bulunan yabancılar daıresıdır eger ordakıler kanaat getirip yada gıcıklık yapmayıp daha ılımlı yardımcı olursa gecımdır maas yeterlılıgıdır bunlar bahane onların elınde olan bırseydır mesele is kontratı olsaydı senden bır kefil isterler yine verirlerdi ıkıncısı burdakı konsolosluktur onların verdıgı kanaat da etkılıdır amam cok degil budakılerın yaptıgı kagıtları oraya gondermek kararı oranın yabancılar dairesi verir kaldı kı sen galıba berlindesin ve buda senın ıcın bır dez avantaj dogu almanyada acıkca soylenmesede yabancılara karsı ıyı olmayanan seyler soz konusu ve zaten yapılşan bır cok uygulama hukuk dısı bunu onlar da bılıyor ama yaptıkları zamana yaymak bıktırma polıtıkası suan almanya goc istemiyor bu yuzden ellerınden gelenı yapmaktalar ve basarıyorlarda cunku bızım avukatlardan baska gıdecegımız bır yer olmadıgını da bılıyorlar ha avukatları da soyleyeyım senın avukatın her yazdıgı mektubun 300 400 yuronun altında olmadıgını tahmın edebılıyorum avukatın eger ıyı olsaydı sımdıye kadar muhakkak bır acık bulup ısını hallederdı ayrıntısını bılmıyorum ama sen nıye bu kadar bekledın bılmıyorum mesele avukat degıl yasal olarak sen zaten haklısın ya avukat baskı yapacak baska hukuksal yollar ornegın avrupa ınsan hakları mahkemesı tabı elıne ıyı bır sebep alarak yada esın orda bu baskıyı yapacak.yada esın bır an once alman vatandaslıgına gececek kı bu sıze bır cok avantaj saglıyor o kımlıgı alıp sallaması yeter .
    hakan-iletisim@hotmail.com danısmak ıstedıgın bırsey varsa mail at bay bı bu aıle bırlesımı ıle ılgılendım suan bende gıdecegım ve vızemı aldım ıkı ayda onemlı olan onları dıze getırebılmektır ..

Nerede
    Hannover-Almanya
    İletiler
    405
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Aile birleşimi

Sn Hakan121, noktasız virgülsüz yazdıgınız yazıyı anlamak gerçekten zor oldu.

Almanyanın istediği şey, nitelikli insan, siz yan gelir yatarım, işsiz maaşımı alırım niyetiyle gidiyorsanız adamlar tabi ki bunu istemeyecekler. Ama adam gibi adamsanız kapılarını açıyorlar. Ben Almanya'nın avukatlıgına soyunmuyorum ama biz Türk insanının da artık kendisini toparlaması gerekli. Bu olaylara gerçekçi yaklaşmak yerine ısrarla duygusal yaklaşıyoruz.

Neymiş? Sevenler ayrılmasın'mış. Sen vize basvurusuna ceplerine sokuşturdugun karışık kuruşuk belgelerle gidersen, vesikalık fotografı biometrik fotograf diye yutturmaya kalkarsan, 30 yaşında hala işsiz güçsüz ve bir baltaya sap olamadıysan, değil Almanya, Somali bile ne yapsın seni.

Ne yazık ki bazı şeyler lafla, avukatla olmuyor; icraat gerektiriyor.

Bir yeminli tercüman arkadasım, kazandıkları paranın büyük kısmını vize başvurusunda bulunacak insanların yerine doldurdukları formlarından kazandıklarını söylüyor. İnsanımızın eline kalem alıp da tek başına cevaplayamadıgı sorular nelerdir?

Adınız-soyadınız?
    Çalışıyor musunuz?
    Ne amaçla vize istiyorsunuz?
    Orada ikamet edeceğiniz adres nedir?
    Sağlık sorununuz var mı?
    vs
    vs
    vs
    Konu Fischer tarafından (10-08-2008 Saat 20:30:06 ) de değiştirilmiştir.

Kilitli Konu
1 / 5 Sayfa 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php36128-Aile-Birlesimi

berlindeki aile birlerimi mahkeme lararlari

aile birlesimi avukatlar

https:www.hukuki.netshowthread.php36128-Aile-Birlesimi

aile birlesimi berlin ret

hukuk24 aile birlesimi

aile birlesimi avukati

berlin dernek aile birlesimi

almanya aile a