Merhabalar;
23.10.2017 tarihinde bir eğitim programı ile işe başladım. O tarihte ekteki sözleşmeyi imzalattılar. O sırada bölümün belli değildi. Mülakatlar sırasında konuştuğumuz bölüme 1 ocak itibariyle eğitim bitince başlayacağım söylenmişti.. Bu süreçte önce konuştuğumuz bölüm dışında bir bölüme yerleştirmek istediler. İtirazlarım sonucu konuştuğumuz bölüme başlayabildim. Fakat şu an departmanda iş verilmemesi, herhangi bir yetki verilmemesi gibi nedenlerle devam edemeyeceğim. Stajyerlere bile görev verilirken benden bütün gün oturup beklemem isteniyor. Otur 2 yılın bitmesini bekle burada tavrı sergileniyor. Bu nedenlerle işten çıkıp başka bir iş aramak veya hiç olmadı askerliğimi yapmak istiyorum. Burada boş oturmaktan daha faydalı olur diye düşünüyorum. Ama sözleşme de askerlik nedeniyle çıkışımın da 6. madde de önü kapatılmış gibi. Askerlik ve ya askerliksiz tazminat ödemeden çıkmamın bir yolu var mıdır? Bu arada askerlik tecil bitişim bu sonbahar. Yani sözleşmenin bitişine daha 1 yıl kadar varken tecilim bitiyor.