Cezayir'de meydana gelen deprem sonrasında internetin yurtdısı baglantıları kesintiye ugramıstı. SMW3 denizaltı fiber optik kablosu üzerinden ve Singapur Telekom’un operatörlüğünde verilen hizmetin aksamasından dolayı alternatif yollardan internet baglantısı saglamaya çalışan Türk Telekom (TT), arızanın muhtemelen 12 Haziran’da sona erebilecegini açıkladı.

Telekom yetkilileri, arızanın, internet kullanıcılarının daha az etkilenmelerı için uydu üzerinden kapasite artırımına devam ettiklerini, öncekilere ilave olarak bugün uydu üzerinden 34 Mbps’lik bir kapasitenin daha devreye girecegini ifade ettiler. Türk Telekom, planlamasina göre 14 Haziran’da da 155 Mbps’lik bir internet kapasitesini daha hizmete sunacagı belirtiyor.

Yapılan açıklamada çalışmalar ile ilgili şu bilgiler verildi: "Türk Telekom, intennetteki arıza ile ilgili kamuoyunun hassasiyetini anlıyor, paylaşıyor ve telekomünikasyonun lokomotifi bir şirket olarak sorumluluğu olduğuna inanıyor. Alternatif yolların hemen devreye verilememesinden dolayı öz eleştirisini yaparken, internetin yurt dışı bağlantılarında yaşanan sıkıntının bir an önce giderilmesinin yanında, internet kapasitesinin artırılması yolundaki ihalelerine de süratle devam ediyor."


Give Justice A Hand