+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 40 ileti bulundu.

Konu: Irak'a Kara Harekatı başladı

Irak'a Kara Harekatı başladı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Irak'a Kara Harekatı başladı

Tam da verim alınacağı zamanda an itibariyle K. Irak'ta harekat bitirildi.
    Biz bu kadar ümitlenmişken Kandil ele geçirilmeden harekatın bitirilmesi çok üzüntü verici bir durum. Çok yazık. Dün itibariyle Amerikan savunma bakanı harekatın bitmesini istiyordu. Bağımsızlığımız konusu spekülasyonlara açık hale geldi.

Hukuki NET Güncel Haber

Irak'a Kara Harekatı başladı konulu yargıtay kararı ara
    Irak'a Kara Harekatı başladı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Re: Irak'a Kara Harekatı başladı

Bu konudaki ilk yazımda "Ortada bir anormallik var"demiştim. Amerika "Girme" diyor giremiyorduk. Bush dün "Çabuk çıkın" dedi, bugün çıktık.
    Diyecek birşey bulamıyorum.

Nerede
    Hatay/ Payas
    İletiler
    136
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bağımsız bir ülke kendi kararlarını istikrarlı bir şekil de uygulabilen bir ülkedir. eğer bir ülke içişlerinde bağımsız dışişlerinde başka ülkelerin güdümündeyse o ülke bağımsız değildir. mesela monoko içişlerinde bağımsız dışişlerinde ise fransaya bağlıdır. Birde federal devlet vardır. mesela ABD... ABD'nin lasvegas eyaleti içişlerinde bağımsızdır fakat dışişlerinde ABD ye bağlıdır. şimdi size soruyorum. ABD operasyon bitsin diyor ve 1 gün içinde askerlerilimiz geri çekiliyor. Bunlar ülkemizi ABD 'nin türkiye eyaleti mi zannediyorlar. bu ülke bayrağı ile milleti ile hiçbir zaman bu kadar aşağılanmamıştı. Bu vatana bunu yaşatanları(yani amerikan uşaklarını) lanetliyorum.

İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

TSK nın sınır ötesi kara harekatını bu aşamada tamamlayıp yurt içi üslerine dönmesi çeşitli çevrelerde değişik bakış açılarıyla yorumlandı...

Roj TV ağzıyla konuşan kimileri; birliklerin üslerine intikalini, Türk Ordusunun PKK karşısında yenildiği saçmalığına kadar götürdüler...

Irak'ı...Musul'u fethedelim gayri ciddiliği içinde bulunan kimi şoven bilinçsiz milliyetçi tosuncuklar ise hayal kırıklığı içinde TSK ya kızgınlıklarını ifade etmeye başladılar...

Ezeli ve ebedi antimilitaristler ise bu olayı TSK nın yıpratılması konusunda dezenforme ederek kullanmaya kalkıştılar...

Burada ben olaya, sadece askeri çerçevede; genel olarak harp sanatı,özelde de ''gayrinizami harp (gerilla savaşı) açısından değinmek istiyorum...

Klasik düzenli orduların,paramiliter(yarı askeri) gerilla tipi birliklerle mücadelesi...Daha güçlü düzenli ordularla savaşımından daha zordur...

Örneklere ve ayrıntılara girmeden sadece Wietnam'dan...Küba'dan...Sandinist gerillalarından söz etmem yeterlidir...Bu tür bir savaşım yıllarca sürer ve düzenli ordulara çok kayıplar verdirir...

Bu tür mücadelede kayıp oranı ;10 güvenlik gücüne karşı...3 gerilladır...

Kendi konumuza ve olayımıza dönersek...

Bu tür istatistiki bilgileri vermekten insan olarak hoşlanmasam da,dedikodu spekülatörlerinin hiç olmazsa desteksiz atmalarının belki önüne geçebilirim diye düşünüyorum;

25 yıllık PKK gayrinizami mücadelesinde öldürülen PKKlı sayısı 25 bin...Güvenlik görevlisi sayısı 5 bindir...

Burada oranların tamamen tersyüz olduğunu görüyoruz...İnsan kaybı açısından bu mücadelede PKK terör örgütü son derece başarısızdır....

Son sınır ötesi hava ve kara harekatında PKK terör örgütünün;

126 Mağarası...230 Barınağı...12 Komuta merkezi...11 Muhabere tesisi...6 Eğitim tesisi...23 Lojistik tesisi...18 Ulaştırma tesisi...40 Hafif silah mevzii..59 Uçaksavar mevzii...Ve tonlarca gıda ile yaşam malzemeleri tahrip edilmiştir...

240 terörist öldürülmüş...27 güvenlik görevlisi zayiat verilmiştir...

Bir düzenli ordunun...Görmeden insan havsalasının almayacağı bir engebeli arazide...Müthiş iklim koşullarında verdiği mücadele ve aldığı sonuç...Dünya gayrinizami harp sanatının en başarılı örneğidir...

TSK nın yurt içi üslerine dönmesini ABD ye AKP ye...PKK direnişine...

Irak'ın,Barzani'nin,AB nin homurdanmasına bağlayanlar fena halde yanılmaktadırlar....

TSK mobil vurucu gücünü...Kendi gayrinizami harp savaşçılarını üslerine intikal ettirmemiştir...Ağırlıklarını üslerine döndürmüştür...Mart ayı bahar ayıdır...Kar erir çamur olur...Arazi avucunuzun içi kadar bilinmektedir artık...

Şimdi iki taraf da kuşlar kadar hafiftir...

PKK ve ağababaları bu anlamsız ve sonuçsuz savaşı bitirmeden TSK nın mücadelesi bitmeyecektir...

Kimse yanlış yerlere çekmesin...

Ama sözün özü şudur;

Savaştan en nefret edenler...Savaş sanatını bilenlerdir...Onları ise üniformalarından tanımak mümkündür....

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Elinize, klavyenize ve kalbinize sağlık, Sn. kgurleyen...

Forum başlığını ben Genelkurmay'ın açıklaması ile açmıştım, kapatmak da bana düşer mi?!!! bilmem artık, bir dolu spekülasyon ve dezenformasyon haber yapılacaktır tabi ki malum çevrelerde, ama sonuç ortada...

Bu vesile ile şehitlerimize bir kez daha Tanrı'dan rahmet diliyorum.

Vatan sağolsun...

"Türk Silahlı Kuvvetleri, hava koşulları ve aydınlık durumu gibi etkenler dikkate alınarak en uygun zaman olarak seçilen 21 Şubat 2008 saat 19:00’dan itibaren, Irak’ın kuzeyinde PKK/KONGRA-GEL Terör örgütüne karşı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı birliklerinin katıldığı hava destekli bir sınır ötesi kara harekatı başlatmıştır.
    Harekatın hava şartları açısından elverişsiz bir mevsimde icra edilmesi, baskın sağlamak ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin her koşulda görev yapabilme yeteneklerinden faydalanmak için özellikle tercih edilmiştir. Ayrıca arazideki derin kar sayesinde, teröristlerin patlayıcı kullanma imkanları ellerinden alınmış ve patlayıcılardan kaynaklanan hiç bir zayiatımız olmamıştır.
    Harekatın maksadı, bölgedeki teröristleri etkisiz hale getirmek ve örgütün fiziksel altyapısını tahrip etmek olarak belirlenmiştir. Coğrafi olarak örgütün kalpgahı durumunda olan Zap bölgesi hedef alınmıştır.
    Harekâtın sevk ve idaresi 2’nci Ordu Komutanlığınca Şırnak’tan; icrası Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığınca Çukurca’dan yapılmıştır.
    Harekâtın hava desteği 2’nci Hava Kuvveti Komutanlığı tarafından, kara havacılık ve topçu desteği ise Kara Kuvvetleri Komutanlığının sınıra yakın üslerinden sağlanmıştır. Derinlikte belirlenen terörist mevzileri ve barınma yerleri hava kuvvetleri ve kara ateş destek vasıtaları ile ateş altına alınmıştır.
    Birliklerimiz sınır ötesi dağlık bir bölgede, derin kar ve şiddetli soğuklarda harekatı başarıyla uygulamışlardır. Görev alan birlikler tamamen komando eğitimli yaya ve uçarbirlikler olup, harekatta tank, zırhlı ve tekerlekli araçlar kullanılmamıştır.
    Bölgede hava sıcaklığı gündüzleri 0 ila 5 derece, geceleri 0 ila –15 derece arasında değişmiştir. Kar kalınlığı vadilerde 0- 45 cm, yüksek kesimlerde ise 1- 1,5 metre arasındadır. 25 ve 26 Şubat 2008 tarihlerinde bölgede yoğun sis ve tipi meydana gelmiştir.
    Sınır ötesi harekatta sadece PKK terör örgütü hedef alınmış; sivil halk ve yerel unsurlar harekattan olumsuz etkilenmemişlerdir.
    Kara Kuvvetleri, Jandarma ve Hava Kuvvetleri unsurları arasındaki mükemmel koordinasyon, müşterek harekata örnek oluşturacak düzeyde bir sınır ötesi harekat uygulanmasını mümkün kılmıştır.
    Harekat süresince bölgedeki 60 hedef grubuna (272 hedef) hava taarruzu icra edilmiş; ayrıca Kara Kuvvetleri ateş destek vasıtaları tarafından 517 adet muhtelif hedef ateş altına alınmıştır.
    Harekatın başından itibaren, manevra birlikleri ve uçaklar tarafından 126 mağara, 290 barınak ve sığınak, 12 komuta merkezi, 11 muhabere tesisi, 6 eğitim tesisi, 23 lojistik tesis, 18 ulaştırma tesisi, 40 hafif silah mevzii ve 59 uçaksavar mevzii kısmen ya da tamamen tahrip edilmiştir.
    Dün ele geçirilen 3 teröristle birlikte, sınır ötesi harekatta etkisiz hale getirilen terörist sayısı 240’a ulaşmıştır.
    Harekatta 24’ü asker ve 3’ü Geçici Köy Korucusu olmak üzere, 27 güvenlik görevlisi şehit olmuştur.
    Harekattan önce bölgede bulunduğu değerlendirilen yaklaşık 300 teröristin büyük çoğunluğu etkisiz hale getirilmiş; geri kalanların bir kısmı ise bölgeyi terk ettiklerinden temas kesilmiştir. Ayrıca, bölgedeki barınma olanakları, haberleşme imkanları, uçaksavar savunması ve yaşam malzemeleri büyük oranda tahrip edilmiştir. Böylece harekatın başlangıçtaki hedeflerine ulaştığı değerlendirilmiş; birliklerimiz arazi arama ve taramaları yaparak, 29 Şubat 2008 sabahı itibarıyla yurt içindeki üs bölgelerine dönmüşlerdir.
    Şüphesiz, bir bölgede icra edilen operasyonla terör örgütünün tamamen etkisiz hale getirilmesi söz konusu değildir. Ancak, Irak’ın kuzeyinin teröristler için emniyetli bir bölge olmadığı örgüte gösterilmiştir.
    İcra edilen harekatın, bölgenin teröristler tarafından kalıcı ve güvenli bir üs bölgesi olarak kullanılmasını önleyerek, uzun vadede Irak’ın istikrar ve iç barışına da katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir.
    Harekatın başlangıç ve bitiş zamanı tamamen askeri gerekçe ve ihtiyaçlara göre tarafımızdan belirlenmiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu kararına içeriden ya da dışarıdan her hangi bir etki söz konusu değildir. Kaldı ki, bu konuda bazı haberlerin çıktığı gün, harekata katılan birliklerin bir kısmı başlangıçtaki planlama gereği sınırlarımız içine çekilmiş durumdaydı.
    Irak’ın kuzeyi terör örgütünün faaliyetleri açısından bundan sonra da yakından izlenecek ve bu bölgeden Türkiye’ye tehdit yöneltilmesine müsaade edilmeyecektir. Terörle mücadele yurt içi ve yurt dışında kararlılıkla yürütülmeye devam edecektir.
    Hangi sebeple olursa olsun; terör örgütüne katılmış olanların, kan dökerek hiç bir sonuca ulaşamayacaklarını anlayarak, devletin şefkat ve adaletine sığınmaları beklenmektedir.
    Bölgeden alınacak ayrıntılı raporların değerlendirilmesi sonucu, kamuoyu en kısa zamanda ayrıca bilgilendirilecektir.
    Saygı ile duyurulur. "

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

'Erken çekildi diyorlarsa, gitsinler orada bir 24 saat kalsınlar...'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’ta yürüttüğü harekâtın dün sona ermesiyle birlikte ortaya çıkan tartışmalarla ilgili olarak Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'in sorularını yanıtladı.

İşte Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt'ın kara harekatının ardından merak edilen konular hakkında yaptığı açıklamalar...

Çekilme emrini kimin verdiği konusundaki tartışmaları nasıl karşılıyorsunuz?

Org. Büyükanıt: Şimdi ben spekülasyona girmek istemiyorum. Hiç kimsenin çekil mekil dediği yok. Bu tamamen askeri gerekçelerle alınmış bir karardır. “Çekil” diye ne siyasi kanat ne de yabancılardan bir ima bile gelmedi. Yabancıların kısa sürsün diye demeçleri oldu. Bunun sorumluluğunun hepsi bize ait. Erken çekildi diyorlarsa, gitsinler orada bir 24 saat kalsınlar... 300 kişinin 242’si tesirsiz hale getirildi, ayrıca temas da kesildi.

Önceden açıklamak cinayet olurdu

Üstelik kararı Gates’in gelmesinden çok önce verdik. Öyle bir dakika önce karar veremeyiz. Onun için yapılan bu eleştiriler gerçekten çok haksız. Ülkemizin içindeki tüm kesimler harekâta her türlü desteği verdiler, göğüs gerdiler. Geçen çarşamba günü birliklerimizin üçte biri içerdeydi. Ancak o tarihte “çekiliyor” demek bir cinayet olurdu. Bir harekâtın en hassas dönemi çekilmedir. Girmek değil. “Çekiliyor” dediğinizde, bu oradaki teröristlere “pusunu kur, tuzağı kur” demektir. Muazzam bir hata olur. Böyle bir şey denemez.

Hükümetin genel manada bilgisi vardı

Hükümetin çekilme kararından haberi olmadığı yolundaki eleştirilere ne diyorsunuz?

Org. Büyükanıt: Her dakikası olmayabilir. Ben bu kadar operasyon yaptım. Ama genel manada bilgileri vardı tabii. Ama detayları, örneğin bir bölüğün girdiği gibi bir detayı tabii ki bilmeyebilirler. Ama yapılan eleştiriler gerçekten çok insafsız. Harekâta gölge düşüren bir yaklaşım. Gerçekten çok üzüldüm. O kadar sarf ettiğimiz bütün gayret, o kadar emek, o Mehmetçiklerimizin o şartlarda yaptıkları görevi gölgeler.

Biz Gates’in gelişine bakmayız

Çekilmenin Gates’in gelişinin hemen ertesi günü olması zamanlama olarak...

Org. Büyükanıt: Ama bu bizim elimizdeki bir şey değil ki... Biz askeri gerekçelere göre karar veririz. Yani Gates geliyor, gelmiyor biz onlara bakmayız. Bizim için Mehmetçikler önemli. Tereyağından kıl çeker gibi gerçekten çok güzel bir çekilme yaptık.
    Harekâta ait ipucu verir miyim?

Ancak siz dün “Kısa süre izafi bir şeydir” dediğiniz için herkes bunu çekilmenin hemen olmayacağı şeklinde yorumladı...

Org. Büyükanıt: Maalesef bir siyasi şahsiyet de diyor ki; “Biz bir yıl kalacaklar zannediyorduk.”
    Ben, “kısa sürenin izafi bir kavram olduğunu” söyledim. Bu, kimisi için bir gün kısadır, kimisi için bir yıl kısadır.
    Ben genel bir yaklaşımdan söz ettim. Yoksa harekâta ilişkin bir ipucu veremem ki. Harekâta ait ipucu verilir mi?
    VATAN 1/MART/2008

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Genelkurmay'ın açıklamasını buraya alan arkadaşlar bildiğim kadarı ile Yılmaz Özdil ve Bekir Coşkun yazılarını da çok severler (Yanılıyorsam beni affetsinler). Ben bu yazarlardan pek hazzetmem ama bu yazarlar Büyükanıt Paşa gibi düşünmüyor galiba..

01 Mart 2008

Yılmaz ÖZDİL
    yozdil@hurriyet.com.tr

Güneş tutulması!

Bush "çık" dedi.

Çıktık.

Tatilde olsan, oteldeki odanı bu kadar çabuk boşaltamazsın, oteldeki odanı...

Apar topar!

*

Böyle bu işler çünkü.

Gel deyince, gidiyorsan...

Vur deyince, vuruyorsan...

Gir deyince, giriyorsan...

Çık deyince, çıkacaksın.

*

Sakın ola, onurdan monurdan bahsetmeyin bana... Hangi onur?

*

Lübnan'a gitmek istemiyoruz, İsrail'i korumak için, tıpış tıpış gidiyoruz...

Afganistan'a gitmek istemiyoruz, ABD'yi korumak için, tıpış tıpış gidiyoruz...

Irak'tan çıkmak istemiyoruz, kendimizi korumak için, kıçın kıçın çıkıyoruz!

Ne onuru?

*

Tatbikatta, durup dururken gemimizi vurdu mu füzeyle? Muaveneti? Vurdu.

Biri yarbay, 5 şehit, 22 gazi...

Ne yaptık? Yeni gemiler verdi, sustuk.

Irak'ı işgal etmek için, topraklarımıza asker yerleştirmek istedi mi? İstedi.

Ne yaptık? At pazarlığı... Para istedik.

Çuval geçirdi mi kafamıza? Geçirdi.

Ne yaptık? Üstüne özür diledik.

"N'olur deliğe süpürmeyin" falan.

*

Ya bu sefer?

Sıkı durun...

Dünkü toz duman içinde gözden kaçan bir "son dakika" haberi daha vardı:

"Dünya Bankası, stratejik işbirliği çerçevesinde, Türkiye'ye 6.2 milyar dolar kredi verilmesini onayladı."

*

Böyle bu işler...

Al parayı.

Sen de kömürü al.

Kes sesini!

Ne onuru?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

01 Mart 2008

Bekir COŞKUN
    bcoskun@hurriyet.com.tr

Kimdi o ABD'ye 'rest' çeken?..

HABERLER şöyleydi:

"Başbakan, ABD'ye rest çekti..."

Oooooo...

Çeker çeker.

Medyaya dağıtılan "Ulusa Sesleniş" metninde rest olarak "İşimiz bitince çıkarız" diyordu Başbakan. ABD "çıkın" deyince acele yeni kayıt yapıldı ve Başbakan bu sefer "İşimiz bitti" dedi.

Herhalde izlediniz.

Nasıl buldunuz "rest"i?..

Ve uzmanlar "işimizin haftalar-aylar sonra biteceğini" hesaplarken, Kuzey Irak'tan çekilme kararı geldi, dün çekildik.

*

Kuzey Irak'a girerken Washington'a kadar gidip kimden izin alındıysa, çıkma işi de oradan sorulur.

Niçin?

Çünkü; büyük devlet olmak için; büyük ordu, büyük nüfus, büyük toprak, büyük millet olmak yetmiyor.

Büyük devlet adamları lazım.

Donanımlı, bilgili...

Kendinden emin...

Ve güven veren...

Bakın; İngiltere tacının adaylarından Prens Harry'nin Afganistan'da savaştığı ortaya çıktı.

Kraliçe göndermiş.

Büyük devlet işte böyle olunur.

İngiltere'de eğer meydanlara doluşmuş insanlar bir ağızdan "Bilal askere, Bilal askere..." diye bağırsalardı, İngiltere elbette büyük devlet olamazdı.

Koyun bunun üzerine; Başbakan olmak için kendi parlamentosundan önce Washington'a koşmaları... "Stratejik ortağız" teslimiyetini... "Bu adamı delikten süpüreceğinize kullanın" ödünlerini...

*

ABD "çıkın" dedi, çıktık.

Hepimiz biliyoruz ki, ABD ne derse o...

Hepimiz biliyoruz ki, ABD'nin istemi dışında karşıya top mermisi bile atılamazken, bu arkadaşlar ABD'nin istemi dışında asla ve asla hareket edemez.

"Rest"miş...

Milleti aptal yerine koymanın lüzumu yok...

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Askeri gerekliliklerle , siyasi gereklilikler birbirine karıştırılıyor gibi geldi.

Kara harekatının başlangıcında , Başbakan çıkıp "Talimatı biz verdik, asker de onun gereğini yerine getiriyor" diye hava atmaya kalkarsa, şimdi operasyonu zamanlama olarak soru işaretleri doğacak şekilde bitirmenin de siyasi vebalini üstlenecektir. Öyle Başbakan'ın haberi yoktu mavrasını bu saatten sonra hiç kimse yutmaz. Tüm sorumluluğu 8 günlük operasyonda çok ama çok başarılı olmuş askere yıkmaya çalışmanın siyasi ahlakla bir ilgisi bulunamaz. Ortaya çıkan kamuoyu algılamasında neden, ABD'nin kuyruğuna takılmış, her adımında Washington'dan icazet alan iktidar değildir de kimdir?

Selamlar,

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Gür;
    Dikkat ettiyseniz ben bu iki yazarlarla (Yılmaz Özdil ve Bekir Coşkun) Büyükanıt Paşa'nın örtümeyen açıklamalrına değinmiştim. Büyükanıt Paşa'nın açıklamaları sadece bu yazarlarla değil, bir çok yazarla çelişiyor. Zaman zaman hükümete rağmen açıklama yapmaktan kaçınmayan Genel Kurmay (örneğin 367 olayında olduğu gibi..) bu defa nedense hükümetten farklı bir açıklama yapmadığı gibi ABD etkisini de hiç kabul etmiyor. İnşallah öyledir. Biz de inandık!...

İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konuyu daha sağlıklı irdedleyebilmek için bu operasyonun asıl amacını çok iyi bilmek gerekir.
    Asıl amacımız acaba neydi?
    1.Operasyonun amacı PKK terör örgütünü K.Irakta bitirmek.
    2.Psikolojik harp taktiği olarak kışın ortasında bile size operasyon yapıp kökünüzü kazırız imajını vermek.
    3.Uluslar arası düzeyde dost ve düşmana ülkelere kararlılığımızı ve her mevsimde savaşabilir gücümüzü göstermek.

Bunları irdelemeliyiz diye düşünüyorum.

-Eğer amacımız 1. maddede belirtilen hedef ise başarılı olduğumuz pek söylenemez 5 bin teröristin olduğu bölgede 250 terörist %5 demektir daha %95 i orada bekliyor.

-İkinci maddede başarılı olduk mu? bence tartışılır. Psikolojik harp karşıdaki teröristin düşüncesini değiştirebilirseniz başarı olarak sayılır. Kendi basın yayın organlarında "Güçlü direnişlerimiz karşısında Türk askeri geri çekilmek zorunda kaldı." şeklinde propoganda yapıyorlar. hatta Zaptan çekilirken Askerimize pusu kurmaları Psikolojik harpte başarılı olup olmadığımızı tartışır hale getirmiştir. (malesef çakallara gün doğdu)

-Üçüncü maddede belirtilen hedef ise başta başarılı olduğumuz görülsede şu an tüm yabancı basın yayın organlarını eğer takip ediyorsanız, Amerika gövde gösterisi yapmış oldu. Genel görüş "Amerika Türk askerinin geri çekilmesinde etkili olduğu" görüşü olarak belirtilmekte.

Asıl üzüntü verici durum ise Halkımızn kaderini tayin edecek derecede, hayati öneme haiz bir operasyonda Başbakanın "Operasyonu an be an takip ediyorum" derken, tüm halkımız operasyonun bitişini Barzani'den duymuş olmasıdır. Böylece ülkesinin yaptığı operasyonun sonucunu elalemden öğrenen dünyadaki
    tek ülke biz olduk.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: