Eşimden 2003 yılından beri ayrı yaşıyorum bu arada 2004 yılında mahkemelerimiz oldu davayı kusurlu taraf olarak kaybettim 07/10/2004 tarihinde yerel mahkemede kesinleşti yargıtaya itiraz ettik oradanda sonuç olumsuz geldi sonuç hakkıdaki posta iletisi 15/03/2005 tarihinde gelmiş durumda ve 31/03/2007 tarihindede kesinleşmiş olmaktadır. Bu durumda .
1- Eşimle ayrıldıgımız günden bugüne kadar bir iki mahkeme hariç yüzyüze dahi gelmedik boşanmak için ne zaman müracaat edebilirim, neler gerekir.
2- Üzerime kayıtlı ev araba arsa bankada para vs hiç bir şeyim yok ve bankalarada yüklü miktarda borcum var ayrıca bu süre zarfında kredi kartı yüzünden yasal takibe ugramasamda geciktirmekten dolayı bankalar arası sistemde sakıncalı görünüyorum.
3- Borçlarım nedeniyle kazancımın tamamını ödemelerime ayırıyorum ayrı bir evim yok ayrıca geçimimide ailem saglıyor bu durumda tazminat ödermiyim ödersem miktarı ne olur.
4- Evliligimiz süresince eşime şiddet uygulamadım zaten evimize gidip gelen bir tek eşimin aile bireyleri vardı başkalarını benim tarafımı kabul etmezdi bunları ispat ettigimde bana getirisi olurmu.
5- Ayrılık süresince saglık belgesi istemek için işyerime yakınlarını yolladı bende vermedim yasal yollardan almak zorunda kaldılar hatta bir defasında avukatı almak için geldi ondanda bu vizite kagıdı konusunda vekalet istedim gösteremeyince vermedim.
6- Eşimin babası ileri dercede unutkan alzaimer hastası vekaleti eşimde maddi durumlarıda son derece iyidir nafaka isterse bunu kullanma hakkım varmıdır.
(Bu konuyu insani nedenlerle çok degerlendirmek istemiyorum ama sonuçta beni zor durumda bırakmak için ellerinden geleni yapıyorlar)
7- Eşim ev hanımıydı dolayısıyle bakımını ben saglıyordum herhangi bir yerdende geliri yoktu ( ailesinden destek vs) bu süre zarfında birikimlerimizi altın olarak yapıyorduk ayrılınca inkar ettiler ayrıca arabada onun üzerineydi ve ayrılınca onuda sattı bu durumda gidenin hesabı yapılmaz ama tazminat davasında bu husulara dikkat çekme veya kullanma şansım varmı?

Yardımlerınız için teşekkür ederim.