Annemle yürümek

--------------------------------------------------------------------------------

-Ay ne kadar güzel oldu çıktığımız.
-Evet annecim anlaşalım bundan sonra her gün böyle iş çıkışı buluşalım bir saat tempolu yürüyüş yapalım,harika bir yürüyüş yolumuz var faydalanmıyoruz.Sabahları işe giderken görüyorum.Bayanlar erkenden kalkmış,çekmişler eşofmanları yürüyorlar
-Eeee,tabi yürümek iyidir.ye otur ,ye otur iyice kilo aldık vallahi.Tamam yürüyelim aksatmadan
-Geçen televizyonda Helin Avşar söylüyordu kilo vermek istiyorsanız boğazınızı kısıp poponuzu kaldıracaksınız.formülü buymuş
-İnsanın yürüyüşe çıktığında morali de düzeliyor vallahi bir süre sıkıntılarından uzaklaşıyorsun, kafan boşalıyor resmen.
-Anne, ben en çok şu yürüyüş yolunda neyi seviyorum biliyormusun ? Her türlü insan var. Gençler, sevgililer ele ele.Onlara bakarken zamanın da nasıl geçtiğini anlamıyorum .Bir bakmışım gelmişim yolun sonuna
-Tamam , ama hızlı hızlı yürüyelim.Kalori harcayalım biraz,bayağıda kalabalık millet köpeğini bile gezdiriyor baksana.Ayy,şuranın dondurmaları harika hadi alsana
-Ama anne ne konuştuk? Ne yapıyoruz?
-Aman küçücük bir dondurmadan ne olacak yaa?Yürüyoruz nasılsa, harcarız.
-Ehhh,iyi tamam ama gezerek olmaz.Oturalım şu bank'a gelene geçene bakarız
-Offf.hemencecik yorulu vermişim bu ayaklar taşımıyor artık beni.
Baksana ben şu karşıdan gelen bayan kadar varmıyım
-Yok anne o kadar değilsin ama olmana az kalmış
-Aaaa şu filancanın kızı değilmi nişanlanmış diyorlardı yanındaki nişanlısı demekki
-Hmmm,hoş çocukmuş kızda güzel zaten yakışmışlar.Hayırlısı olsun
-Yaaa, birde para yok insanlarda derler baksana millete herkes moda dergilerinden fırlamış gibi.podyumda yürüyorlar sanki
-Eeee olanda çok var olmayan da hiç yok demek ki. Bunlara bakma sen televizyonda aş evlerinin önündeki kuyrukları görmüyormusun
-Valla doğru söylüyorsun şükredelim halimize aç açık değiliz,hasta değiliz aaa bak filancanın gelini geçiyor
-Hani onun evliliği sorunluydu baba evine dönmüş diyorlardı
-Yok barıştılar şimdi geri geldi iyilermiş diyorlar
-Aman çok iyi olsalar ne olur? Bardak bir kere kırıldımı yapışır mı ?Ne suratsız kız o öyle .O çocuk onu nasıl aldı hala hayret ediyorum.
-Kızım saate bir baksana epeydir oturuyoruz burda
-Eeee saat 22:00 olmuş anneciğim
-Allahhh hiç farkında değiliz çok geç olmuş.Yürü kızım ,yürü.Eve gidelim baban öldürecek bizi
-Ama anne yürüyüş ?
-Boş ver kızım yürüyüşü .Yarın yürürüz.Bu saatten sonra ayyaşlarla hırsızlar dökülür ortalığa
-Anne varya yarın yalnız yürüyeceğim peşime takılırsan çok kötü bozuşuruz haberin olsun.
-Hee, hee bakarız kızım orasına koş sen çabuk gidelim evimize.