+ Konuyu Yanıtla
3 / 45 Sayfa İlkİlk 12345678910111213233343 ... SonSon
21 den 30´e kadar toplam 447 ileti bulundu.

Konu: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #21
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  Hannover-Almanya
  İletiler
  405
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

  Sayın Salpyılmaz, bu güzel yazışmalar için ben de teşekkür ederim. Yazıları yazmaktaki amacım zaten sizin gibi kişilere az da olsa yardımcı olabilmekti, çok mutluyum...

  Yazdıgınız belgeler bana göre eksiksiz. Eğer noter masrafı sizin için önemli değilse nüfus cüzdanınızın da noter onaylı fotokopisini yaptırsanız bence iyi olur. Fazla olsun az olmasın. Yalnız bu noktada size birkaç uyarı yapmak istiyorum, muhtemelen biliyorsunuzdur ama yine de yazayım...

  Biliyorsunuz noterler sayfa ücreti alıyorlar, noter onayına girecek belgeleri ebatlarını küçültmemek şartıyla tek sayfaya sıgdırabilirseniz daha uygun bir ücret olabilir. Bir diğer nokta da, noterler arasındaki fiyat farklılıgı.. Pasaportumun noter onaylı fotokopisi için ilk gittiğim noter bana 140 YTL civarında bir fiyat vermişti. İkinci gittiğim noterde ise 50-55 YTL gibi bir fiyata yaptırmıştım...

  Bana göre A1 belgesi şu an için İngilizce'den daha önemli. Üstelik Almanca orada da işimize yarayacak. Ama TOEFL deyince işin rengi biraz değişebilir... Ben de sizin durumunuzdayım, anadolu lisesi mezunuyum ve universitede de derslerin %30u ingilizceydi ancak kullanmaya kullanmaya akıcılıgımı yitirdim. Ama devamlı kullanabileceğim bir ortam oldugunda sanırım birkaç ay içerisinde bu sorunu hallederim. Siz TOEFL'dan bahsedıyorsunuz, eğer TOEFL'dan iyi bir puan almaya yaklaştıysanız bence de iyi bir karar olur. Odtü'den mezun bir arkadaşın diplomasını Almanya'da basvurdugu bir firma kabul etmemiş ve Almanya'daki bir Amerikan universitesinde 1 sene kadar okuyarak aradaki açığı kapatmış diye bir duyum almıştım. Umarım sizde ya da bende böyle bir sorun olmaz ama yine de Türkiye'de mümkün oldugu kadar çok belgeyi toparlamak bence de çok mantıklı. En azından Türkiye'de liseyi almanlara göre bir sene daha az okudugumuz için böylesine bir sıkıntıyla karşılaşırsak ingilizce eğitim veren bir universitede bu eksikliği kapatabiliriz... Ben de bu dönemde eğitim firmaları ve makina mühendisleri odası gibi yerlerden mümkün oldugunca çok sertifika almaya calısacagım...

  Her neyse, bunlar sonra konuşabileceğimiz konular, şimdi sizin resmi dairelerde sinirlerinize hakim olma sınavından geçeceğiniz birkaç gününüz var...

  Bol şans diliyorum, görüşmek üzere...  Hukuki NET Güncel Haber

  Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) konulu yargıtay kararı ara
  Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim) konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #22
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  Nerede
  München
  İletiler
  793
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

  Tekrar Merhaba Sn.Fischer,

  Belgeleri hazırladım, apostili yaptırdım ve gönderdim. Bulunduğum bölgede ne DHL ne de UPS olmadığından PTT ile gönderdim malesef. Umarım geç gitmez. 7 gün içinde ulaşacağını söyledi görevli memur. Pasaportumun noter onaylı fotokopisi için 27 YTL aldılar. Muhtarlık da ikametgah belgesi için 3 YTL aldı, PTT de 1,9 YTL. Diğer işlemler ve belgeler için ücret ödemedim. (İlgilenen arkadaşlara duyrulur.)

  Bugün akşama kadar uğraşacağımı düşünüyordum, yanılmışım. Kaymakamlık ve Nüfus Müdürlüğü aynı binanın aynı katında, muhtarlık da 5 dakika yürüme mesafesindeydi. Noter de muhtarlığın çok yakınındaydı.
  Önce muhtarlığa gittim ve ikametgahımı aldım, kaşesini vurdu, yaklaşık 5 dakika sürdü. Ardından notere gittim ve pasaportun yazılı bölgelerinin fotokopisini çekip onayladılar. Onun için de 10 dakika bekledim. Sonra nüfus müdürlüğüne gittim, Formula A ve vukuatlı nüfus kayıt örneğini 10 dakika içinde aldım.
  Nüfus Müdürlüğü'ndeki bayana Formula A istediğimi söylediğimde sıra beklemeden direk Formula A'yı ve nüfus kayıt örneğini verdi, şefe onaylattım ve aynı kattaki Kaymakamlık Yazı İşleri'ne gidip tüm belgelere apostili yaptırdım. Bu belgelerimi A4 boyutunda bir zarfa koydum ve PTT'ye teslim ettim. Yaklaşık yarım saat 40 dakika süre içinde tümünü hazırladım ve gönderdim.

  Böylece yeni bir bekleyiş süreci başlamış oldu. Bir sonraki aşamayı sabırsızlıkla bekliyorum.

 4. #23
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  Nerede
  München
  İletiler
  793
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

  Bu arada, merak ettiğim bir olgu var. Almanya'da evlendikten sonra yapılacak (üniversiteyle ilgili) bir takım başvurular ve başlatılacak süreçler var. Bunun için Türkiye'deki normal evlilik tarihimizde ve programımızda bir değişiklik yapmaksızın Haziran ayında ya da ona yakın bir zamanda Almanya'da daha erken evlenmeyi düşünüyoruz. Almanya'da evlenmek istediğimde ne yapmam gerektiğiyle ilgili net bir bilgi bulamadığım için bunu sorma ihtiyacı hissettim.

  Götürmem gereken belgeler, gelmesi gereken belgeler yahut yapılması gereken işlemler nelerdir? Eğer bunları da araştırdıysanız paylaşırsanız çok sevinirim.

  Ekleme: Aile Birleşimi/Evlilik vizesi alınması gerektiğini öğrendim konsolosluğun sayfasından bunun için. Birkaç gün içinde bu konuda vize başvurusu yapabilirim...
  Konu salpyilmaz tarafından (02-05-2008 Saat 08:06:37 ) de değiştirilmiştir.

 5. #24
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  Hannover-Almanya
  İletiler
  405
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

  Mrb, öncelikle gerekli evrakları çabucak halletmenize sevindim. İstanbul'da tüm bu evrakları toparlamak epeyce zaman alıyor..

  Almanya'da evlenmenin bir avantajının olmadıgını defalarca duymustum, hatta benimle birlikte vizeye basvuran bir bayanın oradaki görevli memurla konusmasında, memurun "keşke hiç oralarda evlenmek için ugrasmasaydınız, aynı şeyleri şimdi yine tekrar edeceksiniz" gibi birşeyler söylediğini duydum ama işin aslı astarı nedir tam olarak bilmiyorum. Ama tahmin ettiğim ve okuduklarıma göre evliliği Türkiye'ye tanıtmak gibi sil baştan prosedürlerden dolayı bir avantajı yok. Yine de çok emin değilim, siz araştırın isterseniz ama konsolosluga bu konuyu sorarsanız nasıl tepki verirler, o konuda biraz sou işaretlerim var.

  Sn Salpyılmaz, aile birleşimi vizesi için basvurmanın öncelikli şartı evli olmanız; sanırım karışan birşeyler var... Bildiğim kadarıyla evleneceğiz diyerek böyle bir vize almanız mümkün değil. Zaten öyle olsaydı ben de evleneceğiz diyerek vize alırdım, nasıl olsa 3 ay kaldıktan sonra oturma izni veriyorlar, hiç ugrasmadan hallederdik... Önceki yazılarımda konsolosluktan gelen e-maili buraya aktarmıştım, gerekli belgeler arasında evlilik cüzdanıyla birlikte FORMUL B belgesi (uluslararası evlilik belgesi) de isteniyor, o bilgiyi nereden aldınız??

  Haddimi de aşmak istemiyorum ama anladıgım kadarıyla siz bir an önce resmi işlemler başlasın istiyorsunuz.. Biz de bu şekilde düşündüğümüz için nikahı mart ayında yapma kararı aldık. Düğünümüz 13 temmuzda olacak, aslında ilk düşündüğümüz nikahı düğünle birlikte yapmaktı...

  Naçhizane düşüncem, bu söylediklerimi teyit ettikten sonra, eğer nikah tarihini öne alma olasılıgınız varsa;

  Önce gidebileceğiniz bir dil okulunun A-1 kursunun başlangıç ve bitiş tarihini araştırıp, bitiş tarihinden önce olmamak üzere bir an önce A1 için randevu almakta fayda var diye düşünüyorum. Şimdi yaz ayları yaklasıyor, talep artışının olması çok muhtemel... Hala daha A1 belgesini almadan vize basvurusunda bulunmama taraftarıyım... Bunun nedenleri arasında, hem diplomanızın araştırılacak ve duruma göre sizden ek bilgi talep edilecek olması ve süreyi uzatması, diğer neden ise (umarım olmaz ama), A1 eksikliğinden dolayı Red cevabı alırsanız, hem basvurudan sonra geçen onca zaman, hem dil kursu bulmak için harcanan zaman hem de Red cevabı verilmiş pasaportla basvuramayacagınız için yeniden pasaport cıkarma ile ugrasmak durumunda kalabilirsiniz. Biliyorum biraz karamsar bir tablo çizdim ama en garanti yolun bu oldugunu düşünüyorum...

  Özellikle A1 konusunda acil bir plan yapmanız gerektiğini düşünüyorum..Belki çok çalışarak Almancayı bir an önce halledebilirsiniz ama sınavlardaki başarı oranı %50nin altında oldugu için, matematiksel olarak sınava giren sayısı artacak ve termin süreleri epeyce uzayacaktır.

 6. #25
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  Nerede
  München
  İletiler
  793
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

  Sn Fischer,

  Almanya'da evlenme konusu nişanlımın isteğidir. Bunu gerekli kılacak bir takım olgular mevcut. Yoksa ben de sizin izlediğiniz yolu hali hazırda mantıklı bulmaktayım. Bilgileri ise aşağıda verdiğim linkten aldım. Başka yerde malesef ayrıntılı bilgi mevcut değil.

  http://www.istanbul.diplo.de/Vertret...erty=Daten.pdf

  İlgili ifade şu şekilde:

  Almanya’da evlenmek üzere talep edilen vizelerde ise, yukarıdaki belgelere ilaveten
  Almanya’daki Evlendirme Memurluğu’nun istediği evrakların da ibrazı
  gerekmektedir.(genelde: Uluslararası Doğum Kayıt Örneği, Uluslararası Evlenme Ehliyet Belgesi, İkamet Belgesi ve Almanca tercümeleri) 3.cü maddede belirtilen belgeden (Formula B) feragat edilmektedir.
  A1 konusundaysa haklısınız. O konuda henüz kesin karar vermiş değiliz. "İngilizce mi yoksa Almanca mı" ikilemindeyiz hala. Kısa sürede karar vereceğimizi düşünüyorum ki yolumuzu çizelim.

  Yukarıdaki yazıyla ilgili düşüncelerinizi merak etmekteyim...

 7. #26
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  3.492
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

  Allah aşkına Türkiye'de evlenecek kız mı yok?
  Bu aşkın ızdırabı çekilir mi?
  Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

 8. #27
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  Nerede
  München
  İletiler
  793
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

  Alıntı Av.Duygu Tekay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Allah aşkına Türkiye'de evlenecek kız mı yok?
  Bu aşkın ızdırabı çekilir mi?
  Emin olun ki ziyadesiyle değer...


 9. #28
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  Hannover-Almanya
  İletiler
  405
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

  Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  http://www.istanbul.diplo.de/Vertret...erty=Daten.pdf

  İlgili ifade şu şekilde:

  A1 konusundaysa haklısınız. O konuda henüz kesin karar vermiş değiliz. "İngilizce mi yoksa Almanca mı" ikilemindeyiz hala. Kısa sürede karar vereceğimizi düşünüyorum ki yolumuzu çizelim.

  Yukarıdaki yazıyla ilgili düşüncelerinizi merak etmekteyim...

  Mrb,

  Konsolosluktaki yazıyı tam olarak anladığımı söyleyebilirim. "Aile birleşimi vizesi" ile "evlenmek üzere verilen vize"yi ayrı tutmuşlar. Evlenmek üzere verilen vizenin süresi ve evlendikten sonra oturum izni verip vermediği konusunda fikrim yok.
  Ama kişisel düşüncem evlendikten sonra direkt oturum izni VERMEYECEĞİ'dir...Sonuçta Almanya'ya yerleşecek olan bizlerle ilgili en sağlıklı araştırmaları yapabilecekleri yer Türkiye oldugu için mutlaka Türkiye'den başvuru isteyeceklerdir diye tahmin ediyorum. Eşim Almanya'da evlenme fikrini yabancılar polisine sormuştu ve polis hiç detaya inmeden Türkiye'de evlenin daha kolay olur sizin için demişti... Forumlarda okudugum onca yazıdan sonra bir de bunu duyunca kararımızı Türkiye'de evlenmekten yana vermiştik. Tabi sizin vurguladıgınız olguların ne oldugu konusunda fikir sahibi değilim. Mutlaka kendinize göre haklı sebepleriniz vardır. Nerede evlenilmesinin daha iyi olması konusundaki fikirlerim bunlar..
  Dil konusunda ise A1 belgesi ile ilgili düşüncelerim hala aynı:

  A1 seviyesinde Almanca mı yoksa çok iyi derecede İngilizce mi konusunda eğer oy hakkım varsa[ ] hiç düşünmeden A1 derim. Ankara ve İstanbul, universite mezunu da olsa A1 gerekli diyorken İzmir'in "olur" demesi bence sağlam bir dayanak değil.. Tabi siz bilirsiniz...Ayrıca merak ettiğim birşey var: Siz İngilizce seviyenizi TOEFL ile mi belgeleyeceksiniz? Kaç puanı hedeflediniz? Mutlaka bir bildiğiniz var bu konuda, sizi anlamaya calısıyorum ama İngilizce'de neden bu kadar direttiğinizi anlamadım. Almanlar bir anda A1 şartını koymuşlardı, varsayalım 2 ay sonra A1 sınavını İzmir Konsoloslugu da herkese mecbur kıldı.. Benim sizin adınıza en büyük endişem bir anda A1 almak zorunda kalabilme olasılıgınız ve eğer hiç Almanca bilginiz yoksa 1,5-2 ayda anca hazır olabileceğiniz.

  Bir önceki cevabımda belirtmeyi unuttugum iki nokta vardı:

  1. Nikahınızı Türkiye'de yapma ihtimaline karşılık, evleneceğiniz evlendirme memurlugunun istediği özel belgeler olup olmadıgını kontrol ettiniz mi?

  2. Biz de pek çok belgeyi normal posta yolu ile birbirimize göndermiştik. Düsseldorf'a gidiş süresi 8-9 gün idi. Sanırım haftaya Almanya'da 1 ya da 2 günlük dini tatil var. Postanızın ulaşması 10 günü bulabilir, merak etmemeniz için söylemek istedim.. Bu arada Yurtiçi Kargonun postası 2 günde gidiyormuş, 2-3 YTL civarında tuttugunu söylediler...

  Sn Salpyılmaz, İzmir'deki Goethe'nin gece kursları da var, eğer detaylı kitap ve CD'ye ihtiyacınız olursa lütfen KM yoluyla bana adresinizi iletin, size gönderebileceğim pek çok dinleme CD'leri var, en kısa sürede gönderebilirim.

  A1 konusundaki kararınızı merakla bekliyorum.

  Görüşmek üzere.

 10. #29
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  Hannover-Almanya
  İletiler
  405
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

  Alıntı Av.Duygu Tekay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Allah aşkına Türkiye'de evlenecek kız mı yok?
  Bu aşkın ızdırabı çekilir mi?
  Bunlar ızdırap değil, emek; bitte! :o

  Duygu Hanım, Türkiye'de beğenen olmadı napalım. Kimi yat kat istedi bozulduk, kimi kaprislerden kıskançlıklardan duvarlar ördü, önümüzü göremedik. Neyse, isabet olmuş, sağolsunlar :o

 11. #30
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  Nerede
  München
  İletiler
  793
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Alman Vatandaşıyla Evlenmek (Deneyimlerim)

  Sn Fischer,

  Sizin de söylediğiniz gibi bu vizeyi birbirinden ayrı tuttuklarını düşünüyordum, ancak kafamı iki vize türünde de işlemin 8-10 haftada sonuçlanması karıştırdı. Bu sürede gereken araştırmaları yapabilirler. Bir yerde de "vize tarihinden itibaren 3 ay içinde evlilik işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Aksi takdirde verilen izinler iptal edilir" şeklinde birşey okumuştum. Şimdi bulamıyorum bunu.

  1. Hayır, bunun kontrolünü yapmadım.
  2. Yurtiçi Kargo seçeneği iyiymiş aslında. Keşke onlara da baksaydım.

  A1 ile ilgili henüz tam karar vermiş değilim, ama ettiğiniz teklif için çok teşekkür ederim.

  Bu arada, İzmir değil İstanbul'dayım. İzmir'le alakalı cümleler yalnızca İzmir Büyükelçiliği'nin sayfasındaki yazıyla ilgili geçti.

  Görüşmek üzere...

+ Konuyu Yanıtla
3 / 45 Sayfa İlkİlk 12345678910111213233343 ... SonSon

Benzer Konular :

 1. Alman Vatandaşıyla Evlilik-Almanya Aile Birleşimi
  Öncelikle herkese merhabalar diyerek ; Konu başlığındada belirttiğim üzere FİSCHER ve Salp Yılmaz İsimli Üyelerimizin Başından geçen serüven...
  Yazan: BurakGulbe Forum: Milletlerarası Özel Hukuk
  Yanıt: 2
  Son İleti: 03-05-2017, 10:43:34
 2. Çek Cumhuriyeti vatandaşıyla yurtdışında evlenmek
  Merhabalar Ben T.C vatandaşıyım ve universiteden yeni mezun oldum , Çek Cum. kız arkadaşım var ve evlenmeyi düşünüyoruz. Ben şu anda Türkiyedeyim...
  Yazan: _SiN_ Forum: Milletlerarası Özel Hukuk
  Yanıt: 3
  Son İleti: 21-09-2011, 18:24:06
 3. Azerbeycan Vatandaşıyla evlenmek istiyorum
  Kız arkadaşım yaklaşık 3 yıldır vizesi bitmiş halde Türkiyede ikamet etmekte. Evlenmek istiyoruz ama burada imkanları ne kadar zorlayabiliriz, bir...
  Yazan: zafercc Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 19-03-2011, 13:14:21
 4. Alman Vatandaşıyla Türkiye'de Evlilik
  Merhaba.. sitenizi okuyucu olarak uzun süredir takip ediyorumi, çokça yardımcı oldu ancak bazı konularda kafamda soru işareti var ve telefonla bilgi...
  Yazan: sufermen Forum: Milletlerarası Özel Hukuk
  Yanıt: 3
  Son İleti: 16-09-2010, 13:17:10
 5. Hollanda vatandaşıyla evlenmek, yeşil pasaport ve öğrenci vizesi
  Merhaba Hollandalı nişanlımla bu yaz evleneceğiz. Ekonomik kriz nedeniyle iş bulamama olasılığına karşın, orada iyi bir üniversiteye yüksek lisans...
  Yazan: pamukkurdu Forum: Milletlerarası Özel Hukuk
  Yanıt: 0
  Son İleti: 06-03-2009, 15:26:21

Bu sayfada bulunan kavramlar:

almanya evlilik vizesi

almanyada evlilik

almanya evlilik

alman vatandaşı ile evlenmek

almanla evlenmek

alman vatandaşı ile evlilik

almanyada evlenmek

alman biriyle evlenmek

http:www.hukuki.netshowthread.php32894-Alman-Vatandasiyla-Evlenmek-Deneyimlerim

almanyadan biriyle evlenmek istiyorum

alman vatandaşıyla evlenmek

almanyada evlilik nasil yapiliralmanyadan evlenmekalman ile evlenmekeşim alman vatandaşı ben nasıl giderimalman vatandasiyla evlenmek icin gerekli belgeleralmanyada evlilik için gerekli belgeleralmanya konsolosluğu evlilik işlemlerialmanyada nikah icin gerekli belgelerevlenerek alman vatandaşı olmakalmanya vatandaşı ile evlenmekalmanya biriyle evlenmekalman vatandaşı türk vatandaşı ile evlilikalman biri ile evlenmekalman vatandasi ile evlenmek
Forum

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.