+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 48 ileti bulundu.
 1. #21
  Kayıt Tarihi
  Feb 2003
  Nerede
  istanbul, şişli, Türkiye.
  İletiler
  1.613
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  1

  Tanımlı Re: Hukukçuların hukuk sitelerinde birbirlerine sordukları sorular

  Sayın Av.Basri Güngören, henüz sorularıma cevap vermemiş olsa da ben de naçizane görüşlerimi belirteceğimi söylemiştim.

  Öncelikle bir elin parmaklarını dahi geçmeyecek kadar az hukuk sitemiz olduğunun farkıda mısınız? Tabi hukuk adı altında bir çok site açılıyor, 1 yıl sonra veda ediyor. Haliyle uzun süredir kararlılıkla yayında olan bu 3-5 hukuk sitesi de insanların ve hukukçuların uğrak yeri ve mekanı oluyor. Bu açıdan bakınca zaten internetteki kısıtlı hukuk sitelerini kollamak, yürütmek ve geliştirmek yine bu mesleğin erbaplarına düşüyor.

  Konuya gelince, biraz evvel oturdum inceledim. Sayın Güngören'in haklılık payı olan bazı hususları ben de gördüm. Site admininin konuya ilişkin harika açıklamasını da gördüm. Ama sayın Bayındır'ın dediği gibi, dinleyen yok gibi. Sanırım konu da burada düğümleniyor. Evet biz hukuki nette her yere uyarılar yazdık, bizzat uyardık ama insanlar bir heyecanla ve belki de büyük bir iştahla yazıyorlar. Ve kuralları okumuyorlar. O açıdan siteyi yargılıyorsanız siteyi değil, yazan meslektaşları yargılamalısınız. Eğer hukuki nete bu yazıları bu açıdan yazdıysanız haklısınız, meslektaşı eleştiriyorsanız buraya yazabilirsiniz. Ama yok o siteye bir mesaj göndermek istiyorsanız bunun yeri burası olmamalı. Nasılsa tüm avukatlar hem oraya hem hukuki nete üye, burada da görürler demenizden bana mesaj gibi geldi ki o konuda haklısınız, neredeyse tüm avukatlar hem hukuki nete hem de o siteye üye. Bu da gayet normal. Ama oradaki sorunu buraya taşımanızdaki amacı anlamakta zorlanıyorum. Rakiptir, yerden yere vururlar diyorsanız, rakip kısmına rekabetin güzelliği açısından evet, rekabetin çirkinliği içinse hayır diyoruz.

  Peki neden yazdıklarınızın çoğunu benimsemesek de yazmanıza izin veriyoruz sizce sayın Av.Basri Güngören? Nedenini ben söyleyeyim. Meslektaş olduğunuz için... Ama alelade bir rumuzla bunları yazmış olsaydınız bu yazının bu kadar uzamayacağını sitedeki görevimden dolayı garanti edebilirdim.  Hukuki NET Güncel Haber

  Hukukçuların hukuk sitelerinde birbirlerine sordukları sorular konulu yargıtay kararı ara
  Hukukçuların hukuk sitelerinde birbirlerine sordukları sorular konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #22
  Kayıt Tarihi
  Jan 2008
  Nerede
  türkiye
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hukukçuların hukuk sitelerinde birbirlerine sordukları sorular

  Bu siteye sırf bu forum nedeniyle yeniden üye olduğumu öncelikle itiraf ediyorum. Aslında bir avukatım ve hukuki net e gerçek kimliğimle de üyeyim. Tabi o siteye de üyeyim ve orada sevilen bir üye olduğumu da söylemeliyim. O sitedeki birçok avukat arkadaş bu konuyu okudu. Belki şu anda aralarında tartışıyorlardır. Ben temsilen değil, kendi insiyatifimle bir şeyler söylemek istiyorum. Yani o siteyi temsilen yazmıyorum.
  Bir kere O site lafı hiç hoşuma gitmese de hukuki neti bu konudaki hassasiyetinden ötürü tebrik etmek lazım. Bu nedenle ben de o site diyeceğim.
  O sitede oldukça aktifim ve aslında aynı şeyden ben de şikayetçiydim. Hatta hafiften bu konuda sitemlerim olsa da adminin açıklaması nedeniyle sesimi yükseltmedim. Ama gerçekten ben de çok rahatsızım bu durumdan. Hele arkadaşın başından geçen bir olaydan sonra o bölüme iyice antipati kaptım, yazmıyorum.
  Bir meslektaşım anlattı, orada meslektaşlarına sorular sormuş, tabi müvekkilim diyerek ve ismini zikretmeyerek. Aradan 6 ay geçtikten sonra müvekkili telefon açmış ve avukat arkadaşımızı dava hakkında internette diğer avukatlara sorarak benim davalarıma giriyorsun, hem benim davamı nasıl anlatırsın millete diyerek bozuk çalmış. Tabi meslektaş, müvekkilin adını söylemediğini, genel olarak aklına takılanı sorduğunu anlatmaya çalışsa da başarılı olamamış. Müvekkili şunu söylemiş; "adımı versen ne olur, avukatımın sen olduğunu bilenler anlattığın olayı görünce benim kim olduğumu anlamışlar, benimle dalga geçtiler..." Sonrasını söylemeye gerek yok bozuşmuşlar. O arkadaşı tekrar yazması için hala ikna edebilmiş değilim! Ben de avukatların özel görüşmeleri gizli olmalı diye düşünüyorum.
  Bu nedenle sayın Av.Basri Güngören'in yazma yeri yanlış olarak gözükse de, en azından gerçek adı o sitede biliniyorsa, malesef o sitedeki hararetli site fedaisi maskesi takmış bir grup tarafından anında dışlanacağını, aşağılanacağını düşünmüş olabilir. O nedenle bence haklıdır. Siteye iyi şeyler söyleyenler el üstünde, eleştirenler anında uzaklaştırılıyor. Muhtemelen korkusu budur. Ben de o yüzden burada gerçek adımla yazmadım, beni de bağışlayın.

 4. #23
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  Salihli/Manisa
  İletiler
  7.141
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hukukçuların hukuk sitelerinde birbirlerine sordukları sorular

  Ricamı bir kez daha tekrarlayacağım, lütfen ama lütfen başka bir hukuk sitesini eleştirmeyin burada, eleştirileriniz siteye yönelik ise yeri burası olmamalı Sayın meslektaşlarım ve değerli üyelerimiz. Sayısı zaten az olan ve sahip çıkmamız gereken hukuk sitelerimizi yıpratmak olmasın amacımız ya da istemeden de olsa buna neden olmayalım.

  Burada sadece konuyu tartışalım lütfen.

 5. #24
  Kayıt Tarihi
  Jan 2008
  Nerede
  türkiye
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hukukçuların hukuk sitelerinde birbirlerine sordukları sorular

  Yapılmaya çalışılan şey, hukuk sitelerini yok etmek, avukatların yazmasını yasaklamak vs. anlamsız şey değildir.
  Söylenen şey şu "bunları avukat olmayanların görmediği yerde tartışın".
  Konuya bakın "Müvekkilin ödeme emrine itiraz süresini kaçırdım ne yapmalıyım aciiillll"... Bunu görenler, hele hele o avukatın adını sitede görenler ve onun müvekkili ne düşünür? Ben müvekkili olsam yazıcı çıktısı alıp, itirafını da kaydetsem, sonra da gerekli yerlere başvursam ne olur? Avukatlar için düşünülecekler de cabası.

 6. #25
  Kayıt Tarihi
  Dec 2006
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  2.302
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hukukçuların hukuk sitelerinde birbirlerine sordukları sorular

  Konuyu açan üye arkadaşımızı anlamakla beraber, bu konu , daha doğrusu söz konusu olan durum; "Avukatlık Sınavı"nın gerçekten de ne kadar gerekli olduğuna inandırmaya başladı. Ben ki o sınava karşıydım! Yakında yine gündeme gelirse hiç şaşmayalım o halde...

  Sitenin adı önemli değil, sonuçta bir hukuk sitesi midir, değil midir, olmaması gereken durumları ( ulu orta ) gündeme getiren yurdum hukukçusu mudur, değil midir?! Sanırım söz yine dönüp dolaşıp eğitim sistemine gelecektir.

  Üzücü, gerçekten üzücü...

  Evet, bunu yapan şahıslardır , fakat, bu tür yorumların yapılmasına izin veren "site" değil de yine şahıslar mıdır diyelim! Dilerim burada olduğu gibi , diğer şahıslar da bu hasassiyeti gösterirler...

  Bu konu ister istemez diğer sitede yaşanmış olanların bir özeti olacaktır, bence de burası yeri değil. Çünkü "Av. Ünvan"ına olan güveni sarsmaya meyilli...

  Saygılarımla,

 7. #26
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Washington Amerika
  İletiler
  2.641
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hukukçuların hukuk sitelerinde birbirlerine sordukları sorular

  Alıntı Av.Ayşegül Egemen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  İyi araştırın bence. Hukukçu olmayanlar her durumu, noktayı ve ayrıntıları göremiyor. Bu bahsettiğiniz sitenin "Meslektaş Soruları Kısmının Notu" dur:

  "Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır."
  Sayın meslektaşım kuralları da açıklamayı da gördüğümü, takdir ettiğimi zaten söylemiştim. Ancak sitenin kuralları bazı hususları serbest bıraktı diye, mesleki sır niteliğinde olması gereken, her meslekte olduğu gibi bazı püf noktalarının herkese görünmesini sağlayan bir forum olabilir mi?
  Örnek bir soru türetelim haydi; Müvekkilim avukatlık ücretini ödemedi, ne yapmalıyım?
  Cevap1: İcraya ver
  Cevap2: Kafasına sık
  Cevap3: Alacak davası aç
  Cevap4: Hiçbirşey yapamazsın boşver
  Cevap5: Uğraşmaya değmez
  Cevap6: Avukatlık yasası gereği öncelik ve rehin hakkını kullan...
  ... gibi bir çok öneri. Hadi şimdi de bunları hukukçu olmayan biri okusun. 1) Avukata ücret ödenmeyebilirmiş 2) Ödemezsem bu saçma yolları deneyecekler, ödemesem de olur 3) Ben hızlı davranayım da tedbirimi alayım 4) Avukatlar çok para kazanıyor ki birileri vazgeçebiliyor ...vs. vs.

  Oldu mu şimdi?


  Sayın meslektaşım Av.Feyiz Pınarbaşı'nın sorusuna gelince; Burada neden yazmak ihtiyacı duyduğumu zaten anlatmaya çalışmıştım. Ancak biraz daha net yazmaya çalışayım. Ben birçok avukat gibi hem orada ve hem burada üyeyim. O sitede ismen de tanınıyorum, seviliyorum. Bu yazılarımı o orada yazsaydım yukarıda Amerikan Hukuku adlı üyenizin de dediği gibi bir grup tarafından beni kırmaya çalışmaları bir yana, destek olanlara da kötü davranacaklardı. Bunu göze alsam, bu sefer beni tanıyan ve orada yazan arkadaşlarım bana kırılacaktı. Özellikle yönetimin bu konuda sanki ihanet etmişim gibi bir tavrına karşı o siteden ayrılmak zorunda kalacaktım. O da mesele değil ama benimle hareket eden arkadaşları, dostları ortada bırakmış olacaktım. Ben her 2 siteye de üye olunduğunu bildiğimden burada dostane uyarı olarak yazdım tüm bunları. Hukukinette de belki aynı sorunları yaşıyorsunuzdur diye düşünüp de gelmiştim ama zaten sizin sorunu ta baştan çözdüğünüzü görünce, biraz olsun aynı fikirde olacağınızı düşünmüştüm. Uygulamanıza bakınca da aynı şeyleri düşündüğümüz ortada.

  Bir arkadaş oraya yazmanın kendine güven ve barışıklık ile alakalı olduğunu yazmış. Kendine fazla güvenen hata yapar kuralının altını çizeyim. Sayın amerikan hukukunun verdiği örnekleri düşünün, sonuçlarını da düşünün.
  Tekrar altını kalın kalın çizerek söylüyorum; hukukçu yazmasın, tartışmasın, konuşmasın demiyorum, MESLEKİ konuları HUKUKÇU OLMAYANLAR ile paylaşmayın diyorum.
  Şimdi bir hukuk sitesinde sizlere MESLEKİ konular nelerdir diye nutuk atmaya gerek duymuyorum ama bir iki örnek vereyim; ücret anlaşmaları ve politikaları, avukatlık ücreti tahsilatı, avukatlık mesleğine özel bazı püf noktaları, kestirme hukuk yolları vs. vs.
  Bunları herkes içinde tartışmayın, bunları gizleyin, herkes görmesin diyorum. Yoksa sakın paylaşmayın demiyorum. Herhalde burada anlatamıyorum derdimi.

  Başka örnek vereyim. Belirli zamanlarda o sitedeki üyelerle toplantılar yapıldı. Harika toplantılardı. İçkiler içtik, eğlendik, söyleştik. Gurur duydum. Ancak daha sonra birçok toplantı fotoğrafı herkesin göreceği şekilde yayınlandı. Masalarda içki şişeleri, açıktan açığa bu toplantı ve katılan avukatlar hakkında yorumlar, şakalaşmalar... Hiç yakışmadı. Kime ne benim içki içmemden, ne içtiğimden veya içmediğimden. Bir süre sonra hatalarını anladılar ve kaldırdılar...
  Kendi imajlarını da hukukçu imajını da zedelediklerini farkettiler. Türkiyenin sayılı hukuk sitelerinden olabilirsin ama yaptığına dikkat edeceksin. Kafayı kuma sokup, bunlar çok normal diye baktığın bazı şeyler aleyhine de kullanılır, üzülürsün...
  Konu Av.Basri Gungoren tarafından (20-01-2008 Saat 20:09:48 ) de değiştirilmiştir.

 8. #27
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Washington Amerika
  İletiler
  2.641
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hukukçuların hukuk sitelerinde birbirlerine sordukları sorular

  Belirtmeyi unutmuşum, ben aslında siteyi değil, orada yazarken sonuçlarını düşünmeyenleri uyarmak istemiştim. Yoksa bir başka siteyi, diğer sitede tartışmak veya şikayet etme düşüncem olmadığı gibi bu tip bir eylemin iki site arasında sorun olacağını bilebilecek bilgiye sahip olduğunu söylemeliyim. Böyle bir amacım yok. O sitede o bölüme ilişkin neredeyse benim gibi düşünen açıklamalar var ama meslektaşlar dikkat etmeden yazıyor, belki de siteye fazla güveniyorlar ama ileride yaratacağı sorunlara internetteki Türk Hukuk dünyası açısından dikkat çekmeye çalıştım. Bu konuda da Hukuki Net ekolünün bu uyarıyı yapılabilecek en uygun ortam olduğunu düşündüm. Umarım öyledir. Şayet öyle değilse o zaman sizin de bu tip meslektaşlar arası sorunların konuşulduğu alanınız var, onu herkese açmanızı rica ediyorum.

 9. #28
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  Salihli/Manisa
  İletiler
  7.141
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hukukçuların hukuk sitelerinde birbirlerine sordukları sorular

  Bu konuda da Hukuki Net ekolünün bu uyarıyı yapılabilecek en uygun ortam olduğunu düşündüm. Umarım öyledir. Şayet öyle değilse o zaman sizin de bu tip meslektaşlar arası sorunların konuşulduğu alanınız var, onu herkese açmanızı rica ediyorum.

  Sayın meslektaşım, eleştirileriniz siteye değil ise -ki öyle olmadığını belirtmişsiniz- görüşlerinizi burada belirtmenizde bizler için bir sakınca bulunmamaktadır. Konu hakkında hassas olduğumuz için zaten sadece hukukçu üyelerimizin görebileceği özel bir alan oluşturduk. O alanı herkese açkmak gibi bir düşüncemiz hiçbir zaman olmadı, olamayacak da, açmak isteseydik baştan böyle bir alan yaratmazdık.

  Bizim özellikle vurgulamak istediğimiz husus, eleştirileriniz siteye ise bu eleştirileri yöneltmeniz gereken yerin de o site olduğudur. Lütfen bizleri yanlış anlamayınız, amacımız hem sayıları gerçekten az olan kaliteli hukuk sitelerinin yıpratılmasına mani olmak (Siz öyle yapıyorsunuz demek istemiyorum ama bu şekilde değerlendirenler de olabilir.), hem de cevap hakkını kullanamayacakları ya da kullanmak istemeyecekleri bir platformda söz konusu siteye ilişkin eleştirilerin önüne geçmektir. Yoksa elbette sitemizde her konu hakkında görüşler paylaşılmaktadır. Ancak tekrar vurgulamak istiyorum ki, her sitenin kendisine göre bir sistemi ve yapısı bulunmaktadır, bizi de bizim yapımız ilgilendirmektedir.

  Konuya dönecek olursak, evet aktardığınız eleştirilere hak veriyorum, çoğu noktada size katılıyorum. Sizinle aynı fikirde olduğumuzun göstergesi de böyle bir uygulamaya mahal vermemizdir zaten, öyle değil mi?

  Saygılarımla.

 10. #29
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Washington Amerika
  İletiler
  2.641
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hukukçuların hukuk sitelerinde birbirlerine sordukları sorular

  Sayın Yüksel zaten hukuki nete ve idarecilerine bir lafım olmadı. Amacı belli, guruplaşmaların olmadığı, mütevazi, kendini beğenmişlik hissetmediğim tek hukuk site burası. Başka siteyi eleştirmiyorum ancak o site idarecileri kasten (belki de rating uğruna) veya taksirle o bülümdeki garabeti tüm internete göstermek için adeta çaba harcar gibiler. Bazen aynaya bakmak lazım. Siz de site idare ediyorsunuz, onlar da. Ama siz bu basit şeyi akıl ederken diğer sitede bunun akıl edilemiyor olmasını da anlamak mümkün değil. Zaten kötüniyetli değillerse gizlerler o forumları. Yok kafalarında başka planlar var ise umursamaz devame ederler. Bu durumda oralarda komik duruma düşen meslektaşlarıma yanarım. Başka şeye değil.
  Saygılar.

 11. #30
  Kayıt Tarihi
  Sep 2002
  Nerede
  istanbul, bakırköy, Türkiye.
  İletiler
  924
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Hukukçuların hukuk sitelerinde birbirlerine sordukları sorular

  Sayın Güngören'e iştirak ediyorum. Örneğin tıpkı hukuki net gibi adalet org sitesinde bu konuların tartışıldığı forumlar gizli. Vardır bir esbabı mucibesi...

+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Benzer Konular :

 1. Dönüşüm KPSS Hukuk Özel Hukuk (Cilt 1) 2001-2013 Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular [Kitap Fiyat bilgisi]
  S. Mehmet Yıldırım - Savaş - 2013 Kasım - 20,00 TL Dönüşüm KPSS Hukuk Özel Hukuk (Cilt 1) 2001-2013 Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular hakkındaki...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 10-11-2013, 03:20:19
 2. An. Ün. Hukuk Fak. Borçlar Hukuku Genel 2010-2011 Bütünleme Sorular Cevaplar
  BORÇLAR HUKUKU GENEL HÜKÜMLER-BÜTÜNLEME SINAVI (15.07.2011) (Sınav Süresi: 120 Dakika) SORU I: Muhliscan, Haziran ayında estetik cerrahi...
  Yazan: Av.İsmail Arslan Forum: Hukuk Fakültesi Ders Notları
  Yanıt: 1
  Son İleti: 20-07-2011, 20:49:36
 3. An.Ün. Hukuk Fak. İcra İflas 2010-2011 Bütünleme Sorular Cevaplar
  ANKARA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ (4/A ve 4/B) İCRA VE İFLÂS HUKUKU BÜTÜNLEME SINAVI 18.07.2011 Sınav talimatı: Sınav süresi 120 dakikadır;...
  Yazan: Av.İsmail Arslan Forum: Hukuk Fakültesi Ders Notları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 20-07-2011, 20:21:53
 4. Ankara Ün. Hukuk Fak. Ticaret Hukuku 2010-2011 Bütünleme Sorular Cevaplar
  ANKARA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ 2010-2011 ÖĞRETİM YILI (3/B SINIFI) TİCARET HUKUKU BÜTÜNLEME SINAVI CEVAP ANAHTARI Sınav Yönergesi: 1-...
  Yazan: Av.İsmail Arslan Forum: Hukuk Fakültesi Ders Notları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 20-07-2011, 20:14:00
 5. Mirasçıların Birbirlerine dava vekaleti vermeleri
  Merhabalar değerli Meslektaşlarım; Tapuda baba ismi yanlış olarak kaydedilmiş murisin miracçılarının aralarından birine vekil tayin ederek tapu...
  Yazan: Av.Ufuk Cengiz Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 25-08-2008, 16:18:41

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hukukçulara sorulan sorular

hukukcuya sorular

hukukcuya sorulan sorular

avukata sorulacak zor bir soru

avukata sorulabilecek onemli sorular

hukukcuya sorulacak en zor soru

hukukcuya sorulacak sorular

deniz hukukcularina sorulan sorular

hukukçulara sorulacak zor sorular

hukukculara soru

bir hukukçuya sorulması gereken sorular

birbirine soru soran site

Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2019 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.