+ Konuyu Yanıtla
1 / 7 Sayfa 1234567 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 68 ileti bulundu.

Konu: Hukuki Net'in doğum günü 11.1.2002

Hukuki Net'in doğum günü 11.1.2002 Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    5.745
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Lightbulb Hukuki Net'in doğum günü 11.1.2002

Sayın üyelerimiz;
    Hukuki net alan adı ilk olarak 11.1.2002 yılında tescil edilmiştir. Geçen süre zarfında yoğun bir katılım ile beklenenden çok daha fazla ilgi görmesinde siz üyelerimizin payı büyüktür.

Geçen sene bu zamanlar 60 bin üyemiz ve günlük 20 bin kişi ziyaretçimiz vardı. Bu sene ise şu an itibariyle 87.305 üyemiz, günlük 30 bin kişi ziyaretçimiz olmuş.

2007 senesinde yeni yaşımızı böyle kutlamıştık, bu sene sıra sizde...

Her zamanki gibi site sizin, söz sizin...

Saygılarımızla,

HUKUKİ NET Ekibi
    Adına
    Admin

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuki Net'in doğum günü 11.1.2002 konulu yargıtay kararı ara
    Hukuki Net'in doğum günü 11.1.2002 konulu hukuk haber
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    35,5
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Hukuki Net'in doğum günü 11.1.2002

bir hukukcu olmayı çok isterdim şartlar beni işletmeci yaptı.Siteyi sevdim sosyal hayatta beleşci gözüyle bakılacağim için avukat arkadaşlara soru soramıyordum bilgide edinemiyordum ama burası platform gibi.Site yönetimine teşşekkür ederim başarılar...

Nerede
    KONYA
    İletiler
    203
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Smile Re: Hukuki Net'in doğum günü 11.1.2002

İyiki varsın HUKUKİNET... Nice yıllara

İletiler
    303
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hukuki.net sitesinin yeni "yaşı ",2008 dönemi kutlu olsun.Nice yıllar sürmesi dileği ile...

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İyi ki varsın.Kutlu olsun.

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Hukuki Net'in doğum günü 11.1.2002

Merhaba Değerli Yönetici ve Üye Arkadaşlar;

Bir yılı aşkın bir zamandır Hukuki. Net üyesiyim. Her gün olmasa bile ara ara takip ediyordum fakat, hukukçu olmadığım için üye olmayı hiç düşünmemiştim. Öyle ya "Ne işim vardı benim bir hukuk sitesinde!.."

Tak ki bir soru sorma gereği duyuncaya kadar...

Bu nedenle üye olmaya karar verdiğimde tam olmasa bile siteyi biraz olsun tanımış, yönetici ve kalıcı üye arkadaşların görüş ve tutumları hakkında bir nebze de olsa bilgi sahibi olmuş, aynı zamanda site kurallarını da benimsemiştim!

Kuşkusuz Hukuki.Net "Genel Forumları"nın dahi yaşantımıza çok büyük katkıları var!

Kısaca diyebilirim ki;

Hukukçuların bu site aracılığıyla mesleki yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olduklarını görmek; geleceğimizin teminatı olan öğrencisi ve/ya stajyerlerin tecrübeli meslektaşlarının gözetimi altında teoride öğrenmiş oldukları bilgileri büyük bir titizlik ve özveri ile vatandaşların sorularını yanıtlamaya çalışarak, bir nevi bilgilerini pratiğe döküp pekiştirdiklerini izlemek ve bu vesile ile erdemli hukukçuların yetişmesine büyük katkıda bulunduğuna şahit olmak; hak ihlalleriyle karşı karşıya kaldığını düşünen veya hukuki bilgi almak isteyen vatandaşların sorunlarına ilişkin verilen ön bilgiler ışığında her gün biraz daha bilgi sahibi olurken, çaresiz olduğunu düşünen vatandaşın memnuniyetini görmek beni hem çok mutlu etmiş, hem de “Hukukun Üstünlüğü”ne olan inancımı her gün biraz daha artırmıştır.

Hukuki.Net’ anlatılamaz yaşanır...

Yönetim Kadrosuna ve “ tüm emektarlarına” ne kadar teşekkür etsek azdır!

İyi ki varsın HUKUKİ. NET, hep var OL…

Sevgi ve saygılarımla,

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bugün sitemizin doğum günü, ne mutlu bize ki sitemizi hep birlikte 6 yaşına getirdik...

Bundan 3 sene önce, kafama takılan bir konu hakkında büromda ne kadar kitap varsa raftan indirip didik didik ettikten ve maalesef (Aslında iyi ki de bulamamışım diyecekmişim sonradan. ) aradığımı bulamadıktan sonra, bir ümitle bir de internette araştırayım diyerek google da aldım soluğu... Hiç unutmuyorum, ilk sayfada çıkmıştı hukuki.net, tıkladım bir forum konusu çıktı, şanslıymışım oldukça fazla yorum yapılmıştı ve kararlar da paylaşılmıştı, okumaya başladım...

Okurken mesleki anlamda duyduğum memnuniyetin yanında, iletilerdeki sıcaklık, saygı ve hoşgörü de beni çekmeye başladı sitemize... O günden sonra hemen her gün girdim sitemize, önceleri üye değildim, dışarıdan izliyordum aynı şekilde takip ettiğim birkaç siteyle birlikte...

Mesleki dayanışma elbette çok önemliydi, ülkemizin bir diğer ucundaki meslektaşlarımla tanışmak karşılıklı paylaşımda bulunmak elbette çok önemliydi ama bu hemen hemen tüm hukuk sitelerinde vardı... Daha fazla bir şeydi aradığım, her akşam eve gidip "Bıktım bu meslekten. İnsanlar neden bizi anlamıyor? Bugün şu müvekkil bana şunu söyledi inanabiliyor musun? Müvekkil beni dinlemedi bile, açıklamalarıma itibar etmek yerine sağdan soldan duyduğuna inanmayı tercih ediyor." diye eşime dert yanmaktan ötesiydi...

Bir sabah büromda çayımı yudumlarken, "Durmadan şikayet ediyor, sızlanıp duruyorsun, peki ne yaptın şikayet ettiğin şartları değiştirebilmek adına?" diye sordum kendi kendime... Hukuki.Net geldi aklıma, işler yoğun değil bugün keyif günüm, rahat rahat okurum dedim ve girdim siteye yeniden, bir taraftan da kendi kendime sorduğum sorunun cevabını arıyordum, "Ne yaptım?.."

Sitemizde sorulan sorular, aslında her gün büroma gelen müvekkillerin sorduğu sorulardan çok da farklı değildi. Bilmiyorlardı, bilmedikleri için endişeleniyorlardı, kulaktan dolma bilgilerle daha da artıyordu endişeleri ve öğrenmek, rahatlamak istiyorlardı... Haklılardı, ben de endişelenmiyor muydum örneğin sağlığımla ilgili bir problemin sebebini ve tedavisini öğrenene kadar?..

"Hiçbir şey yapmadım, durmadan çalışmak ve dosya ile ilgili müvekkillerimi aydınlatmaya çalışmaktan başka..." sorumun yanıtını bulmuştum... O halde bir şeyler yapmanın vakti gelmişti. "Siteye yazdığın bir bilgiyi, paylaştığın bir yorumu bir müvekkilinin okuduğunu düşünsene Dilek ya da ön bilgiyi alan herhangi bir vatandaşımızın herhangi bir meslektaşınla görüşmeye gittiğini..." dedim yine kendi kendime... Evet her şey çok daha farklı olurdu, anlattıklarım daha çabuk anlaşılırdı, endişe, kaygı, panik olmazsa açıkladıklarım dinlenir ve daha iyi anlaşılırdı, olmalıydı...

İşte buydu aradığım, bir taraftan meslektaşlarımın da yer aldığı bir sitede mesleki dayanışma ve paylaşımda bulunurken; diğer taraftan da bilmediği, bilgisi ve tecrübesi olmadığı için "hukuktan korkan, hukuka ve hukukun üstünlüğüne inanmayan, hukukçudan nefret eden, hukuka ve hukukçuya güvenmeyen" vatandaşlarımıza ön bilgi vererek hukuku sevdirmek, korkmamalarını sağlamak, haklarını aramaları için mücadele etmeye teşvik etmek... ve "Mücadele edeceğim, sağolun..." yanıtını almanın mutluluğunu, gururunu yaşamak...

İşte böyle... hukuki.net maceram bu düşüncelerle ve bu amaçla başladı, gün be gün bağımlılık yarattı, artık sitemizle aramda duygusal bir bağ var, hatta şu anda bu yazıyı yazarken ne kadar duygulandığımı anlatamam...

Velhasıl, birbirinden değerli dostlarımı tanımama, paylaşmanın ve yardımlaşmanın verdiği huzuru yaşamama, günün stresinden arınmama, mesleki bilgi ve tecrübemin artmasına vesile olan sitemiz...

hukuki.net'imiz, iyi ki doğdun, iyi ki varsın, hep var ol...

Bu vesile ile başta sitemizi kuran Sayın admin'e, sitemizin büyümesine ve gelişmesine katkısı olan yönetimdeki tüm dostlarıma, yine sitemizin glişmesine katkısı olan tüm hukukçu meslektaşlarıma, geleceğin pırıl pırıl hukukçuları olacağına yürekten inandığım öğrenci ve stajyer kardeşlerime, gerek soru sorarak gerekse yorum ya da yanıtlarıyla, yazılarıyla yanımızda olan, katkıda bulunan diğer tüm üyelerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Hep birlikte nice nice senelere...

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tüm kırmızı, yeşil ve lacivert renkli yönetim kadrosunu yürekten tebrik ediyorum. Bu sizin eseriniz.

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Ben de site yöneticisi sıfatımla öncelikle tüm meslektaşlarımıza, tüm üyelerimize ve tüm internet gezginlerine Hukuki Net'e olan ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Sitemiz yaşayan bir site. Sitenin önceliği hukukçular olmakla birlikte, bizim tabirimizle bir hukuk laboratuarı. Burada siz hukukçu değilsiniz, bu nedenle hukuki yorum yapamazsınız denilmez. Çünkü herkesin bir hak, hukuk ve adalet yargısı vardır. Hukuki net bu açıdan toplumun hukuki görüşlerini, yorumlarını ve avukatlar hakkındaki yaklaşımını değerlendirir.

Sayın Avukat Dilek Kuzulu Yüksel hanımın da belirttiği üzere, burada hukukçu olmayanların tartışmaya açtıkları konular, aslında biz avukatların bürolarına gelen konulardan hiçbir farkı yoktur. Sırf bu açıdan bakıldığında dahi gerek hukukçulara ve gerekse hukukçu olmayan insanlarımıza klavuz bir site olduk.

İş yoğunluğu nedeniyle Hukuki Net ekibinin belki de en az çalışanı ben olsam da sitenin yoğun ilgi görmesinde eklenen emsal mahkeme karaları, mevzuat, hukuki incelemeler ve makalelerde katkısı olan tüm üyelerimize ve yönetim kadrosuna teşekkür ediyorum.

Hukuki net bugüne kadar bu forumlarda yazılanlardan da anlaşılacağı üzere çok zor ve uzun süreçlerden geçmiştir. Öncelikli olarak burada yapılan işin ne olduğunu kavrayamayanlar olsa da, destek yerine köstek olarak internetteki Türk hukukunu TEKEL altına almaya çalışanlar olsa da ve hatta internetteki hukuk sitelerini kendi menfaatlerini baltalar mahiyette bulanlar olsa da gelinen nokta çok açıktır. "Hukuki Net yaşıyor, çalışıyor, üretiyor, kişi, kurum ve hukuk bilimini (ve sanatını) tekeline almıyor ve bu prensiplerine aykırı hiçbir rakibi tanımıyor".

Biz gururumuzla, avukatlı mesleği mevzuatı ve etik değerlerine bağlı, teşekkürden başka menfaat gözetmeyen, hukukun üstünlüğü ve hukukçunun değerliliği ilkelerini benimseyen, kapalı kast sistemi olarak değil, açık kaynak sistemiyle çalışan, kendini diğer meslektaşlardan üstün görmeyen, isim ve sıfatımızı herhangi bir yere gelmek için kullanmayan ve bundan titizlikle kaçınan bir ekibiz. Bu konularda sadece biz yönetimin görebildiği Hukuki Net Anayasası'nı aslında okuyucularla paylaşabilmeyi çok isterdim. Ancak sanırım mümkün değil. Bu konuda söz adminin.

Ancak ne olursa olsun önemli olanın başarı elde etmek değil, başarının devamlılığını sağlamak olduğunu bildiğimizden takdir edilen seviyemizi en üst düzeyde tutmak için çalışmalarımıza devam ettiğimizi ve edeceğimizi buradan bildirmek isterim.

Bu sitenin sizin olduğunu, ona yönünü sizlerin vereceğini, Hukuki Net'e nereden bakarsanız size öyle görüneceğini bilmenizi isterim.

Saygılarımla.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Haklı gururunuzu paylaşıyorum. Benim gözümde hukuki net zaten sayıca çok az olan Türk hukuk sitelerinin en iyisi ve Türkiye'nin 1. Numaralı hukuk sitesidir. Diğerleri darılmasın ama bu böyle.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 7 Sayfa 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hukukçuya doğum günü mesajı

hukukçunun doğum günü mesajı

hukukçunun doğum günü kutlama mesajıhukukcuya dogum gunu mesajibir hukukcuya doğum günü msjihukuki doğum günü mesajlarıavukata doğum günü mesajıdogum gunu avukat mesajlari
Forum