+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.

Konu: Almanya'da Süresiz Oturum?

Almanya'da Süresiz Oturum? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jan 2008
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Almanya'da Süresiz Oturum?

  Merhaba hanimim süresiz oturmaya sahip ve almanyada dogdu beni almayaya getirdi.Ben 6 Senedir evliyim ve almanyada ikamet etmekteym 1 cocugum var,ic bir suc islemedim.5 senedir ayni is yerinde calisiyorum.Bneim otuma iznim 3 sene + 3 sene uzatildi ancak simdi isyerim anlasmali (kadrolu) isci yapmak istiyor ancak oturma müsademin süresiz olmasi gerekiyormus,yukarda dedigim gibi 3 sene + 3 sene uzatmistim 3 ay sonra oturma iznim bitiyor acaba süresiz oturma izni alabilirmiyim ?bana son otrmamda görevli süresiz oturma icin dil sinavina sokacaklarmis acaba bu dogrumu ?

  6 sene almanyada ikamet ettim
  5 sene sigortali is
  1 cocuk
  sucum yok 6 sene icinde

  tesekkürler  Hukuki NET Güncel Haber

  Almanya'da Süresiz Oturum? konulu yargıtay kararı ara
  Almanya'da Süresiz Oturum? konulu hukuk haber
  Konu ÜmitCaglayan tarafından (03-01-2008 Saat 08:10:00 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yanlis

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  May 2005
  Nerede
  Ankara, Yenimahalle, Turkey.
  İletiler
  2.490
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Almanyada Süresiz Oturum?

  Sayın Ümit Çağlayan,

  Her ülkenin kendi hukuku, kuralları, mevzuatı farklıdır. Sizin sorunuz ise Almanya mevzuatı kapsamına girdiğinden, Alman hukuku ile ilgili olduğundan sorunuza en doğru yanıtı Alman hukukçulardan, avukatlardan alabilirsiniz.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  Nerede
  München
  İletiler
  793
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Almanya'da Süresiz Oturum?

  Alıntı ÜmitCaglayan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Merhaba hanimim süresiz oturmaya sahip ve almanyada dogdu beni almayaya getirdi.Ben 6 Senedir evliyim ve almanyada ikamet etmekteym 1 cocugum var,ic bir suc islemedim.5 senedir ayni is yerinde calisiyorum.Bneim otuma iznim 3 sene + 3 sene uzatildi ancak simdi isyerim anlasmali (kadrolu) isci yapmak istiyor ancak oturma müsademin süresiz olmasi gerekiyormus,yukarda dedigim gibi 3 sene + 3 sene uzatmistim 3 ay sonra oturma iznim bitiyor acaba süresiz oturma izni alabilirmiyim ?bana son otrmamda görevli süresiz oturma icin dil sinavina sokacaklarmis acaba bu dogrumu ?

  6 sene almanyada ikamet ettim
  5 sene sigortali is
  1 cocuk
  sucum yok 6 sene icinde

  tesekkürler
  Cevap biraz geç olsa da, sınırsız oturuma başvurma hakkını kazandığınızı söylemek isterim...

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Oct 2011
  Nerede
  Palermo-İtalya
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Almanya'da Süresiz Oturum?

  Almanyada Süresiz Oturma Almanın Şartları - Almanyada Süresiz Oturma Hakkı Nasıl Alınır
  Oturma İzni
  Almanya'da yasal ve aralıksız 5 yıl ikamet etmiş olanlara, süresiz oturma izni verilir.

  İşçilere oturma izni şu koşullarda verilir:
  • Çalışıyor olmak,
  • Çalışma izni olmak,
  • İşsizlerin, işsizlik parası ve yardımı aldıklarını belgelemeleri halinde,
  • Oturma iznini engelleyici nedenlerin olmaması.


  Aile birleşmesi nedeniyle Almanya'ya gelen aile üyelerine (eş ve 16 yaşından küçükler), yeterli ikamet yeri oldu ğu taktirde oturma izni ilk önce 1 yıllık verilir. Eşin veya babanın süresiz oturma izni varsa, yeterli Almanca bilmeleri halinde, gerekli bekleme süresi dolmadan süresiz oturma izni alabilirler. Çocukların okula gittikleri belgelenmelidir.
  Öğrencilere oturma izni 1 yıllık sürelerle verilir. Ancak bazı durumlarda 2 yıllık izin alınabilir. Oturma izni başvurusunda, okul kayıt belgesi gereklidir. Almanya'ya vize ile giriş yapan kişilerin, Yabancılar Dairesi (Ausländerbehörde) veya Nüfus Dairesi'ne
  (Einwohnermeldeamt) başvurmaları gerekmektedir. (Pasaport ve 1 adet fotoğraf gereklidir.)

  Sadece bir işyeri için çalışma izni olanlara, süresiz oturma izni verilmez.

  Oturma İzni için gerekli belgeler:
  • Başvuru Dilekçesi,
  • Sağlık Raporu,
  • Kira Sözleşmesi,
  • işverenden çalıştığına ilişkin bir yazı.

  Oturma Hakkı
  Gerekli koşullar:
  • Süresiz Oturma İzni'ne sahip olmak,
  • 8 yıl aralıksız Almanya'da ikamet etmiş olmak,
  • Yeterli Almanca bilmek,
  • İşsizlik parası veya yardımı almıyor olmak.

  Almanya'da geçici kalanlara oturma izni verilmez.
  Yasa Değişikliği
  1 Ocak 2005 yilindan itibaren yabancilar Yasasinda yapilan degisiklikler ise söyle:

  Yapilan degisiklikler nelerdir?

  Degisiklikleri kisaca ozetlemek gerekirse, 5 ayri oturum statusu yerine, bundan sonra iki oturum statusu gecerli olacak. Bunlardan biri "Aufenthaltserlaubnis" digeri ise "Niederlassungserlaubnis" tir. Bunlarin detaylarina deginecegim. Yeni bir kurum olusturulucak. Bunun adi "Bundesamt fur Migration und Fluchtlinge". Bu kurumun gorevi entegrasyon kurslarini hazirlamak ve koordine etmek, yabancilarla ilgili bilgi arsivini (endeksini) denetlemek, yabancilara geri donus icin tesvik programlarini yururluge sokmak, yabancilarla ilgili bilimsel arastirmalar yapmak, is ve isci bulma kurumu ve yurtdisi temsilcilikleriyle calismayi koordine etmek. Yine burada yuksek ogrenimini basarili sekilde bitirenlere, burada is bulabilmesi icin bir yillik oturum izni verilebilecek. Cok yuksek kalifiye elemanlara (sirket yoneticisi, bilimsel alanda yuksek mevzilerde calisanlara, ozel uzman yonetici elemanlara) is ve isci bulma kurumunun tasdiklemesi durumunda oturum verilebilecek. Serbest meslek sahibi olup Almanya'da en az 1 Milyon Euro'luk yatirim yapip, ayni zamanda en az 10 isciye is saglayacak olan kisilere oturum verilecektir. 18 aydan beridir "Duldung" alan kisilere bazi istisna durumlar haric, genel olarak "Aufenthaltserlaubnis" verilecek. Ancak terk karari gelmesine ragmen, kendi elinde olan sebeplerle, Almanya'yi terketmeyenlere veya kimlik bilgileri konusunda yabancilar dairesine yardimci olmadigi icin terk karari icra edilemeyen yabancilara veya suc islemis, Almanya'nin guvenligi icin tehlike olusturan, Birlesmis Milletler sozlesmelerine aykiri suclar islemis kisilere "Aufenthaltserlaubnis" verilmeyecek. Ilticasi kabul edilmis kisiler, cocuklarini 18 yasini doldurana kadar getirebilecek. Ancak getirilen cocuklarin Alman kultur ve toplumuna uyum saglayabilmesi gerekiyor. Diger yabancilar cocuklarini 16 yasini doldurana kadar getirebilecek. Burada cocuklarin kendi ulkesinde mi, Almanya'da mi daha iyi yasayabilecegi dikkate alinir. Entegrasyon kurslari yabancilarin hakki olarak belirlenmistir. Oturum alirken Almanca bilgisinin yeterli olmadigi yabancilar dairesi tarafindan tespit edilen yabancilar, entegrasyon kurslarina gitmedikleri takdirde, oturumlari uzatilmayabilir veya yeni oturum "Niederlassungserlaubnis" verilmeyebilir. Ayni zamanda sosyal yardim ve issizlik yardimi alan kislerin alacaklari yardim yuzde 10 dusurulebilir.

  Niederlassungserlaubnis ve aufenthaltserlaubnis hangi durumlarda verilir?
  Niederlassungserlaubnis'in verilemedigi butun diger durumlarda

  Aufenthaltserlaubnis verilir diyebilirz. Aufenthaltserlaubnis ilk verilen oturumdur. Verilmesi ozellikle aile birlesimi icin, yuksek ogrenimini burada bitirenler icin, Turkiye-Avrupa Birligi sozlesmesi cercevesinde belirli bir calisma suresini ( en az 1 yil) dolduranlar icin, iltica hakki kabul edilenler icin vs. verilmesi ongorulmustur. Butun bu durumlarda Aufenthaltserlaubnis ayni zamanda calisma musadesini de icermektedir. Niederlassungserlaubnis alabilmek icin ise su sartlarin yerine getirilmesi gerekiyor: En az 5 senedir Aufenthaltserlaubnis sahibi olmak, gecimini saglayabilmek, 60 ay emeklilik kasasina aidat odemis olmak, suc islememis olmak (ceza siniri: 6 aydan daha az hapis cezasi ve/veya 180 gunden az para cezasi dikkate alinmaz), Almanca bilgisinin yeterli olmasi, genel Alman hukuk ve toplum bilgisine (entegrasyon kurslarinda verilen) bilgilere sahip olmak ve yeterli derecede bir buyuklukte konuta sahip olmak.

  İlticacilarin oturumu....

  Ilticasi kabul edilen kisilere Aufenthaltserlaubnis verilir. Bu oturum anayasasinin 16. maddesinden (ucak yoluyla gelenler icin) ilticasi kabul olanlara da yeni olan yabancilar yasasinin 60. maddesinden (karayoluyla gelenlere) ilticasi kabul edilene de ayni sekilde Aufenthaltserlaubnis olarak verilir. Onceden var olan Aufenthlatserlaubnis (16'dan alanlara) ve Aufenthaltsbefugnis ( eski olan 51'den alanlara) ayrimi kaldirilmistir. Aufenthaltserlaubnis uc senelik bir gecerlilik suresiyle verilir. Uc senedir Aufenthaltserlaubnis sahibi olan ilticacilara, bu sure sonunda, eger "Bundesamt fur Migration

  und Fluchtlinge" kurumu tarafindan iliticanin geri alinmasi kosullarinin olmadigini tasdiklenirse, direk olarak Niederlassungserlaubnis verilir.

  Aile birlesimi oturumu...

  Esini yurt disindan getirmek isteyen yabanci, Niederlassungserlaubnis sahibi olmasi veya iliticasi kabul edilenlere 25. maddeden verilen Aufenthaltserlaubnis sahibi olmasi veya 5 seneden beri Aufenthaltserlaubnis sahibi olmasi veya Aufenthaltserlaubnis sahibi olupta, bu oturumu aldigi sirada evli olmasi gerekiyor. Onun disinda genel kosullar olan is ve konut sahibi olmasi gerekiyor.

  Peki aileler cocuklarini nasil getirebilir?

  Iliticasi kabul edilmis ve bundan dolayi Aufenthaltserlaubnis sahibi olan kisiler ve Niederlassungserlaubnis sahibi olan kisiler 16 yasini doldurmamis cocuklarini Almanya'ya getirebilirler. Onun disinda anne ve baba veya tek basina velayet sahibi olan anne veya baba Aufenthaltserlaubnis veya Niederlassungserlaubnis sahibi oldugu takdirde ve cocuklarla birlikte yasamini burada devam ettirmek istedigi takdirde, 16 yasini doldurmamis cocugunu Almanyaya getirebilecek. 16 ile 18 yas arasi cocuklarin getirilebilmesi icin gerekli olan kosul ayrica, getirilecek cocugun Almanca bilmesi ve simdiye kadarki egitim ve yasam kosullari dikkate alinarak Almanya'ya uyum saglayabilecek olmasi gerekmektedir.

  Ayrilik ve bosanma sonrasi oturum...

  Eslerin pratik olarak ayrilmasi veya mahkeme karariyla bosanmasi durumunda, aile birlesimi ile gelen ese bir yillik esinden bagimsiz oturum verilir. Bunun icin evlilik birliginin en az iki sene Almanya icerisinde yasanmis olmasi veya evlilik birligi suresi icerisinde oturum hakki olan kisinin vefat etmis olmasi ve diger esin elinde bir oturumun var olmasi gerekiyor. Istisna durumlarda (esinden dayak yeme gibi) evlilik birligi iki sene surmesede oturum verilebilir. Ayrilmanin sonunda, sonradan gelen es, gecimini ayrilmis oldugu esinin odedigi nafakadan karsiliyor ve o es Niederlassungserlaubnis sahibi ise bagimsiz oturum alan kisiyede Niederlassungserlaubnis verilir. Onun disinda bagimsiz oturum, ayrilmadan kaynakli uzatilmasinda, sosyal yardim alinmasi oturumun uzatilmasina engel bir durum degildir.

  Simdiye kadarki oturumlar ne olacak

  01.01.2005'ten once verilmis olan Aufenthaltsberechtigung ve unbefristete Aufenthaltserlaubnis oturumlari, Niederlassungserlaubnis olarak gecerliligini korumaya devam edecek. Diger oturumlar, verilis amacina gore Aufenthaltserlaubnis olarak gecerliligini korumaya devam edecek. Ayni sekilde 01.01.2005'ten once oturumlara getirilen sinirlandirmalar (ornegin ikametin bolgesel olarak sinirlandirilmasi vs.), kosullar, yasaklar, gecici belgeler, sinirdisi ve terk kararlari gecerliligini korumaya devam edecek.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. [Boşanma davaları] Almanya'da Boşanmak ve Oturum
  Merhaba, Temmuz 2011 de Türkiye'de Türk Vatandaşı Almanya da Doğma büyüme eşimle Evlenip Aralık 2011 de Almanya ya geldim, ilk oturumda 5 yıl içinde...
  Yazan: melle Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 28-08-2015, 15:54:50
 2. Almanya da Oturum ve bosanma ??
  Öncelikle herkese Merhaba , 1.5 yillik evliyim ve son 2 aydan beri esimle sürekli bir gerginlik yasiyoruz , Esim Alman vatandasi, son 2 haftadan beri...
  Yazan: lastprivate Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 19-04-2015, 15:31:43
 3. Süresiz oturum
  Merhaba arkadaşlar, universite mezunuyum, istanbulda ticaretle uğraşıyorum şükürler olsun halim vaktim yerinde. Azda olsa almanca bilgim var...
  Yazan: songokhu Forum: Vatandaşlık Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 05-11-2007, 18:48:19
 4. Süresiz oturum - Türkiye'ye dönüş...
  Türkiyeye geri dönmek istiyorum.4 yasinda cifte vatandas bir kizim var.Süresiz oturma iznimi öldürmemek icin ne yapmam gerekir? Oturduguma dair bir...
  Yazan: ABC43 Forum: Milletlerarası Özel Hukuk
  Yanıt: 1
  Son İleti: 27-09-2007, 10:31:22
 5. Süresiz oturum
  Merhaba ben 3 yillik evli bir bayanim fakat esimi iki ay önce almanyaya aile birlesimi yoluyla getirtebildim türkiyede 1 aylik bir bereberlimiz oldu...
  Yazan: Canisi1985 Forum: Milletlerarası Özel Hukuk
  Yanıt: 1
  Son İleti: 22-08-2006, 14:59:46

Bu sayfada bulunan kavramlar:

almanya suresiz oturum hakki 2014

süresiz oturum icin neler gerekli

almanya oturma izni nasıl alınır

almanyada suresiz oturum alma sartlari

almanyada süresiz oturum sartlari

suresiz oturum almanya

almanya oturum alma sartlari

almanyada sinirsiz oturum nasil alinir

almanyada süresiz oturum sartlari 2014

almanyada oturum almak icin gerekli belgeler

almanyada oturum nasıl alınır

almanyada suresiz oturum nasil alinir

niederlassungserlaubnis nedir

süresiz oturum almanya 2014

süresiz oturum almanya 2015

suresiz oturum sartlari

almanyada oturum almanın yolları

niederlassungserlaubnis ne demek

almanya yabanciya suresiz oturum kimlere veriliyor

almanyada oturma izni nasıl alınır

almanya oturma izni için gerekli belgeler

http:www.hukuki.netshowthread.php31672-Almanya-da-Suresiz-Oturum

almanyada suresiz oturum icin ne gerekiyor

bosandim.nezaman oturum.alirimsınırsız oturma izni
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.