+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 26 ileti bulundu.

Konu: Uçak kazası Türkiye'yi yasa boğdu !

Uçak kazası Türkiye'yi yasa boğdu ! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Ankara, Yenimahalle, Turkey.
    İletiler
    2.490
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Uçak kazası Türkiye'yi yasa boğdu !

İstanbul'dan kalkan Atlasjet Havayolları uçağı saat 03.12 sıralarında Süleyman Demirel Havalimanı'na 20 km. kala 1847 rakımlı Türbetepe mevkiinde düştü.

Uçak Keçiborlu'nun Çukurtepe ve Yenitepe köyleri arasında Türbetepe mevkisinde orman gözetleme kulesinin hemen altındaki tepeye çarparak düştü. Uçağın üst kısmının tepeye çarptığı ileri sürülüyor.

Uçağın kanat ve motor bölümünün tepenin üst kısımlarında, gövde kısmının da tepenin hemen aşağısında yaklaşık 150 metre mesafede bulundu,

Kuleden iniş izni isteyen uçak kulenin olumlu yanıt almasından sonra
    irtibat kesildi. Uçak, 01.45 ile 02.00 saatleri arasında radardan kayboldu.

Kaybolan uçak Burdur Gölü'nun kuzeyinde Çukurören Köyü yakınlarında bulundu. Enkaza ulaşan arana kurtarma ekipleri, uçakta sağ kurtulan olmadığını belirttiler.

World Focus Havayolları'ndan kiralanan MD-83 tipi uçakta 7 mürettebat ve 49 yolcu ve 1,5 aylık bir bebek bulunuyordu.
    (internethaber.com)

Ölenlerin mekanları cennet olsun, Allah yakınlarına sabır versin. Bu kazanın uçaktaki 6 nükleer fizikçi bilim adamımıza yönelik bir komplo sonucunda olduğu haberleri ise korkunç.

Hukuki NET Güncel Haber

Uçak kazası Türkiye'yi yasa boğdu ! konulu yargıtay kararı ara
    Uçak kazası Türkiye'yi yasa boğdu ! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Uçak kazası Türkiye'yi yasa boğdu !

Kazada yaşamını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Bu korkunç kazadan sonra da ilginç ve akıllara durgunluk veren senaryolar (kimilerine göre komplo teorileri) gecikmedi...

Kabus senaryosu! Uçak düşürüldü mü ?

Isparta'da düşen yolcu uçağına dair müthiş bir iddia öne sürüldü.

Prof. Engin Arık, “Ankara'da kurulacak, parçacıkları hızlandırarak yüksek enerjili ışın oluşturulacak ve sanayiden askeriyeye kadar 232 küsur alanda kullanılabilecek bir proje üzerinde çalışıyordu.Bu herkesin aklına Dan Brow'un Melekler ve Şeytanlar adlı kitabındaki benzerliği akla getirdi...

Düşen uçakta yaşamını yitiren değerli bilim adamı Prof. Dr. Engin Arık, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyesiydi. Prof. Dr. Engin Arık, Prof. Dr. Şenel Fatma Boydağ ile Doç. Dr. İskender Hikmet, ‘Da Vinci Şifresi' adlı kitabın yazarı Dan Brown'un yazdığı ‘Melekler ve Şeytanlar' adlı kitapta adı geçen dünyaca ünlü Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN'deki CAST (Cern Axion Solar Telescope) deneyinde çalışmışlardı.

Dan Brown Meletler ve Şeytanlar adlı kitabında gizli ölümcül bir silahdan söz ediyor, tarihi, gizemli sırları, tarikatları, dinle bilimin çatışmasını ve bilim adamlarını tek tek yok eden gizli bir örgütü anlatıyordu.

SANAYİDEN ASKERİYEYE BÜYÜK BİR TEKNOLOJİ LABORATUVARI ÜZERİNE ÇALIŞIYORDU

Konuk meslektaşlarının cenazelerini teşhis etmek üzere enkaz bölgesine giden Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik Bölümü Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Abdullah Kaplan, “Üzerinde çalıştığımız konu; büyük bir teknoloji. Laboratuvar Ankara'da kurulacak. Parçacıkları hızlandırarak yüksek enerjili ışın oluşturulacak. Bu projeden, sanayiden askeriyeye kadar 232 küsur alanda yararlanılabilecek” dedi.

DAN BROWN'UN KİTABINDAN ÇOK MEMNUNDU
    Hürriyet Dış haberler Müdürü Ayşe Karasu, geçtiğimiz Mart ayında yaptığı röportajda, Prof. Dr. Engin Arık'ın romandan memnun olduğunu söylüyordu. Engin Hoca, Geçtiğimiz Mart ayında CERN’deki "yeraltı parçacık dünyasını", ATLAS dedektöründeki Büyük Patlama’dan çıkacak sürpriz parçacıkları, dördüncü kuark ailesini ve tabii ki Higgs parçacığını anlatıyor. Ancak bir eksik var. "Neden bir Avrupa ülkesi olarak Türkiye, CERN’e üye olmuyor? Türkiye atılım yapsa 15 yılda bilim ve teknoloji ülkesi olur" diyordu.

CERN NEDİR?

CERN Avrupa'nın bilim alanında Rusya ve ABD ile liderlik mücadelesini yürüttüğü laboratuvar. CERN II. Dünya Savaşından sonra Avrupa'nın 12 Avrupa ülkesinin ( Belçika, Almanya, Fransa, Danimarka, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Norveç, Yugoslavya, ve Yunanistan) işbirliği ile 1954 yılında kuruldu

6500 BİLİMADAMI

Merkezi, İsviçre ve Fransa sınırında yer alan ve Cenevre şehrine yakın olan CERN, dünyanın en büyük parçacık fiziği araştırma laboratuvarıdır. Yaklaşık 80 ülkeden 500 üniversiteyi temsil eden 6500 civarında ziyaretçi bilim insanı (dünyadaki parçacık fizikçilerinin yarısı) CERN'e gelerek kendi araştırmalarını gerçekleştirmektedir. Nobel ödüllerini de içeren önemli keşiflerin yapıldığı bir merkezdir.

www CERN'DE DOĞDU

Bugün dünyadaki bilgisayar iletişiminin kalbi olan World Wide Web, CERN'de bilgisayar programcısı olan Tim Berners-Lee 'nin " HTML " adlı bilgisayar dilini bulup geliştirmesiyle oluşmuştur.

EVRENİN SIRRINI ARAŞTIRIYORDU

Isparta'daki elim kazada kaybettiğimiz Prof.Dr. Engin Arık'ın üzerinde çalıştığı "Atlas" evrenin nasıl oluştuğu ve bunun sırları ile ilgili.

DAN BROW'UN KİTABI "MELEKLER VE ŞEYTANLAR"DA NE ANLATILIYORDU?

Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar.

Brown bu romanda tıpkı bir hokkabaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerilime sürüklüyor.

HÜRRİYET

İletiler
    219
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

[QUOTE= Bu kazanın uçaktaki 6 nükleer fizikçi bilim adamımıza yönelik bir komplo sonucunda olduğu haberleri ise korkunç.[/QUOTE]

Yani yeni bir Aselsan durumu mu olduğu düşünülüyor?

Allah rahmet eylesin yakınlarının başı sağolsun

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hepsi nur içinde yatsınlar... Söyleyecek başka birşey bulamıyorum... Türkiye'm çok zorlu dönemlerden geçiyor...

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Vali Şemsettin Uzun, uçağın düştüğü bölgenin üzerinde helikopterle uçup, gözlem ve keşif yaptıktan sonra Isparta Süleyman Demirel Havaalanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm güvenlik ekiplerinin ve ambulansların olay yerinde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Enkazın üzerinde helikopterle uçtuk. Bütün ambulanslar orada. Uçak oraya nasıl indi anlamak mümkün değil. Sırtın öbür tarafına düşmüş. Ağaçlık ve biraz kayalık bir bölge. Uçak perişan vaziyette. Üzüntülüyüz. O bölge uçağın geçiş alanında değil. Uçakla irtibatın kesildiğini 03.00'te haber verdiler. Uçağı kuleden görmüşler. Hatta hava raporlarını vermişler. İniş için müsait denilmiş. Burdur üzerinden dönüş yapacaktı. Orada bir irtibatsızlık oldu.

Vali Uzun, bölgede uçağın gövdesinin göründüğünü belirterek, “Gövde var, kanatlar pek yok. Yarım gövde. Gövdenin ön tarafı var. Sağa sola serpilmiş parçalar var. Olay yerine kara yoluyla gidip vatandaşlarla beraber olacağız. Çok üzüldük. Ben böyle bir şey görmedim” diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/77...d=180&sz=26062

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle kazada ölenlere Allah'dan rahmet, tüm sivil havacılık camiamıza, Atlasjet Havayolları yetkililerine, kazada hayatını kaybedenlerin kederli yakınlarına ve tüm Türk milletine başsağlığı diliyorum. Burada işin hukuki boyutuna değil teknik boyutuna değinmek istiyorum.

Bu tür kazalardan sonra bir takım spekülatif haberler yayılır, bazen bunda olduğu gibi komplo teorileri ortaya atılır, vatandaşın kafası karıştırılır. Halbuki bunlar için henüz daha çok erkendir.

Kazanın nedeninin tam olarak anlaşılabilmesi için CVR Cockpit Voice Recorder ve FDR Flight Data Recorder'da kayıtlı bilgilerin, kuledeki ses kayıtlarının, radar video görüntülerinin ayrıntılı bir şekilde bu konuda uzman bilirkişilerce incelenmesi, görevli hava trafik kontrolörlerinin ve varsa olayın görgü tanıklarının ifadelerine başvurulması, tüm bunların incelenmesi neticesinde kazanın nedeni hakkında bir yargıya varılması gerekir. Ancak bizde (biraz kaba olacak ama) ağzı olan konuşur, eli olan yazar, çizer.

Bununla birlikte eldeki minumum bilgiler ışığı altında kazanın nedeni hakkında bir takım yorumlar yapılması da gerekebilir. Ben şahsen, ileri sürülen komplo teorilerine katılmıyorum. Uçağın eski 1996 yılı yapımı olduğu, kazanın uçaktaki bir teknik arıza sonucu meydana geldiği görüşü de bence yerinde değil çünkü 11 yıllık bir uçak havacılıkta eski olarak kabul edilemez.

Şu anda eldeki veriler çok kısıtlı ve şunlar; uçak Pristina-İstanbul seferini tamamladıktan sonra İstanbul'dan Isparta'ya gitmek üzere havalanıyor. Isparta VOR üzerine geldiğinde kule tarafından Inbound dönüşünün ikaz edilmesi isteniyor bundan sonra uçakla bağlantı kesiliyor. Kesilmemiş olsaydı kule tarafından "long final" ve "short final"ın ikaz edilmesi ve kontrolörün uçağı bizzat (radarda değil) gördükten sonra iniş izni vermesi gerekecekti.

Olay anındaki meteorolojik şartlar şöyle veriliyor; Temperature O Celcius, Wind Calm, Visibility 10 kms or above. Uçak İstanbul'dan geldiğine göre muhtemelen FL 2-5-0 seviyede (7620 metre) ve bu irtafada en az eksi 40 Celcius=eksi 40 Fahrenheit soğukluğa maruz kaldığı düşünülebilir. Bu da gövde üzerinde Iceing Condition oluşmasına bunun da Rudder Locked durumuna neden olduğu düşünülebilir. Ancak bu zayıf bir olasılık ve şu andaki verilere göre sadece benim şahsi tahminim.

Uçağın düştüğü tepe meydanın yaklaşık 10 NM Kuzey batısı ve rakımı yaklaşık 5000 feet. Bu arada kule tarafından uçağın 05 pistine mi yoksa 23 pistine mi clear edildiğini dahi bilmiyoruz. Rüzgar sakin olduğuna göre ve uçağın düştüğü nokta da dikkate alındığında benim şahsi tahminim 05 pistine clear edildiği yönündedir. Bu durumda da Burdur Gölü üzerinden alçalmasını ve yaklaşmasını tamamlaması beklenir.

Olayla ilgili çok daha kuvvetli bir ihtimal ise şu; Normalde IFR olarak uçmakta olan uçak Isparta VOR üzerine geldiğinde bekleme yapmaksızın (Isparta Havalimanı her dakika uçak inen bir meydan değil) outbound, inbound ve procedure turn yaptıktan sonra long final ve short final pozisyonlarını müteakip iniş iznini alacak ve inişini tamamlayacaktı. IFR uçuşun uluslararası kuralı budur. Bununla birlikte pilot eğer pisti görüyor ve şartlar VMC ise IFR uçuşunu iptal etmeden Visual Approach talebinde bulunabilir. Visual approach IFR ucuşun bir parçasıdır ve IFR uçuşun iptal edilip VFR uçuşa geçildiği anlamına gelmez. Gece o saatte zaten VFR uçuş sivil havacılık kuralları gereğince mümkün değildir.

Bu noktada şu akla gelmektedir. Pilot kuleye VOR alçalması yaptığını hatta inbound pozisyonda olduğunu söylemesine rağmen ve Visual Approach tabelinde de bulunmadan pisti görmesine güvenerek görerek yaklaşmaya mı çalışmıştır? Uçağın düştüğü nokta dikkate alındığında bunun büyük bir olasılık olduğu düşünülebilir. Yani pilot IFR uçuş kuralları gereği VOR/DME alçalma, yaklaşmasının tüm safhalarını yerine getirmek zorunda olmasına rağmen bunun fazla zaman alacağı düşüncesiyle bir "short cut" mı denemiştir?

Bence kazanın oluşmasındaki en büyük ihtimal budur. Daha önceki kaza-kırım olayları hakkında da (en son Diyarbakır faciası) olayların hemen arkasından yazdığım yazılarda kesine yakın tahminlerde bulunmuş birisi olarak zamanın beni haklı çıkaracağını düşünüyorum. İnşallah yanılıyorumdur.Tüm Türk milletinin tekrar başı sağolsun! Saygılarımla,
    Devrim Sinan KARAVELİOĞLU
    Konu Devrim Sinan Karavelioğlu tarafından (01-12-2007 Saat 00:38:44 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Ankara, Yenimahalle, Turkey.
    İletiler
    2.490
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Uçakla ilgili İNANILMAZ itiraf
    01 Aralık 2007 Cumartesi 12:00
    Uçağın kiralandığı World Focus şirketinin genel müdürü her şeyi itiraf etti.

World Focus Havayolları A.Ş’nin eski Yönetim Kurulu Başkanı, Avukat Murat Başman, şirketin finans kaynaklarının yetersiz olması nedeniyle uçakların periyodik bakımlarının minimum seviyede, bazen de sadece kağıt üzerinde yapıldığını söyledi.

Çalışanların maaşlarının da ödenemediğini iddia eden Başman, uçağın düşmesine çok üzüldüğünü ama böyle bir kazayı uzun süredir beklediğini anlattı.

O UÇAĞA BİNMEM, EŞİMİ BİNDİRMEM

AtlasJet’in, World Focus’tan kiraladığı Mike, Lima ve November adlı uçaklardan her hangi birine denk gelmesi durumunda uçmaktan vazgeçtiğini, eşini de bu konuda uyardığını belirten Başman, "November adlı uçak, yasak olmasına rağmen İran’a iç hatlara kiralandı. Yaklaşık 5 ay önce kalkıştan hemen sonra sol motoru parçalandı, güçlükle yere indi. Bununla ilgili Sivil Havacılık kayıtlarında kayıt bulunmaması çok düşündürücü" dedi. Murat Başman, şunları anlattı:

BORCU 8 MİLYON DOLAR

*Avukatlığını yaptığım bir grup, iki yıl önce Anı Tour’dan World Focus Airlines’ı satın aldı. Satın alan şirketin esas işi inşaatçılık ve turizm. Yaklaşık 10 milyon dolar değerindeki şirketin başına geldiğim Şubat 2006’da yaklaşık 8 milyon dolar borcu vardı. Ayda 1.5 miyon dolarlık bir cironuz var ve bu parayı iyi yönetmek zorundasınız. Uçaklarda sürekli sorun yaşanıyordu. Uçakların bakımsız olduğu her halinden belliydi. Patronlar duyarsız kaldı, yeterli maddi desteği vermedi. Bu yükü taşıyamam, diye istifa ettim.

UÇAKLAR 94 MD MODEL

Şirkekin üç uçağı, AKM, AKN ve AKL 1994 imalatı MD’ydi. Atlasjet’te bu tip uçak olmadığından bakım yetkisi de yok. Yetki World Focus’a ait. Bakımlarda önemli parça değişmesi gerekiyordur. Riske giremezsiniz. Ama burada geçici önlemlerle yürütülüyordu. Bazen yapılmış diye imza atılan şeyler de kağıt üzerindeydi. Personel maaş alamıyordu. Bu ruh haliyle yapılan uçuşlarda her türlü risk sözkonusu olur.

BAŞKALARI ÖLMESİN

Ben ve eşim AtlasJet’le uçarız. Ancak MD’leri gördüğümüz anda uçuştan vazgeçeriz. Hatta AtlasJet’e ’Ben bu uçakları iyi tanıyorum. Bu uçakların bakımını da hala bunlar yapıyor. Ben iyi yapıldığına inanmıyorum ve sizin iyi bir müşteriniz olmama rağmen artık sizinle uçmayacağım’ diye yazı gönderecektim. Ayrıldığım şirketi karaladığımı düşünürler diye yazmadım. Ancak kazayı duyunca kendimi çok kötü hissettim. Bildiğim ve daha önce yazıya döktüğüm bu gerçekleri bundan sonra başka insanların ölmesin diye anlatıyorum.

(Kaynak: Hürriyet)

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Türkiye'yi yasa boğan Isparta'daki uçak kazasının sebepleri netleşiyor. İşte çıkan son iddia;

Isparta'da 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan feci uçak kazasına, ilk belirlemelere göre pilotun, yalnızca 4.5 dakika kazanmak için belirlenen uçuş güzergahı yerine 'kestirme' bir yolu denemesinin etkili olduğu sonucuna ulaşıldı.

İşte kazayla ilgili 6 kişiden oluşan Kaza-Kırım Heyeti'nin belirlediği ilk tespitler;

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı deniz02 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Türkiye'yi yasa boğan Isparta'daki uçak kazasının sebepleri netleşiyor. İşte çıkan son iddia;

Isparta'da 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan feci uçak kazasına, ilk belirlemelere göre pilotun, yalnızca 4.5 dakika kazanmak için belirlenen uçuş güzergahı yerine 'kestirme' bir yolu denemesinin etkili olduğu sonucuna ulaşıldı.

İşte kazayla ilgili 6 kişiden oluşan Kaza-Kırım Heyeti'nin belirlediği ilk tespitler;

Evet.. Yukarıdaki yazımı "inşallah yanılıyorumdur" sözleriyle bitirmiştim ancak ilk gelen veriler yukarıdaki öngörümle tamamen örtüşmekte. Yani normalde VOR alçalmasının tüm safhalarını uygulamak zorunda olan pilot, pisti görmesine güvenerek Visual Approach=Görerek Yaklaşmayı ve short cut=kestirmeden piste yönelmeyi deniyor. Ben yukarıdakileri yazdığım sırada olay hakkında çok daha az bilgiye sahiptim buna rağmen olayı geçmiş deneyimlerime dayanarak hemen çözdüm.(Belki bunu söylemek için belki çok erken olabilir).

Çünkü bir pilotun hangi meydanda, hangi durum, hangi koşullar, hangi hava şartları altında nasıl bir yol izleyeceğini, olağan dışı koşullarda ne gibi tepkiler vereceğini gayet iyi biliyorum.

Kazanın arkasından bir takım spekülatif haberlerin yayılacağı konusundaki tahminlerimde de bir yanılma olmadığını görüyorum. Önüne gelen ahkam kesecek demiştim ya..Bugün, TV de bir yetkili Isparta Meydanında ILS sistemi olmadığından söz ederek "ILS sistemi olmayan meydana inmek toplu intihardan farksızdır" diyor aynen. Biz demek bugüne kadar yüzlerce kez toplu intihara kalkışmışız da haberimiz dahi olmamış(!)

Bunu söylerken sakın yanlış anlaşılmasın, ILS sisteminin önemsiz olduğunu ifade etmek istemiyorum. Tam tersine son derece önemli bir sistemdir ILS. Instrument Landing System sözcüklerinin kısaltılmasıdır ve Localizer, Glide Path ve Markers lardan oluşur bunlara ek olarak DME de vardır. Bu sistem, uçağın piste pistin merkez hattı doğrultusu boyunca ve en uygun süzülüş açısıyla yaklaşmasını sağlar. Bulut tavanının alçak, görüş mesefesinin az olduğu durumlarda pilotun en iyi yardımcısıdır. Ancak meteoroloji olay anında görüş mesafesini 10 km. ve üzeri olarak veriyor. Sözde uzman da kazanın nedenini ILS sisteminin olmayışına bağlıyor. Kendi yorumudur..Bence ILS sisteminin olmamasının bu kazayla bağlantısı yoktur.

Bu konuda yazılacak aslında çok şey var ancak bunu zamana bırakalım.
    Devrim Sinan KARAVELİOĞLU
    Konu Devrim Sinan Karavelioğlu tarafından (03-12-2007 Saat 09:53:04 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    içanadolu
    İletiler
    366
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dün akşam Hulki Cevizoğlu'nun programını dinledikten sonra Aselsan benzeri bir olay olduğuna ve bu uçağın düşmediğine, düşürüldüğüne inandım. Bilim adamlarının biletleri THY iken, değiştirilmiş. ABD'ne gönderilen kara kutumu açıklayacak sonucu?

Değerli bilim insanı Prof.Dr.Engin Arık'ın yürüttüğü proje ve çalışmaları bu sonucu hazırladı.

Dünyada toplam 1071 000 ton toryumun, 800 000'i Türkiye'de. Türkiye'nin sahip olduğu120 trilyon değer biçilen toryum ve Prof.Dr.Engin Arık'ın projesi ile dünyanın 450 yıl, ülkenin sonsuza dek elektrik enerjisi sorunu kalmayacaktı. Güçler dengesi bozulacaktı.

Bir de bor var ülkede, dünyada kurulu emperyalist düzende,kapitalist sisteme hükmedecek.

Acaba kimleri kurban vereceğiz dersiniz?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: