+ Konuyu Yanıtla
5 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon
41 den 50´e kadar toplam 86 ileti bulundu.

Konu: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Red face Re: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

[QUOTE=banu79;226186]Kızlarını 19 kez hamile bıraktı

İngiltere sapık babayı konuşuyor. Kızlarını 19 kez hamile bıraktı. Dokuz bebekleri oldu.

İngiltere'de iki kızına tecavüzle suçlanan korkunç baba, 19 kez hamile kalan kızlarının dokuz bebek doğurduğunu itiraf etti.

Bodruma kapattığı öz kızına 24 yıl tecavüz edip, ondan yedi çocuk sahibi olan Avusturyalı korkunç baba Josef Fritzl unutulmadan, gözler bu kez İngiltere'deki sapık babaya çevrildi. Sheffield kentinde yaşayan 56 yaşında ismi açıklanmayan adam, iki kızına defalarca tecavüz ettiğini itiraf etti.

Yedi çocuk yaşıyor

İngiliz polisi, korkunç babayla ilgili detayları sır gibi saklıyor. Ancak mahkemenin görüldüğü bölgede yayımlanan Sheffield Telegraph isimli gazete, ifadeleri ele geçirdiğini iddia etti. Haberde, adamın öz kızlarına defalarca tecavüz ettiğini ve onları hamile bıraktığını itiraf ettiği belirtildi.

Kızlarına 25 defa tecavüz ettiğini söyleyen adam; küçük kızını 12, diğerini yedi kez hamile bıraktığını kaydetti. Bu ilişkilerden dokuz çocuğun doğduğunu söyleyen korkunç baba, bebeklerin ikisinin birkaç saat içinde öldüğünü ifade eti. Babanın kızlarından biri "Nefretle doğan çocuklarımızı yine de çok seviyoruz" dedi.

dikkat alıntıbu

adama nasıl ceza vermişler merak ettim hapisanede ömür boyu yan gelip yatacak mı? 2 hayat söndürmüş

Hukuki NET Güncel Haber

ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar) konulu yargıtay kararı ara
    ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

Alıntı Hürrem Sultan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

adama nasıl ceza vermişler merak ettim hapisanede ömür boyu yan gelip yatacak mı? 2 hayat söndürmüş
    Sadece 2 hayat mı? Ya doğan 7 çocuk onların hayatı ..... düşünmek bile istemiyorum.

İletiler
    55
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Bence konu başlığından dolayı özür dinecek bir durum yok, konunun psikolojik, sosyolojik ve ahlaki yönü oldugu kadar hukuki boytuda var...
    Önceleri susmayı tercih eden bireylerin bilinçlenerek, yıllardır gizli kalan sorunları gün yüzüne çıkardığı bir gerçektir, bunun için adliyelerde yazılan iddaname sayısına bakmakta fayda var, konuşulmasında ve ceza miktarlarının azlıgını tartısmakta fayda var diye düşünüyorum...

İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İnternette de bu konu çok yaygın ve adult sitelerinde ensest ilişki adeta özendiriliyor. Ensest hikayeleri diye başlıklar buldum konuyu araştırırken. Çünkü ensest olayını yaşamış ve bundan çok keyif almış aile bireyi ağzından yazılmakta ki;bu yalandır... Bana kalırsa bir kişi oturup yazıyor bunları. Tamam girip okumayabilir ama hasbelkader okumuşsa azıcık da eğilimi varsa artıyor işte... Şahsi kanaatim bunun da bu konu üzerinde etkili olduğu yönündedir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

gercekten cok büyük sapkınlık.....

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Türkiye'nin ensest raporu!

Mağduru her yaştan kız ve erkek çocuk. Saldırganlar tanıdık; en sık yaşanan baba-kız ve baba-oğul arasındaki istismar. Yüksek gelir grubunda örtbas etmek daha kolay. Gerçek boyutları saptanamıyor. Ensesti önleme ve çözmede annelerin dikkati hayati önem taşıyor.

Ensest nasıl açığa çıkıyor, neden gizli kalıyor? Ensestin açığa çıkmasıdan sonra hangi sorunlar yaşanıyor, mağdur yaşadığı şeyi niçin dile getirmez? Ensest evin dışına çıktığında: Bağırsa dünya duyar mı? Soruşturma ve yargı sürecinde yaşananlar, ensest sonucu doğan bebekler... Nüfusbilim Derneği ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu tarafından hazırlanan "Türkiye'de Ensest Sorununu Anlamak" raporununun yanıt aradığı sorulardan birkaçı...

Saha çalışması Adana, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul ve Kocaeli'de gerçekleştirilen rapor; ensest vakaları ile farklı alanlarda karşılaşan rehber öğretmen, sınıf öğretmeni, psikiyatr, çocuk doktoru, çocuk cerrahı, adli tıp uzmanı, halk sağlığı uzmanı, ebe, polis, hâkim, savcı, avukat, psikolog, sosyal hizmet uzmanı, sosyolog ve sivil toplum kurumu çalışanlarından oluşan toplam 98 kişi ile yapılan derinlemesine görüşmelere dayanıyor. Ensest sorunuyla karşılaşan farklı meslek ve kurumlarda çalışan kişilerin deneyimlerini, çözüm arayışlarını ve önerilerini kamuoyuna iletme amacı taşıyor.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

ALO 183 HATTI İYİ TANITILMALI

Ensest mağdurlarının ve yakınlarının ensesti açığa çıkarmak için güvenebilecekleri ve kolay ulaşabilecekleri yollara ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapılan raporda, ALO 183 Aile, Kadın, Çocuk ve Özürlü Sosyal Hizmet Danışma Hattı'nın çok iyi tanıtılması gerektiği belirtiliyor. Aile içi şiddet ve cinsel istismarla mücadele konusunda çalışmaları olan STK'ların tanınması, tanıtılması ve desteklenmesi isteniyor.

www.ntvmsnbc.com

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

global dünyamızda teknolojinin en üst seviyelerde olduğu şu devirde insanlar ve toplum kendini modern göstermek ve çağdaş toplum rolüne bürünmek çabasıyla aile içi sevgi saygı ve en önemlisi şevkat duygularını kaybetmiş düzeyde yozlaşmaya doğru ivme kazanmıştır. seksüel duyguların aile içinde küçük olan çocuğa karşı aile büyüğü olmanın verdiği güçle kullanılıp çocuğun derin bir psikolojik travmaya maruz kalmasına sebep olacak şekilde kullanılması aile kurumunu bitirip çocuğun psikolojik travma içinde hayata hükmen mağlup başlamasına neden olmaktadır. Burda ensest denen insanlık dışı olaydan ancak aile içi saygı kurumunu yerleştirmek ve bilinçli bireyler oluşturmakla başaçıkılabilir kanaatindeyim...

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

Bu başlık altındaki konuyu yeni gördüm.
    Öncelikle bu konuyu açan Duygu hanıma çok teşekkür ederim(diğer tüm eleştirilere rağmen!!!)
    Bu konunun mağduru pek çok insan var.Fakat ne yapabileceklerini dahi bilmiyorlar.Kendileri dışında kimseyle paylaşamıyorlar bile.Nasıl bir psikoljiyle yetiştikleri ve zamanı gelince nasıl bireyler yetiştirebilecekleri psikologlara bırakmak doğru ancak hukuki anlamda aydınlanacağımı beklerken hukukçuların bu konunun kendilerini değil psikologları ilgilendirdiğini sölemelerine çok üzüldü.
    Şimdi ben bu konuda mağdur biriysem hukuksal anlamda yapabileceğim birşey yokmu? Bir psikoloğa giderek kurtulabilirmiyim.
    Beni aydınlatırsanız çok sevineceğim.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı esra1912 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu başlık altındaki konuyu yeni gördüm.
    Öncelikle bu konuyu açan Duygu hanıma çok teşekkür ederim(diğer tüm eleştirilere rağmen!!!)
    Bu konunun mağduru pek çok insan var.Fakat ne yapabileceklerini dahi bilmiyorlar.Kendileri dışında kimseyle paylaşamıyorlar bile.Nasıl bir psikoljiyle yetiştikleri ve zamanı gelince nasıl bireyler yetiştirebilecekleri psikologlara bırakmak doğru ancak hukuki anlamda aydınlanacağımı beklerken hukukçuların bu konunun kendilerini değil psikologları ilgilendirdiğini sölemelerine çok üzüldü.
    Şimdi ben bu konuda mağdur biriysem hukuksal anlamda yapabileceğim birşey yokmu? Bir psikoloğa giderek kurtulabilirmiyim.
    Beni aydınlatırsanız çok sevineceğim.
    Türk Ceza Kanunu aile içi cinsar istismara ciddi cezalar getirmişti. Bu günlerde bu cezaların daha da arttırılması için çalışmalar sürmektedir.

''Madde 102 - (1) Cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlâl eden kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, iki yıldan yedi yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Fiilin vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle işlenmesi durumunda, yedi yıldan oniki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Bu fiilin eşe karşı işlenmesi hâlinde, soruşturma ve kovuşturmanın yapılması mağdurun şikâyetine bağlıdır.

(3) Suçun;

a) Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı,

b) Kamu görevinin veya hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle,

c) Üçüncü derece dahil kan veya kayın hısımlığı ilişkisi içinde bulunan bir kişiye karşı,

d) Silâhla veya birden fazla kişi tarafından birlikte,

İşlenmesi hâlinde, yukarıdaki fıkralara göre verilen cezalar yarı oranında artırılır.

(4) Suçun işlenmesi sırasında mağdurun direncinin kırılmasını sağlayacak ölçünün ötesinde cebir kullanılması durumunda kişi ayrıca kasten yaralama suçundan dolayı cezalandırılır.

(5) Suçun sonucunda mağdurun beden veya ruh sağlığının bozulması hâlinde, on yıldan az olmamak üzere hapis cezasına hükmolunur.

(6) Suç sonucu mağdurun bitkisel hayata girmesi veya ölümü hâlinde, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmolunur.

Çocukların cinsel istismarı

Madde 103 - (1) Çocuğu cinsel yönden istismar eden kişi, üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Cinsel istismar deyiminden;

a) Onbeş yaşını tamamlamamış veya tamamlamış olmakla birlikte fiilin hukukî anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranış,

b) Diğer çocuklara karşı sadece cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir nedene dayalı olarak gerçekleştirilen cinsel davranışlar, anlaşılır.

(2) Cinsel istismarın vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle gerçekleştirilmesi durumunda, sekiz yıldan onbeş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

(3) Cinsel istismarın üstsoy, ikinci veya üçüncü derecede kan hısmı, üvey baba, evlat edinen, vasi, eğitici, öğretici, bakıcı, sağlık hizmeti veren veya koruma ve gözetim yükümlülüğü bulunan diğer kişiler tarafından ya da hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle gerçekleştirilmesi hâlinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(4) Cinsel istismarın, birinci fıkranın (a) bendindeki çocuklara karşı cebir veya tehdit kullanmak suretiyle gerçekleştirilmesi hâlinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(5) Cinsel istismar için başvurulan cebir ve şiddetin kasten yaralama suçunun ağır neticelerine neden olması hâlinde, ayrıca kasten yaralama suçuna ilişkin hükümler uygulanır.

(6) Suçun sonucunda mağdurun beden veya ruh sağlığının bozulması hâlinde, onbeş yıldan az olmamak üzere hapis cezasına hükmolunur.

(7) Suçun mağdurun bitkisel hayata girmesine veya ölümüne neden olması durumunda, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmolunur.

Reşit olmayanla cinsel ilişki

Madde 104 - (1) Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, onbeş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi, şikâyet üzerine, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Fail mağdurdan beş yaştan daha büyük ise, şikâyet koşulu aranmaksızın, cezası iki kat artırılır.

Cinsel taciz

Madde 105 - (1) Bir kimseyi cinsel amaçlı olarak taciz eden kişi hakkında, mağdurun şikâyeti üzerine, üç aydan iki yıla kadar hapis cezasına veya adlî para cezasına hükmolunur.

(2) Bu fiiller, hiyerarşi veya hizmet ilişkisinden kaynaklanan nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle ya da aynı işyerinde çalışmanın sağladığı kolaylıktan yararlanılarak işlendiği takdirde, yukarıdaki fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır. Bu fiil nedeniyle mağdur işi terk etmek mecburiyetinde kalmış ise, verilecek ceza bir yıldan az olamaz. ''

Her ne kadar TCK ensest i ayrı bir katagoride ele almamışsada her bir kanun maddesinde ''alt soy üst soy'' olarak bu suç işlendiğinde cezanın daha da arttırılacağı hükme bağlanmıştır.

Aslında ensest açık bir insanlık suçudur. Hele mağdur ne olduğunu anlayamayacak durumda ise daha vahimdir. Bu suçun erkek kız denmeden işlenmesi de ayrıca düşündürücüdür.

Ensest ilişki doğu ya doğru gittikçe yaygınlaşmaktadır. Bu da bize aslında ipuçları vermektedir. Eğitimsizlik, cinsel bilgi eksikliği, cinsel baskılar çok belirliyici olmakla birlikte en önemli hususlardan biriside hanede ki kalabalık nüfustur...İki göz oda da karı koca ve 10 çocuk yaşarsa ve bunlar aynı yatakta yatar durursa çevre ensesti tetiklemiş olur. 19 yaşında ki bir genç kızın dört erkek kardeşiyle aynı yatakta yatması ensest i neredeyse kaçınılmaz yapar.

Bunun yanında bir de gerçekten sapkınlıktan kaynaklı ensest olduğunu düşünüyorum. Bu tip kişilerde ise eğitim ve sosyal çevrenin öneminin bulunmadığı ortaya çıkmaktadır. Gelişmiş toplumlarda az rastlanan ama rastlandığında da büyük olay olan toplumu sarsan boyutu ele alındığında ülkemizde sıradan olay kategorisine girmesi içimi parçalamaktadır.

Şu yada bu şekilde erkek olsun kız olsun ailesinden normal olmayan bir cinsel davranış gördüğünde kişi durumu diğer aile bireylerine bildirmelidir. Aslında devletinde bu konuda yapacağı çok şey vardır. Öncelikle en az üç çocuk saçma söylemini bırakıp yetiştirebileceğiniz kadar düzgün çocuk ilkesini benimsemelidir.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ensest ve çocuk istismarı ile ilgili ilginç örnekler veriyim sizlere .
    Bir bölgeye gıda döküyoruz ve karınca olmasın diyoruz . Gıda atık vs dökersen karınca yada benzeri şeyler olacaktır . Biz karıncalar gelmesin diye o bölgeyi temizleyeceğimize gelen karıncaları nasıl caydıracağımızı düşünür dururuz . Psikiyatriler doktorlar polise devlete ihtiyaç duyar görevlerini azcık daha hassasiyetle yerine getirmelerini düşünür yakınırız . Oysaki yapmamız gereken şey ortada .. Temizlik yapmak ..

Müsadenizle ben karıncalarla yapılmaması gereken mücadele yöntemleri üzerinde ısrarla biraz daha durmak istiyorum . Bizim döktüğümüz artıklar hala bize sırıtarak bakarken biz nefretle karıncalara bakmaya devam ediyoruz . İlaç sıkıyoruz ölüyorlar . Sonra gene geliyorlar vs .. Hay allah bunlardan nasıl kurtulurum diye düşünüyoruz . Ama hala gözümüz gıda maddelerini görmüyor .. Kimimiz akıllı davranıp bunların nereden geldiğini tespit etmeye çalışırız ve buluruz . Deliklerini tıkıyoruz ve ertesi gün bakıyoruz o karıncalar varolmaya devam .. Meğerse başka bir geçit bulmuşlar kendilerine .

Karıncalara nefretle bakarak onlara ....... diyerek onları suçtan caydıramazsın .

Sevgili yurdum türkiyede karınca savma yöntemiyle hiç bir suçla başedilemez .. Eğitimle kesinlikle alakası yoktur bunuda ekliyim !

Türkiyemde hiç kimse kötü değildir onu o suça teşvik eden nedir onu bulmak lazım . Misal bakıyoruz tv lerde ben bir ara okudum evet hak verdim reklamlar çocuk bezleri vs . Okullarda uzun etek giymeyeceksin diye uyarı alan kızlarıda duymuşum ben . Yani yaşayış tarzı haaa demekki bak islam imdada yetişiyor o zaman islamı uygulayalım .

Yok kızıyla aynı odada yatmakmış yok sebebi fakirlikmiş . Yok öyle kardeşim alakası yok . Önce yemi ortadan kaldıralım 23 nisandaki kıyafetlere dikkat edelim . Çocuğumuzun sokaktaki giyimine dikkat edelim çocuktur diyip geçmeyelim . Sonra bakın sonuç nasıl alınıyor ..
    Hepimiz birer erkek çocuğuyduk bazılarımız belki beni anlıyordur yani çoğumuz erkek sanırım burada.. Kız - erkek çocukların teke tek oynamalarınında yanlış oldugunu düşünüyorum belki birileriniz yadırgayacaksınız ama ben görüşüm bu yanlış .

Fazla başınızı ağrıtmıyım Suçlunun suçu , suç unsuruyla suç olur . Biz o unsura meydan vermeyelim . Bütün çocuklar çocuklarımızdır diyip çevremize bu tür açıklamalar yaparsak iyi niyetli ailelerimizinde çocuklarınında canı yanmaz .

Haddimi aştıysam affola ..

+ Konuyu Yanıtla
5 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aile ici ensest hikayeler

ensest itiraflar

https:www.hukuki.netshowthread.php28318-ENSEST-Aile-ici-Cinsel-istismarpage2

ensethikaye

ensethikayeler

https:www.hukuki.netshowthread.php28318-ENSEST-Aile-ici-Cinsel-istismarpage5

ensethikayeleri

ensetitiraflar

https:www.hukuki.netshowthread.php28318-ENSEST-Aile-ici-Cinsel-istismarpage6

aile ici itiraflar

aile içi itirafensest hikayeleraile ici ensetaile içi cinsel ilişkiler itiraflaraileiciensesthikayeaile ici ensest hikayeaileiciensethikayehttps:www.hukuki.netshowthread.php28318-ENSEST-Aile-ici-Cinsel-istismarpage7lezler nasıl ilişkiye girerensest hikayeler aile iciaileiciensethikayelerenset itiraflarensethikayleraile ici enset hikayeleraile içi cinsel itiraflar
Forum