+ Konuyu Yanıtla
2 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 86 ileti bulundu.

Konu: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  İletiler
  12
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

  Alıntı Av.Mehmet Aydın rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Benim bir müvekkilim aynı dertten muzdaripti. Adamı çağırıp konuşmak istedim. Baktım konuşulmuyor. Kafasını kırdım. Boşadım. Çocukların velayeti annesine verildi. Yüklüde bir nafaka aldık.

  Kafa kırmak, etkili bir yöntem olsa gerek, evde denemek lazım bunu:o  Hukuki NET Güncel Haber

  ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar) konulu yargıtay kararı ara
  ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar) konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  150
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

  Duygu Hanımın açtığı başlığı okurken gene tüylerim diken diken oldu.

  Bundan bir süre önce Üsküdar Ağır Ceza Mahkemesinde sıra beklerken benden önceki duruşmayı izliyordum. Yaşlıca saçları ağarmış bir adam sanık bölümüne geçti, genç ve birazda saf görünümlü bir kız müşteki masasında durdu. Mahkeme Başkanı kıza "kızım sen davacımısın" dedi. Kız "hayır Hakim Bey" dedi. Başkan dosyayı Savcı Bey'e uzatırken "uyarlama davası" dedi. Ama bu sırada katip ve mübaşir dahil kimse sanığın ve mağdurenin yüzüne bakmıyordu. Savcı Mütalasında "her ne kadar sanık hakkında ırza geçmeden dolayı dava açılmış olsa da, mağdurenin şikayetten vaz geçmiş olması nedeniyle sanığın beraatine, ancak, Sanığın mağdure kızından olma çocuğunu nikahlı eşinin üzerine yazdırmasından dolayı ............" bu sırada şoka girmiş ben yanımdaki avukat arkadaşımın yüzüne bile bakamadan "vay......" diye söylendim mütalaanın devamını hatırlamıyorum. "Başkan yine başını kaldırmadan sanığa son sözünü sordu. Adam son derece pişkin "ben suçsuzum beraatimi talep ederim dedi" bir süre sessizlikten sonra Başkan "suçsuzsun haaaa" dedi ama onunda sesi tam çıkmıyordu herkesin kanı donmuştu. İlk dosya olmasına rağmen Başkan duruşmaya ara verdi.

  Bu yaşadığım olaydan sonra hep bu ensest ilişki nedeni ile doğan çocuğun nasıl korunacağı veya nasıl korunması gerektiğini düşünürüm.

  Kendi kızından çocuk sahibi olan bir babanın yarın o ilişkiden doğan çocuk üzerinde de cinsel istismarda bulunmayacağını kim garanti edebilir. O çocuğu severken bile niyetinin ne olduğunu kim anlayabilir. Bu çocuğun ruhsal durumu ne olacaktır.

  Hala bir sonuca varamadım. Böyle bir insanlık ayıbının mağdurlarına yardımın nasıl olması gerektiği sorusu benimde aklımı çok karıştırır ve meşgul eder.

  Böyle bir konuyu tartışmaya bile açmak bayağı cesaret ister. Duygu Hanımı öncelikle kutlamak istiyorum. Konu tabiiki biz hukukçuları çok çok yakından ilgilendirir. Çocukları koruyan uluslararası mevzuatın yanında bir çok baroda çocuk hakları komisyonu bile kurulmuş durumda.

  Bu konu başlığı amacına ulaşırsa ben de epey rahatlayacağım...
  Konu Av.Bingöl Zekeriya Bengier tarafından (03-04-2008 Saat 17:19:30 ) de değiştirilmiştir.

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Jun 2007
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  2.042
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

  Alıntı Lazaronnie rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Kafa kırmak, etkili bir yöntem olsa gerek, evde denemek lazım bunu:o

  Üstat üsluba aykırılık sözkonusuydu.. Yoksa benim çiçekleri böcekleri sevdiğimi herkes bilir.

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

  Alıntı Av.Bingöl Zekeriya Bengier rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  "Başkan yine başını kaldırmadan sanığa son sözünü sordu. Adam son derece pişkin "ben suçsuzum beraatimi talep ederim dedi" bir süre sessizlikten sonra Başkan "suçsuzsun haaaa" dedi ama onunda sesi tam çıkmıyordu herkesin kanı donmuştu. İlk dosya olmasına rağmen Başkan duruşmaya ara verdi.
  İşte hakimlerimiz savcılarımız ''suçsuzsun haaa...'' diye nidalı sözcükler yerine başka sözcükler kurduğu zaman kurtuluruz. Nasıl bir cümle kurması gerekirdi derseniz. Dönüşte yazarım...

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  150
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

  Feminist akımın baskıları sayesinde taciz ve tecavüz davalarının takibi şikayete bağlı hale geldi. Kanunsuz suç ve ceza olmaz ilkesi ile birlikte düşündüğünüzde Sayın Mahkeme Başkanı ve Heyetinin daha ne yapmasını bekliyordunuz ki.

  Buradaki konunun ensest ilişki ve onun beraberinde getirdiği toplumsal duruma hukuki olarak çözüm arayışının nasıl olması gerektiğini düşünüyorum. Konuyu açan Duygu Hanımın niyetinin de bu olduğu kanaatindeyim.

  Bir ilin SHÇEK il müdür yardımcısı olan arkadaşım ile konuştuğumda ülkemizde böyle ensest ilişki sonucu doğan çocukların sayısının epey arttığını, bu çocukların kaderinin ise çoğunlukla terk edilmek olduğunu söylemekte.

  Yakın akraba evliliklerinde bile (kuzenler arası) doğan çocuklarda kalıtsal hastalıklar, özürlü bireylerin doğduğu bu tür evliliklerin yapılmaması hususunda halkın bilinçlendirilmesi için bilim adamları çırpınırken, ensest ilişkiden doğan çocukların bu tür kalıtsal hastalıklar ile özürlülük tehdinin toplumumuza getireceği sosyal ve ekonomik yükü de burada belirtmek isterim.

  Sosyal ve ekonomik yükü toplum olarak belki kaldırabiliriz ve kaldırmalıyız da hatta ancak ensest taciz ve tecavüze uğramış kişilerin birey olarak gördükleri psikolojik zararlar ve onların çocuklarının yine psikolojik zararların etkisi ile toplumdaki suç oranının artmasının getirdiklerini ise göz ardı edemeyiz.

  Hukukçuları konulmuş kuralları uygulayan kişiler olarak ğördüğümüz zaman, sorunların çözümünü ve yasalaşması aşamasında hukukçuların katkısını da ortadan kaldırmak sorunu ile karşı karşıya kalacağımız kesindir. Dolayı ise hukukçuların katkısının olmadığı bir hukuk devleti (?) olgusuna alışmamız gerekecektir.

 7. #16
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  3.492
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

  Çocukların yetişme sürecinde çevre ve özellikle baba ile kurduğu ilişkilerden çıkardığı sonuçlarla davranışlarını biçimlendirir.
  Çocuk ihmali; çocuğun ruhsal ve bedensel gelişimi için gerekli olan ihtiyaçların karşılanmamasıdır.
  Çocuk istismarı ise çocuğun bedensel ve ruhsal olarak gelişimini engelleyecek şekilde ebeveyn, diğer yetişkinler devlet ve toplum tarafından kasıtlı olarak ve olmayarak geliştirilen davranışlar bütünüdür.

  Çocuk İhmali Davranışları Nelerdir?
  1-Bakım ve beslenme ihtiyaçlarının karşılanmaması.
  2-Gerekli tıbbi müdahalelerin yapılmaması
  3-Çocukların terk edilmesi ve yalnız bırakılması
  4-Eğitim kurumlarına devamının engellenmesi ve devletin bu konuda takip yetersizliği

  İhmal Türleri
  1-Çocuğa sosyal imkânların sağlanmaması: eğitim, kurslar, sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler, oyun, kendi yaşıtları ile bir arada olmasının engellenmesi, aşırı korumacılık
  2-Cinsel anlamda çevre ve kişilere karşı korunmaması; pornografik yayınlar, cinsel eğitim ve gelişime ilişkin bilgi verilmemesi
  3-Çocukla sevgi, saygı, güven gibi duygusal yakınlık kurulmaması, kişilerle ilişkilerinde yalnız bırakılması
  4-Çocuğun bebeklik yıllarından 18 yaş dönemine kadar olan süreçte fiziksel, ruhsal ve tıbbi ihtiyaçlarının karşılanmamasıdır.

  Çocuk İstismarı Davranışları Nelerdir?
  Çocuk ebeveyn veya diğer yetişkinlerden gelecek olan kasti olan veya olmayan davranışları neticesinde zarar görmesidir. (Kaza durumu hariç)
  Çocuk ebeveyn veya yetişkin davranışlarından ötürü mutlaka zarar görür

  İstismar Türleri
  1-Şiddet; aileden, öğretmenlerden, yetişkinlerden kaynaklanır. Ülkemizde çocukların %65,72 si ebeveynleri tarafından fiziksel istismara uğramaktadır.
  2-Çıkar amaçlı kullanma; suç işleme kastı ile kullanma, maddi çıkar sağlama amacı ile çocuğun çalıştırılması, dilencilik ve fiziksel güç gerektirecek işler yaptırılması ve televizyon ve sinema filmlerinde gelişimin olumsuz etkileyecek şekilde ve çocuğun fiziksel ve ruhsal yapısını etki edecek rollerde ve uzun süreler oyuncu olarak çalıştırılması
  3-Cinsel istismar; çocuğu kullanmak ve kullanılmasına izin vermek. Yoğun olarak aile ve akrabalar arasında gerçekleşir.
  4-Duygusal istismar; aile tarafından dışlanma, eleştirilme, beğenilmeme, başka çocuklarla karşılaştırılma.
  5-Uyuşturucu madde kullandırılması

  Bağımlılık yapan maddelere çocukların ulaşma şekilleri
  Boyalar, temizleyiciler, ayakkabı ve deri fabrikaları, emaye, muşamba ve gübre imalatında kullanılan kimyasallar, yapıştırıcılar, basımevi ve boyahanelerde mobilya ve oyuncak imalatında kullanılan kimyasallar. Bu tür fabrika, atölye gibi yerlerde çalıştırılan çocuklar bu kimyasal maddelere çok kolay ulaşabilmektedir.
  Bu maddelerin etkileri; konuşma algılama bozuklukları, bilinç kaybı, karaciğer yetmezliği, tümör, böbrek ve akciğer kanseri, lösemi ve ölüm.

  Tehlike Altında Olan Çocuklar
  1-Bir yetişkinin koruma ve bakımı altında olmayan çocuklar
  —;anne babası ölmüş çocuklar
  —;anne baba tarafından terkedilmiş çocuklar
  2-İhmal edilen ve toplumsal tehlikelere, suça ve kötü alışkanlıklara karşı korumasız bırakılan çocuklar
  —;sokak çocukları
  —;suç örgütlerince kullanılan ve fuhuşa sürüklenen çocuklar
  3-İstismar edilen çocuklar
  4-Savaş ve terör ortamında bulunan çocuklar
  5-Hayatta kalabilmesi için gerekli ihtiyaçların karşılanmasından yoksun bırakılan çocuklar (sağlık, eğitim, bakım ve barınma)
  6-İşkence, zulüm ve insan onuruna aykırı davranışlara maruz kalan çocuklar
  7-Yaşamakta olduğu ülkede yasal ve idari engel bulunan azınlıklara mensup çocuklar
  8-Mülteci çocuklar

  Çocuğu İstismar Edenlerin Hukuki Sorumluluğu
  Türk Ceza Yasası, Çocuk Koruma Yasası ve Ailenin Korunması Hakkında Yasalarının ilgili hükümlerince cezalandırılırlar.
  İstismar veya ihmal eden kişiler çocuğun vasisi ise vesayeti velisi ise velayeti kaldırılır.
  Çocuğa her ne şekilde olursa olsun zarar veren tazminat ödemekle yükümlüdür.
  Zamanaşımı; çocuğun 18 yaşını bitirdiği gün başlar


  İhmal veya istismara uğrayan çocuk için yapılması gerekenler
  —;Cumhuriyet Savcılıklarına, adli kolluğa
  —;SHÇEK, valilikler ve baroların çocuk hakları merkezlerine durum bildirilmelidir.

  TCY’;na göre 12 yaşın altındaki çocukların cezai ehliyetleri yoktur ve bu çocuklarla ilgili olarak sanık veya şüpheli sıfatı ile yargılama yapılamaz.
  12–;18 yaş arasında çocuklar ise Çocuk Mahkemeleri tarafından yargılanırlar.
  Bunun yanında tüm çocuklara mağdur, şikayetçi, şüpheli veya sanık olmaları durumunda barolar tarafından bir avukat atanır.


  Av.Duygu TEKAY
  Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi

  Kaynak:1-Derya Kurtay-Sosyal Hizmet Uzmanı
  2-İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi
  Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

 8. #17
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  İletiler
  11
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

  ben 12 yıllık evliyim benim eşim cinsel kimliğini bulamamış biri yani ,homo olabileceğini düşünüyorum daha doğrusu bastırılmış bu duygularından eminim,tutucu bir ailede yetişmiş bir erkek ama cinsel kimliğini belirleyememiş ben 12 yıldır çok nadirde olsa onla yakınlaşmalarımız oldu oda bu kimliğini gizlemek adına yapılmış birlikteliklerdi bunu ispatlayabilirim,benim sorum şu bu aile içi cinsel istismara girermi vede bu boşanma sürecini nasıl etkiler iki oğlum var onlara nafaka durumu olurmu???

 9. #18
  Kayıt Tarihi
  Mar 2008
  İletiler
  25
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

  Alıntı Av.Mehmet Aydın rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Benim bir müvekkilim aynı dertten muzdaripti. Adamı çağırıp konuşmak istedim. Baktım konuşulmuyor. Kafasını kırdım. Boşadım. Çocukların velayeti annesine verildi. Yüklüde bir nafaka aldık.
  aile içi cinsel istismar oluyor dilim yanaşmıyor bunları söylemeye sizde böyle bir kişiye rast gelip kafasını kırıp nafakasını alıp bırakıyosunuz yani bide madalya taksaydınız ben bu adamı elime geçirsem midesini ağzından çıkarrım bu ne yaa millet iyice cibilliyetsizleşmiş

  bir keresinde babasını satan bi ..........rastladım allah neleri gösteriyo insan yaşadıkca hangisinin yüzüne tüküreceğimi şaşırdım şimdi hangisi haksız benim aslında ne yapmam gerekirdi hala onu düşünüyorum
  Konu ahmetalp85 tarafından (14-05-2008 Saat 05:07:41 ) de değiştirilmiştir.

 10. #19
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Lightbulb Re: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

  Merhaba,
  Ben bir sosyoloji öğrencisiyim ve anne-kız/anne-oğul ensesti üzerine bir araştırma yapıyorum. Ensest konusu çoğunlukla psikolojik olarak ele alındığı için meseleyi toplumsal cinsiyet çerçevesinde incelemem zor oluyor. Benim sizden ricam; genel olarak ensestin cezası nedir, bu suçu işleyenler tecavüz suçu ile mi yargılanırlar, anne-oğul/kız ensesti vakalarıyla karşılaştınız mı/bu vakaları duydunuz mu, bunları bana açıklamanız, veya bir kaynak göstermeniz.
  Konuyla ilgili başlık açılması da beni çok sevindirdi, çünkü bu konuda hukuki bir kaynak ve çerçeve oluşturulması gerekliliğini araştırma yaparken gördüm. Teşekkür ederim.

 11. #20
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  584
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: ENSEST (Aile İçi Cinsel İstismar)

  Alıntı terebentin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Merhaba,
  Ben bir sosyoloji öğrencisiyim ve anne-kız/anne-oğul ensesti üzerine bir araştırma yapıyorum. Ensest konusu çoğunlukla psikolojik olarak ele alındığı için meseleyi toplumsal cinsiyet çerçevesinde incelemem zor oluyor. Benim sizden ricam; genel olarak ensestin cezası nedir, bu suçu işleyenler tecavüz suçu ile mi yargılanırlar, anne-oğul/kız ensesti vakalarıyla karşılaştınız mı/bu vakaları duydunuz mu, bunları bana açıklamanız, veya bir kaynak göstermeniz.
  Konuyla ilgili başlık açılması da beni çok sevindirdi, çünkü bu konuda hukuki bir kaynak ve çerçeve oluşturulması gerekliliğini araştırma yaparken gördüm. Teşekkür ederim.
  Kaynak olarak adli vakalardan tarama yapabilirsiniz. Onun dışında çok veri bulamazsınız. Tabu ve konuşmaktan hoşlanılmayan bir konudur. Danışma sırasında vaka tespitinde bile çok zor açığa çıkar. Açığa çıkarıldığında da küçük yaşta çocuk söz konusu ise zaten suç niteliğinde olduğunda bildirilmesi zorunludur. Konuyu toplumsal cinsiyet açısından incelemek ilginç bir bakış açısı olabilir ,siz literatür çalışmanızı yaptıysanız zaten bilmeniz gerekir ki bu tür vakalarla profesyonel ilişki sırasında karşılaşanların bunları ve içeriği 3. bir kişiye açıklama yetkisi yoktur. Ancak adli vakalar üzerinden gidebilirsiniz.. Kolaylıklar diliyorum..

+ Konuyu Yanıtla
2 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon

Benzer Konular :

 1. Aile içi ( Ensest) Cinsel Taciz hakkında
  Merhaba Askerden gelen kardeşim, 14 yaşında olan ergenlik döneminde ki kardeşime cinsel tacizde bulundu. Şakalaşırken gögsüne ellemek ve...
  Yazan: Bitap Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 13-06-2013, 13:05:45
 2. Cinsel Taciz mi Yoksa Cinsel İstismar mı?
  Öncelikle iyi günler diliyorum. Benim çok değerli hukukçularımıza şöyle bir sorum olucak. Karşı tarafa her hangi bir kişinin vücüt dokunulmazlığını...
  Yazan: Meryemuysal Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 24-10-2012, 13:33:30
 3. Cinsel İstismar
  Merhabalar, Değerli üyeler, bir hususta görüşlerinize ihtiyacım var... 2002 yılında olay anında 17 yaşında olan bir kız çocuğuna cinsel istismarda...
  Yazan: engindeniz Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 6
  Son İleti: 28-05-2009, 11:39:26
 4. Cinsel İstismar ?
  Herkese Saygılar, Bu sorunun ciddiyeti benim için çok önemli olduğundan, lütfen irdeleyici yorum yapmak yerine, sadece konuya hakimseniz cevap...
  Yazan: ecanay Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 14
  Son İleti: 25-04-2009, 09:05:30
 5. Cinsel İstismar
  mağdur ifadesi ne kadar önemli tek başına yeterli mi
  Yazan: avbirol Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 36
  Son İleti: 17-03-2009, 09:51:50

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aile ici ensest hikayeler

ensest itiraflar

ensethikayeler

ensethikaye

ensethikayeleri

ensetitiraflar

aile ici itiraflar

aile içi itirafaile ici ensetaile içi cinsel ilişkiler itiraflaraileiciensesthikayeaile ici ensest hikayeaileiciensethikayelezler nasıl ilişkiye girerensest hikayelerensest hikayeler aile iciaileiciensethikayelerenset itiraflarensethikayleraile ici enset hikayeleraile içi cinsel itiraflaraileiciensetenset hikayeleraileiciensesthikayelersır gibi cinsel hikayeler
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.