+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 15 ileti bulundu.

Konu: Yanlış Ameliyat

Yanlış Ameliyat Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Yanlış Ameliyat

Yaklaşık 1 ay önce burun ameliyatı oldum.Ameliyat nedeni, burun kemiğindeki çökme sebebiyle solunum problemi yaşamam ve kısa olan burumdaki şekil bozukluğunun düzeltilmesi idi.

Doktorlar tarafından bana; kaburgamdan alınacak kıkırdakla burun kemiğinin kaldırılacağı ve kısa olan burnumun uzatılacağı söylenmişti.

4 ay sonra ameliyat tarihinde hastaneye yattım ve ameliyattım yapıldı.
    Ancak ameliyat sonrası ; ameliyatı yapan doktorlarla muayenemi yapan doktorların farklı olduğunu bu nedenle de aralarında iletişim eksikliği olduğunu öğrendim.

Bana;" kaburgadan kıkırdak alınarak burnunu yapacaktık ama bunun için gerekli belgeyi imzalatmayı unutmuşuz.Bu yüzden bunu yapamadık" dediler.

Burnumu ellerinden geldiği kadarıyla toparlamaya çalıştıklarını ancak sağlam olmadığını, bir süre sonra eski haline döneceğini ve 2. kez ameliyat edeceklerini söylediler.

Maddi yönden bir zararım yok.(Devlet ödüyor) ancak çok gereksiz bir ameliyat geçirdim. Çok acı ve sıkıntı çektim. Daha da önemlisi problemimi çözecek ameliyat için yaklaşık bir yıl beklemem gerekecek.

Bu durumda dava açmak için geçerli bir sebep var mıdır? Bilgi verirseniz sevinirim.

Hukuki NET Güncel Haber

Yanlış Ameliyat konulu yargıtay kararı ara
    Yanlış Ameliyat konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    245
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yanlış Ameliyat

Alıntı dilacemre rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yaklaşık 1 ay önce burun ameliyatı oldum.Ameliyat nedeni, burun kemiğindeki çökme sebebiyle solunum problemi yaşamam ve kısa olan burumdaki şekil bozukluğunun düzeltilmesi idi.

Doktorlar tarafından bana; kaburgamdan alınacak kıkırdakla burun kemiğinin kaldırılacağı ve kısa olan burnumun uzatılacağı söylenmişti.

Ancak ameliyat sonrası ; ameliyatı yapan doktorlarla muayenemi yapan doktorların farklı olduğunu bu nedenle de aralarında iletişim eksikliği olduğunu öğrendim.

Bana;" kaburgadan kıkırdak alınarak burnunu yapacaktık ama bunun için gerekli belgeyi imzalatmayı unutmuşuz.Bu yüzden bunu yapamadık" dediler.

Burnumu ellerinden geldiği kadarıyla toparlamaya çalıştıklarını ancak sağlam olmadığını, bir süre sonra eski haline döneceğini ve 2. kez ameliyat edeceklerini söylediler.

Maddi yönden bir zararım yok.(Devlet ödüyor) ancak çok gereksiz bir ameliyat geçirdim. Çok acı ve sıkıntı çektim. Daha da önemlisi problemimi çözecek ameliyat için yaklaşık bir yıl beklemem gerekecek.

Bu durumda dava açmak için geçerli bir sebep var mıdır? Bilgi verirseniz sevinirim.
    vücuda müdahalede ilgilinin rızası ceza sorumluluğunu kaldırır ancak yetkileri dışında birtakım davranışları ihmalkarlıkları var ise dava etmeniz mümkün olacaktır

Nerede
    NİĞDE- TÜRKİYE
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

somut olay itibariyle aydınlatma yükümlülüğünün yerine getirilmemesi söz konusudur. bu ise bir hekim hatası ( malpraktice ) olarak kabul edilmektedir. bu sebeple eğer özel hastane ise borca aykırılık ( eksik ifa ) nedeniyle manevi tazminat davası açabilir siniz.
    devlek kurumunda yapılmış ise, hizmet kusururna dayanarak yanlışlığı öğrenmenizden itibaren 1 yıl içinde tam yargı davası ile manevi tazminat talep edebilirsiniz.

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

teşekkürler cevabınız için. Tazminat davasını ne kadara kadar açabilirim?

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı dilacemre rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Allah yardımcınız olsun

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Adalet Ariyorum....acİl Yardim

11.02.2006 tarihinde ... devlet hastanesinde bir bebeğimiz dünyaya geldi.Bebeğimiz dünyaya gelmeden önce İlçemizde tabeledeki ismi Kadın Doğum Kliniği şeklinde lanse edilen, bu kliniğin ortaklarından biri olan ve aynı zamanda devlet hastanesinde de görev yapan bir kadın doğum uzmanına, Sevgilimi eşimi belirli aralıklarla ve belli bir ücret ödeyerek muayeneye götürüyordum.Hekim her gidişimizde yapmış olduğu kontroller sonucu bebekte her hangi bir problemin olmadığını gayet sağlıklı bir erkek çocuğu olduğunu İFADE ederek bizi sevindiriyordu.

Lakin 11.02.2006 tarihinde bebeğimiz dünyaya KARIN İÇ ORGANLARI dışarda bir şekilde dünyaya her bebek gibi ağlayarak geldi.Bu BENİM ve AİLEM için tek kelimeyle bir YIKIMDI...

Bebeğimizin bu şekilde dünyaya gelmesi üzerine bebeğimizi İzmir Dr.Behçet UZ Hastanesine sevk ettiler...Burada bebeğimize konulan ÖN TANI-TANI-FİZİKİ MUANE-TEŞHİS gayet açık ve netti....Bebeğimiz GASTRŞİSİZ hastasıydı..(Karın Ön Duvar defekti)

Bebeğimiz burada 3 Cerrahi operasyon geçirerek 63 günlük YAŞAM SERÜVENİ sonucunda KISMENDE olsa sağlığına kavuştu...

Sözde duyarlı bir baba olarak , yaptığım araştırmalar sonucu bu hastalığın ANNE KARNINDA TESPİTİNİN mümkün olduğunu öğrendikten sonra ,

Eşimin doktoru olan zatı , DİKKATİNİZİ ÇEKEREK İFADE EDİYORUM...Başta Başbakanlık olmak üzere , sağlık bakanlığı , il sağlık müdürlüğü , Valilik , tabipler odasına GÜYA adalet için şikayet hakkımı kullandım...

Sonuç itibariyle bütün yapmış olduğum bu şikayetler İLÇE SAĞLIK GRUP BAŞKANLIĞINA havale edildi. Sağlık Grup Başkanlığı da, hekim hastayı MESAİ saatleri dışında kendi özel muayenesinde baktığı için dosyayı Cumhuriyet Savcılığına intikal ettirdi...

Cumhuriyet Başsavcılığı hazırlık dosyası açarak bebeğimizi İstanbul ADLİ TIP KURUMUNA gönderdi..ve Gelen ADLİ TIP RAPORU üzerine savcılık hazırlık dosyasına TAKİPSİZLİK kararı verdi…

Gelen adli tıp raporunda kısaca...bu GASTROŞİSİZ hastalığının anne karnında TESPİTİNİN MÜMKÜN OLDUĞUNU , HEKİMİN HASTALIĞI TESPİT ETMEYEŞİNİN BİR EKSİKLİK OLDUĞUNU , Tespiti durumunda da gebelik takibini değiştirmeyeceğini , sonlandırılamayacağını ve hekimin hastalığın oluşumunda bir katkısı olmadığını ifade ediyordu...

Şimdi bu mu ADALET...

Hekimi bu hastalığı anne karnında tespiti mümkün olduğu halde TESPİT edemediği için ŞİKAYET etmiştim zaten ..Tespit etmiş olsaydı Eşimin ve bebeğimin hayatını riske sokmadan TAM DONANIMLI bir hastaneye götürür, gerekli önlemleri yapardım..Tabiki hastalığın oluşumunda hekimin katkısı yoktur olamazda zaten...

Verilen bu; TAKİPSİZLİK kararına AĞIR CEZA MAHKEMESİNE itirazda bulundum.Ve Ağır Ceza Mahkemesi verilen bu kararı onadı.

ADALET ARAMAK NE KADAR ZORMUŞ....

Bunun üzerine bu kez AHİM gitmeden önce Bu kezde SAĞLIK BAKANLIĞI TEFTİŞ KURULUNA şikayette bulundum.Şikayetim üzerine Bakanlık Müfettiş görevlendirdi.Sonuç itibariyle Teftiş Kurulunun almış olduğu karar şu...
    Manisa İli......Devlet Hastanesinde görevli Kadın Doğum Uzmanı................. hakkında Bakanlığa yolladığınız dilekçenizdeki İDDİA konularında Bakanlığımızın Müfettişince gerekli inceleme yapılmış olup düzenlenen raporlar bakanlık Makamının .....sayılı onayı ile muameleye konularak gereği yapılmak üzere İnceleme Raporu Bakanlığımızın Personel Genel Müdürlüğüne , Suç Duyurusu Raporu ise Türk Tabipler Birliğine gönderilmiştir.....Bilgilerinize rica olunur.

Sizden ÖNEMLE RİCE EDİYORUM ...Bu aşamadan sonra NE YAPABİLİRİM........AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE gitmeme gerek var mı.Maddi imkanlarım kısıtlı olduğu için kendi çabamla bir şeyler yapıyorum.

BU DAVA ARTIK BENİM YAŞAM MÜCADELEM OLDU...BİZ BU ACIYI;YAŞADIK ve YAŞIYORUZ...BAŞKA İNSANLAR YAŞAMASIN ve MAĞDUR OLMASIN.....
    Saygılarımla

BİR BEBEĞİN YAŞAM SERÜVENİ ve ONURLU HUKUK MÜCADELESİ..

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Adalet Ariyorum....acİl Yardim

Alıntı abdullahyasar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    11.02.2006 tarihinde ... devlet hastanesinde bir bebeğimiz dünyaya geldi.Bebeğimiz dünyaya gelmeden önce İlçemizde tabeledeki ismi Kadın Doğum Kliniği şeklinde lanse edilen, bu kliniğin ortaklarından biri olan ve aynı zamanda devlet hastanesinde de görev yapan bir kadın doğum uzmanına, Sevgilimi eşimi belirli aralıklarla ve belli bir ücret ödeyerek muayeneye götürüyordum.Hekim her gidişimizde yapmış olduğu kontroller sonucu bebekte her hangi bir problemin olmadığını gayet sağlıklı bir erkek çocuğu olduğunu İFADE ederek bizi sevindiriyordu.

Lakin 11.02.2006 tarihinde bebeğimiz dünyaya KARIN İÇ ORGANLARI dışarda bir şekilde dünyaya her bebek gibi ağlayarak geldi.Bu BENİM ve AİLEM için tek kelimeyle bir YIKIMDI...

Bebeğimizin bu şekilde dünyaya gelmesi üzerine bebeğimizi İzmir Dr.Behçet UZ Hastanesine sevk ettiler...Burada bebeğimize konulan ÖN TANI-TANI-FİZİKİ MUANE-TEŞHİS gayet açık ve netti....Bebeğimiz GASTRŞİSİZ hastasıydı..(Karın Ön Duvar defekti)

Bebeğimiz burada 3 Cerrahi operasyon geçirerek 63 günlük YAŞAM SERÜVENİ sonucunda KISMENDE olsa sağlığına kavuştu...

Sözde duyarlı bir baba olarak , yaptığım araştırmalar sonucu bu hastalığın ANNE KARNINDA TESPİTİNİN mümkün olduğunu öğrendikten sonra ,

Eşimin doktoru olan zatı , DİKKATİNİZİ ÇEKEREK İFADE EDİYORUM...Başta Başbakanlık olmak üzere , sağlık bakanlığı , il sağlık müdürlüğü , Valilik , tabipler odasına GÜYA adalet için şikayet hakkımı kullandım...

Sonuç itibariyle bütün yapmış olduğum bu şikayetler İLÇE SAĞLIK GRUP BAŞKANLIĞINA havale edildi. Sağlık Grup Başkanlığı da, hekim hastayı MESAİ saatleri dışında kendi özel muayenesinde baktığı için dosyayı Cumhuriyet Savcılığına intikal ettirdi...

Cumhuriyet Başsavcılığı hazırlık dosyası açarak bebeğimizi İstanbul ADLİ TIP KURUMUNA gönderdi..ve Gelen ADLİ TIP RAPORU üzerine savcılık hazırlık dosyasına TAKİPSİZLİK kararı verdi…

Gelen adli tıp raporunda kısaca...bu GASTROŞİSİZ hastalığının anne karnında TESPİTİNİN MÜMKÜN OLDUĞUNU , HEKİMİN HASTALIĞI TESPİT ETMEYEŞİNİN BİR EKSİKLİK OLDUĞUNU , Tespiti durumunda da gebelik takibini değiştirmeyeceğini , sonlandırılamayacağını ve hekimin hastalığın oluşumunda bir katkısı olmadığını ifade ediyordu...

Şimdi bu mu ADALET...

Hekimi bu hastalığı anne karnında tespiti mümkün olduğu halde TESPİT edemediği için ŞİKAYET etmiştim zaten ..Tespit etmiş olsaydı Eşimin ve bebeğimin hayatını riske sokmadan TAM DONANIMLI bir hastaneye götürür, gerekli önlemleri yapardım..Tabiki hastalığın oluşumunda hekimin katkısı yoktur olamazda zaten...

Verilen bu; TAKİPSİZLİK kararına AĞIR CEZA MAHKEMESİNE itirazda bulundum.Ve Ağır Ceza Mahkemesi verilen bu kararı onadı.

ADALET ARAMAK NE KADAR ZORMUŞ....

Bunun üzerine bu kez AHİM gitmeden önce Bu kezde SAĞLIK BAKANLIĞI TEFTİŞ KURULUNA şikayette bulundum.Şikayetim üzerine Bakanlık Müfettiş görevlendirdi.Sonuç itibariyle Teftiş Kurulunun almış olduğu karar şu...
    Manisa İli......Devlet Hastanesinde görevli Kadın Doğum Uzmanı................. hakkında Bakanlığa yolladığınız dilekçenizdeki İDDİA konularında Bakanlığımızın Müfettişince gerekli inceleme yapılmış olup düzenlenen raporlar bakanlık Makamının .....sayılı onayı ile muameleye konularak gereği yapılmak üzere İnceleme Raporu Bakanlığımızın Personel Genel Müdürlüğüne , Suç Duyurusu Raporu ise Türk Tabipler Birliğine gönderilmiştir.....Bilgilerinize rica olunur.

Sizden ÖNEMLE RİCE EDİYORUM ...Bu aşamadan sonra NE YAPABİLİRİM........AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE gitmeme gerek var mı.Maddi imkanlarım kısıtlı olduğu için kendi çabamla bir şeyler yapıyorum.

BU DAVA ARTIK BENİM YAŞAM MÜCADELEM OLDU...BİZ BU ACIYI;YAŞADIK ve YAŞIYORUZ...BAŞKA İNSANLAR YAŞAMASIN ve MAĞDUR OLMASIN.....
    Saygılarımla

BİR BEBEĞİN YAŞAM SERÜVENİ ve ONURLU HUKUK MÜCADELESİ..

Yasadiklariniza uzuldum.
    Mucadelenizde cok haklisiniz, ve sizi destekliyorum.
    Ama keske adaleti bi forum 'da degil de, bir avukatin yardimini alarak, Mahkeme'de arasaydiniz!
    Bahsettiginiz hic bir surecte hic bir Mahkeme yok !
    Adalet ariyorum diyorsunuz, ama mahkemeye gitmiyorsunuz!
    Sizce bu bir eksiklik-yanlis degil mi?
    Yanlis yerde arayinca, nasil bulacaksiniz ki?

İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle durumunuza çok üzüldüm.
    Teftiş kurulu gerekli incelemelerini yapmış olduğu anlaşılıyor yine sizin ifadelerinizden çıkardığım teftiş kurulunun doktoru hem tıbbi açıdan hemde idari açıdan kusurlu bulduğudur.Ancak çok kez idari cezalar bireyleri tatmin edemeyebilir. olayınızın idari boyutunun tamamlanmış olduğunu düşünmekteyim.Adli boyutu ile ilgili olarak yorum yapamacağım.Müffetiş raporunun sizin için iyi bir delil olacağını düşünüyorum.
    Konu okur123 tarafından (15-08-2008 Saat 14:03:26 ) de değiştirilmiştir.
    .

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Adalet Ariyorum....acİl Yardim

Alıntı avcanerx rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yasadiklariniza uzuldum.
    Mucadelenizde cok haklisiniz, ve sizi destekliyorum.
    Ama keske adaleti bi forum 'da degil de, bir avukatin yardimini alarak, Mahkeme'de arasaydiniz!
    Bahsettiginiz hic bir surecte hic bir Mahkeme yok !
    Adalet ariyorum diyorsunuz, ama mahkemeye gitmiyorsunuz!
    Sizce bu bir eksiklik-yanlis degil mi?
    Yanlis yerde arayinca, nasil bulacaksiniz ki?

...ilgi ve alakanıza teşekkür eder.Kısaca sorularınıza cevap vereyim..

_Adaleti FORUM'da değil , belki bu ve buna benzer vakaa yaşamış kişi veya kişiler varsa tecrübelerinden yararlanmak için konuyu buraya aksettim....

_İdari açıdan Cumhuriyet Savcılığı konuya takipsizlik kararı vermiş ve bizde bunu istinaden AVUKATLAR nezdinde bir üst mahkeme olan İZMİR AĞIR CEZA MAHKEME'sine İTİRAZ'da bulunmuş olup, verilen takipsizlik kararı ONAYLANMIŞ olduğundan...HANGİ mahkeme..?

_Kısacası İDARİ olarak bütün yollarımız KAPANMIŞTIR. (Tazminat DAVA'sı hariç)

Saygılar...

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı okur123 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle durumunuza çok üzüldüm.
    Teftiş kurulu gerekli incelemelerini yapmış olduğu anlaşılıyor yine sizin ifadelerinizden çıkardığım teftiş kurulunun doktoru hem tıbbi açıdan hemde idari açıdan kusurlu bulduğudur.Ancak çok kez idari cezalar bireyleri tatmin edemeyebilir. olayınızın idari boyutunun tamamlanmış olduğunu düşünmekteyim.Adli boyutu ile ilgili olarak yorum yapamacağım.Müffetiş raporunun sizin için iyi bir delil olacağını düşünüyorum.

Alakanız için teşekkür ederim....

Gelelim Teftiş Kurulu Başkanlığının görevlendirmiş olduğu BAŞ MÜFETTİŞİN hazırlamış olduğu ve SAĞLIK BAKANLIĞINA sunmuş olduğu RAPORA...

_BİLGİ EDİNME KANUNU olduğu halde ,Kanuni olarak hakkım olan bu rapora ulaşmam ve elde etmem bile ZOR oldu..Zor oldu dedim ,Çünkü tam ÜÇ kez müracaat ettik...

_BİLİRKİŞİ RAPORU KISACA..

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği ..Konusunda uzman İKİ HEKİM..

''Karın Ön Duvar Defektlerinin tanısında,ultrasonografik incelemenin oldukça önemli bir yer tuttuğunu ,özellikle gebeliğin 14.haftasından sonra ultrasonografi ile bu defektlerin saptanabirliğinin %80'ler seviyesinde olduğunu.
    Diğer bir tanı yönteminin ise amniosentez yapılarak,amnion sıvısında alfa fetoprotein ve asetilkolinesteraz bakılması olduğunu,bu yöntemle defektlerin saptanabilrliğinin %90'lar seviyesinde bulunduğunu,

..adı geçen HEKİMİN bebekte mevcut olan gastroşizisi .....tarihlerinde TESPİT ETME olasılığının %80 ihtimalle olduğunu
    vs.

SONUÇ...

''......zamanında Gastroşisiz (Karın Ön Duvar defekti) teşhisi koyamayarak ,adı geçen hakkında TÜRK CEZA HUKUKU açısından yapılacak HER HANGİ BİR İŞLEME MAHAL BULUNMADIĞI,''

''Yine Op.Dr..........nun gebelik takiplerini, özel muayenesinde yaptığı, bu nedenle adı geçen hekim hakkında mevcut olan rahatsızlığı, ULTRASONDA %80 oranında TESPİT ETMESİ GEREKTİĞİ HALDE, GÖREMEDİĞİ İÇİN, daha DİKKATLİ olması GEREKTİĞİ YÖNÜNDE idari İŞLEM yapılamıyacağı ''

Şimdi gelde ADALET ARA...Neresi ADALET bunun..

Adli boyutuna yani TAZMİNAT DAVAsına gelince HİÇ İLGİLENMEDİK ve AÇMADIKTA ..derdimiz MADDİYAT değil, sadece ADALET ARAMAK

Bizde YILMAK_YORULMAK asla yok ..MÜCADELE'ye DEVAM..

İlahi ADALET muhakkak bir gün TECELLİ edecektir.Buna EMİNİZ...

Yavrumuza gelince O hala geçirmiş olduğu HASTALIKTAN dolayı SIKINTI çekiyor....

işin ilginç olanı RAPORUN son satırında..'Op.Dr..........hakkında Mesleki açıdan gerekli dikkat ve özeni göstermediği konusu ile ilgili olarak, Türk Tabipler Birliğine SUÇ DUYURU'sunda bulunulmuştur ....

Şahsım olarak Tabipler Odasına ve Türk Tabipler birliğine MÜRACAAT etmiş,sonuç itibariyle TABİPLER BİRLİĞİnden de ACI ama GERÇEK bir netice alamamıştım.
    Konu abdullahyasar tarafından (25-09-2008 Saat 02:25:53 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

anestezi teknisyeni gorevi kotuye kullanma yargitay temizi

Forum