+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.

Konu: Boşanma Davamda Şahit Bulamıyorum

Boşanma Davamda Şahit Bulamıyorum Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Boşanma Davamda Şahit Bulamıyorum

merhaba. ben 32 yaşında bir bayanım . ailemin baskısı ile akrabam olan bir kişiyle görücü usülü evlendirildim.94 senesinden 2006 senesine çekmediğim kalmadı. eil çocuğum dayaktan hamileyken öldü.ikinci çocuğum hayatta ve 11 yaşında. sorumluluğu olmayan , çalışmaya gönlü olmayan küfürbaz ve temizlikten bihaber ayrıca muska büyü işlerine çok düşkün bir adamla 12 sene geçirdim. babam baktı para yolladı erzak yolladı (özetle anlatıyorum ). oğlum için katlandım. ve 25 yaşında iş hayatına atıldım sırf kendi başıma ayaklarımın üstünde durmak için. ben işe bilgisayar kurslarına gittim ingilizce kurslarına gittim . dışardan yarım bıraktığım liseyi bitirdim. ama şizofren bi yapıya sahip olduğu için 'beni aldatmaya mı gidiyosun' der şiddet uygulardı.hiç sevmedim hep aile baskısı ve oğlum için katlandım.2006 senesinde artık ipler koptu ve artık onu istemediğim için gece yarıları kapıya geldi, sokaklarda beni kovaladı, dövdü, tehdit etti ama ben polise gitmedim hiç ailem rezil olmasın diye. sonunda oğlumu ailemin yanına okul tatili bahanesiyle yolladım. ailem hiçbi zaman herşeyi bilmedi ve bu sebepten amann ne olcak barışırsınız her evde olur dedi her olaya. ama öyle değildi.babamın evinde oturuyorduk zaten. ben eşyalarımı aldım ailemin yanına gittim.benim yokluğumda kapıyı kırıp içeri girmiş. sürekli bana tehdit msjları tlfları etti. sonra babamla gidip bi,r bahaneyle hele biraz ayrı kalın bahanesiyle babam evde ne kadar eşya varsa ona verdi evi boşalttırdı yolladı bunu memlekete.daha sonra bu 'bakın çalışıyorum ' u göstermek için türlü sahtekarlıkla bi inşaat şirketine girdi ve yurtdışına gitti. bende ailemin yanında yeni bir hayat kurdum bi iş buldum oğlumu okula yazdırdım. mahkememi açtım ocak ayında. tebligat ulaşmasında sorun yaşadık ama haziranda geldi ve mahkemeye 'ben boşanmak istemiyorum ' diye dilekçe verdi. onun derdi beni sevdiğinden yada çocuğundan değil. 12 sene ben besledim ailem baktı. bu rahatlığı bırakmamak amacı. dışardan sessiz bi adam gibi görünür ama şeytan gibidir aslında. beni öldürüp çocuğumu kaçırmakla tehdit etti hep. mahkemede şahitlik yapacak okadar çok görgü tanığı var ki ama öz halalarımda dahil akrabalarım yanaşmıyor bize de zarar verir düşüncesinden.sonunda sitemizin kapıcısına yalvardım ve ikna oldu tüm gördüklerini bildiklerini çektiklerimizi anlat dedim.28 eylülde mahkeme var. annem babam kapıcımız (benim evimin olduğu yerdeki kapıcımız )şahitlik yapacaklar.ben derdimi anlatamıyorum o artık bana zarar vermek için uğraşacak. bulunduğumuz yere yerleşip bize huzursuzluk verecek. avukatıma binlerce kez sölememe rağmen,bişey olmaz deyip geçiyor. sanırım beni öldürdükten sonra anlayacaklar insanlar onun çok tehlikeli olduğunu.huzursuz ve diken üstünde bir hayatımız var.korku içinde. onun avukatı yok. kapıcımız onun şahitliğini kendisinin öğrenip ona zarar vermesinden korkuyor.türkiye'ye geldiğinde dosyayı inceleme hakkı varmıdır ? ben ne yapmalıyım ? mahkeme çok uzar mı ? ben kuruş istemiyorum tek isteğim boşanmak.başka hiçbişey istemiyorum.artık bu çilemin bitmesini istiyorum.bize zarar vermemesi açısından hukuki ne tedbirler alınabilir ? o kadar güzel masum numarası yapıyor ki gerçek yüzünü gösteremiyorum . ve onca dayak yedim tehdit gördüm ama adli rapor tutturmadım polise gidemedim korkudan rezillik çıkmasını istemediğimden.bana vereceğiniz tavsiyelerinize ihtiyacım var. şimdi bayramda buraya geleceğini bizi öldüreceğini söylüyor.işyerimi arıyor evimizi arıyor. ben bu adamdan nasıl kurtulacağım? oğlumda bende korkuyla yaşıyoruz. çocuk zaten bize yaşattıklarından dolayı onu istemiyor. ya hakime de herkese yaptığı gibi masumu oynarsa ? ya boşamazsa hakim ? senelerce sürüklenirse bu mahkeme ? çaresizlikten ne yapacağımı bilmiyorum.nasıl bir yol izlemeliyim ? ama şunu biliyorum ki öldürüleceğimi de bilsem ben boşanmak istiyorum.artık huzurlu bir hayat istiyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum. şimdiden tşklerimi sunuyorum. saygılarımla.

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma Davamda Şahit Bulamıyorum konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma Davamda Şahit Bulamıyorum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul, Turkey.
    İletiler
    3.628
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanma Davamda Şahit Bulamıyorum

Avukatınızla görüşünüz. Avukatınız, özellikle Ailenin Korunması Hakkında Kanun uyarınca Mahkemeye başvurabilir.
    Eşiniz pek tabi ki dava dosyasını inceleyebilir. Davanın ne kadar süreceğini öngörmek mümkün değildir. Lütfen bu konularda avukatınıza danışınız.

Madde 1 - Türk Kanunu Medenisi'nde öngörülen tedbirlerden ayrı olarak, eşlerden birinin veya çocukların veya aynı çatı altında yaşayan diğer aile bireylerinden birinin aile içi şiddete maruz kaldığını kendilerinin veya Cumhuriyet Başsavcılığının bildirmesi halinde, "Aile Mahkemesi Hakimi" re’sen meselenin mahiyetini gözönünde bulundurarak aşağıda sayılan tedbirlerden, bir ya da bir kaçına birlikte veya uygun göreceği benzeri başkaca tedbirlere de hükmedebilir.

Kusurlu eşin;

a) Diğer eşe veya çocuklara veya aynı çatı altında yaşayan diğer aile bireylerine karşı şiddete veya korkuya yönelik davranışlarda bulunmaması,

b) Müşterek evden uzaklaştırılarak bu evin diğer eşe ve varsa çocuklara tahsisi ile diğer eş ve çocukların oturmakta olduğu eve veya iş yerlerine yaklaşmaması,

c) Diğer eşin, çocukların veya aynı çatı altında yaşayan diğer aile bireylerinin eşyalarına zarar vermemesi,

d) Diğer eşi, çocukları veya aynı çatı altında yaşayan aile bireylerini iletişim vasıtalarıyla rahatsız etmemesi,

e) Varsa silah ve benzeri araçlarını zabıtaya teslim etmesi,

f) Alkollü veya uyuşturucu herhangi bir madde kullanılmış olarak ortak konuta gelmemesi veya ortak konuta bu maddeleri kullanmaması,

Yukarıdaki hükümlerin tatbiki maksadıyla öngörülen süre altı ayı geçemez ve kararda hükmolunan tedbirlere aykırı davranılması halinde tutuklanacağı ve hürriyeti bağlayıcı cezaya hükmedileceği hususu kusurlu eşe ihtar olunur.

Hakim bu konuda mağdurların yaşam düzeylerini gözönünde bulundurarak tedbir nafakasına hükmeder.

Birinci fıkra hükmüne göre yapılan başvurular harca tabi değildir.
    Madde 1- (Değişik: 5636 - 26.4.2007 / m.1) Türk Medeni Kanunu'nda öngörülen tedbirlerden ayrı olarak, eşlerden birinin veya çocukların veya aynı çatı altında yaşayan diğer aile bireylerinden birinin veya mahkemece ayrılık kararı verilen veya yasal olarak ayrı yaşama hakkı olan veya evli olmalarına rağmen fiilen ayrı yaşayan aile bireylerinden birinin aile içi şiddete maruz kaldığını kendilerinin veya Cumhuriyet Başsavcılığının bildirmesi üzerine Aile Mahkemesi Hakimi meselenin mahiyetini göz önünde bulundurarak re'sen aşağıda sayılan tedbirlerden bir ya da birkaçına birlikte veya uygun göreceği benzeri başka tedbirlere de hükmedebilir:

Kusurlu eşin veya diğer aile bireyinin;

a) Aile bireylerine karşı şiddete veya korkuya yönelik söz ve davranışlarda bulunmaması,

b) Müşterek evden uzaklaştırılarak bu evin diğer aile bireylerine tahsisi ile bu bireylerin birlikte ya da ayrı oturmakta olduğu eve veya işyerlerine yaklaşmaması,

c) Aile bireylerinin eşyalarına zarar vermemesi,

ç) Aile bireylerini iletişim araçları ile rahatsız etmemesi,

d) Varsa silah veya benzeri araçlarını genel kolluk kuvvetlerine teslim etmesi,

e) Alkollü veya uyuşturucu herhangi bir madde kullanılmış olarak şiddet mağdurunun yaşamakta olduğu konuta veya işyerine gelmemesi veya bu yerlerde bu maddeleri kullanmaması,

f) Bir sağlık kuruluşuna muayene veya tedavi için başvurması.

Yukarıdaki hükümlerin uygulanması amacıyla öngörülen süre altı ayı geçemez ve kararda hükmolunan tedbirlere aykırı davranılması halinde tutuklanacağı ve hakkında hapis cezasına hükmedileceği hususu şiddet uygulayan eş veya diğer aile bireyine ihtar olunur.

Eğer şiddeti uygulayan eş veya diğer aile bireyi aynı zamanda ailenin geçimini sağlayan yahut katkıda bulunan kişi ise hakim bu konuda mağdurların yaşam düzeylerini göz önünde bulundurarak daha önce Türk Medeni Kanunu hükümlerine göre nafakaya hükmedilmemiş olması kaydıyla talep edilmese dahi tedbir nafakasına hükmedebilir.

Bu Kanun kapsamındaki başvurular ve verilen kararın infazı için yapılan icrai işlemler harca tabi değildir.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn Av. Esin Kılıç Erdoğan verdiğiniz bilgiler için çok tşk ederim. Ben özel bi hastanede yatan hastalar sorumlusu olarak muhasebedeçalışıyorum ve onun bizi rahat bırakması haricinde ve mahmekenin senelerce sürmeden gerekli tedbirleri alarak beni bundan boşamasından başka hiçbir dileğim yok. Ama avukatım özür dileyerek söylüyorum ki çok pasif.' Valla yapacak bişey yok gerçekten adam psikopat Allah yardımcınız olsun ' diyor bana. Yani avukatımda dahil ne kadar bağırsamda bu kişinin zarar vermeye programlanmış bi adam olduğunu duyuramıyorum insanlara.Mesela ben şimdi mahkemede ne diyeceğim hakime ? nasıl konuşacağım hayatımda hiç mahkemeye çıkmadım . bu mahkemeyi bitirmek ve sonuçlandırmak için nasıl bir yol izlenir ? yaşamaktan usandım inanın. By-pass lı bir babam var annem erkek kardeşim ve oğlumla yaşıyorum aile gelirimiz iyi oğlumda çok iyi şartlarda okuyor. Ben huzuru burada buldum ama o her zaman yaptığı gibi bozmaya yeminli sanki.Cvpladığınız için sonsuz tşk ederim.Bunaldım ve yoruldum ama bu benim hyayatımın mücadelesi oldu artık .Ne yapacağımı bilmiyorum.Avukatımı da babamın avukatı olduğu için sesimi çıkaramıyorum ama avukatımdan umudum yok açıkcası. yol gösterenim de yok.korka korka yaşıyorum işte. tekrar tşklerimi sunarım. Saygılarımla .. saolun.

İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

size tavsiyem ,gerçekten kocanız sizi ölümle tehtit etmişse,hiç beklemeden mevcut şahitlerle birlikte veya tek başınıza savcılığa suç duyurusunda bulunmanız.Elinizde bu yönde herhangibir cep telefonu mesajınız varsa işiniz dahada kolaylaşır.Ayrıca savcılıktan telefonunuzun dinlenmesinide talep edebilirsiniz,bu sayede suça yönelik hareketlerin ispatıda sağlanabilir,bundan sonrasında kendinize yapılacak tehdit veya hakaretleri kayıt altına almaya çalışın ve her sözlü veya fiili durumda güvenliğe veya savcılığa başvurun.Bu sayede elde edeceğiniz durum boşanma davasındada lehinize olan bir hal alacaktır.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

boşanmada şahit bulamıyorum

sahit gostermeden bosanmak

bosanmadi evine grup yolladik sahit

boşanma davasında şahitlerin önemi www.hukuki.net

mahkemede şahit bulamadim napayim

bosanma sahit siddet

boşanma davamda karar ne olur www.hukuki.net

mahkemede sahit bulamadim

bosanma davamda şahit

cocugu babaya gostermemek site:www.hukuki.net