+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 33 ileti bulundu.

Konu: Askerde Cep Telefonu Kullanma Suçu

Askerde Cep Telefonu Kullanma Suçu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    69
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Askerde telefon yakalatma ve tutanak tutulması

Operatörün Avea olmuş Turkcell olmuş fark etmez.Buradaki suç unsurun "emre itaatsizlikte ısrar". Sanıyorum bununda cezası 25 gün hapis. Bence hemen sonuçlanıpta 25 gün geç gideceğine, normal sürende git.Sivilde bakarsın bi çaresine.

Hukuki NET Güncel Haber

Askerde Cep Telefonu Kullanma Suçu konulu yargıtay kararı ara
    Askerde Cep Telefonu Kullanma Suçu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    46
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Smile Re: Askerde telefon yakalatma ve tutanak tutulması

suçun askeri ceza kanunu 87/1 maddesinde yer alan emre itaatsizlikte ısrar suçudur. 25 günlük hapis cezası vardır. bu ceza askeri suç olduğu için para cezasına çevrilemez,ertelenemez.

eğer cep telefonunu 01 mart 2008 den önce yakalatsaydınız cezanız 5271 saylı cmuk 231 maddesine atfen ertelenebilir,hükmün açıklanması geri bırakılabilirdi.

ancak 1 mart 2008 den sonra ki işlenen askeri suçlara ilişkin bu uygulama 5728 saylı kanun ile kaldırıldı.......

yapacak pek fazla bişey yok , alay komutanını ikna edip tutanağı mahkemeye vermesini engellemek en doğrusuydu ama ,, imkansız bi durum bu saatten sonra

sana tavsiyem olayı sivile taşı _ gün ola harman ola bakarsın bi kanun çıkar cezaevine gitmekten kurtulursun...

geçmiş olsun

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Askerde Cep Telefonu Kullanma Suçu.

Benzer bir sorun da benim başımda var ve elime ulaşan mahkeme kararı karşısında ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Duruşma askerliğim bittikten ve ben memleketime döndükten sonra gerçekleştiğinden kararın yokluğumda alındığına ilişkin kayıt içeren bir resmi evrak elime ulaştı.Netice ve hüküm şeklinde ayrılmış kısımdan anladığım 25 gün hapis cezası ile cezalandırıldığım.Ancak şimdi bana cezamı yatmak üzere teslim olacağım makamı bildiren bir yazı daha mı gönderilecek yoksa ben elimde bu karar kagıdı ile bir yere başvurup hükmolunan cezanın infazını isteyeceksem nereye başvuracağım hiç bir fikrim yok.Temyiz yoluna başvurmayacağımdan işime gücüme dönüp bir an önce bu kaygıyı kafamdan atmak istiyorum.Bu konuda ne yapmam gerektiği konusunda bilgilerinizi benimle paylaşmanızı rica ediyorum.İyi akşamlar.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.305
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Askerde Cep Telefonu Kullanma Suçu.

Alıntı sidemara rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benzer bir sorun da benim başımda var ve elime ulaşan mahkeme kararı karşısında ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Duruşma askerliğim bittikten ve ben memleketime döndükten sonra gerçekleştiğinden kararın yokluğumda alındığına ilişkin kayıt içeren bir resmi evrak elime ulaştı.Netice ve hüküm şeklinde ayrılmış kısımdan anladığım 25 gün hapis cezası ile cezalandırıldığım.Ancak şimdi bana cezamı yatmak üzere teslim olacağım makamı bildiren bir yazı daha mı gönderilecek yoksa ben elimde bu karar kagıdı ile bir yere başvurup hükmolunan cezanın infazını isteyeceksem nereye başvuracağım hiç bir fikrim yok.Temyiz yoluna başvurmayacağımdan işime gücüme dönüp bir an önce bu kaygıyı kafamdan atmak istiyorum.Bu konuda ne yapmam gerektiği konusunda bilgilerinizi benimle paylaşmanızı rica ediyorum.İyi akşamlar.
    Temyiz etmiyorum diye hızlı bir dilekçe gönder ve bir an önce infazı içinde dilekçeye açık adresini yaz.Telefonla da yazı işleri müdürü ile görüş.Yardımcı olacaklardır.

İletiler
    40
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Adammı öldürdûm , tecavüzmü işledim ?

Arkadaslar daha öncede belirtmiş olduğum gibi bende cep telefonu yakalatma magduruyum , tutanağim tutuldu ve bildiğim kadariyla mahkemeye gönderildi.Forumlardan gördüğüm kadariyla bu konuda çok magdur var ve net birşekilde 16 gün hapisten kaçış olmadigi belirtiliyor . Ben 40 gun sonra terhis oluyorum ve sivilde "telefonla konusmak " gibi bir suc yuzunden . Turkiye'nin ayıbı cezaevlerinde , katillerin, hirsizlarin,tecavuzculerin yaninda , hapis yatmak istemiyorum . Biliyorumki orda gorecegim muamele hayvanlardan beter olucak .. benim sorum :

ne cinayetler işlemiş , ne dolandiriciliklar yapmiş insanlar bir sekilde cezalarindan yirtarken benim "telefonla" konusmak gibi bir bir olay yuzunden hicbir sekilde yirtma şansim yokmudur ? askeri davalara bakan ve beni bu olaydan kurtarabilicek bir avukat yokmudur ? isinin ehli bir avukat mutlaka biryerden bir acik yakalar ve cezadan kurtarir . Daha oncede dedigim gibi para hic onemli değil fazlasiyla harcamaya raziyim yeterki beni bu beladan kurtarsin . Acikcasi bunun hicbir sekilde cozulemicek bir dava oldugunu sanmiyorum mutlaka bir yolu olmali ..

asagida listeledigim maddelerden birsey cikabilirmi orneğin ;

a) Yakalattigim telefon , normal bir telefon değil apple iphone du .. bu cihazin telefon olmadigi iddaa vs edilebilirmi mesela ..
    b) Konusurken yakalandigim yer komutan tuvaletiydi ( gorev yaptigim yerin yaninda oldugu icin o tuvaleti kullaniyoruz )
    c) Tutanak , ben yakalandiktan 10 gun sonra mahkemeye gonderildi .
    d) Daha onceden imzalamis olmam gereken tebru&tebellug belgesi bana olaydan 1 gun sonra imzalatildi ..
    e) Telefon benim değil sirketimizin üstüne ..
    f ) Telefonun yakalandigini inkar etsem , ifademin baski altinda alindigini beyan etsem yada ne bilim komutanin telefonu alay icinde değil disinda yakaladigini beyan etsem bir kapi bulunabilirmi ?

Dedigim gibi yardimi dokunabilicek herhangi bir avukat olursa direk bana ozelden ulasibilir , bir sekilde bu cezadan kurtulmak icin hicbir fedakarlik ve masraftan cekinmicem .. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler , iyiaksamlar ..

İletiler
    40
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Adammı öldürdûm , tecavüzmü işledim ?

Alıntı delpiero rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaslar daha öncede belirtmiş olduğum gibi bende cep telefonu yakalatma magduruyum , tutanağim tutuldu ve bildiğim kadariyla mahkemeye gönderildi.Forumlardan gördüğüm kadariyla bu konuda çok magdur var ve net birşekilde 16 gün hapisten kaçış olmadigi belirtiliyor . Ben 40 gun sonra terhis oluyorum ve sivilde "telefonla konusmak " gibi bir suc yuzunden . Turkiye'nin ayıbı cezaevlerinde , katillerin, hirsizlarin,tecavuzculerin yaninda , hapis yatmak istemiyorum . Biliyorumki orda gorecegim muamele hayvanlardan beter olucak .. benim sorum :

ne cinayetler işlemiş , ne dolandiriciliklar yapmiş insanlar bir sekilde cezalarindan yirtarken benim "telefonla" konusmak gibi bir bir olay yuzunden hicbir sekilde yirtma şansim yokmudur ? askeri davalara bakan ve beni bu olaydan kurtarabilicek bir avukat yokmudur ? isinin ehli bir avukat mutlaka biryerden bir acik yakalar ve cezadan kurtarir . Daha oncede dedigim gibi para hic onemli değil fazlasiyla harcamaya raziyim yeterki beni bu beladan kurtarsin . Acikcasi bunun hicbir sekilde cozulemicek bir dava oldugunu sanmiyorum mutlaka bir yolu olmali ..

asagida listeledigim maddelerden birsey cikabilirmi orneğin ;

a) Yakalattigim telefon , normal bir telefon değil apple iphone du .. bu cihazin telefon olmadigi iddaa vs edilebilirmi mesela ..
    b) Konusurken yakalandigim yer komutan tuvaletiydi ( gorev yaptigim yerin yaninda oldugu icin o tuvaleti kullaniyoruz )
    c) Tutanak , ben yakalandiktan 10 gun sonra mahkemeye gonderildi .
    d) Daha onceden imzalamis olmam gereken tebru&tebellug belgesi bana olaydan 1 gun sonra imzalatildi ..
    e) Telefon benim değil sirketimizin üstüne ..
    f ) Telefonun yakalandigini inkar etsem , ifademin baski altinda alindigini beyan etsem yada ne bilim komutanin telefonu alay icinde değil disinda yakaladigini beyan etsem bir kapi bulunabilirmi ?

Dedigim gibi yardimi dokunabilicek herhangi bir avukat olursa direk bana ozelden ulasibilir , bir sekilde bu cezadan kurtulmak icin hicbir fedakarlik ve masraftan cekinmicem .. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler , iyiaksamlar ..
    Arkadaslar yukarida belirttigim maddelere ilaven birde su war :
    " olaydan sonra beni tuvalette yakalayan komutan benim gibi uzun boylu birini tuvalete sokarak telefonla konusurmus gibi yaptirtti ve fotograflarini cektirtti ve bu fotolari benim fotolarim diye dosyaya ekledi .. bu fotolarin kandirmaca oldugunu belirtmem birsey degistirirmi ?

Arkadaslar hicbirsey yapamazsamda brb tuvalette gizli gizli konusurken yakalayan uzman bascavusu bitarafini kasiya kasiya elinde telefon dolasmasini sindiremiyorum , madem bu olay bana oldugu kadar onada suc , bi sekilde onuda yakmak beni cok rahatlaticaktir .. Onu birsekilde belki fotoraflarim ama sonra benim basima birde " onu fotoraflicak makineyi nerden bulundurdun " gibi bir dava acilmazmi ve onun bana tutanak tutma hakki var ama benim ona yok , bunu nasil halledebilirim ve kendisini nasil dava ettiririm acaba ? saygilar ..

İletiler
    114
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Adammı öldürdûm , tecavüzmü işledim ?

" olaydan sonra beni tuvalette yakalayan komutan benim gibi uzun boylu birini tuvalete sokarak telefonla konusurmus gibi yaptirtti ve fotograflarini cektirtti ve bu fotolari benim fotolarim diye dosyaya ekledi .. bu fotolarin kandirmaca oldugunu belirtmem birsey degistirirmi ?
    Avukat değilim ancak şunu söyleyebilirim. Git mahkemede bunu söyle derim. Gerçekler hiçbir zaman acıtmaz hocam. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamıyorum. Buradan forumdaki cep telefonunun yasak olmasını isteyen, bunun arkasında duran forumdaki avukatlara çağrı yapıyorum. Bu arkadaşın durumunu görünce fikirleriniz neler oluyor? Yukarıda anlatmış olduğu resmen suçtur. Gidin mahkemede bunu söyleyin. Eğer siz ceza alırsanız size bunu yapan da ceza alsın.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Askerde Cep Telefonu Kullanma Suçu

SELAM; bende telefon yakalttım, ve 25 günlük ceza aldım. bana mahkemenin verdiği 25 günlük ceza kararı geldi. buna göre;
    1-) bu tebliğden ne kadar bir süre sonra ceza infazı için tebliğ mektubu gelir?
    2_) ben 4 yıllık üni mezunuyum ve bu yaz polis alımı olacak (25 günlük ceza için) bu durum benim polis olmamı engeller mi?
    3_) eğerki infaz kararı 27 hazirandan önce gelirse kpss sınavına girmek istiyorum kpss sınavı sırasında ben içerde olursam kpss sınavına girebilirmiyim izin verirlermi?

askerde cep telefnu kullanmak bir hataydı. sanki ankisörlü telefon yok. neyse bilgilerinizi benimle paylaşırmısınız. ilgi gösteren herkese teşekkür ederim.

İletiler
    40
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Askerde Cep Telefonu Kullanma Suçu

Alıntı GÖKHAN66 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    SELAM; bende telefon yakalttım, ve 25 günlük ceza aldım. bana mahkemenin verdiği 25 günlük ceza kararı geldi. buna göre;
    1-) bu tebliğden ne kadar bir süre sonra ceza infazı için tebliğ mektubu gelir?
    2_) ben 4 yıllık üni mezunuyum ve bu yaz polis alımı olacak (25 günlük ceza için) bu durum benim polis olmamı engeller mi?
    3_) eğerki infaz kararı 27 hazirandan önce gelirse kpss sınavına girmek istiyorum kpss sınavı sırasında ben içerde olursam kpss sınavına girebilirmiyim izin verirlermi?

askerde cep telefnu kullanmak bir hataydı. sanki ankisörlü telefon yok. neyse bilgilerinizi benimle paylaşırmısınız. ilgi gösteren herkese teşekkür ederim.
    Selam . Ben avukat degilim ama ayni suctan yargilanan ve davasi temyizde olan biri olarak bildiklerimi seninle paylasabilirim . Anladigim kadariyla temyize gitme yolunu secmedin , temyiz: sana gelen ceza kararina askeri yargitaya dilekce vermek sureti ile itiraz etmektir ve bu, sana yaklasik 3-4 ay sure kazandirir . Yargitay cezani onarsa ikamet ettigin yerdeki bir cezaevinde 16 gun cezaevinde yatarsin ( 25 gunluk cezanin 3/2 si infaz edilir ) . Temyize gitme surende yanlis hatirlamiyorsam cezan sana teblig edildikten sonra 1 haftadir. Yani cezan mahkemede eger yuzune okunmussa mahkeme tarihinden itibaren , adresine yada birligine teblig edilmissede teblig tarihinden itibaren 1 haftadir .

Temyize basvurmazsanda infaz kagidi ise tam emin olmamakla beraber 1 aya kadar gelir diye biliyorum ve infaz kagidinin sana gelmesinden itibarende 10 gunluk bi teslim olma suren olucak . Eger sinav tarihi senin cezaevinde olugun sureye denk gelirse kpss sinavina girmen mumkun degil diye biliyorum ama bu suc askeri bir suc oldugundan ve siciline islenmeyeceginden ileride memuriyet hayatinda bir problem teskil edicegini zannetmiyorum . Tabi bunlar sadece benim bildiklerim , konuya daha hakim arkadaslar yanlisim varsa duzeltebilirler .. Saygilar ..

Nerede
    adana
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Adammı öldürdûm , tecavüzmü işledim ?

Arkadaslar yukarida belirttigim maddelere ilaven birde su war :

Arkadaslar hicbirsey yapamazsamda brb tuvalette gizli gizli konusurken yakalayan uzman bascavusu bitarafini kasiya kasiya elinde telefon dolasmasini sindiremiyorum , madem bu olay bana oldugu kadar onada suc , bi sekilde onuda yakmak beni cok rahatlaticaktir .. Onu birsekilde belki fotoraflarim ama sonra benim basima birde " onu fotoraflicak makineyi nerden bulundurdun " gibi bir dava acilmazmi ve onun bana tutanak tutma hakki var ama benim ona yok , bunu nasil halledebilirim ve kendisini nasil dava ettiririm acaba ? saygilar ..
    sen git bunları git avukata güzelce anlat. eğer o kağıt sana 1 gün sonra imzalattırıldıysa beraat alırsın. sadece bu madde bile seni serbest bıraktırır.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerde telefon yakalatmak

askerde telefon yakalanmanın cezası

askerde telefon yakalanmanın cezası 2014

askerde telefon yakalatma cezası

askerde tutanak yemek

askeriyede telefon yakalanmanın cezası

askerde telefon kullanmanın cezası

askerde telefon yakalatmak 2015askerde tutanak tutulmasıaskerde telefon yakalatmaaskerin telefon kullanma cezasıaskerde telefon yakalatma cezası 2014askerde cep telefonu kullanmanın cezasıaskerde telefon yakalatmanin cezasiaskerde telefon kullanma cezasıaskerde tutanakaskerde cep telefonu yakalatmanın cezasıaskerde tutanak tutulursa ne oluraskerde telefon yakalatmak cezasi 2016askerlikte telefon yakalanmanın cezasıaskeri tutanak ornekleriaskerde cep telefonu 2014askeri tutanak örneğiaskerde cep telefonu yakalatmakaskerde telefon yakalatmak 2014
Forum