+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 45 ileti bulundu.
    İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yabanci anneden evlilik dışı dogan çocugun velayeti

Tekrarliyorum çocuk Annesinin noterden tastikli muafakatname alinarak yanimda yasamaktadir buna ragmen Türkiyeye gelmek için annesinden yazili izin almak gerekirmiydi!!

Hukuki NET Güncel Haber

Yabancı anneden evlilik dışı doğan çocuğun velayeti konulu yargıtay kararı ara
    Yabancı anneden evlilik dışı doğan çocuğun velayeti konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kamil09 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tekrarliyorum çocuk Annesinin noterden tastikli muafakatname alinarak yanimda yasamaktadir buna ragmen Türkiyeye gelmek için annesinden yazili izin almak gerekirmiydi!!
    Anne ve babanın çocukla birlikte bulunmadığı her seyahat için seyagat muvafakatnamesi almanız gerekir.

İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Peki o zaman Diyelimki ben çocugumla bereber Türkiyeye kesin dönüs yaptim dogal olarak benim ve çocugun yerlesimini seçme hakkim var çocugun velayeti%50 Müsterek olarak verilmis ve annesi benim yanimda yasamasina yazili izin vermis daha sonra karar degistirip ben çocukla geldikten sonra beni çocugu kaçirmakla suçlayip sikayetçi olmus,bu durumda çocugun Türk vatandasi olmasi annesinin yabanci olmasi ve Almanyada Yoksulluk yardimi alarak yasamasi ve bir baska birinden de çocuk dogurmus olmasi sonuçta annenin 4 çocugu ve Bu çocuklari 3 ayri babasi olmasi kadinin Sadece kendi çikari için çocuklari kullanmasi ifetsiz bir yasam sürdürmesi burda velayet davasinda verilecek kararda etkili olurmu?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kamil09 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Peki o zaman Diyelimki ben çocugumla bereber Türkiyeye kesin dönüs yaptim dogal olarak benim ve çocugun yerlesimini seçme hakkim var çocugun velayeti%50 Müsterek olarak verilmis ve annesi benim yanimda yasamasina yazili izin vermis daha sonra karar degistirip ben çocukla geldikten sonra beni çocugu kaçirmakla suçlayip sikayetçi olmus,bu durumda çocugun Türk vatandasi olmasi annesinin yabanci olmasi ve Almanyada Yoksulluk yardimi alarak yasamasi ve bir baska birinden de çocuk dogurmus olmasi sonuçta annenin 4 çocugu ve Bu çocuklari 3 ayri babasi olmasi kadinin Sadece kendi çikari için çocuklari kullanmasi ifetsiz bir yasam sürdürmesi burda velayet davasinda verilecek kararda etkili olurmu?
    Diyelimki olur.Ama bunu biz diyemeyiz?

Nerede
    mardin
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cocugun velayetı anne yabancı ıse ve evlılık dısı bır cocuk sozkonusuysa ya tanıma ya tashıh yada babalıga mahkemenın tahakkuku yoluyla velayetı alabılırsınız tanımayı cocuk benım cocugumdur dıyerek ırade bayanınızla tashıh yoluna evlenerek veya hakımın babalıga tahaakkuku ıle yanı tum sonuclarıyla sızı babalıga hukmetmek ıle velayetı alabılrsınız

İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

çocugun annesiyle tekrar konusarak 21 kasim 2007 tarihinde isviçreye döndüm isviçrede bana karsi yapmis oldugu sikayetinini geri aldi.
    Süresi bitmis olan Brazilya pasaportunu konsoloslukta beraber imza atarak yeniledik ve tek pasaport su an annesinde bana vermiyor simdi benim çocuga pasaport çikarmam için anesinin mufakatname vermesi yada Türkiyede devam eden velayet davasinin sonucunu beklemem gerekiyor.
    çocuk burdaki yerel yönetimin vermis oldugu geçici karar olan çocugun bir hafta annesinin yaninda bir hafta babasinin yaninda kalmasi yönündeki karar geçerliligini sürdürüyor ve çocuk pin pon topu gibi bir oraya bir buraya gidip geliyor bu olayi normal karsilayan burdaki makamlarin çocugun pisikolejisinden hiç anladiklarini sanmiyorum nasil böyle bir karar verirler anlamiyorum!!Bu karar çocugun okul çagina gelinceye kadar sürecegini ve okul çagi gelince taraflarin birisinin basvurusu üzere velayet davasi tekrar görüsülüp kesin karara varilacakmis nasil bir adalet bu!!!
    Ben Türkiyede devam eden velayet davasinin sonucunu sabirsizlikla bekliyorum eger Türkiyedeki dava sonucunda velayet bana %100 yerilirse suan %50 ben hemen çocugu burdan alip Türk konsoloslugundan çikartacak oldugum pasaportla (Su an anesinin mualefeti yüzünden türkpasaportu çikaramiyorum) (Oglum Türk ve ayni zamanda Brazilya vatandasi) Türkiyeye getirmek istiyorum bu durumda uluslar arasi hukuka göre verilen bu karar geçerli olurmu yoksa yine çocugu kaçirdi diye iade talebi gelebilirmi?
    Birde isviçredeki avukatimin söyledigine göre uluslar arasi hukuka göre su an isviçrede ara karar veren yerel yönetim kurulu Türkiyedeki Esas yetkili olan Aile mahkemesinin verecegi karardan once çikarsa önce çikan karar geçerliymis bu dogru olabilirmi?Bende olan Velayet belgesinde Ancak velayeti bir Aile mahkemesi bozabilir diye bir ibare var isviçredeki davaya bakan kurul ise aile mahkemesi degil evlilik disi olan çocuk oldugu için bir aile olmadigimiz için kendilerinde böyle bir yetki göremediklerinden yerel yönetim kurulu olarak geçici bir karar aldilar.

Nerede
    ANKARA, k.ören, Turkey.
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Slm kamil09 arkadasım benimde basımda buna benzer bir olay ama benimkisinde sorun yok,sana sormak istedigim bazı seyler var çocuk dogdugunda sen gidip tanıma senedi çıkardınmı turk makamlarından nufusuna işlendimi çocuk?eger işlendiyse zaten senin velayetine giriyor tanıma senediyle babalıgı aldıgın için,eger çocuk senin nufusuna işlenmişse nufustaki bilgisinde velayetin sende oldugu yazılıdır,senin yurt dısına göturmende hiçbir şekilde sorun cıkmaz,ama anne yani velayet kendisinde olmayan kişi izin alması gerekli ,benim çocugumda hersene tatilini annesinin memleketinde yapıyor hersene gidiyorum izin veriyorum yurtdısına çıkması için ama ben göturdugumde böyle bir izine gerek görulmedi,size tavsiyen eger çocuk sizin nufusunuza kayıtlı ise çocugu sizin pasaportunuza işletin yeni pasaporta gerek yok 14 yasına kadar.Tananıma senedi çıkarmadıysanız tr de iki şahitle noterden çıkartın,çocuk sizin nufusunuza gecsin bir kere gerisi daha kolay olacaktır sizin için.

İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

çocuk dogduktan kisabir süre sonra Babaligi Alman makamlari huzurunda kabul ettim ve Türkiyede benim soy adimda nüfusuma kayitli Ayrica Alman Makamlari huzurunda Annesinin rizasiyla dogdugunda Evli olmadigimiz için sadece annesinde olan velayet her ikimize esit sekilde paylastirildi yani her ikimizdede çocugun velayeti var tabi bu alman kanunlarina göre yapildi.Velayette Bu velayet yanlizca Aile mahkemesince bozulabilir diye bir ibare var
    Ben Zürihteki Türk konsolosluguna bas vurdugumda benden annesini muafakatnamesini istediler ve o olmadan Pasaport çikaramazsin dediler.Ayni Cevabi Türkiyedeki emniyet müdürlügü pasaport dairesindekilerde söyledi.
    Koksaltunc arkadasim sen nasil Pasapart veya senin pasaportuna isletin Hayret bana nasil yaptigini anlatirsan çok sevaba gireceksin bildigim kadariyla son medeni kanundaki madeler bunu engelliyor.
    ilk olarak çocuk zaten türk vatandasi olurken annesinin kizlik soy ismini almisti 25 nisan 2006`da çikan Nufus hizmetleri kanunundaki degisikle çocuk benim Nufusuma ve benim soyadimi aldi.
    Sanirim bu kanunlari yapanlarin çocuklari yok yada çocuklari yetiskin olmus biz Babalari düsünen yok kanunlara söyle bir bakin hep Kadindan yana madur olan hep erkekler kanunlari yapanlarda %90`ni Erkekler yani biz erkekler salakiz galiba:o
    Birde Türk vatandasini koruma diye bir sey olmasi lazim oda yok ne Türk vatandasi Avrupaya teslim etmisler Avrupa saga dön diyor biz dönüyoruz çok uzülüyorum biz gurbetçiler zaten burda eziliyoruz birde kendi ülken sana sahip çikmayinca hepten yikiliyoruz çok yazik çok insallah Türkiyenin eski itibarini sayginligini geri getirecek bir yönetim gelir de kurtuluruz.Avrupada Bizi adam yerine bile saymiyorlar Aziz Atatürkün kemikleri sizliyordur.

Nerede
    ANKARA, k.ören, Turkey.
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Slm kamil09 ben yazımdad belirttim benimkinde sorun yok diye cocuk daha 1 yasındayken annesiyle gittim ve pasaportuma işlettim,pasaport çıkartabilmenizveya pasaportunuza işletebilmeniziçin ve ben bu işlemleri2000 senesinde yaptım tanıma senedi çıkardıktan sonra çocuk benim nufusuma işlendi,çocuga nufus çuzdanı çıkardıktan sonra annesiyle gittim benim pasaportuma işlettim ayrıcada noterden muhafakatname aldım pasaport işlemleri için yani ilerisini düşünerek,kusura bakmayın ama siz yurt dısına gidince kendi vatandaşlıgınızı unutuyorsunuz ve hukuki sorunlarınızı orada çözmeye çalısıyorsunuz ve karmakarışık işlemler yumagına dönuyor işleriniz,halbuki ozaman siz trden bu işlemleri yapsanız sorun olmayacaktı ve velayet size verilecekti,sanıyorum bu konuda sizin acmış oldugunuz bir davanız varbu dava sonucunu bekleyeceksiniz trden alacagınız bir hüküm diger hükümlerin hepsini bozacaktır,çünkü çocuk ve siz türk vatandaşısınız.Yasalarımız kadını koruyor diye bişey yok yeterki siz hakkınızı aramasını bilin işlerinizi tr dururken vatandaşı olmadıgınız bir ülkenin mahkemelerinde görurseniz olacagıda budur! örn yurtdısında yaşayan vatandaşlarımız evliligi trde yapar ama anlaşamayıncada gider yabancı mahkemelerde boşanır sonrada velayet konusunda ve bir çok konuda magdur olur zaten ordan almış oldugunuz kararları buraya tanıtmanız gerekiyor bu işlemler için epey bir zaman gerekiyor neden tr de acılmıyor davalar acaba yurt dısında türk avkatlarmı yok veya engelmi var.
    (ilk olarak çocuk zaten türk vatandasi olurken annesinin kizlik soy ismini almisti 25 nisan 2006`da çikan Nufus hizmetleri kanunundaki degisikle çocuk benim Nufusuma ve benim soyadimi aldi.) bu şekilde yazmışsınız bunda bir yanlışlık var sanırım bende aynı işlemleri yaptım çocuk nufusa işlendiginde direk benim soyadımı aldı işlemi yaptırdıgım tarih 2000 senesi sizin durumunuzda daha farklı bişeyler var sanırım.

İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Selam Koksaltunc,
    Sizin durumunuz benimkinden farkli bakin siz annesiyle gittim pasaportuma islettim ve annesinden muafakatname aldim diyorsunuz,benim olayimda çocugun annesi Türk pasaportu çikarilmasini istemiyor ve muafakatname vermiyecegini söylüyor yani olaylar degisik Yurt disindaki davaya gelince annesinin açmis oldugu dava ister istemez burdaki mahkemelere çikacaksiniz bende isterim Bütün islerimin Türkiyede hal olmasini ama durumlar onu gerektirdigi için malesef burdaki mahkemelerlede ugrasiyoruz yasadiginiz ülkeninde kanunlarina uymaniz gerekiyor ve verilen kararlarin yaptirimlari var ben kabul etmiyom diyemiyorsun adamlar kilifina uyduruyorlar.
    Nüfus olayina gelince sen çocugunu 2000 senesinde nüfusuna geçirmissin yani eski yasayla 2001`de çikan bir yasala evlilik disi dogan çocuklar annenin soy adini aliyorlardi bu durumdan çok madur babanin çikmasi üzerine yasa 25 Nisan 2006`da degisti ve yeni yasada babanin babaligi kabul etmesi ile çocuk babanin Nüfusuna yazilir ve babanin soy ismini alir.
    Yani sizin çocugunuzun sansi varmis benimkisinin sansizligi ise yeni kanun çikmadan önce dogmasi 2005.
    Bizler yurt disina gidince Hiç bir zaman vatandasligimizi unutmuyoruz aksine vatanimiz bizi unutuyor sadece Para lazim oldugu zaman akilarina geliyoruz!!
    yabancilardan olan bir sürü çocuk var bunlari kazanacagimiz yerde yadirgayip disliyoruz!!
    yinede verdigin bilgiler için tesekkürler.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

yabanci anneden evlilik disi cocuk

yabanci anneden dogan cocugun velayeti

hukuki.net yabanci cocuklara ikamet

yabanci anneden evlilik disi cocuk nasil kabul edilir

turk birinin yabanci anneden evlilik disi cocugu

yabanci anneden evlilik disi dogan cocugun

evlilik disi dogan cocuk turk baba yabanci anne

yurtdisinda evlilik disi cocuk

yabanci anne turk baba evlilik disi cocukta nufusa alma nasil

yabancı uyruklu evlilik dışı cocugumu nufusuma almak istiyorum.

yabancıyla evlilik disi dogan bebeklerin velayeti

yabancidan dogan cocugun velayeti

yhs-ddc_bd

yabancı anneden evlilik dışı doğan çocuğun velayeti

turkiyede dogan yabanci bebek

türk vatandasi olmayan çocuğun velayeti

yabancı evlilik dışı olan çocuğun velayeti

velayet davası ne kadar sürer

yabancı anneden evlilik dışı çocuk ve velayeti

yabanci anneden evlilik.disi çocuk

yabanci kadindan evlilik disi sogan cocugun velayeri

Forum