+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 35 ileti bulundu.
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Almanya'da boşandım, Türkiye'de tanınması nasıl olacak?

merhaba; aslına bakarsanız ben de ilk etapta sizin gibi düşünmüştüm. ancak merve hanım ısrarla yeni evlenmeyi düşündüğü türk vatandaşı olan müstakbel eş adayını almanyaya götürme şansının olmadığını, dolayısıyla nikahın türkiyede yapılacağını söyleyince bundan vazgeçtim. çünki 2675 sayılı yasanın 12. maddesini incelediğimizde; iyi ayrı ülkenin vatandaşlığına sahip kişilerin evliliklerinde, kişilerin müşterek hukuku, o yoksa müşterek mutad hukukunun uygulanacağı yazıyor. her ikisinin birden yokluğu halinde türk hukukunun uygulanacağı düzenlenmiş. merve hanıma yol gösterirken, evlilik almanyada gerçekleşecekse, o zaman tenfize gerek olmayabileceğini söylediğimi anımsıyorum. o da bunun mümkün olmadığını, zira müstakbel eş adayını almanyaya götürme şansının bulunmadığını söyledi. hal böyle olunca; evlilik türkiyede ve türk hukukuna göre gerçekleşecek. merve hanım, her ne kadar türk vatandaşlığından çıkmış da olsa, ilk evliliği nedeniyle ilk eşinin nüfus kayıtlarında onunla evli olarak gözüküyor. çünki almanyada aldığı boşanma ilamı türkiyedeki mahkemelerce tanınmamış ve infaz edilmemiş durumda. uzun uzun düşündüm, vardığım sonuç bu, dilerseniz 403 ve 2675 sayılı yasaları bir de siz inceleyin. hakikaten ilginç bir hal aldı bu tartışma...

Hukuki NET Güncel Haber

Almanya'da boşandım, Türkiye'de tanınması nasıl olacak? konulu yargıtay kararı ara
    Almanya'da boşandım, Türkiye'de tanınması nasıl olacak? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    TEKİRDAĞ
    İletiler
    506
    Dilekçeler Sözleşmeler
    2
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar

Evet konu göründüğünden daha girift, hukuk dışındaki kişiler için bu gibi durumlar çok mantıksız geliyor, niye bu kadar basit konuları tartışıyorlar ki diyebiliyorlar, ama siz durumun farkındasınız,

Boşandığı eşi bir gün evlenmeye karar verdiğinde tenfiz gerekeceği konusunda hem fikiriz,

Yine Merve Hanım için de gerekiyor yahut gerekmiyor demek pratikte bir fayda getirmeyecektir.

Konu Nikahı kıyacak memurun veya İlgili Nüfus müdürünün yorumuyla şekillenecektir.

Bu haliyle Alman makamlarından alınan bir nüfus kaydı ve boşanma kararı uyarınca Türkiye nikah kıyıyorlarsa gerisini düşünmesinler hemen nikahı yapsınlar

Ancak ille tenfiz kararı istiyoruz derlerse zaten İDARE MAHKEMESİNE BAŞVURACAK değil ya, bununla uğraşıncaya kadar tenfiz kararı alır, en kolayı da bu !

Nerede
    TEKİRDAĞ
    İletiler
    506
    Dilekçeler Sözleşmeler
    2
    Dosya Yükleme
    0

Tekrardan merhabalar,

Düşünüp düşünüp aynı yere geliyorum

Şahsen Merve hanım vatandaşlıktan çıkınca Türkiyedeki nüfus kayıtlarının bir hükmünün kalmayacağını, delil niteliğini kaybettiğini düşünüyorum.

Alman makamlarından alınacak bir nüfus kaydında zaten evli görünmeyeceğinden Türkiye de ve Türk makamlarınca bu evliliğin tenfiz olmaksızın yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Ancak daha önce de dediğim gibi, kalkıp idare mahkemesine de gitmezdim doğrusu,

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Peki ne önerirsiniz bana Avukat bey,ben müstakbel esimi bi sekilde bi türlü buraya getirip burda mi nikahi kiymam ? yoksa burdan herseyimi hazirlayip ( nüfüs kayit örnegi evlenilir izni v.s ) türkiyeye nihaka mi gitmemi? yoksa derhal bir avukat bulup bu tenfiz i mi gerceklesdirmemi ? belki konuyu cok uzattim affiniza siginiyorum sayin büyüklerim ama inanin hala bi karar verebilmis degilim tam olarak adimimi ilk nasil atmam gerekdiginde..aslinda en kisa yoldan isdiyorum bu isi bitirmeyi ama görünen oki beni ugrasdiiricak baya bu tenfiz isi..müstakbel esimim bile kafasi karismis iyice denizlide bir avukata danismis,avukat ona eger düzce nüfüsünda kayidi yoksa silinmisse tamamen ordan iznini alip gelip kiyabilir nikahini demis,gercekden sizleri SIKMAK isdemiyorum tekrar özür dilerim ama ben ne yapicam ya

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Wink Re: Almanya'da boşandım, Türkiye'de tanınması nasıl olacak?

Merve hanim,

Benim basimdan aynis gecti
    magdem ilk defa olmamis kesip atmissiniz niye tekrar tercihiniz tekrar ve tekrar turkiyeden evlenmek?

alman vatandasi iseniz,almanyada evlendiyseniz bosandiysaniz KONU kapanmistir.esinizin kabul etmemesi normal kalmak istemekte belirli kanunlar isler almanyada belirli yillar dolmadan esiniz kalamaz avrupada..

eger turkiyede evlendiyseniz tenfiz davasi acarak yani avukatinizi vekalet vererek dava turkiyede de gorulur..konsolosluga gitmeden once bir avukat bulmaniz gerekiyor turkiyeden avukatin gereken ve sart olan bilgileri ile konsolosluga gidersiniz almanyda vekalet verirsiniz gerisi avukat islemleri turkiye kanunlari tikit tikir isler...zamana birakmak gerekiyor turkiye nede olsa nufusu 70 miljona yakin bir ulke..

Amma bu problemlerden sonra tekrar yine tercihiniz turkiyeden evlenmek se hata yapiyorsunuz bence...cunku eski esinizden bosanmadan IMKANI yok birak istek ile yeni esinizi getirmek EVLENMENIZ IMKANSIZ..cikmaz sokak sizinkisi

cifte vatandas olmaniz veya olmamaniz almanyanin kanunlarinin degistigi sartlar getirdigini herkes bilmekte.hem parasal olarak YUKLU hemde DIL sart kosuldu..tercihim ayaklarinizin uzerine basmak ve evlenmek istiyorsaniz lutfen almanyda bulununa turk musluman kisiler arasindan tercihinisi yapmanizdir
    yoksa ayni hamam ayni tas hesabi cok problem gorur ve cok cekersiniz!!!.
    yeni esiniz gelir ailesine yardim etmek ister parasal sorunlar baslar
    yeni esiniz kesin % 100 sizi aldatir,gozu acilir nede olsa almanya..
    karar sizin..ben size tercihimi ve kendi yasamis olduklarimi ilettim
    cocugunuz olmadigi icn allahá dua edin yoksa sartlar kanunlar daha degisik isliyebilirdi!!!!

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Almanya'da boşandım, Türkiye'de tanınması nasıl olacak?

sayin avukat bey Hollanda dogumlu olan ve halen cifte vatandas olarak ve basimdan gecen olay aynisi oldugu icin,size katiyen katilmiyorum!.

O kadar kolay olsaydi,bosanmak bende verirdim turk vatandasligindan cikarim bitmis olurdu islem,yillar sonra tekrar turk vatandasligina girmek icin basvurumu yapardim..

boyle seyler cocuk oyuncagi degil!!.

damat ITHAL olarak turkiyeden gelmis almanyaya zamaninda,yani Turkiyede evlenmisler turkiye kanunlari tikir tikir islemekte..bu evlilik almanyaya bildirilmis avrupada sikintisik tek tarafli bosanmak cok kolay,amma turkiyede ne yazikki hemen bu bosanma kabul edilmiyor..mahkemme karsi tarafi da duymakistiyor,karsi taraf avukat tumak gerekiyor veya vekalet vermek gerekiyor,karsi taraf kim bilir almanyada nerde???belki kacak kaliyor???Tenfiz davasi aclilir,mahkemmeerteler durur arastirma cikarir davali ikametgah adresi belirlenir tebligat iletilir kendisine veya ailesine...

BU iki kisi arasinda olan ithal damat bey icin onemli olan almanyada kalabilmek dir..sure onemli kesin olarak bosanmak istemez asla...kendi cikari icin uzatir da uzatir kaybolur kimse bulamaz!!!..

onun icin turk vatandaslarinin avrupada olan,dogan,yasiyan kisilere tercihim almanydan evlensinler...

Ha kanun islesin secenek yok diyorsaniz,benim gibi yarim is sevmiyorsaniz dedigim gibi MERVE hanim vekaletinizi verin avukatiniza ve tenfiz davasi acilsin,islem baslatilsin!.

BOSANMADAN baska bir kisi ile EVLENMENIZ imkansiz,baska bir YOL da esinize gozukmiyor,ha kacak gelir almanyaya orda evlenirsiniz bilemem,orasini burda da evlendikten sonra turkiye donmesi sart bildigim kadariyla ve beklemesi gerekiyor...

sizin sikintiniz bilgisizlik onun icin hem almanya da bulunan avukatlardan bilgi almaniz,hemde yabancilar polisinden bilgi almanizi iletiyorum!
    sartlari ogrenin cok zor sevdiginiz kavusmak,evlenmek benden size iletmek..

Bir turk avukatindan turkiye ile ilgili sartlari,tenfiz davasi ne dir nasil acilir iletmis bulunuyorum..

burda islem bosanmak turkiyeden,pasaport cift ve ya tek fark etmez!!!!..

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu nedir şaka mı?
    Tezgahtan kavun karpuz seçmiyorsunuz sn.çiftçi,hayat arkadaşı bulunmuş,evleniyorsunuz.Şundan sar bitane,bitanede bundan alayım anlayışıyla olmaz bu işler.

Alıntı ciftciBerkant rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    magdem ilk defa olmamis kesip atmissiniz niye tekrar tercihiniz tekrar ve tekrar turkiyeden evlenmek?
    Amma bu problemlerden sonra tekrar yine tercihiniz turkiyeden evlenmek se hata yapiyorsunuz bence...

tercihim ayaklarinizin uzerine basmak ve evlenmek istiyorsaniz lutfen almanyda bulununa turk musluman kisiler arasindan tercihinisi yapmanizdir
    yeni esiniz gelir ailesine yardim etmek ister parasal sorunlar baslar
    yeni esiniz kesin % 100 sizi aldatir,gozu acilir nede olsa almanya..
    karar sizin..ben size tercihimi ve kendi yasamis olduklarimi ilettim
    cocugunuz olmadigi icn allahá dua edin yoksa sartlar kanunlar daha degisik isliyebilirdi!!!!

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir dakika ya pardon ama bisey söylemek isdiyorum sayin avukat ciftci,ben size benim evliligim hakkinda basimdan gecenler yada basima gelecekler hakkinda fikirmi sordum da bana bu felaketleri siralamissiniz,yani okuduklarima inanmiyorum,sizi hic alakadar etmez sanirim benim birdaha aldatilip aldatilmicam yada yapicagim evliligin ne kadar yanlis veya dogru oldugu,birakinda orasi da benim sorunum olsun,sayin büyüklerim site yöneticileri affiniza siginiyorum benim derdim basimdan asmis böyle seylerle muhatab olmak isdemezdim ama tutamadim kendimi bu nasil bir anlayisdir,yani en kolay yolu secicem sirf zorluk olmasin ugrasmayayim diye sevdigim kisiden vazgecip burdan biri ile evlenicem,böyle sacma bisey ne gördüm ne duydum.ben bütün zorluklari almisim göze ve güvenmisim inanmisimki cikmisim bu yola..benim burda sorusuna cevab aradigim seyler cok farkli..avukat bey herseye ragmen fikrinize saygi duyarim,nede olsa medeni insanlardaniz..

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba merve hanım, artık o sizin tercihinize bağlı, ben elimden geldiğince yol göstermeye çalıştım, tercihi siz yapacaksınız...

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayin Avukat Kadan ve Avukat Sürücü; bütün aciklamalariniz ve cevablariniz icin cok tesekkür ederim,diger arkadaslarada tabiiki,yanliz biönceki yanitimda ben Ciftci Berkant a Avukat diye hitab etmisim farkinda olmadan, Avukat sandim kendisini oysa bi hukukcu olmadigini her halinden anlamam gerekirdi ama bi anlik dalginlik isde neyse...Tekrardan cok ama cok tesekkür ederim,fikirleriniz vede bilgileriniz icin...

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

almanyada bosandim türkiyede nasil bosanacagim

almanyada bosandim türkiyede taninmasi

almanyada bosandim türkiyede nasil bosanirim

almanyada evlilik ve bosanmayi turkiyeye bildirmek

almanyada bosandiktan sonra türkiyede

Türk vatandasi olarak evlendim alman vatandasi olarak bosandim

almanyada bosanmis turkiyede evlenmek 2017türkiyede nasil bosanirimturkiyedebosanma onaylatmaalmanyadaki bosanma kararinin türkiyede taninmasitürkiyede evlenip almanyada boşanmakturkiyede bosanmak kac paraturkiyedee nikahlandim yurtdisina gelingittim nasil bosNirimhttp:www.hukuki.netshowthread.php26328-Almanya-da-bosandim-Turkiye-de-taninmasi-nasil-olacakalmanyada bosandiktan sonra Turkiyede nasil bosaniliralmanyada bosandim turkiyede taninmasi neler gerikiyoAlmanyada turk vatandasi boşanma nasıl oluyoralmanyada bosanan türkiyedeyurtdışında boşandım türkiyede nasıl boşanırımalmanyada gerceklesen bosanmadan sonra turkiyede bosanmaalmanyada bosanip turkiyede tencilalmanyada yasiyorum bosanmak istiyorumwww.xnxx.com Almanyada 4 yil snra bosanmayurtdisinda bosandim turkiyede
Forum