Merhabalar.

Ben 20 gün önce atamam yapılarak polisliğe başladım. Şimdi özel bir bankaya girmek için istifa etmek istiyorum. Ancak biz Polis Eğitim Merkezine 5336 Sayılı yasanın 24 .maddesine göre alındık. Bu maddede şöyle bir ibare var..

"Polis meslek eğitim merkezlerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına aday polis memuru olarak atanırlar. Bu şekilde atananlar, atanma tarihinden itibaren altı yıl süreyle başka kurumlara nakil yoluyla atanamazlar. Bu süre zarfında memuriyetten çekilen, çekilmiş sayılan, meslekten veya memuriyetten çıkarma cezası alan ve aslî memurluğa atanamayarak ilişiği kesilenler, mecburi hizmet sürelerinin kalan her yılı için, kendilerine yapılmış olan öğretim masraflarını tazminat olarak ödemek zorundadırlar." diyor.

son bölümde : "mecburi hizmet sürelerinin kalan her yılı için, kendilerine yapılmış olan öğretim masraflarını tazminat olarak ödemek zorundadırlar." ibaresiyle;

yani burada örneğin 2.500 YTL devlet bana masraf yapsa (kalan her yılı için dediği için) 6 yıl daha olduğundan 2.500 X 6= 15.000 YTL tazminatmı öderim ?

Hukuki yorumu nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Saygılarımla