Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
2 / 87 Sayfa İlkİlk 12345678910111222324252627282 ... SonSon
11 den 20´e kadar toplam 862 ileti bulundu.
    Nerede
    izmir, Türkiye.
    İletiler
    135
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın vanHoLLaND,

Tepkimi dile getirmeyi bildiğim gibi, insanlar kendilerini daha net bir şeklide ifade ettiklerinde özür dilemeyide bilirim, eğer iletimi bir kez daha gözden geçirirseniz, eğer gerçekten hasta iseniz askerlik yapmamanız doğal ve ayrıca yazılanlar için umarım yanlış algılayan ben olmuşumdur diye bir ibaremin yer aldığınıda hatırlatmak isterim. Sanırım ikimizde birbirimizi yanlış anlamışız, ama bunda kendinizi net olarak ifade edemediğiniz için sizin katkınızın daha fazla olduğunu belirtmek isterim, sebep ne olursa olsun genede sizden özür diler, geçmiş olsun dileklerimi iletirim.
    Son olarak, ne olursa olsun TSK nın bu konudaki hassasiyetini desteklediğimi belirtir, probleminizin bir an önce çözüme kavuşmasını temenni ederim, sağlıklı günler dileğiyle.

romantic

Hukuki NET Güncel Haber

Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
     , Türkiye.
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Romantic kardesim,
    Cevap yazmayacaktim ama senin gibi bazi yari bilgili ve önyargılı kisilerin
    kalkip boyle zirvalmasinin muhtemel oldugunu gorunce maalesef mecbur
    kaldim.
    Bir kere TSK saglik yetenegi yonetmeligini hic okumamissin. Yukarida link'i
    var cek oku, ogren. Bakalim ne anlayacaksin. Belki onu da anlayamazsin diye aciklayayim:
    Bir kere, oyle karnim agriyor, midem bulaniyor diyene tamam kardesim seni
    askere yollamayalim diyen bir madde yok.
    Tum hastaliklar A, B, C ve D maddeleri olarak ana, ve cok sayida alt
    basliklarda toplanmistir. C maddesi A,B ve D maddelerindeki hastaliklarin
    tedavi donemini kapsayan gecici durumlari ifade etmektedir. Soz konusu olan
    B ve D grubu hastaliklar durumu ciddi olan hastaliklari icermektedir.Ortada
    bir hastalik vardir, ustelik bunlar kanser gibi Allah kimyeye vermesin
    dedirtecek cinstendir ve bunlar maalesef o hastaliklari yasamak zorunda
    olan, vanHoLLaND ve benim gibi magdur kisilerdir.
    Hic kimsenin rahatsizligini, yasadiklarini, fikirlerini ve gecmisini
    sormadan, aile yapısını bilmeden, vatanseverlik uzerine nutuklar atmak
    ancak cahilliktir.
    İnsanlar Basaklara benzerler, içleri bosken, maalesef senin gibi, baslari
    havadadir. Doldukça, bilgilendikce, egilirler.
    Bilmemek ayip degil simdi ogrendin. İçine sinmediyse Yonetmeligi ceker
    okur, bilgilenirsin.
    Merak ettiysen soyleyeyim, ben sirf askere gitmek için girdigim kucucuk bir kapali bobrek tasi ameliyatından sonra, doktorun aleti içimde kırması sonucu tam 7 kez ameliyat oldum. Allah kimseye vermesin. Sonucta sapasaglam bobregimi kaybetmek uzereyim. Doktor hatasindan dolayi basima gelen bu olaydan Kafayi siyirmaktan ailem sayesinde kurtuldum. Ameliyatlar tam iki sene surdu. Cektigim acilari sen bilebilir misin? Hic bobrek agrisi cektin mi? Doktorun hatayi yapipta, senin acilarin bizi ilgilendirmez tavrini hic yasadin mi? Ustelik bu sikintilardan sonra, agrini, sikintilarini Askeri hastanelerde seni dinlemeyen ve senin gibi onyargili olan doktorlara anlatmayi hic denedin mi?
    Eger bunlari yasamadiysan, konusurken, once adam gibi oturup, efendi gibi bilgilenecek, ondan sonra atip tutacan.
    Sunu da sakin unutmayacaksin ki, tum A,B, C ya da D gurubuna giren bir hastaliginin olup olmadigina iliskin raporu ancak TSK'ye bagli askeri hastaneler verebiliyor. Sivilden al bakalim alabiliyor musun?
    Tum hasta ve elinde raporu olan kardeslerime gecmis olsun diliyorum. Allah kimsenin sagligini elinden almasin. Ne demis Suleyman,
    Halk icinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sihhat gibi.

Nerede
    izmir, Türkiye.
    İletiler
    135
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın salpay,

Ben sizin gibi kaba olmayacağım, Çünkü yaşamım boyunca öğrendiklerimden biride, sizin gibi çok konuşan ve çok bildiklerini savunan insanların aslında hiçbirşey bilmedikleridir, bahsettiğiniz TSK sağlık bilgilerini siz belirtmeden çok daha önce linkte görür görmez incelemiştim, hatta MSB nin sitesine girerseniz orada sağlık raporlarından örnekleri ve TSK nın bu raporlarla ilgili aldığı kararlarıda okuyabilirsiniz, benim bu konudaki bilgilerim gözardı edilemeyecek düzeyde, nedenmi; çünkü hasta olduğunu belirtip çürük raporu alan birinin durumuyla ilgili olarak en az 2 senedir bu dosyaları ve bilgileri hergün okuyorum, askerlik yapmamak için çürük raporu almayı başaran bu şahsı TSK ya ihbar ettim ve haklı olduğum ortaya çıktı, şimdi yapması gerektiği gibi askerliğini yapıyor Evet her karnım ağrıyor diyene rapor vermemeleri gerekir derken mecazi anlamda kullanılan kelimeleride yanlış anlamış olmanız kendinizi ifade edememiş olmanızla aynı durumda, Üstelik çek linkide oku, bak gibi, bu ve buna benzeyen kabalık içeren diğer cümlelerinizle, emredercesine kelimeler kullanmanız, siz kendilerini yetişteremeyen cahil insanların, kompleksli olduklarının ve komplekslerini başkaları üzerinde bu şekilde hakimiyet kurarak gidermeye çalışmalarının göstergesidir. Kendisini çok zeki zanneden siz, madem başınıza bu şekilde bir olay geldi, doktor aleti içinizde kırdı, nasıl becerdiyse, kendisinden davacı oldunuzmu, hakkınızı aradınızmı, mahkemeye başvurdunuzmu? Çektiğim acıları sen bilebilir misin? demişsiniz (bu arada biz sizinle askerlik arkadaşı yada sınıf arkadaşı değiliz bana SEN diyemezsiniz) kimse kimsenin acısını kendisi yaşamadan bilemez, peki siz benim neler çektiğimi bilebilirmisiniz hayır, sadece önemli olan sizsiniz değilmi kendi acılarınız önemli, etrafınızdaki onca insanın acısından sizene değilmi, vatanı için sakat kalan insanların, babasız kalan yavruların acısınıda siz hissettinizmi? Verdiğim cevaplar hoşunuza gitmeyebilir ama adam olmaktan bahsederken, önce kendiniz adam olacaksınız, efendi olacaksınız ondan sonra karşınızdaki insandan saygı bekleyeceksiniz, bir önceki iletimi okusaydınız, bunu anlardınız ama sanırım en iyi savunma saldırmaktır planını uygulamak işinize geldi, Evet şimdilik bu kadar, eğer yeni sorularınız varsa ve saldırmadan yazacaksanız cevap alabilirsiniz, unutmayın ne ekerseniz onu biçersiniz.

Saygılarımla,

romantic

Nerede
     , Türkiye.
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bak Romantic Kardesim,
    Söz kalabaligini birakip, önce senin ilk msg yazmandaki amaci bir irdeleyelim. Bir kere burada benim degisen sistemin hasta insanlara tutumunun ne olacagina iliskin sordugum ve daha sonrasinda ogrendigim ve bilgiyi paylasmak adina verdigim bir bilgi msg'sine senin verdigin cevaba bakalim. Ne savunma getirirsen getir, sen o msg'inda yazdiginla aslinda benim ve daha sonrasinda msg yazan diger arkadaslarin bu forum basliginda askerden kacma cabasi icerisinde bir paylasim icerisinde oldugunu dusunmussun. Bu belli cunku, kisilerin hastaliklarina iliskin hic bir soru sormadan, bir ilenme bile gerceklestirmissin. Simdi sana sorarim (sana diyorum cunku) bu onyargili bir davranis degil de nedir? Bir kendini bilmezi bulup (ki iyi etmissin) sikayet ettin diye tum rahatsiz olan kisileri ayni gozle gormen hangi dunya gorusu gelismis, kendini yetistirmis kisinin yapacagi davranistir. Sen boyle bir onyargi icinde olmasan, once rahatsizligini dile getirmis kisilerin hastaliklarinin gercekten ne demek oldugunu sorar, ondan sonra da Askeri hatanelerin verdikleri raporlarin iceriklerinin uygunlugunu kendin yorumlardin. Dusun ki, ben ve vanHoLLaND rahasizligimizi senin msg'dan sonra yaziyoruz. Neden bir ogrenme ricasina yazmiyoruz da, senin satasma icerikli, onyargili msg'ne yaziyoruz bir dusun.
    Sen boyle bir msg yazarken, sectigin kelimelerin kisileri rahatsiz edecegini dusunmeden saldirgan bir tutum ile yaziyorken, dogrusu benim sana siz seklinde hitap etmem hic icimden gelmedi.
    Diyelim ki, ben seni yanlis anladim, vanHoLLaND kardesim de seni yanlis anlamis ki, sana o da sitem dolu bir msg yazmis ve senin ilk msg'ne cevap vermis. Daha da carpici olani, ikinci msg'nda ozur dilemis olman ki bu da benim yukarida yazdiklarimi dogruluyor. O halde ne ben ne de vanHoLLaND seni yanlis anlamamisiz. Sen once (hadi artik siz olsun bundan otesi bana da yakismaz), onyargili hareket ederek boyle bir satasma icerikli msg atmis olmakla sadece vanHoLLaND'dan degil herkesten ozur dilemelisiniz ki, daha sonra akli selim bir saygi ortaminda konusulabilsin.
    Diger yandan benim kendimi ifade edemiyor oldugum bir durum olsa, sizin beni anlamiyor ve cevap yazamiyor olmaniz gerekirdi. Gayet guzel anladiginiz ortada. Sadece sectigim kelimeleri begenmemissiniz. "Kendisini zeki zanneden siz..." seklinde baslayan cumlenize, eger gercekten kompleksiz bir insan olsaydiniz baslamaz boyle cumleler kurmazdiniz. Neyazik ki, benim yazdiklarimdan da cikardiginiz sonuclar yanlis. Benim size anlatmak istedigim de zaten sizin daha sonra "kimse kimsenin sikintisini bilemez" cumlesiyle anlatmak istediginizdi. Bilemez dogru, ancak, sorup her zaman ogrenilebilir. Ayrica ve daha da onemlisi, ne talihsizliktir ki, yazdiklarinizin icerisinde [u]bir gecmis olsun</u> bile dilememis olmaniz sizin kisiliginiz ve insanlik anlayisinizi ortaya koyuyor. Bu forumda benim gibi bir cok insan var. Baskalari yuzunden magdur olmus ve dertlerini cektikleri yetmiyormus gibi bir de sizin gibi onyargili ve maalesef gercekten kompleksli kisilere anlatmaya calisiyorlar. Bunu burada yaptiniz ancak baska yerde yapmayiniz. Daima once sorgulayiniz. Mumkunse tum bilgilere ve belgelere ulasiniz. Daha sonra ustunde dusununuz. Bir daha ve bir daha dusununuz. Ondan sonra bir yargiya variniz ki daha sonradan yanlis yaparak ozur dileme sayiniz en aza insin. Insanlar kirilmasin. Saygi ve hosgoru kaybolmasin.
    Simdi yaziniza tekrar baktim da
    "madem başınıza bu şekilde bir olay geldi, doktor aleti içinizde kırdı, nasıl becerdiyse, kendisinden davacı oldunuzmu, hakkınızı aradınızmı, mahkemeye başvurdunuzmu?"
    cumlesinizde bile samimi bir sorgulama yok. Yine benim hakkimi aramadigimi dusunuyor ve bir onyargi icinde bu soruyu soruyorsunuz degil mi? Dusunun ki sisteme ayak uydurmaya calisarak degisen TSK yonetmeliginin biz magdurlara ne getirecegini arastirip yine derdimizi sizin gibi hangi onyargili insanlara anlatmak zorunda kalacagimizi sorgulayan ve bulduklarini paylasan biri olarak, ben bana yapilan haksizliklara ses cikarmadan oturacagim. Siz maalesef insanlari da iyi degerlendiremiyorsunuz. Tavsiyem onyargilarinizdan kurtulmaniz. Bu da dunya gorusunuzu arttirmakla, samimi ve dogru bakis acisiyla, iceriden gelen bir istekle olur. Umarim basarili olur insanlari bir daha yargilamaz ve sarf ettiginiz cumlelerinizle uzmezsiniz.
    Bir daha ve ozellikle belirtmek isterim ki, sikintisini bilmedigim ve ama cekmek zorunda kalan tum magdur kardeslerime bu vesileyle Allah'tan kolayliklar dilerim. Ayrica belirtmek isterim ki, bir vatan mucadelesinde ne kadar magdur olursak olalim daima ön saflarda yer almaktan da kacinmayacagiz. En azinda benim icin bu boyle. Gerisi de bos soz.

Salpay

Nerede
    izmir, Türkiye.
    İletiler
    135
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın salpay,
    Birincisi sizin kardeşiniz değilim, olmayada niyetim yok, uslubunuza dikkat ediniz, söz kalabalığı yapanın öncelikle siz olduğunuzu bilmenizi isterim, forumdaki diğer insanları kışkartarak ve konuya dahil ederek, kendinize taraf bulmaya çalışmanızın size faydası olurmu bilemem, ama herkes benim ne demek istediğimi gayet açık anladı, ama görüyorumki siz hala anlayamamışsınız, madem forumda bir soru soruyorsunuz içeriğinide açıklamanız gerekir, buradaki insanlara yukarıdan bu konu ve konular ile ilgili vahiy gelmiyor, yada müneccim değiliz, Ayrıca benim bu konuyu anlamış olmam yada anlamamış olmamla ilgili artık bir karar verseniz diyorum, bir iletinizde anladınız diyorsunuz, bir diğerinde bakıyorum anlamamakla suçluyorsunuz, Ben kimseye karşı önyargılı davranmadım, sadece eğer böyle ise dedim, yapmadıysanız, o düşüncede değilseniz neden zorunuza gidiyor, yaranız var ki gocunuyorsunuz. Kimseyi aynı gözle görmedim, görmemde yalnız infonuzda 1969 doğumlu olduğunuz yazılı eğer öyleyse şu an 36 yaşındasınız, iletinizde ise 2 senedir bu olayları yaşadığınızı belirttiğinize göre, 18 yaşını bitiren her erkeğin askerliğini yapması gerektiğini gözönüne aldığımızda, hadi diyelimki 4-5 senede eğitiminiz vardı üniversite vs. geriye kocaman bir 10 yada 14 sene var siz bu hastalığı 2 senedir çekiyorsanız neden daha önce askere gitmediniz, bakın bir 4 sene daha bu şekilde devam ederseniz, durumu kurtarırsınız, zaten 40 yaşından sonra sizi askere almayacaklarını bilmediğinizi söylemeyin sakın, gene beni önyargılı olmakla suçlayabilirsiniz ama bu sorularla karşılaşacağınızı düşünerek daha önceden açıklayabilirdiniz, hani herşeyi biliyorsunuz ya, kimseye sataşma ihtiyacım yok, sadece vatanını seven ve milli duygularını köreltmeyen ve köreltilmesine asla izin vermeyecek bir insan olarak TSK nın yanında olduğumu belirtiyorum hepsi bu. TSK daki doktorların size garezimi var, o kadar uzman bir hastalığı anlayamayacak kadar eğitimsiz mi, hemde TSK da! güldürmeyin beni. Bana hitap şeklinizin içinizden gelip gelmediğini sormadım zaten, olması gerekeni yazdım, ama ne yazıkki duvarla yazışmışım galiba, iletimde van Holland dan özür dilemiş olmam sizin haklı olduğunuzu göstermiyor, eğer iletimi anlayarak, sindirerek okuyabilseydiniz, insanların kendilerini ifade etmekteki eksikliğinin başkalarına fatura edilmemesi gerektiğini ve GERÇEKTEN hasta iseler özür dileyecek erdemde olduğumu, insanların birbirlerini yanlış anlayabileceğini ve bununda kaba davranarak değil, karşı tarafın ifadesine göre olacağını belirttim, ama siz kabalık etmeye devam ettiniz, satırlardaki kelimelerin anlamlarını atlayarak sadece sizin işinize yarayacak birkaç kelimeyi seçmeniz yanlış, başkalarından özür dilenecek bir durum yok, ben sadece ikinize yazdım, başkalarını karıştırarak kendinize taraftar bulmaya çalışmanız etik bir davranış değil, ama kışkırtmaya çalıştıklarınız içinde yazmak isteyen olursa elbetteki cevaplarım. Ama bunu sizin kışkırtmanız sonucu değil, kendi iradeleri ile yapmaları gerekir, Kompleks olayına gelince lütfen beni benim kelimelerimle yargılamayın, eğer aklınıza gelen başka cümleler varsa onları yazın, hiçbir zaman kompleksim olmadı, olsaydı eğer 38 senelik yaşamım boyunca bunu en azından bir kişiden duyardım. Kimden özür dileyip, kimden dilemeyeceğimede siz karar veremezsiniz, hür irademle buna ancak ben karar veririm. Size geçmiş olsun demedim çünkü halen sizin bu konudaki dürüstlüğünüze inanamadım. Üstelik aklınız sıra arada bir kibarlaşmaya çalışsanızda bunu becerebilmiş değilsiniz, ne yazıkki kibar olayım deyince kibar olunmuyor, nezaket insanın beyninde yoksa yoktur, yormayın kendinizi, nasıl olsa başarılı olamıyorsunuz.
    Son satırlarda her ne kadar samimi ifadeler kullanmaya çalışmış olsanızda, inanın samimi değiller, yapmacık ve daha çok kendini acındırmaya yönelik bu kelimeleri gözönüne almayacağım, Vatanı için daima ön saflarda yer almaktan bahseden birisi eğer 36 yaşına kadar askere gitmediyse ve gitmemek için çabalıyorsa, bu ülkeye ve vatanına olan sevgisinden şüphe duymakta haksız sayılmam, ayrıca TSK daki doktorlarında önyargılı olmadıklarını düşünerek, görevlerini yerine getirmelerindeki ciddiyetten dolayı kendilerine buradan teşekkür ederim.
    Saygılarımla,
    romantic

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Arkadaşlar tebrik ediyorum ;
    Bu konuyu bu hale nasıl getirmişsiniz doğrusu şaştım kaldım..
    Öncelikle sayın salpay ve vanHoLLaND arkadaşım geçmiş olsun allah acil şifalar versin. Umarımki gelişen tıp sizede yardımcı olacaktır.
    Sayın Romantic ; Yaklaşık 2 senedir askerliğe elverişli değildir raporu almak hatta bir hastalıktan dolayı tecil ettirmek bile zorlaştı.
    İzmir hava hastahanesinde kopan skandal sonrası ki albay rütbesinde ki 4 aşağı doğruda bir çok tabip subayın başını yiyen 'çürük' raporu skandalı bu hususu çok ciddi gündeme getirdi.
    Şuanda devlet hastahanesinde fiilen yatmanız durumu hariç askerliği bile tecil ettiremiyorsunuz. ( Tabiiki kötü niyetlilerin bir araya gelerek bunuda suistimal etmeleri başka ) Her ahvalde devlet hastahanesi raporu bile olsa tecil için bir askeri hastahane ve heyete girmek zorundasınız.
    Arkadaşlarımızın bahsettiği ' er olamaz yedek subay olur' kargaşası ise uzun süreden beri olan ancak 1998 de bir asteğmenin verdiği dilekçe ile gündeme geldi. ( Bu arada sürate bakın ben bu dilekçeyi alan ve ilk mütalaayı yazan kişiydim yıl 98 kanun anca çıkmış 2005 te vay güzel ülkem burada garibim asteğmen durumunu sormuştu hala bekliyorsa yanıtı kıdemli üsteğmen olmuştur şimdi...) Bu asteğmen arkadaşımız kısa dönem askerlik yapayım da hemen bitsin düşüncesi ile müracaat etmiş peşinden kendisinin bile bilmediği bir hastalık yüzünden 'askerlik yapamayacağını ' öğrenmiş peşinden okul ve eğitim durumu yüzünden 'er olamaz yedek subay olur' raporu ile durduk yere asteğmen olmuş bir kişidir. Daha sonra bu kişi bu hususta bir dilekçe vermiş ve özetle ' vatan borcu olan askerlik hizmetinde yedeksubaylık ile erlik arasında ne fark olduğunu savaşta birinin gidip birisinin gitmediğini mi ' sormuştu. O zaman bizde yönetmeliğin hatalı olduğunu eğer bu hastalıkların askerlik yapılmasına engel bir durum ise bunun koşulsuz tüm alımlarda olması gerektiğini belirtmiş idik. Demekki ilgili yerlere 6 senede vararak netice alınmış oldu.
    Kaldıki uzun süreler orduda kalmış birisi olarak 'vatan sevgisi ve hizmetinin' sadece orduda yapılmayacağını savunan ve her toplantıda bunu dile getiren birisiyim. Ailesine ve ülkesine muhabbetle hizmet eden kişilerin zaten vatan sevgisi içinde olduklarına inanırım. Genede 'Her Türk asker doğar' sözüne gülümsemekten kendimi alamam çünkü aklıma hep ' askere gitmemek için her yolu deneyenler ' gelir. Ne biçim asker doğuyorsak... eee 20 senede sıkılıyor tabii insan. Bu bağlamda ne vatan sevgisi ve hizmeti askerliktir nede tersi... Ama askere gitmemek için sahtekarlık yapandan da ne kendisine nede memleketine hayır gelir oda ayrı...
    Tabiiki hassasiyeti anlıyorum ve size saygı duyuyorum ama inanıyorum ki bu siteye yorumla veya bu konudaki dertlerini dile getiren arkadaşlarımız 'askerlikten kaytarma' amaçlı bu konulara girmezler. İnanınızki o tip kişiler bunları hiç bilmeden bilenleri bir şekilde kullanırlar.. Zaten bir yerde değerlendirme noktasıda budur bu arkadaşlar gerçekten dertleri olmasa yada kaytarmak isteseler izleyecekleri yöntem bu değildir.
    Kaldı ki en geç 2006 ortasında askerlik sistemi ve sağlık yönetmeliği komple değiştirilecek buda kulağıma gelen bir tiyo...
    Bu vesile ile bu güzide sitede sizler gibi değerli insanların kısmi yanlış anlamalarla birbirinizi kırmanız beni ve sanıyorumki yöneticileri üzüyor vede kırıyor. Karşılıklı özür dilemekte bir erdemdir derken bir kez daha geçmiş olsun der saygılarımı sunarım...

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

SAYIN COMMODORE1TR TEŞEKKÜR EDERİZ.
    Yazdıklarına eklenecek fazla bir şey yok.
    Ancak;
    Her zaman yazdığım şeyleri bir kez de bu forumda yazmak zorundayım.

Şu SANAL ALEMDE yazdıklarımıza çok dikkat etmeliyiz. Karşılıklı, yüz yüze konuşmak mümkün olmadığından yazılanlardan farklı anlamlar, yorumlar çıkarmak, ya da kasdı aşan ifadelerde bulunmak, dolayısıyla da forum katılımcılarının bibirlerini kırıp incitmeleri o kadar kolay ki.

O nedenle karşılıklı incitici beyanları bir kenara bırakıp konunun özüyle ilgili tartışmaya devam etmekte fayda var.

ceteris paribus

Nerede
     , Türkiye.
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayin Romantic Ablacigim,
    (Benim aklima sizin infonuza bakmak gelmemisti dogurusu
    Umarim ablacigim sizi rahatsiz etmez malum benden buyuksunuz)
    Yukaridaki msg'nizde maalesef bir kizma seziyorum.
    Bu da yazdigim son msg'nin sizi rahatsiz ettigi sonucunu dogurur ki, bu yazdiklarimin ne kadar dogru oldugunun bir gostergesidir.
    Yasim aynen dogru ve sizin akliniza gelen olasiliklar icerisinde ancak benim askere kacmaya calisarak bu kadar vakti gecirdigimi dusunuyor ve baska alternatif akliniza gelmiyorsa siz gercekten bilgisiz ve dar goruslusunuz.
    Bayan oldugunuzu ogrenmem dolayisiyla (ki ben bir erkekle yazistigimi zannediyordum) bu msg'lesmeyi uzatmamin kesinlikle bir sonuca varmayacagini ve bir seyleri anlamayacaginizi anlamis bulunuyorum.
    Zaten msg'lerinizin icerikleri de buyumeye ve kendi kendini tekrar etmeye basladi. Ama yasimi dogru hesapladiginizi gormek de bana mutluluk verdi :-).
    Son soz olarak son yazdiklarimi sinirlenmeden bir daha okuyarak sindirmeye ve anlamaya calisiniz. Umarim basarili olursunuz.
    Maalesef son yazdiklariniza cevap vermiyor olmamin tek nedeni sizin bayan oldugunuzu ogrenmemdir. Keske bastan bilseydim. Kendimi bir seyler anlatmaya zorlamazdim. Ancak yanlis bilgi vererek Erkek oldugunuzu saklamissaniz o zaman durum degisir tabi.

Ogr.Grv.Dr. Salpay
    (Belki buradan bir seyler cikartirsiniz.
    Hesap yapmaniza yardimci olabilir.)

Nerede
     , Türkiye.
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Yukaridaki yazdiklarim maalesef
    sayin fırat bayındır ve COMMODORE1TR nin yazdiklarini okumadan once yazilanlardir.
    Yazdiklariniza aynen katiliyor ve iyi niyet ve hosgoru cercevesinde sormak ve yazmanin her zaman iliskileri gelistirecegine inaniyorum.
    Bu baglamda bir hosgorusuzluk sezmesem tum bunlari da yazmazdim ki, bu foruma katilmamdaki amacim da bu degil zaten.
    Herkese saglik ve mutluluklar diliyor, Bayraminizi da en icten dileklerimle kutluyorum.

Ogr.Grv. Dr. Salpay

Nerede
    izmir, Türkiye.
    İletiler
    135
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın salpay,
    Bana abla denilmesi beni rahatsız etmez, çünkü yaşla ilgili bir problemim yok hatta büyükannede diyebilirler, (ama siz hariç) ne yazık bende sizin okumuş bir cahil olduğunuzu bilemediğim için yanıtladım, üniversite bitirmek insanların bilgili oldukları anlamına gelmiyor tabiiki, önemli olan hayat okulundada okumuş olmaktır. Hani derlerya okumuşun cahilinden kork diye Ögr.Grv. Dr. Salpay. Daha önce infosunda işi yazmayan siz birdenbire Ögr.Grv. Dr. Salpay oldunuz, aynı Türk filmi gibi. Yazdığınız hiçbirşey beni kızdıramaz, siz zaten kültür düzeyi yüksek biri olsanız daha önce yazılanları okur, ona göre yanıtlardınız, Sayın fırat bayındır’ın ve Sayın commodore1tr nin iletisini dahi okumadan yazdığınıza göre amacınız zaten barış değil savaşmakmış. Bayan olduğumu öğrenmesi dolayısı ile bir sonuca varamayacağını düşünen siz dar beyinli zat, bu düşüncenizle seviyenizi ve karakterinizi bir kere daha ortaya koyduğunuz ve hakkınızdaki düşüncelerimde yanılmadığımı ispatladığınız için size teşekkür ederim.
    “Maalesef son yazdıklarınıza cevap vermiyor olmamın tek nedeni sizin bayan olduğunuzu öğrenmemdir demişsiniz” bence de maalesef, cevap verememe nedeniniz kültürsüz ve cahil olmanızdır. Aklınız sıra beni cinsiyet farkını gündeme getirerek aşağılamaya çalışsanızda unutmayınızki, sizide bir kadın dünyaya getirdi. Bu düşüncenizle ne kadar dar bir açıya sahip zekanız ve dünya görüşünüz olduğuda apaçık ortaya çıktı. Son olarak böyle bir ileti yazmama sebep olduğunuz ve durumu bu hale getirmenizden ötürü sizi esefle kınıyorum, kendinizden utanmalısınız.
    Sayın fırat bayındır, Sayın commodore1tr ve site halkına olan saygımdan ve cahil bir insanla daha fazla muhatap olup seviyemi düşürmemek adına artık size yanıt vermeyi reddediyor, tüm site üyelerine, Türkiyemizin dört bir yanındaki vatandaşlarımıza ve özellikle vatani görevlerini yapan Mehmetçiklerimize iyi bayramlar diliyorum.

Saygılarımla,

romantic

+ Konuyu Yanıtla
2 / 87 Sayfa İlkİlk 12345678910111222324252627282 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

jinekomasti askerlik

varikosel askerlik

pectus excavatum askerlik

safra kesesi olmayan askere gidebilir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage22

pes cavus askerlik

bronsektazi ve askerlik

b58 f8

spontan pnömotoraks askerlik

testis kanseri askerlikten muaf

ülseratif kolit hastaları askerlik yapabilirmi

https:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

varikosel askerliğe engel mi

6 ay hava değişimi çürük

anksiyete curuk

varikosel çürük raporuf29 organık olmayan psıkoz ankara gata hava degısımı renk körlüğü çürük raporunefes darlığı çürük raporuc15 remisyonda psikotik bozuklukbronşektazi hastaları askerlikorganik olmayan psikotik bozukluk rapor koduhttp:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage2747 c raporub 58 raporu
Forum