Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
 • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
1 / 87 Sayfa 123456789101121314151617181 ... SonSon
1 den 10´e kadar toplam 862 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Oct 2003
  Nerede
  1973, Türkiye.
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır

  TSK Sağlık Yönetmeliği'nde

  Madde 79 - ..... 1) Askerliğe elverişli olan yedek subay adayları: Sağlık yeteneği bakımından Hastalık ve Arızalar Listesinin A ve B dilimlerindeki hastalık ve arızaları bulunan adaylar, yapılan test sonucuna göre 1 ve 2 numaralı sınıflandırma çizelgelerindeki hastalık ve arızalarına uygun artı (+)işaretli sınıflardan birine verilir. 2) (Değişik: 30/1/1997 - 97/9106 K.) Askerliğe elverişli olmayan yedeksubay adayları: Sağlık yeteneği bakımından hastalık ve arızaları 1 ve 2 numaralı Sınıflan-dırma Çizelgelerinin (A) ve (B) dilimlerinde her sınıfta eksi (-) işaretli olanlarla, (D) dilimlerinde gösterilen hastalık ve arızaları bulunan yedek su-bay adayları, askerliğe elverişli değildir. Bunlardan okula girmiş olanlar çıka-rılır, subay nasbedilmiş olanlar terhis edilir.

  denilmektedir, yardım istediğim husus;

  Sınıflandırma Çizelgeleri, A, B ve D grupları detayları B10 gibi......
  Hukuki NET Güncel Haber

  Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
  Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Av.Fatih Karaca Misafir

  Tanımlı

  Sayın hyum,
  16 Ekim 2003 tarihinde istediğin söz konusu Yönetmeliğin Sınıflandırma Çizelgelerine halen ihtiyacın var mı bilmiyorum. Ancak ben yine de Yönetmeliğin tamamını txt dosyası haline getirip zipledim ve ve buraya ekledim. [img]images/disk.gif[/img]

  DeFacto

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Apr 2004
  Nerede
  Istanbul, Türkiye.
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Avukat 62,

  Yonetmeliğin sonundaki yedeksubay listelerini hiç bir yerden bulamıyorum.Sizin ekinizde bunu buldum ama wordpad de hersey karagcık burgacık bu listeleri bakabilecegim sekilde yollamanız mumukun mu ? 5. #4
  Av.Fatih Karaca Misafir

  Tanımlı

  Sayın hyum,
  Aynı Yönetmeliği bu defa word dosyası olarak ekliyorum. Bakalım bu okuyabilecek misin.[img]images/disk.gif[/img]

  DeFacto

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Nov 2004
  Nerede
   , Türkiye.
  İletiler
  26
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  2005 yili itibariyle TSK saglik yetenegi yonetmeliginin B maddesine gore degerlendirilen yedek subay aday adaylarininda askere elverissiz olacagina dair bir bilgi aldim. Dogrulugunu bilen var mi acaba?


 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Nov 2004
  Nerede
   , Türkiye.
  İletiler
  26
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Yukarıda sordugum soruyu arastırdım ve yanıtını buldum.
  Daha once Hastalık ve arızalar yonunden hakkında B maddesi ve Er olamaz Yedek subay olur. 2 nolu saglik cizelgesindeki + isaretli yerlerden uygun olanında yapar karari verilmis olan kisiler varsa bilsinler ki resmi gazetede yayınlanarak yururluge giren Saglik yetenegi yonetmeligindeki degisiklige gore artik (2005'den itibaren) Askerlige elverisiz olarak degerlendiriliyorlar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus var ki o da bazi hastalik maddelerinde de degisiklik yapilmis durumda. Bu nedenle eski bir maddeye gore degerlendirilmis olanlar maddenin yeni bicimiyle degerlendirilmek uzere hastanelere yeniden sevk edilecekler. Ayni karar cikmasi halinde Askerlikten kurtulacaklar.

  Resmi gazete tarihi: 23 Aralik 2004
  Sayi : 25679
  Adres:
  http://rega.basbakanlik.gov.tr/Eskil...20041223.htm#2 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Jan 2005
  Nerede
  hatay, Türkiye.
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  MADDE 52 - (Değişik: 2000/34 - 11.1.2000) A) Komplikasyon yapmadan tamamen iyileşmiş bakteri, virüs, fungus, protozoon ve diğer parazitlerin neden olduğu menenjit, meningo-ensefalit ve ensefalitler.
  5. Hepatit B ve C virüsleri ile diğer kronikleşme özelliğindeki primer ve sekonder hepatotrop virüslerin neden olduğu serolojik olarak kanıtlanmış, histopatolojik olarak düşük-orta aktivite gösteren (şiddetli, yüksek aktivite göstermeyen) kronik Hepatitler
  B-52 F/5 kararı alınmış bir yedek subayın şu anda durumu ne olacak? Ben sağlık yeteneği yönetmeliğini okudum, ama ne karar verileceğini anlayamadım. Yardımcı oluranız sevinirim...


 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Jan 2005
  Nerede
  .
  İletiler
  24
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Arkadaşlar, soruları kendimle alakalı örneklerle izah edeyim;

  Ben 2002 Ekim ayında Gata Çamlıca göğüs hastalıkları hastanesinden B30/F5 ( Major organ tutulumlu Behçet hastalığı ) er olamaz yedek subay olur 2.sınıfların (+) işaretli sınıflarında sınıflandırılması uygundur v.s raporu aldım. O zamandan beri işgörmezlik raporu alarak celbimi geciktirdim. Aslında iyiki böyle yapmışım aksi halde askerliğimi yapıp dönmüş olacaktım çünkü 23.12.2004 tarihinde resmi gazetede yayınlanan ve yürürlüğe giren bakanlar kurulu kararına göre daha önceden b almış benim durumudaki tüm yedek subay aday adayları askerliğe elverişsiz kararı alınarak çürüğe ayrılıyor. Hatta askerde olanlarda terhis ediliyor ( o nasıl olacak bunuda bilemiyorum askerde olan bir insanı kolay kolay bırakmazlar gibime geliyor ) Dün askerlik şubeme gittim, ordan nerede muayene edileceğimi ve nereye sevk edileceğimi öğrenmek için bunu telefonla yetkili yerlere sordurdular. Yeni bir uygulama başlatmışlar ve buna göre yeniden muayene için herhangi bir yere sevk olmadan önce bağlı olduğunuz askerlik şubesi daha evvel alınmış raporunuzu bu yetkili yere gönderiyor ve onlar bunu inceliyor. Eğer hastalığınız tedaviyle geçmeyecek bir rahatsızlıksa direk ordan çürüğe ayırıyorlar. Eğer geçebileceğine inanıyorlarsa, bence bu çok saçma olur çünkü daha önce verilen karara ters düşmüş ve ordaki yetkililere bi nevi hakaret etmiş olurlar, tekrar muayene için sizi sevk ediyorlar. Eğer ordanda yine aynı karar çıkarsa çürüğe ayrılıyorsunuz. Durum şimdilik bundan ibaret. Zaten mantıklı olarak baktığınız zaman er olamaz yedek subay olur kararı saçma sapan bi karardır. Yani kendi içinde çelişen bir karar. Sanki er ken hasta olan yedek subayken olamazmış gibi bir anlam çıkıyor. Kişi yedek subaykende eğitim yapıyor, arasındaki fark ne ki değilmi?

  Acizane tavsiye şu ki hakkınızı sonuna kadar arayın ve sakin olun. Çünkü edindiğim bilgilere göre hasta olan kişilere ilk etapta kolay kolay çürük vermiyorlar. Yukardan verilen emirler böyle yani bir anlamda psikolojik baskı, sıkıntı v.s.

  Eğer başka sorular olursa bilgilerim ışığında cevap veririm. Sık sık foruma bakıyorum, gerekirse yazarım.

  Kolay gele.

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Jul 2004
  Nerede
  izmir, Türkiye.
  İletiler
  135
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın salpay ve vanHoLLaND,

  Yazdıklarınızı tasvip ettiğimi söylemem, neden derseniz, eğer gerçekten hasta iseniz askerlik yapmamanız doğal, ancak sağlam olduğunuz halde askerlik yapmak istemiyorsanız, bu ülkeyi ve bizleri korumak için şehit olan Mehmetçiklerin ve ailelerinin ahı sizi bulsun derim. İletilerinizde yazmış olduğunuz "Yukardan verilen emirler böyle yani bir anlamda psikolojik baskı, sıkıntı v.s." "Aynı karar çıkması halinde Askerlikten kurtulacaklar" kelimeleri ne yazıkki sizlerin vatanı için canını verecek insanlar kategorisinde yer almadığınızı düşündürüyor, umarım yanlış algılayan ben olmuşumdur. TSK nın disiplininden herhangi bir şüphem olmamakla birlikte her karnım ağrıyor, çürüğüm diyenede rapor vermemesi ve ince eleyip sık dokuması bence en doğru olanı. Bu ülke toprakları ve özgürlüğümüz kolay kazanılmadı, bu konuda herkesi bir kere daha düşünmeye ve duyarlı olmaya davet ediyorum.

  Saygılarımla,

  romantic


 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Jan 2005
  Nerede
  .
  İletiler
  24
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Romantic,

  Yazdıklarınızı üzüntüyle okudum. Kendimle alakalı mevcut durumu ayrıntılı açıkladığımı söyleyemem sadece yüzeysel olarak bahsettim. Henüz mevzuuyu tam bilmeden şahsımı suçlamanızı anlayamadım. Ben 91 yılından beri bu hastalığı yaşayan biriyim. Nasıl bir hastalık olduğunu biliyormusunuz yada herhangi bir fikriniz varmı? Devamlı doktor kontrolünde ilaç kullandığımı, bu hastalığın tedavisi olmadığını sadece baskılanabildiğini, hastalık sonucu gözlerimden birinin görüşünün % 5'e düştüğünü biliyormusunuz? Buna rağmen Gatada bazı kendini bilmez doktorların bunu görmezden geldiğinden haberdarmısınız? Çektiğim çileleri, yaşadığım sıkıntıları yaşadınızmı?

  Hiç kimse, hele bu ülkede yaşıyorsa, vatan sevgisi konusunda yargılanamaz! Bu ülkede bir çok şey hala yanlış yapılıyor ve ben en azından bazı şeyler değişsin istiyorum aynı yargıdaki uygulamalar gibi. Konuştuğum birçok asker ve tıp adamı " er olamaz, yedek subay olur " kararının mantıksız olduğunda birleşiyor. Bu değişiklikle yanlış uygulama düzeltilme yoluna gidiyor. Doğru olan yapılıyor.

  Lütfen konuları bilmeden kişileri suçlamayınız. Bu ülkede daha iyi yaşamak için bilgilerimizi paylaşmak ve insanları aydınlatmalıyız. Ben yaşadıklarımı yazdım, isteyen burdan dilediğini alır, isteyende almaz.
+ Konuyu Yanıtla
1 / 87 Sayfa 123456789101121314151617181 ... SonSon

Benzer Konular :

 1. Adli sicil ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır
  selamlar,1993 yılında TCK 494/2 (hırsızlık) suçundan hüküm giydim.09.03.95 tarihinde cezam infaz edildi.(800 bin TL. ağır para cezası) bu sabıka...
  Yazan: ufuK UĞUR Forum: Ceza İnfaz Hukuku
  Yanıt: 654
  Son İleti: 28-07-2019, 23:36:17
 2. Çürük Raporu ile ilgili bazı sorular
  Ben 2005 Yılında Gatadan Çürük Raporu Aldım ( Sol Kulagım Sagır Sag Kulagımda Sorun Yok) Sormak istedigim 2 Soru Var 1. Askerlikten Çürük...
  Yazan: bersan24 Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 7
  Son İleti: 22-01-2018, 23:42:08
 3. Çürük Raporu
  merhaba..eşim 2002 den buyana askerden 5 kez firar etti.geçen ay teslim oldu şuan askeri ceza evinde 2 hafta önce askeri hastaneye çıktı fakat doktor...
  Yazan: baharekici Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 16-11-2011, 01:37:11
 4. Çürük Raporu
  Sizlere danışmak istediğim yeğenimin üst çenede tüm dişlerini geçirdiği bir kaza sonucu kaybetmiş olması alt çenedede 8 dişi eksik kendisi takma diş...
  Yazan: navy1970 Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 30-03-2007, 20:47:45

Bu sayfada bulunan kavramlar:

jinekomasti askerlik

varikosel askerlik

pectus excavatum askerlik

safra kesesi olmayan askere gidebilir mi

pes cavus askerlik

bronsektazi ve askerlik

spontan pnömotoraks askerlik

testis kanseri askerlikten muaf

ülseratif kolit hastaları askerlik yapabilirmi

varikosel askerliğe engel mi

b58 f8

6 ay hava değişimi çürük

anksiyete curuk

varikosel çürük raporuf29 organık olmayan psıkoz ankara gata hava degısımı renk körlüğü çürük raporunefes darlığı çürük raporuc15 remisyonda psikotik bozuklukbronşektazi hastaları askerlikorganik olmayan psikotik bozukluk rapor koduhttp:www.hukuki.netshowthread.php25830-curuk-raporu-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage2747 c raporub 58 raporuvarikosel askerlik muafiyetyüksek tansiyon çürük raporu
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.