+ Konuyu Yanıtla
23 / 33 Sayfa İlkİlk ... 3131415161718192021222324252627282930313233 SonSon
221 den 230´e kadar toplam 325 ileti bulundu.
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Kredi kartı üyelik (azalık) ve Hesap İşletim ücreti

Merhaba arkadaşlar,

Bu kredi kartı aidatları konusunda geçen yıl bende bir sorun yaşadım. İlgili banka kullanmakta olduğum kredi kartı için yıllık üyelik aidatı talep etti. Bu ücreti ödedikten sonra bankaya yazı yazarak ücretin iadesini istedim. Bana herhangi bir cevap vermediler. Bende tüketici hakem heyetine başvurarak ücretin iadesi talebinde bulundum. Hakem heyeti yaklaşık iki ay sonra kart aidat ücretinin iadesine karar verdi. Daha sonra hakem heyetinin karar yazısının bir örneğini bankaya vererek tekrar kart aidat ücretinin iadesini istedim. Banka bu sefer ücreti geri ödemeyi kabul etti ve ödedi. Bunu müteakiben bankaya yeni bir yazı yazarak bu tür durumların tekrar yaşanmamasını, aksi halde bu durumun şahsım ve banka arasındaki karşılıklı iş ilişkisine dayalı güveni zedeleyeceğinden söz ederek banka tarafından bir daha şahsımdan kart aidat ücreti istenmeyeceğine dair tarafıma yazılı taahhütname verilmesini istedim. Banka bu taahhütnameyi vermedi, fakat telefonda görüştüğüm müşteri hizmetleri yetkilisi şahsımdan tekrar aidat ücreti istenmeyeceğini özellikle not ettiklerini belirtti ve ileride bir sorun çıkması halinde bu telefon görüşmesini delil olarak kullanabileceğimi söyledi. Banka bu yıl tekrar kart aidat ücreti ister mi bilmiyorum. Şayet kart aidat ücretini tekrar istemesi durumunda neler yapabilirim, ayrıca banka aleyhinde tazminat davası açabilir miyim? Bunun haricinde banka aleyhinde ne tür cezai yaptırımların uygulanmasını talep edebilirim? Bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan bilgi talep ediyorum. Teşekkür ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi kartı üyelik (azalık) ve Hesap İşletim ücreti konulu yargıtay kararı ara
    Kredi kartı üyelik (azalık) ve Hesap İşletim ücreti konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Herkese selamlar,

Ben yeni üye oldum ve bir soru sormak istiyorum. Cevaplarsanız sevinirim.

Finansbank'tan internet bankacılığını kullanmak üzere bir hesap açtırdım. Ancak bu hesabı herhangi bir form, imza vb. doldurmadan internetten gerçekleştirdim.

Finansbank benden 3 ayda bir 10 YTL Hesap İşletim Ücreti adı altında kesinti yapıyor. Bu konuda hesabımı kapatmadan ne yapabilirim?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bu durum hakkında yeni düzenlemeler getirileceğini duydum kart ücretleri tamamen iptal edilecekmiş yakında bilginize

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Bankalar üyelik ücretini iade edecek

Selam herkese çok güzel bir konu fakat geçen ay benim kredi kartımdan 35 ytl Üyelik ücreti altında para kesildi.Ben bankayı arayarak bunun yasal olmadığını benim paramın iade edilmesini istedim itiraz ettim.İtirazınızı değerlendirilip size 1 yada 2 gün içerisinde bildirilecek denildi ve cep telefonuma mesaj geldi.Yaptığım itiraz kabul olmamış.Mesaj' ı aynen yazıyorum.

Bankaların talep ettikleri ücret ve komisyonlar yasal düzenlemelere göre alınmaktadır.Bu dogrultuda kart ücreti itirazınız olumlu degerlendirilmemiştir.

Aynen bu şekilde yazıyor bana gelen mesajda bende kendimce bir karar aldım hiç uğraşmayacağım ve bu bankadan aldığım kredi kartı' nı iptal edeceğim.

Herkese Saygılar...

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Sözleşmede yer almayan hesap işletim ücretinin geri ödenmesine dair.

Forumda bir üyenin hesap işletim ücretinin itirazına ilişkin bankanın göndermiş olduğu yazıda, bu ücretin 1998'de yasalaştığı ve 2000 yılından itibaren her müşteriden alındığı yer alıyordu. Bu demek oluyor ki, 1998'den önce hesap işletim ücreti diye bir mevzu yasalarda mevcut değildi. Dolayısıyla 1998'den önce açılmış bir hesabın sözleşmesinde böyle bir ücretin tahsil edilmesi söz konusu olmaması gerekiyor.

Teorik olarak yanılmıyorum sanırım, ancak 1998'den önce bir sözleşmeyi inceleyeniniz oldu mu? Bu tarihten önce hesap açtıran birinden hesap işletim ücretinin 2008 yılına kadar tahsil edilmiş olması, bankanın sözleşmeyi ihlal ettiği anlamına gelmez mi?

Örneğin, benim 1998'den önce açılmış bir hesabım var. Fakat düzenli olarak en az 5-6 yıldır hesap işletim ücreti alınmış. Bankaya benim gibi bir müşteri gidip, sözleşmesini istese banka karşısında haklı duruma düşer mi?

Haklı düştü diyelim. Geriye dönük hesap işletim ücretlerini bankanın almış olması, yasal olarak bankayı suçlu düşürmez mi? Ve müşterinin geriye dönük hesap işletim ücretlerinin iadesi söz konusu olamaz mı?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Hesap Işletim ücreti

Alıntı heroman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba
    Bankalar tarafından alınan hesap işletim ücreti yasaldır. Çünkü bankaların müşteriler için açmış olduğu hesapların bizler tarafından kullanılması bedelidir. Bir nevi kira bedelidir. Ancak değişmediyse Bankacılık Kanunu'nda yeri olmayan bir konu. Ayrıca şöyle bir şey var. Özellikle Bankacılık Kanunu'nda. Bankalar veya bankacılık işlemlerini kısmi olarak yerine getirenler her zaman kanuna veya tüzüğe uymak zorunda değiller. Zorundalar da Yani şunu demek istiyorum. Teori ile uygulama farklı olabiliyor. Bunun en iyi örneği hesap işletim ücretidir. Bankalar tarafından her yıl en az bir kere alınan 25 YTL'lik ücrettir. Tutar bankaya göre değişir ama aşağı yukarı aynıdır. En az bir kere diyorum. çünkü bazı bankalar bunu yıl içinde 5 e bölmüşler ve 5 YTL olarak 5 kez alıyorlar.

Ancak sizin konunuzdaki bir durum aklımı da karıştırdı. Çünkü bankalar boş hesaba "hesap işletim ücreti" dahil hiç bir kesinti yapamazlar. Bankalararasında bu ücretin işleyişi şudur: Eğer hesabınıza para yatırmışsanız veya virman, havale, EFT, SWIFT gibi bir giriş olmuşsa bankanın öngördüğü dönemsonunda belirli bir ücret alınır. Çünkü hesaptaki para bir sonraki döneme aktarılmıştır. Bu da banka için ayrı bir maliyettir. Bunu karşılamak için bu ücreti alırlar.

Eğer hesabınız bir maaş hesabıysa yatırıldığı gün içinde paranın tamamını çekerseniz yani yatırılma tarihinden 24 saat içinde çekerseniz bankalar bu ücreti alamazlar. 24 saat sonra hesap hareketlerinize baktığınızda bir kesintinin olduğunu anlarsınız.

Bundan kurtulmanın başka bir yolu da var. Hangi tür bir nakit girişi olursa olsun, hareket gününde nakit paranızı, gayri nakdi bir yatırım aracına dönüştürürseniz de işletim ücreti alınması zorlaşır. çünkü bankalar bu yatırım aracını bozma hakkına sahip değillerdir.

Verdiğim iki kurtulma yolu da dönemsonunun gelmesi durumunda yapılabilir. Örneğin ben özel bir bankanın cari hesabını kullanıyorum. Maaşım oraya yatıyor ve 2005 yılından beri hesap işletim ücreti ödemiyorum. çünkü bankanın benim paramı bir sonraki döneme DEVRETMESİNİ engelliyorum.

Sanırım bankacılık öğrencisi olmamın ve özel bir bankada staj yapmamın sağladığı avantajları kullanıyorum.

Eğer bu kadar şeyi düşünemem, bu kadar işle uğramamam ve param bankada daha güvenli diyorsanız bırakın 25 YTL'lik ücreti alsınlar.

Ayrıca hesabınızda nakit para olmadan (hesap hareketi olmadan) banka bu parayı alamaz. Bence önce ilgili bankaya başvurun. Eğer verdikleri cevap sizi tatmin etmezse mutlaka bir avukatla görüşüp ilgili mahkemeye başvurun.
    Aklıma gelmişken bende Türkiyenin önde gelen bankalarından birinde çalışıyorum siz hesap işletim ücretin yasal olduğunu söylüyorsunuz ya.. Banka benim paramı fonlarken onlar niye bana bedel ödemiyor? Ayrıca banka stajeri ise bilirsiniz her banka şubesinde ne kadar çok hesap olursa merkezden o kadar çok ödenek alınır bu ödenekler banka şubesi içindeki personele müdür vasıtası ile dağıtılır. (prim)
    Son söylemek istediğim şu daha önceki çalıştığım kurum olan CITIBANK da bizim maaş hesaplarımız vardı. Bu hesaplar çalışan hesapları olduğu için hesap işletim ücreti alınmıyordu biz 7 arkadaş bu bankadan ayrılarak başka bir bankaya geçtik. Şu an 1,5 senedir o hiç kullanılmayan hesaplarımız -150 -125 -100 -80 -75 -50 -68 seviyelerinde bir banka madem o kadar legaldirki ? Bankanın bana dediği şudur sizin hesaplarınız bireysel vadesiz mevduat hesabına çevrilmiş.. bunu yaparken BDDK ya göre tekrar sözleşme düzenlemesi gerekmetedir. vs. vs. sözleşme istiyoruz gönderemiyorlar çünkü aramızda öyle bir sözleşme yok şu an mahkemeliğiz yaaa doğru ya ne kadar legal bu hesap ücretleri yılda 72 tl

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Re: Kredi kartı üyelik (azalık) ve Hesap İşletim ücreti

Vakıfbank kredi kartımı 6 yıldır kullanıyorum. Bir kere bile kart kullanım ücreti almayan Vakıfbank, 2008 Aralık ayında "kredi kart yıllık üyelik ücreti " adı altında 30 YTL talebinde bulundu. Ancak 2003 yılında almış olduğum kredi kartımın Banka ile aramda tanzim edilmiş KREDİ KARTLARI ÜYELİK SÖZLEŞMESİNDE kart ücreti bulunmamaktadır. Buna rağmen tükeci olan bana, yeni sözleşmeden bahsedilmeden 30 YTL "kredi kart yıllık üyelik ücreti " alınmaya çalışılmıştır. Bu uygulama haksız bir uygulama mıdır? 30 Ytl kart ücretini bankaya ödemiş Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (VakıfBank) Bankası Genel Müdürlüğü'ne hesap bildirim cetveline itiraz ederek geri ödenmesini istedim. Bana gelen cevap e-mailinde,
    “Vakıfbank Kredi Kartınıza yansıtılan kart ücretine ilişkin itiraz talebiniz incelenmiştir. VakıfBank Kredi Kartlarının size sunduğu standart kredi kartı özelliklerinin yanısıra ;

• Vakıfbank ve World üye işyerlerinde sunulan fırsatlardan
    • Bankamızın size özel hizmetlerden
    • Hayatı kolaylaştıran 7/24 Asistans Hizmetlerinden
    • Seyahatlerinizde VakıfBank 7/24 Seyahat ayrıcalıklarından
    • 7/24 her an ulaşabileceğiniz hizmet kanallarımızdan

da faydalanabiliyorsunuz. Tüm bu hizmet ve ürünlerin yanısıra ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılamak üzere geliştirmekte olduğumuz yeni ürün ve hizmetlerimiz ile her alanda sizlerle birlikte olmak için çalışmalarımız devam etmektedir.
    VakıfBank Kredi Kartınıza yansıtılan kart ücretini, Bankamızın siz değerli müşterilerine sunduğu tüm ayrıcalıklı ve kaliteli hizmetlerden 7 gün 24 saat yararlanmanıza olanak sağlayan kredi kartları sisteminin üyelik bedeli olarak değerlendirmenizi rica ediyor ve sektörde uzun yıllardır uygulanan kart ücretlerinin Bankamız Kartlarında daha önceki yıllarda tahsil edilmediği konusunu da ayrıca hatırlatmak istiyoruz.
    Bankamızın kredi kartları ile ilgili uygulamaları, ülkemizdeki mevcut yasal düzenlemeler ve sözleşmeler çerçevesinde yürütülmekte olup, kart ücreti iade talebinize olumlu yanıt veremediğimizi belirtiriz.

Saygılarımızla;
    KREDİ KARTLARI BAŞKANLIĞI”
    Şeklinde cevap verilmiştir. Buna karşılık “TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI’NA” mı başvurmalıyım. İlgilenecek arkadaşlara Teşekkürler.

İletiler
    63
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli forumdaşlarım, ben normalde aralık celbinde askere gidecektim,ancak yetişemedim,şuanda nisan celbini bekliyorum.Kısmetse nisanda askerim.Ancak daha öncede yardımlarınızı alarak 25 Kasım da ilgili bankaya ilişkin hesap işletim ücreti için hakem heyetine başvurdum.

Yaklaşık 2 ay olacak ancak henüz bir sonuç yok bekliyorum.

Ancak benim merak ettiğim konu karar lehime çıkarsa ve sonra banka bana karşı dava açarsa benim yokluğumda benim aleyhime karar çıkarsa benim için nasıl bir sorun çıkar,sonuçta o tarihte ben askerde olabilirim.Ayrıca yine ödeyeceğim masraflar nekadar olur.Cevaplarsanız sevinirim...

İlgi ve desteğini sunan hukuksever dostlara şimdeden teşekkür ederim.

Saygılar...

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cardfinans kredi kartımdan 5 tl aidat ücreti kesildi.(çok para değil ama madem kanuna göre alınmaması gerekiyor, neden alınsın, ben bir öğrenciyim.)
    müşteri hizmetleri görevlisini aradım ve bu ücretlerin kanunla kaldırıldığını belirttim. fakat müşteri hizmetleri görevlisi , bu ücretin yasaya göre alındığını, sözleşmede yer aldığını söyledi... ben de bişey söyleyemedim kaldım orda :o
    şimdi napıcaz ?

kartı iptal ettiricez sanırım...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    236
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kredi kartıma gelen yıllık aidat ile ilgili ısrarcı itirazıma cevaben yazılmış bir mail, umarım sizinde işinize yarar!

Sayin xxxxxxxx xxxxxxxx

Hakli Musteri Hatti formumuzu kullanarak tarafimiza ilettiginiz xxxxxxx numarali mesajiniz titizlikle incelenmistir.

Oncelikle alisverislerinizde Garanti Kredi kartlarini kullandiginiz icin tesekkur ederiz.

Kredi karti, kart hamilinin bankadan bircok hizmet aldigi uzun sureli bir kredi iliskisidir. Kredi karti uyelik aidatlari da, kartin talebi ile baslayip kartin bulunduruldugu sure boyunca devam eden ve banka tarafindan yurutulen operasyonel faaliyetler ve cesitli hizmetlerin bedeli olarak kart hamilinden her yil bir kere ve kanuna uygun olmak uzere talep edilmektedir.

Harcamalarinizi fonlayan kredi kartlari, sadece plastikten ibaret olan bir odeme araci olmayip, bircok maliyet ve yatirim kalemi ile desteklenen bir yuksek teknoloji urunudur. Sadece Turkiye’de degil tum dunyada standart bir uygulama olan kredi karti uyelik aidati, hem yasalarimiz hem de siz kart hamillerimizle imzalamis oldugumuz sozlesmeler uyarinca yasal dayanaga sahiptir.

Bankamizin Bonus Card, Shop & Miles, Flexi, American Express olmak uzere musterilerimizin farkli ihtiyaclarina yanit veren farkli kredi karti programlari bulunmakta ve sunulan hizmetlere gore yillik kart uyelik aidatlari, farkli duzeylerde belirlenmektedir. Turkiye’nin ilk cipli ve cok markali kredi karti Bonus Card ayni zamanda Turkiye’nin en cok kazandiran kredi kartidir. Alisveris kartinin ozelliklerini kredi kartiyla birlestirerek puan yerine "bonus" kazanma, program ortagi magazalarda bedava ve taksitli alisveris yapabilme faydalarini sunan Bonus Card kullanicilarina bugune kadar 800 milyon TL degerinde bedava alisveris firsati sunmustur. Ucakla sik seyahat eden musterilerimiz icin gelistirdigimiz Shop&Miles ise alisverislerde ucus mili kazandiran ozelligi ile bugune kadar yaklasik 30 milyar mil kazandirmis ve yuzbinlerce musterimize bedava ucus imkani saglamistir.

Musterilerimizin ihtiyaclarini en iyi kendilerinin bilecegi dusuncesiyle gelistirdigimiz Flexi Card ise, yillik kart aidati, kazanilan bonus orani gibi tum finansal ozelliklerin kart sahibince belirlenmesine imkan tanimaktadir. Tamamen kisisel tercihleri yansitan Flexi Card ile dileyen musterilerimiz yillik uyelik ucretlerini “0” TL’ye indirebilmekte veya kart ucretlerini kazandiklari bonus ile odeyebilmektedirler. Urunlerimizin bir kacini bir arada kullanmayi tercih eden musterilerimizin de ikinci kartlari icin indirimli uyelik ucreti yansitilmaktadir. Tum bunlarin yaninda Garanti Bankasi kredi karti sahipleri, Garanti Asistan, Garanti Ucus Hatti, Sehir Yasam, Arac Kiralama, Port Vale, Alisveris Sigortasi, Yurt Disi Acil Durum gibi ayricalikli hizmetlerinizden faydalanabilmektedirler.

Garanti Bankasi olarak her zaman en kaliteli hizmeti ve en kazancli alisveris firsatini sunmaya calismaktayiz. Kredi karti uyelik aidatlarini siz degerli musterilerimizin ihtiyaclarini en iyi sekilde karsilayabilmek icin sundugumuz bu ayricalikli hizmetlerin bedeli olarak gormenizi rica eder, bankamizi tercih ettiginiz icin tekrar tesekkur ederiz.

Kartinizi yeniden kullanmak istediginizi iletmek icin 4440333 numarali Alo Garanti Hattimizi arayabilirsiniz.

Saygilarimizla,

T.GARANTI BANKASI A.S.
    HAKLI MUSTERI HATTI

444 0 338

Turkiye Bankalar Birligi’nin 22 Temmuz 2008 tarihli Kamuyoyu Duyurusu

Son gunlerde basin ve yayin organlarinda, banka ve kredi kartlarina iliskin olarak bazi yargi kararlarina atifta bulunularak, kredi karti ucretlerinin yasal dayanagi bulunmadigi yonunde haber ve yorumlar yer almaktadir. Ayrica, bankalarin bazi musterilerinden kredi karti ucretlerinin iptaline iliskin basvurular alinmaktadir.

Kredi karti ucretleri; kartin talebi ile baslayip kullanim suresi boyunca devam eden, banka tarafindan verilen cesitli hizmetlerin ve operasyonel islemlerin maliyetleri karsiliginda kart hamillerine yillik olarak yansitilan bir bedeldir.

Maliyetleri olusturan baslica islemler ve hizmetler; kart basimlari, yurtdisindan temin edilen kart plastikleri ve bunlarin uzerlerindeki cipler ile kart ve cip uzerine kart sahibine iliskin bazi bilgilerin yazilmasi, operasyonel maliyetler, her ay duzenli olarak gonderilen ekstrelerin basim ve gonderilmesi maliyetleri, sigorta maliyetleri, uluslararasi kredi karti kuruluslarina odenen lisans bedeli ve cesitli ucretler, musteri hizmetlerini saglamak icin yedi gun yirmi dort saat calistirilan personele odenen ucretler ve bunlara iliskin yatirimlar ile teknolojik altyapi maliyetleri seklinde sayilabilir.

Turkiye Bankalar Birligi tarafindan 5 Subat 2007 tarihinde yapilan Kamuoyu Duyurusu’nda da belirtildigi uzere, 6762 sayili Turk Ticaret Kanunu, Bankacilik Kanunu, 16 Ekim 2006 tarih ve 2006/11188 Sayili Bakanlar Kurulu Karari, 2006/1 Sayili Turkiye Cumhuriyet Merkez Bankasi Tebligi, Banka Kartlari ve Kredi Kartlari Kanunu, 4077 Sayili Tuketicinin Korunmasi Hakkinda Kanun ve Borclar Kanunu’nda yer alan duzenlemelere gore bankalarin banka ve kredi kartlarina iliskin yaptiklari masraflarin kart hamillerine yansitilmasi hukuka uygundur.

Konuya iliskin ozel yasa niteligindeki Banka Kartlari ve Kredi Kartlari Kanunu’nun “Sozlesme sartlari” baslikli 24’uncu maddesine gore, kart hamilinin yaptigi islemler nedeniyle, sozlesmede yer almasi kosuluyla faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altinda odeme talep edilebilir. Ayrica, 4077 sayili Tuketicinin Korunmasi Hakkinda Kanun’a gore sozlesmede yer alan bir duzenlemenin haksiz sart olarak nitelendirilebilmesi icin soz konusu duzenlemenin tuketici ile muzakere edilmeden konulmus olmasinin yani sira tuketici aleyhine dengesizlige neden olmasi ve bunun iyiniyet kurallarina aykiri olmasi kosullarinin tamaminin birarada olmasi gerekmektedir.

Kaldi ki, kredi karti ucreti alinabilmesine iliskin TC Sanayi ve Ticaret Bakanligi Tuketicinin ve Rekabetin Korunmasi Genel Mudurlugu tarafindan yayimlanan genelgelerde de, sozlesmelerde kararlastirilmis olmasi halinde kart ucretinin kart hamillerinden alinabilecegi ve bu duzenlemenin haksiz sart olarak nitelendirilebilmesi icin yukarida deginilen uc unsurun bir arada olmasi gerekliligi acikca belirtilmistir.

Bankalarin, kredi kartlarina iliskin olarak yukarida belirtilen hizmetlerin ve altyapi yatirimlarin masraflarinin karsiligi olarak talep ettikleri kart ucretleri yapilan masraflar ile karsilastirildiginda makul ve dengeli bulunmaktadir. Diger taraftan, kart ucreti alinmasi iyi niyet kurallarina da uygundur, zira bankalarca kart hamilleri, kendilerinden kart ucreti alinacagi konusunda muhtelif kanallarla bilgilendirilmektedir.

Sonuc olarak; belirtilen yasal duzenlemelere uygun olarak, bankalar ile musteriler arasinda imzalanan sozlesme hukumleri kapsaminda talep edilen kredi karti ucretlerine iliskin yargi kararlarinin, bu bilgiler isiginda degerlendirilmesi gerekmektedir. Munferit davalarda, taraflar arasinda imzalanmis olan kredi karti sozlesmelerindeki duzenlemeler dikkate alinarak verilmis bulunan yargi kararlarinin, tum kredi kartlari icin emsal olusturmasi hukuken mumkun degildir.

Bilgilerinize sunariz.

Saygilarimizla,

Turkiye Bankalar Birligi

Not: Yanitiniz ulasmayacagindan lutfen reply yapmayiniz. Detay bilgi icin 4440338’i arayabilirsiniz.
    --~--~---------~--~----~------------~-------~--~----~
    Şimdi kredi kartı aidatı alınacakmı alınmayacakmı..Bu konuda sayın hukukçularımızın görüşü nedir..Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler..
    Bu yazı ***alıntıdır****
    Konu Kurban tarafından (14-02-2009 Saat 00:12:11 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
23 / 33 Sayfa İlkİlk ... 3131415161718192021222324252627282930313233 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kredi kartı aidatı peşin mi alınıyor

kart aidati pesin mi alinir

taksitli avanslarin isletm ucretlerini geri almak icin emsal karar varmi

garanti bankasi fleXsi kart aydatlarini geri alabilirmiyim4355 ile axesskredi karti aiati pesin mikredi karti yillik abonelik ucreti pesin mi alinirkredi karti aydati pesin mi alinir5571 ile başlayan kredi kartikredi kartı abonelik ücreti peşin mi alınıraxess kart ucreti icin tuketici hakem basvuru nasilkredi karti uyleik ucreti gecmis yil icinmi gelecek yil icinmi alinir taksitli nakit avans çekim ücreti ni geri alabilirmiyim Sn.AHMET YILDIRIM MALATYA subesinden yapilan Axess kart basvurunuzu www.akbank.comHGK 20101-93-88kredi karti uyelik iadeyıllık kart ücreti peşinmi alınıyorkesilen kmh tahsilatini geri alabilirmiyizbetrettin dalkıranhesap işletim hemenmi yoksa dönem sonumu kesilirtaksitli nakit çekim işletim ücretinin iadesine örnek mahkeme kararıkredi kargti uyelik ucreti pesinmi alinirkredi kartı üyelik ücreti geri ödemeleri hangi yıldan başkıyorhwsap islwtim ucreti uywlik ucreti
Forum