+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 23 ileti bulundu.

Konu: Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu

Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jun 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  35
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu

  Değerli hukuk insanları,

  Açıkçası öncelikle sizin karşınızda eğitim anlamında hukuk ile alakam olmadığı için üzgünüm. Bir konuda size bilgi danışmak ve sizden yardım almak istiyorum.

  Bilginiz vardır, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Anayasa Mahkemesi'nin, ''Cumhurbaşkanı seçiminin birinci ve ikinci turunda toplantı yeter sayısının 367 olması gerektiği'' yönündeki kararının gerekçesini değerlendirirken, ''Anayasanın omurgası kırılmıştır. Hukuk patlatılmıştır, demokrasi çatlatılmıştır. Bu karar çok ağır bir karardır'' dedi.

  Bir vatandaş olarak, içinde yaşadığımız "Hukuk Devleti"nin bir bireyi olarak böyle bir açıklamayı çok talihsiz bulmanın ötesinde, Milletvekillerinin, Meclis'te yemin ederken “Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve lâik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakattan ayrılmayacağıma; büyük Türk Milleti önünde namusum ve şerefim üzerine andiçerim.” diyorlar. Bu durumda Burhan Kuzu, koyu ve italik yazdığım yerleri çiğnemiş olmuyor mu? Bu yemin Anayasa'mızda geçtiğine göre, anayasal bir suç işlemiş olmuyor mu? Böyle bir durumda zannedersem Milletvekili olduğu için herhangi bir dava açılamamaktadır. Ancak bu kadar çaresiz olmamalıyız değil mi? Yargıyla kavga etmenin kimseye yarar getirmediğini bildiğimiz halde, benzer durumlarda aramızdan meslektaşlarınızın cinayetine kadar uzanan vakalara vardığı halde neden hala hukuk ile kavga ediliyor? Buna karşı hiç bir şey yapamaz mıyız?

  Saygılarımla...  Hukuki NET Güncel Haber

  Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu konulu yargıtay kararı ara
  Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu konulu hukuk haber
  Konu granzat tarafından (27-06-2007 Saat 14:42:08 ) de değiştirilmiştir.

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Aug 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  24
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu

  sayın granzat;
  biri hukukun boş gördüğü yanlarını mantıksızlığa varacak derecede kendi lehine kullanır, biri verilen kararları en ağır hitamlarla eleştirir, biri......vs. bu birilerinin önün nasıl mı keseriz. bence bütün kanunları en kazuistik şekilde düzenleyerek. çünkü kanundan çok ideolojiler konuşur olmaya başladı.
  yukarıdaki ifade ise; belirttiğiniz gibi hukukun üstünlüğüne aykırı olduğunu kimse inkar edemez. ama sadece birtanesine yer vermeniz beni üzdü..
  saygılarımla.
  Konu semyy tarafından (27-06-2007 Saat 17:10:29 ) de değiştirilmiştir.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jun 2007
  İletiler
  79
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Exclamation Re: Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu

  sn.granzat,HUKUK YA VARDIR, YADA YOTUR;
  VARSA HERKESE UYGULANIR,YOKSA HİÇKİMSEYE UYGULANMAZ!!!

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Jun 2006
  Nerede
  İstanbul / Beyoğlu
  İletiler
  3.411
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu

  Gerekçeyi de görelim diyordu birileri ve bıyık altından gülüyordu. Al sana gerekçe...

  Bu forum "Diğer Hukuki Sorular" forumu... Gerekçeye hukuksal yorum yapacaksak/yapabileceksek yapalım. Yapamıyorsak eleştirilerimizi kahve ağzı düzeyinden kurtaralım.

  Sn. granzat,

  Gerekçeye getirilen eleştiri karşısında, hukukçu ile gugukçu farkı anlaşılmıştır. Fazla yoruma gerek yok. Ancak bu tarz aşındırmalar yaşanmaya devam ederse, korkarım bir gün hukuka ihtiyaç duyacak yorum sahipleri de bu aşındırmadan en fazla zararı görecek kişiler olacaktır.

  Selamlar,

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Jun 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  35
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu

  Alıntı semyy rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  yukarıdaki ifade ise; belirttiğiniz gibi hukukun üstünlüğüne aykırı olduğunu kimse inkar edemez. ama sadece birtanesine yer vermeniz beni üzdü..
  saygılarımla.
  Tekrar merhaba,

  Aslını isterseniz, sizinde belirttiğiniz gibi bir çok benzer yorum mevcut. Hatta şu aşağıda kopyaladığım haber metnine bakınız;

  367 gerekçesine en sert tepki kurum içinden Haşim Kılıç'tan geldi
  Dünkü Resmi Gazete'de yayımlanan 367 kararının gerekçesi, Yüksek Mahkeme'de karar aşamasında yaşanan tartışmaları gözler önüne serdi. Tülay Tuğcu'nun emekli olması üzerine Başkanlık görevini vekaleten yürüten Haşim Kılıç, Çankaya seçimlerinde 367 şartının olmadığını savunduğu karşı oy gerekçesinde, 367 şartı arayan Yüksek Mahkeme'nin diğer üyelerinin, "Verdikleri kararla, Anayasa'yı yorum yoluyla dolaylı yoldan değiştirdiklerini" ileri sürdü.


  Tabirimi maruz görün ama kurum içinden böyle bir açıklama gelmesi, daha doğrusu bu yönde bir açıklama gelmesi beni hayretler içinde bıraktı. Ama hatırlatmak istediğim bir konu, Haşim Kılıç ve Sacit Adalı, daha önce Refah Partisinin Kapatılması davasında yine red oyu vermiş olmasıdır.

  Aşağıda gerekçeli karardan bazı bölümler vardır. Metnin orijinali için http://www.belgenet.com/dava/rpdava_g11.html adresine bakabilirsiniz.

  REFAH PARTİSİ DAVASI

  Anayasa Mahkemesi'nin Gerekçeli Kararı

  VII- ANAYASA'YA AYKIRILIK SORUNU
  A- 2820 Sayılı Siyasi Partiler Kanunu'nun 101. Maddesinin (b) Bendi

  Davalı Parti savunmalarında, 22.4.1983 günlü, 2820 sayılı Siyasi Partiler Yasası'nın 101. maddesinin (b) bendinin bu davada uygulanamayacağını ve ihmal edilmesi gerektiğini ileri sürmüştür.

  2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu, 24.4.1983 gününde yürürlüğe girmiştir. 101. maddenin (b) bendinde yürürlüğe girdikten sonra hiç bir değişiklik yapılmamıştır. Madde, Anayasa'nın geçici 15. maddesinin kapsamı içindedir. Bu nedenle, Anayasa'ya aykırılığı ileri sürülemeyeceği gibi, ihmal edilmesi de olanaksız olduğundan davalı Parti'nin ileri sürdüğü aykırılık savı ciddi görü(memiştir.

  Güven DİNÇER, Lütfı F. TUNCEL ve Fulya KANTARCIOĞLU bu görüşe katılmamışlardır.

  B- 2820 Sayılı Yasa'nın 103. maddesinin ikinci fıkrası

  Ahmet N. SEZER, Güven DİNÇER, Selçuk TÜZÜN, Samia AKBULUT, Haşim Kılıç, Yalçın ACARGÜN, Mustafa BUMİN, Sacit Adalı, Ali HÜNER, Lütfı F. TUNCEL ve Fulya KANTARCIOĞLU'ndan oluşan Anayasa Mahkemesi, siyasi parti kapatılması davasına bakan mahkeme sıfatıyla 8.1.1998 gününde, bakılmakta olan davada uygulanacak olan 22.4.1983 günlü, 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu'nun, 3270 sayılı Yasa ile değişik 103. maddesinin ikinci fıkrasını, Anayasa'nın 69. maddesine aykırı gördüğünden, öncelikle bekletici sorun olarak bu konuda Anayasa'nın 152. maddesi ve 2949 sayılı Yasa'nın 28. maddesi uyarınca bir karar verilmek üzere davanın geri bırakılmasına Haşim Kılıç'ın karşıoyu ve oyçokluğuyla karar vermiş; 9.1.1998 günlü, E:1998/2, K:1.998/1 sayılı kararı ile de, 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu'nun 28.3.1986 günlü, 3270 sayılı Yasa ile değiştirilerek Anayasa'nın geçici 15. maddesi kapsamından çıkan 103. maddesinin ikinci fıkrasını iptal etmiştir.


  Açıklanan nedenlerle, Parti Genel Başkanı'nın bu davranışlarının lâiklik ilkesine aykırı olduğu sonucuna varılmıştır.

  Haşim Kılıç ve Sacit Adalı bu görüşe katılmamışlardır.


  Milli Nizam Partisi'nden beri devam eden ve yinelenen bu düşünce ve konuşmaların lâiklik ilkesine açık aykırılık oluşturduğu tartışmasızdır.

  Haşim Kılıç ve Sacit Adalı bu görüşe katılmamışlardır.

  dayalı devlet düzeni özlemini yansıtan bu konuşma, Parti'nin genel eğilimini ve kararlılığını göstermektedir.

  Haşim Kılıç ve Sacit Adalı bu görüşe katılmamıştır.


  Parti Genel Başkanının, partilerinin dini görüntü ve anlayışa lâik devlet düzenini oluşturan kurallardan daha üstün bir yer verdiğini gösteren, açıkça siyasi çıkar ve nüfuz sağlamaya yönelik olduğu anlaşılan bu davranışının lâiklik ilkesine aykırılık oluşturduğunda duraksamaya yer yoktur.

  Haşim Kılıç ve Sacit Adalı bu görüşe katılmamışlardır.


  Konuşmada, hak nizamının kurulması için yaptığı çağrı ile şeriata dayalı devlet düzeni amaçlandığı sonucuna varılmıştır. Bu söylem ve amacın lâiklik karşıtı olduğu açıktır.

  Haşim Kılıç ve Sacit Adalı bu görüşe katılmamıştır.


  Şükrü Karatepe bu konuşmasında, müslümanların içlerindeki kini ve nefreti eksik etmemelerini isteyerek, halkı lâik düzene karşı olmaya çağırmıştır.

  Haşim Kılıç, sanığın eyleminin TCK'nun 312. maddesindeki suçu oluşturduğu görüşüyle bu gerekçeye katılmamıştır


  ...Bu nedenlerle, Şevket Kazan'ın eylemi lâik Cumhuriyet ilkesine aykırı görülmüştür.

  Samia AKBULUT, Haşim Kılıç ve Sacit Adalı bu gürüşe katılmamıştır.


  ve bunun gibi daha bir çok ayrıntı..

  ADALET VE KALKINMA PARTİSİ'NE İHTAR...
  Anayasa Mahkemesi Gerekçeli Kararı...

  Erdoğan ile ilgili karar, 5'e karşı 6 oyla alındı. Başkan Mustafa Bumin, Başkanvekili Haşim Kılıç ve üyeler Yalçın Acargün, Sacit Adalı ve Rüştü Sönmez, "ihtar" verilmesine karşı çıktılar.


  Açıklanan nedenlerle, Fazilet Partisi'nin kapatılan Refah Partisi'nin başka bir adla kurulmuş devamı niteliğinde olduğuna ilişkin kapatılma isteminin reddi gerekir.

  Haşim Kılıç ve Sacit Adalı bu sonuca değişik gerekçe ile katılmışlardır.


  B-1- Laik cumhuriyet ilkesine aykırı eylemleri nedeniyle anayasanın 68. ve 69., 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu'nun değişik 101. maddesinin (b) bendi ve 103. maddesi gereğince FP'nin temelli kapatılmasına Haşim Kılıç, Samia Akbulut, Sacit Adalı'nın karşı oyları ve oyçokluğuyla,


  Her paragraf farklı davalardandır. Açıkçası, hukukun üstünlüğünü kabul etmiş bir birey olarak, Anayasa Mahkemesi gibi yüce bir mevkide bulunan bir üyeyi eleştirecek ne bilgim ne de yetkim olmamasına rağmen benzer yönde kullanılan bu kadar çok oyun özellikle iki kişi üzerinde yoğunlaşması, Yüce Mahkemeye duyulan güven konusunda soru işareti oluşturmasa da, üyelerinin düşüncelerinin arkasındaki nedenlerin belirli bir temele dayanıp dayanmadığı hakkında şüpheler uyandırmıştır.

  Toparlayacak olursak, Türkiye'de demokratik gelişim açısından eleştiri kabul edilmesi gereken bir olgu olmakla birlikte, demokrasinin en temel unsuru olarak gördüğüm Bağımsız Mahkemelerin kararları ile ilgili düşünceler açıklanırken çok daha dikkatli olunması gerektiği kanaatindeyim. Daha önce de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin kararını "demokrasiye sıkılmış bir kurşun" olarak nitelendirmişti ve eklemişti ''Bu, demokrasiye sıkılmış bir kurşundur. Bu, halkın çoğunluğunu teslim ettiği iradeyi, azınlığın iradesine mahkum etmektir. Hükümetin en üst kademesindeki kişi olan birinin üslubu konusunda zaten yeterince tartışma varken bir de yargıyla kavga edercesine bu tür beyanat verilmesi son derece yanlış olduğu görüşündeyim.

  Çok uzattım, o yüzden bitiriyorum. Değerli hukukçular. Ülkemizde bu tür olaylar sürekli vuku bulsada, bu ülkenin en temel yapısı olan Eşitlik ve Adalet ilkesinin en sağlam direklerisiniz. Ne olursa olsun, umaırm hiç bir zaman yıkılmazsınız.

  Saygılarımla..

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Jun 2007
  İletiler
  79
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu

  Sn.Harun efendi,Rüzgarı suçlamayı bırak,yelkenlari kullanmasını ögren..

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Jun 2006
  Nerede
  İstanbul / Beyoğlu
  İletiler
  3.411
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu

  Bayağı hukuki bir yanıt vermiş sevgili üye...

  Kendini rüzgar olarak görenler, değil rüzgar esinti bile olamadıkları gibi,

  ''Bu, demokrasiye sıkılmış bir kurşundur. Bu, halkın çoğunluğunu teslim ettiği iradeyi, azınlığın iradesine mahkum etmektir."

  "Hukuk patlatılmıştır, demokrasi çatlatılmıştır."

  gibi söylemlerle, kullanmayı gayet iyi bilenlerin kullandıkları yelkenleri de delme peşindedirler. Gün olur, bugün şikayet ettiklerinin yerine başka kullanıcılar da gelebilir, zaten bu demokrasinin de gereğidir. Ancak kullanacak sağlam yelkenlere ihtiyaç duyulacaktır.

  Yelkenleri delmekten vazgeçin, tabi derdiniz yelkenli ile yolculuk yapmaksa...

  Selamlar,

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Mar 2005
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Turkey.
  İletiler
  1.580
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu

  Hukukun üstünlüğü demek hukukun her türlü baskı dışında mevcut yasalarla karar vermesi ve bu kararın uygulanması demektir.
  Görülen ise özellikle iktidar partisi ve onu destekleyenlerin hukukun üstünlüğünden anladıkları kendi yaptıkları her şeyin doğru kabul edilmesi ve onanması şeklinde anlaşılmaktadır. Yani kendilerini hukuk görmektedirler başka bir deyişle. Sorunda buradan çıkmaktadır. Sen herkesle dalga geçeceksin hanımın iştiareye yatacak sen gökyüzüne bakacaksın hiç uzlaşma yapmayıp kanunları takmayacaksın sonra ülke birliğini temsil eden makama tabiri yerindeyse ATAMA yapacaksın Bu hukuk duvarına toslayacak sonra gene hiç bir alt çalışması olmadan 4,5 sene yan gelip yattığını unutup kanun gereği seçime zorlanmış bir meclisten çok yanlış bir kanun daha geçireceksin ve mazlumu oynayacaksın buna hukuk diye sarılıp saf vatandaşı kandıracaksın Hadi canım sende...

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Jun 2007
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Exclamation Re: Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu

  Sözde Cumhuriyetçilerin sözde Atatürk'çülerin çoooook sevdiği , çok zaman sözlerine sarılıp gerekli gördükleri yerlere saldırdıkları Sn. Sami Selçuk , dün bir tv programında bahsi geçen kararı yorumluyordu. Eskiden hep Sami Selçuk'un arkasına sığınanlar neden bu defa onun yorumlarına kulak asmadılar dersiniz!???
  İŞLERİNE GELMEDİ DE ONDAN........
  Sn Sami Selçuk diyor ki; Hiç bir anayasal dayanağı olmayan kararın gerekçesini bile 1 ayda ancak yazan kurum bu gerekçede hiç bir gerekçe gösterememiştir.
  Hukukun üstünlüğünü savunanlar siyasi karar almışlardır. Siyasetçinin siyasi demeç vermesi mi suç oldu şimdi?.....

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Jun 2007
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu

  Alıntı Tangör Evren rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Hukukun üstünlüğü demek hukukun her türlü baskı dışında mevcut yasalarla karar vermesi ve bu kararın uygulanması demektir.
  Görülen ise özellikle iktidar partisi ve onu destekleyenlerin hukukun üstünlüğünden anladıkları kendi yaptıkları her şeyin doğru kabul edilmesi ve onanması şeklinde anlaşılmaktadır. Yani kendilerini hukuk görmektedirler başka bir deyişle. Sorunda buradan çıkmaktadır. Sen herkesle dalga geçeceksin hanımın iştiareye yatacak sen gökyüzüne bakacaksın hiç uzlaşma yapmayıp kanunları takmayacaksın sonra ülke birliğini temsil eden makama tabiri yerindeyse ATAMA yapacaksın Bu hukuk duvarına toslayacak sonra gene hiç bir alt çalışması olmadan 4,5 sene yan gelip yattığını unutup kanun gereği seçime zorlanmış bir meclisten çok yanlış bir kanun daha geçireceksin ve mazlumu oynayacaksın buna hukuk diye sarılıp saf vatandaşı kandıracaksın Hadi canım sende...
  İki Yanlış Bir Doğru Etmez
  Sizce Anayasa Mahkemesi kararı bir nefsi müdafaa mıdır?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php24646-Anayasa-Mahkemesi-Karari-Yorumu

https:www.hukuki.netshowthread.php24646-Anayasa-Mahkemesi-Karari-Yorumu

Forum

Benzer Konular :

 1. Anayasa Mahkemesi kararı
  https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/06/20210622-14.pdf Anayasa mahkemesin sayın Leyla YÜCEL'in bireysel başvuru sonununda, farklı kanunlar...
  Yazan: eyges Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 31-07-2021, 12:26:17
 2. Hagb kararı anayasa mahkemesi yeni kararı
  sanırım HAGB ile ilgili Anayasa mahkemesi kararı herkesin aklındaki karışıklığı giderecektir hagb alan askere ihraç verilemez diyor masumiyet...
  Yazan: telve Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 11-01-2015, 18:13:21
 3. Anayasa Mahkemesi İptal Kararı
  Bilindiği üzere Anayasa Mahkemesi 14/01/2010 günlü kararı ile " 2.7.1964 günlü, 492 sayılı Harçlar Kanunu’nun; 1- 28. maddesinin birinci fıkrasının...
  Yazan: Av.Ergün Vardar Forum: Mevzuata İlişkin Bilgi ve Yorumlar
  Yanıt: 0
  Son İleti: 19-01-2010, 21:12:20
 4. Anayasa Mahkemesi Kararı Yorumu
  Yazan: granzat Forum: Anayasa Hukuku
  Yanıt: 22
  Son İleti: 01-10-2008, 16:54:33
 5. Bir Anayasa Mahkemesi Kararı-Tartışalım
  Anayasa Mahkemesinin aşağıdaki kararı sizce doğru mu? Muhalefet şerhi bence konuyu yeterince açıklıyor.Siz ne dersiniz?? ANAYASA MAHKEMESİ...
  Yazan: Av.Fırat Bayındır Forum: Özel Hukuk
  Yanıt: 4
  Son İleti: 20-11-2006, 15:44:59

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


2022 tarihli Hukuk Blog |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi[İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.