+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 30´e kadar toplam 30 ileti bulundu.

Konu: Çocuklara ödenen nafaka ve süresi

Çocuklara ödenen nafaka ve süresi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #21
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  Nerede
  tekirdağ
  İletiler
  84
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Çocuklara ödenen nafaka ve süresi

  [Çevrenize bakın aslında bunun çok örnekleri vardır.Bazı erkek çocuklar anneleri evlidirler 50 yaşına gelir evlenmezler anneleri ile yaşarlar.Sabah aynı saatte kalkarlar akşamaynı saatte beraber yemek yerler anı prograımı izlerler.Bunların sadece tenleri birbirine temas etmiyordur ruhları içiçe geçmiştirde haberleri yoktur. Bu durum artık ruh ensestidir.Çoğu anne hayatlarını çocukları üzerinden beslerler ve onların birey olmasına izin vermezler.Bununda örneği etrafta çok.Ben biliyorum ki bir cinayet işleyip gidip annelerinin dizlerinde ağlayan ve anne sana küfrettiği için öldürdüm onu diyen erkekler. Suçlu sizce kim.?

  hepsi boşanmış annesiyle yaşayan kişiler mi??? yani bu konudan çıkarabildiğiniz sonuç sadece bu kadar mı???.. bu çok uzun soluklu bir psikolojik ve sosyal vakadır.. öyle iki küçük örnekle anlatılacak bir şey değildir.....
  size ergen dönem psikolojisi çocukluk dönemi psikolojisi kitapları okumanızı tavsiye ederim.. fakat ders kitapları okuyun.. öyle hikayeler değil..  Hukuki NET Güncel Haber

  Çocuklara ödenen nafaka ve süresi konulu yargıtay kararı ara
  Çocuklara ödenen nafaka ve süresi konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #22
  Kayıt Tarihi
  Dec 2008
  İletiler
  110
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Çocuklara ödenen nafaka ve süresi

  sayın (!) erendoga
  insanlara önce sağlıksız deyip sonrada bu insanlara midem kalkıyor demek nahoş.
  size iyi akşamlar diliyorum

 4. #23
  Kayıt Tarihi
  Sep 2007
  Nerede
  ankara
  İletiler
  3.294
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Çocuklara ödenen nafaka ve süresi

  Alıntı tturcica rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  .........Kanaat edemeyen kaybeder alternatif yaşam peşinde olan kaybeder kırığına güvenen ersiz kalır
  buna katılıyorum..

 5. #24
  Kayıt Tarihi
  Aug 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  26
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Smile Re: Çocuklara ödenen nafaka ve süresi

  bencede boşanma kardeş çek babam çek annen seni bidaha doğuracak. Bizim kanunlarımız boşanmada adaleti sağlamak için değil erkeğe aman boşanma duman olursun kanunları.Boşanma öl gitsin birde nivanaya inan yeniden doğarsan bir daha evlenmezsin

 6. #25
  Kayıt Tarihi
  Aug 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  26
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Angry Re: Çocuklara ödenen nafaka ve süresi

  [QUOTE=bonies;260783]bencede boşanma kardeş çek babam çek annen seni bidaha doğuracak. Bizim kanunlarımız boşanmada adaleti sağlamak için değil erkeğe aman boşanma duman olursun kanunları.Boşanma öl gitsin birde nivanaya inan yeniden doğarsan bir daha evlenmezsin. yok tekrar dünyaya gelmezssen şansına küs

 7. #26
  Kayıt Tarihi
  Sep 2012
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  35
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Çocuklara ödenen nafaka ve süresi

  Bizim kanunlarımız, bizleri katolik nikahıyla nikahlıyor. Boşanmak sözde serbest. Gel de boşan. Boşanmamak için, yuvamı kurtarmak için on yıl direndim. Sağlığımı kaybettim. Kendim olmaktan çıktım. En sonunda hanımefendi gitti başkasıyla görüştü. Yakaladım. İspatladım. aaa ne var bunda sadece görüştüm dedi. Ben onun görüştüğü gibi biriyle gizlice görüşseydim ve bu mahkeme ispat edilseydi başıma ne gelirdi? Cevabını vermeme gerek yok herhalde. Boşanmayın arkadaşlar. Boşanırsanız ölmekten beter olursunuz. Bırakın siz sürüneceğinize onlar sürünsün. Nasıl hayatı size dar ediyorlarsa siz de hayatı onlara dar edin. İnsanlık öleli çok olmuş. Ben bir tane kadın tanımıyorum tamam boşandık bitti gitti diyen. Eski kocasının hayatını karartmak için elinden geleni ardına koymuyor. Ne kadar insani şartlarda ayrılırsanız ayrılın bu durum değişmiyor. Gerçekten yazık. Şimdiki aklım olsaydı boşanmaz ona çektirirdim. Nasılsa suçlu olduğumda da aynı nafakayı ödeyecektim. Haklı oldum da ne oldu? Yine aynı nafakayı ödüyorum.

 8. #27
  Kayıt Tarihi
  Apr 2020
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  55
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Çocuklara ödenen nafaka ve süresi

  Alıntı nolcek rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Eski eşim, 4 senelik ikinci evliliğimde ev aldığımı duyunca (ki %75'i kredidir) 150 ytl olan iştirak nafakasını 300 ytl yapmak için bana tek kelime teklifte bulunmadan dava açtı. ) Bu intikam değil.
  Kendisiyle aynı mesleği yaptığımız, aynı gelire sahip olduğumuz halde benim ek işler yaptığımı (ki doğru değil) kendisinden çok daha iyi ekonomik durumda olduğumu, 12 yaşındaki kızımızı özel okula vermek istediğini belirtmiş dava dilekçesinde. Emsallerimizin hiç birisi çocuğunu özel okulda okutamazken böyle bir şeyi ve ek gelir yalanını dava dilekçesinde yazması, ayrıca medeni bir şekilde sürekli telefonlaşırken, birden pat diye mahkeme tebligatının tarafıma gelmesi onurumu oldukça kırdı.
  intikam değil...
  Kızımı almakla yükümlü ve almaya muhtaç olduğum bir ay zarfında, istenen miktarın kat be katını kızıma harcadığım gibi bakımını o ay üstlendiğim halde eski eşimin hesabına da kızımın nafakasını yatırıyorum. Her sömest tatilinde (ikinci evliliğimdeki huzurumun bozulması pahasına) kızımı alıyorum. Bir işi çıktığında, 500 km uzaktaki bir ile giderek kızımı yine alıyorum. Bunları niye mi yazıyorum. ESki eşimle görüşmelerimizin gayet medeni bir şekilde cereyan ettiğini ifade etmek için.
  Nedense, aynı ilçede ikamet ederken babamlar geldiği için bir geceliğine kızımı istediğimde OLMAZ deyip bir sonraki hafta pazar gününü bekleterek bana kızımı vermeyen eski eşim şimdi, her fırsatı değerlendirerek, 10 gün, 15 gün, bazen 20'şer günlük sürelerle kızımı bana bırakıyor.
  intikam değil...
  Herşeyi özetlemişsiniz. Yukarıdaki babanın yorumuna yapılan haksız yorumlara karşı... teşekkürler.

 9. #28
  Kayıt Tarihi
  Sep 2002
  Nerede
  istanbul, bakırköy, Türkiye.
  İletiler
  1.087
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Çocuklara ödenen nafaka ve süresi

  İntikamcı boşanan erkek karısını dövdü, bıçakladı, yaraladı, öldürdü haberlerinden gına geldi hepimize. Kadına karşı şiddet kesinlikle kabul edilemez. Peki ama erkeğe karşı şiddet? Şiddet sadece fiziksel uygulanmaz. Manevi şiddet de vardır. Psikolojik saldırıya uğrayan erkeklerin çoğu da fiziksel saldırıyla cevap verdikleri için bu tür olayları görüyoruz.

  Peki ne ilgisi var nafaka ile şiddetin diyeceksiniz. Kadınlarımızın çoğu nafakayı ihtiyacı olduğu için değil, sırf erkeğe ceza olsun diye, sırf onu unutmasın her ay onu hatırlasın diye talep ediyorlar. Hatta erkek 2.ci evliliğini yaptıysa O kadın parayı yemesin, erkek de geçimde zorlansın diye nafaka alanları biliyorum. Bir erkek çocuğuna bakmak zorundadır doğru. Ama çocuğuna haline münasip nafakayı vermek istemeyen adamdan da hiçbir şey istememek en doğrusudur. 200-300 lira alacağım diye psikoloji bozulmaz.

 10. #29
  Kayıt Tarihi
  Dec 2006
  Nerede
  Muğla/Köyceğiz
  İletiler
  16
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Çocuklara ödenen nafaka ve süresi

  Merhaba, eşimle çekişmeli boşandık, mahkeme beni maddi 50bin, manevi 50bin toplamda 100bin tazminata ve aylık nafaka ödememe emretti. Bu yargıtaya temyiz kararı süresince yaklaşık 25bin Tl. eşim için emekli maaşımdan kesildi, kızım o zamanlar reşit olmadığından ayrıca kızım için iştirak nafakası ödedim. Ben tazminat ve nafaka yönünden itiraz ettim. Yargıtay eşimin 2100 TL emekli maaşı, evi ve arabası olduğu için kararı bozdu. Ve yerel mahkeme yargıtay kararına uydu ve aylık nafakayı kaldırdı ve icra işlemi durdu.Bu defa karşı taraf bu yeni karara itiraz etti yargıtaya gönderdiler. Yargıtay içtihatlerinde arabası, evi var (kira geliri 800 TL.), emekli maaşı (şimdi 2200 Tl.) olan bir kadına nafaka bağlanamayacağı belirtilmekte, muhtemelen itirazları kabul görmeyecek, neyse..
  Bu esnada üniversitede okuyan kızım için an itibariyle aylık 900 TL. yoksulluk nafakası ve 366 Tl. eşime aylık nafaka ödemekteydim. Şimdi sadece kızım için 900 Tl.nin üzerinde SGK emekli maaşımdan kesiliyor.
  30.06.2020 tarihi itibariyle kızım dört yıllık okulu bitirdi, mezun oldu şimdi 22 yaşında. Kendisi rızasıyla yoksulluk nafakasından vazgeçmesi için mahkemeye mi başvuracak, icra dairesine mi başvuracak.
  Değilse; tüm bu davaların görüldüğü yerden ayrıldım başka bir yerde yaşıyorum üç tane daha yaşları 1 ile 5 arasında çocuklarımla ilgilenmekteyim. Bu yoksulluk nafakasının iptalini istiyorum bu davayı halen yeni ikametgahımda bulunan aile mahkemesinden mi açabilir miyim, tşk.ler?
  Konu emin48 tarafından (04-07-2020 Saat 10:58:35 ) de değiştirilmiştir.

 11. #30
  Kayıt Tarihi
  Jun 2017
  Nerede
  kayseri
  İletiler
  17
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Çocuklara ödenen nafaka ve süresi

  çocuklara 18 yaşına kadar nafaka ödenir miktarının ise bir sınırı yoktur. nafakayı ödeyecek kişinin ekonomik durumuna göre hakim tarafından belirlenmektedir.
  Avukat İbrahim DURAN

  Telefon 05555658173
  Barbaros Mah. Oymak Cad. Sümer hukuk Plaza B blok D: 60 Kocasinan/KAYSERİ
  www.duranhukuk.com

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Benzer Konular :

 1. [Nafaka Davaları] fazla ödenen nafaka
  merhaba cocuga annesi üzerinden nafaka ödeniyordu cocuk reşit olduktan sonra ödemeye devam edildi normalde cocuk reşit oldumu nafak otomatik olarak...
  Yazan: pnp25 Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 04-07-2018, 10:38:17
 2. İcraya ödenen nafaka
  Eski eşim nasıl olduysa icraya nafaka yı yatırmış, avukatta beni aradı ama bayağ bir para kesilmiş nafakadan avukat icra masrafı dedi, sorum şu ????...
  Yazan: sevcanakay Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 28-04-2011, 16:02:22
 3. Nafaka ödenen eşin çalışması
  2005 yılında boşandığım eşime 200 tl si çocuk için olmak üzere tedbir nafakası dahil 500 tl ödedim.dava yargıtaya intikal etti.ben nafakaya itiraz...
  Yazan: gameboy Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 05-04-2009, 12:55:25
 4. Ayrı Anne Baba ve Çocuklara Nafaka
  öncelikle herkese iyi günler; almanyaya gitmek için anlaşmalı olarak ayrılan bir anne ve baba var. normalde aile sadece almanyaya gitmek için bu tür...
  Yazan: hrnq Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 11-09-2007, 10:37:21
 5. Boşanma davası reddedildiğinde eşe veya çocuklara nafaka bağlanırmı?
  Boşanma davası rededildiğinde, eşe veya çocuklara yinede nafaka bağlanır mı?
  Yazan: October Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 18-06-2007, 18:56:27

Bu sayfada bulunan kavramlar:

nafaka kaç yaşına kadar ödenir

nafaka kac yasina kadar alinir

çocuğa nafaka kaç yaşına kadar verilir

http:www.hukuki.netshowthread.php22814-cocuklara-odenen-nafaka-ve-suresi

nafaka ne kadar ödenir

erkek çocuğa nafaka kaç yaşına kadar ödenir

çocuğa nafaka ne kadar ödenir

cocuga nafaka ne zamana kadar odenir

nafaka ne zamana kadar ödenir

erkek çocuğu kaç yaşına kadar nafaka alır

çocuğa nafaka ne zamana kadar ödenir

2 cocuga ne kadar nafaka verilir

nafaka kaç yaşına kadar verilir

iki çocuğa ne kadar nafaka ödenir

nafaka ne kadarnafaka kac yasina kadar verilirnafaka ne kadar süre ödenirerkek çocuğa kaç yaşına kadar nafaka ödenircocuga odenen nafakaerkek çocuğun nafakası ne zaman biternafaka ne zamana kadar verilirçocuğa kaç yaşına kadar nafaka ödenirerkek çocuğa nafaka kaç yaşına kadar verilirerkek çocuğuna nafaka kaç yaşına kadar ödenirnafaka kac yasina kadar odenir
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.