Herekese merhaba,

2000 yılında oturduğum apartmanda su borusu patlamıştı (dairelere ait değil. Apartmana ait bir boru). Bu patlama sonucu bazı dairelere su bastı. Su basan dairelerden bir tanesi ortaya çıkan masrafı sigorta şirketine ödetmiş.

Sigorta şirketide olaydan 4 sene sonra apartmanı mahkemeye vererek yaptığı masrafı vede arada geçen süreden dolayı yasal faizini istedi. Fakat bu süre zarfında herhangi bir şekilde apartman sakinlerinden bu tutar istenmedi.

Mahkeme geçen ay sonuçlandı. Mahkeme sigorta şirketini haklı bulmuş. 1300 YTL' borcun ve faizinin ödenmesi kararını almış.
Borcun hangi sürede nereye ödeneceğine dair bir bilgi mevcut değilmiş mahkemeden gelen kağıtta. (Henüz kendim görmedim kağıdı)

Apartman sakinlerinden biri tanıdığı bir avukata sormuş. O da demiş ki: "Mahkeme apartmanda oturan kişilerin banka hesaplarını inceler. Yeterli miktarda para hangi hesapta varsa tahsil eder"

Bu cümle bana pek olası gelmedi fakat yinede doğruluk/olasılık miktarını öğrenmek istiyorum. Keza tüm borcu tek bir kişinin ödemesi pek doğru değil. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ayrıca diyelim böyle bir uygulama var. Benim hesabımda da yeterli para yok (tapu benim üstüme). Ama 1. derece başka bir akrabamda para var - Eşim-babam-annem-çocuklarım- Ondan tahsil edilir mi?

Herkese iyi çalışmalar