1278 adet daireli toplu konut yerleşiminde oturuyorum.Bulunduğum adanın konutlarının sığınaklarını yağmurlu günlerde su basıyor.Bu konutları belediye yaptırdı, üç adet yapımcı firmaya yaptırılan bu konutlardan, sadece iki firmanın yaptıklarında su alıyor fakat diğer firmanınki almıyor.
2003 yılı başından beri yaptığımız yazılı başvurulara ve bu hatayı belediye yetkilileri kabul etmelerine rağmen somut bir çözüm yapmadılar.
Sadece ilgili firma proje harici olmasına rağmen sığınakların duvar diplerinden zemini yaklaşık 15 cm kazarak su taliye kanalları yaptı ve mazgallar koydu bu kanallarıda kanalizasyon giderlerine bağladı.
Sular bina duvarlarından sızıyor ve sığınaklara giriyor.Buradanda kanlizasyon giderine yollanıyor, fakat bizim duvarlar rutubetleniyor ve sulanma nedeniyle betonun dayanımı düşüyor. Bazen dairelerin veya ortak yerlerin giderlerinde arıza olunca yine sığınaklar bu sefer pis sularla dolabiliyor.
Biz deprem bölgesi olan izmitte oturuyoruz.
Belediye, bu binaları eylül ayında kesin kabul yapacak ve firmaların sorumluluğu bitecek.
Bizim elimizde, belediyeye ve valiliğe verdiğimiz dilekçeler mevcut.
Binaların şu anki yönetimide (atanmış yönetim) belediye elemanlarınca yürütülüyor.Eylül ayından sonra seçilmiş yönetim olacak.
Sanırım artık hukuki süreç başlamalı, çünkü kimse tekrar düzgün yalıtım yapmıyor.
Bu konuda bilgiye ihtiyacımız var.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.