29 daireli bir apartmanın iki gün önce seçilmiş yöneticisiyim. Kooperatif yönetimi temmuz 2002'de fesih edilmiş. Ancak kat mülkiyeti tapuları henüz alınmamıştır. Binada hem ev sahipleri hemde kiracılar oturmaktadır. Ben kiracıyım, buna rağmen bina sakinlerinin (kiracı ve evsahibi) katılımlarıyla yapılan genel kurul toplantısı sonunda yönetici seçildim.

1. Benim ve oy verenlerin yarısına yakın bölümünün Kiracı olmasına rağmen çoğunluk kararıyla yönetici seçilmem hukuka uygun mudur? (3 kişilik bir yönetim kurulu oluşturulmuştur.)

2. Benden önceki yönetici mart 2003 ayında ödenmesi gereken 1.123.000.000 TL. borç ile yönetimi devretti. Dolayısıyla elimde nakit kaynağım yok. Bina sakinlerinden ek aidat istemeden borçlanarak yakıt ihtiyacını karşılamak istiyorum. Kış nedeniyle alınması gereken yakıt için nasıl borçlanabilirim. Bu borç beni ve bina sakinlerini ne şekilde bağlar. Eğer bina adına borçlanabilirsem bu borçlanmayı yaparken nelere dikkat etmeliyim.

Devlet memuru olmamı dikkate alarak bu konuda detaylı açıklama yazarsanız sevinirim.

Yardımlarınız için teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

mete