Merhabalar.Bana çok karışık gelen Vergi Usul Kanunu hakkında sıkıntılarım var.Şöyle ki;2001 yılında dolandırılıp maddi zarara uğratıldım.Buna istinaden şahıs firması olan dükkanımı işletemedim.Kapatmak zorunda kaldım.Ondan sonrada çok zorluklar çektim.2006 yılında vergi dairesinden bana ait olan evraklarım incelenmek üzere istendi.Onbeş gün süresi dolmadan evraklarımı getirdim.Getirdiğim evraklar içerisinden sadece envanter defteri çıkmadı.Denetmen hanım bana alım faturalarımın içinde naylon fatura olduğunu söyledi.Fakat onun naylon fatura dediği fatura benim gerçekten aldığım mallardı.Nakliyeside aldığım firmaya aitti.Denetmen hanım envanteri bulamadıysan çok önemli değil diğer evraklarını getirmişsin ,envanter için mahkemeye çıkar beraat edersin dedi.Ben yine ısrarla eski muhasebecimiz v.s envanteri aramaya devam ettim.Depo gibi bir yer olduğundan yada evrakları oraya götürürken kayıp olmuş olabilir.İnceleme yapıldı ben uzlaşmaya gittim aftan dolayı vergi borcumu taksitelendirdim ve az biraz ödemeye çalışıyorum.Şimdi;benim oturduğum yer ikamet ettiğim adresim bellidir.Haber kağıdını ben üç günlük şehir dışındayken bırakmışlar.Zaten onuda tesadüf eseri bahçe kapısında ıslanmış eskimiş bir şekilde buldum.Muhtara gittim kağıdı aldım.Kağıtta mahkeme günü ve tarihi vardı.Bana açılan dava ;
213 s.VUK'nun 359/a-2 maddesine yazılı fiile uyan aynı madde hükmünde 367.madde uyarınca kamu davası açılmış ayrıca beni aramalarına karşı bulamamışlar ve bulamadıkları için yakalama emri;5271 sayılı CMK nun 247 nci maddesi uyarınca kaçak sayıldığımdan 98 ve 162 nci maddeleri uyarınca yakalama emri verilmiş.26 Nisan 2007 tarihinde mahkemem var.Ben bu işin içinden çıkamadım ve çözemiyorum.Yerimde bulunmama rağmen hiç bir şekilde jandarma ve polis beni aramadı.Ben prensiplerim ve dini inancım yüzünden bu tür sahtekarlıklarla yakından uzaktan ilgilenmem.Zaten şu an gerçek anlamda asgari sınırlar içerisinde yaşamaktayım.Maddi durumum avukat tutmamı engelliyor.Kendi kendime savunma hazırlamaya çalışıyorum.Fakat ne yapacağımı bilemiyorum.Nasıl bir savunma hazırlamalıyım ki bu mahkemeden ceza almadan kurtulabileyim.İki tane çocuğum var ve benden başka bakacak kimseleri yok.Şimdiden hepinize (ilgilenen veya ilgilenmeyenlere) teşekkür ederim.