+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 17 ileti bulundu.

Konu: Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu

Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Mar 2007
  İletiler
  19
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu

  Oncelikle herkese merhaba,

  Dün hakikaten 2 bira içmiştim ve alkolmetrede 66 promil cıktı. 448 mılyon ceza yedim ve 6 ayda ehliyetım alındı. Ehliyetimin alınmasına itiraz edebilir miyim? Bunun ornekleri var mı ve genellikle boyle davalar nasıl sonuclanıyor. Dava açıp hakkımı aramak bana dava açmayıp hakkıma boyun eğmekten daha pahalıya mı mal olur.

  Yardımlarınızı beklıyorum ne yapmam lazım.  Hukuki NET Güncel Haber

  Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu konulu yargıtay kararı ara
  Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Mar 2007
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  21
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu

  Alıntı delifunk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Oncelikle herkese merhaba,

  Dün hakikaten 2 bira içmiştim ve alkolmetrede 66 promil cıktı. 448 mılyon ceza yedim ve 6 ayda ehliyetım alındı. Ehliyetimin alınmasına itiraz edebilir miyim? Bunun ornekleri var mı ve genellikle boyle davalar nasıl sonuclanıyor. Dava açıp hakkımı aramak bana dava açmayıp hakkıma boyun eğmekten daha pahalıya mı mal olur.Yardımlarınızı beklıyorum ne yapmam lazım.

  Trafik kontrolleri hakkındaki yönerge gereği size "ne kadar süre önce alkol aldınız" diye sormaları gerekir. Alkol aldığınız sürenin üzerinden en az 20 dakika geçmedikçe alkol muayenesi yapılmaz. Yapılırsa yüksek çıkar. Buna ağız alkolü denir. Zaten uygulamada kolluk, tutanağa en az 56 promil yazmak zorundadır. Her zaman %10 hata payı olarak kabul edilir. 56 ile 66 arasında fazla bir fark olmadığı kabul edilirse yukarıdaki durumu ispatlayabilmeniz şartıyla belki bir şeyler olabilir ancak bu tür durumlarda dava açıp kazanmanın çok zor olduğunu belirteyim. Bir de kazaya sebebiyet verseydiniz ayrıca 5237/179 dan da yargılanacaktınız en azından onu teselli olarak görün. Geçmiş olsun.  Alkol Denetiminde Dikkat Edilecek Hususlar

  Madde 16- Alkol denetimlerinde aşağıdaki hususlara dikkat edeilecektir.

  Şehir içinde yapılacak tüm alkol denetimlerinde, medyaya yansıyan istenmeyen görüntülerin oluşmasını, alkollü sürücünün şuursuz davranışları nedeniyle personelin acz içinde kalmasını önlemek, görevli personele olası mukavemeti engellemek ve alkolmetreyi üfleyemeyen, verilen komut ve yönlendirmeyi anlayamayacak kadar kendisinde olmayan sürücünün, doğrudan kan yoluyla alkol oranının belirlenmesini sağlamak amacıyla, kontrol alanında görevlendirilmek üzere asayiş veya mıntıka karakolundan takviye ekip istenecektir.
  Sürücünün sarhoşluk nedeniyle alkol test cihazına üfleyecek durumda olmaması ve kamu güvenliğinin ve huzurunun zarar görmesi tehlikesinin bulunduğu durumlarda, sürücü derhal karakol veya asayiş ekibine teslim edilerek en kısa sürede kontrol mahallinden uzaklaştırılarak, yine en yakın birime götürülecektir.
  En yakın birime götürülen sürücünün öncelikle alkolmetre ile kan-alkol konsantrasyonu alınacaktır.
  Görevli personele hakaret, aktif veya pasif mukavemet, tehdit gibi suç veya suçların olması durumunda, sanık hakkında derhal gözaltı işlemi yapılacak ve gerekli adli tahkikata başlanacaktır.
  Görevli personel arasında etkili bir koordinasyon sağlanacak, aşır alkollü sürücünün ilgili ve en yakın birime teslimini müteakip, tekrar kontrol mahalline dönülecektir. Trafik birim amiri denetim planlaması yaparken, yeteri sayıda kalibre edilmiş alkolmetreli personeli kontrol alanlarına yakın bir birimde görevlendirecektir.


  Alkol Test Cihazı Kullanımı ve Ölçüm İşlemi

  Madde 17- Alkol kontrolü görevinden önce gerekli ekipmanları hazırlamak ve ölçüm yapmak için aşağıdaki prosedür takip edilecektir.

  Görevli personelce kullanılan alkol test cihazının göreve çıkılmadan önce doğru ölçüm yapıp yapmadığı ve kalibrasyonu kontrol edilecektir.
  Her bir sürücü için ayrı bir ağızlık (pipet) kullanılacaktır.
  Sürücünün ölçülen alkol değerinin, ağız alkol değeri olmaması için sürücüye en son alkol aldığı zaman veya ne kadar zaman araç kullandığı sorulacak ve alkolün alındığı saat ile ölçüm yapılan saat arasında en az 20 dakikalık bir sürenin geçmesi durumunda, alkol test işlemi yapılacaktır.
  Ticari araç kullanmakta olan şoförler için 3. maddede sözü edilen soru ve 20 dakika beklemeye gerek bulunmamaktadır. Yasa gereği bu araçları kullanan sürücülerin “O” promil alkollü olmaları yani alkol alarak araç kullanmaları kesin olarak yasaklandığından ağız alkolü etkisinden söz etmek mümkün değildir. Yine örneğin 0.50 promil sınır değerinin çok üzerinde alkol aldığı anlaşılanlar için 3 maddede sözü edilen süre sınırlamasını araştırmaya, ağız alkolünün sınır değerinin çok üzerinde ceza yaptırımı bakımından bir etkisi bulunmamaktadır.
  Sık alkol kontrolü (günde 10 veya daha çok ölçüm) yapılan birimlerimizde alkolmetrelerin 15 günde bir kez, diğerlerinde ise en az ayda bir kez kalibrasyonları kontrol edilmelidir.
  Sürücünün ayakta ve rahat bir konumda üfleme yapması sağlanacaktır.
  Üfleme cihazı görevli polis tarafından tutulmalı ve sürücüden düzenli ve tek bir üfleme yapılması istenecektir.
  Ölçüm işleminde sonucunda dijital ekranda görülen değer promil cinsinden bir değerdir. Promil 100 mililitre kandaki alkol miktarının miligram cinsinden gösterilmesidir. Bu nedenle ölçüm sonucunda dijital ekranda görülen değer sürücüye gösterilecek ve kanındaki alkol oranı promil olarak söylenecektir.
  Sürücülerin alkol oranlarının belirtilmesinde “%70 alkollü” gibi tamamen yanlış ifadeler kullanmayacak, “0.70 promil alkollü olduğunuz tespit edilmiştir” şeklinde açıklama yapılacaktır. (0.70 promil demek insan vücudundaki 1 litre kanda 0.7 gram alkol bulunması demektir. İnsan vücudunda ortalama 5-6 litre kan bulundu dikkate alındığında sürücünün kanında toplam 3,5-4,2 gram alkol olduğu anlaşılmaktadır. %70 alkollü demek ise insan vücudundaki kanın yarısından fazlasının alkol olduğu anlamına gelmektedir ki ve bu tamamen yanlış bir bilgidir).
  Yasal sınırın üzerinde alkol aldığı tespit edilen sürücülere durum anlatılarak gerekli işlem yapılacaktır. Ölçüm sonrasında çıkan değer promil cinsinden tutanaklara yazılacak ve tutanaklara yanlış ifadeler yazılması neticesi meydana gelen itiraz ve iptaller önlenecektir.
  Yapılan işlemler sırasında seri hareket edilecek ve sürücülerin gereksiz yere kontrol mahallinde bekletilmemesi sağlanacaktır.
  Konu zeynep_derin tarafından (01-04-2007 Saat 21:54:14 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Yönergeden alıntı eklendi

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Mar 2007
  İletiler
  19
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu

  Bana ne zaman ıctınız dıye sordular bende 1 saattir içiyorum dedım halbuki en fazla 5 10 dk olmustur. Niyazi mi oldum simdi ben? Bunu kanıtlayamaz mıyım.
  Konu delifunk tarafından (02-04-2007 Saat 00:25:57 ) de değiştirilmiştir.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Mar 2007
  İletiler
  19
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu

  Zeynep hanım ilginize teşekkür ederim. Ne olursa olsun hakkımı aramaya karar verdim. Uyuyamıyorum ve hakkımı aramazsam bu pişmanlıgı ömür boyu uzerımde tasıyacagım. Aramızda ankarada avukat olan arkadaslar varsa lutfen bir şekilde benimle temasa gecsınler.Dava masrafı, avukat ucretı vb.. bu konuyla ılgılı ne kadar bilgiye ihtiyacım varsa hepsini ogrenmek istiyorum.

  Ayrıca sunu da merak edıyorum bilen arkadaslar lutfen acil yardım etsınler. 15 gun ıcınde dava acmam lazım cunku.

  Beraber içtiğim arkadasımı ve biz içerken içmeyerek bize sohbetıyle katılan arkadasımı tanık olarak gosterebılır mıyım? Yada içkiyi aldıgımız petrolün varsa kamera kayıtlarında 2 tane 33 cc şişe bira aldıgımı gosteren videoyu delıl olarak kullanabılır mıyım? Ickı ıcmeyı bıraktıktan hemen sonra aynı petrole sıgara almaya gıtmıstım onun fişiyle cezanın kesıldıgı saati kıyaslattırabilir miyim? Bana ne zaman içtiniz diye sorduklarında bende bir saattir falan içiyoduk dedim. Son içkiyi ne zaman agzınıza aldınız demediler bana. 5 dk falan olmustu halbuki. Bira bitsin diye diktik sonrada sigara almaya gittik. 2 dk da sıgara alsam 3 dk sonrada cevrılsem bu sonuc cıkıyor ortaya. Vede ceza kesilirken yazan kişi hariç bir kaç jandarma gorevlisi ve ünv. nizamiyesinde bulunan gorevliler yetkili jandarma görevlisine 2 bıraya yazmayın falan diyerek benımle birlikte neredeyse itiraz etmişlerdi. Davranıslarımın normal oldugu konusunda onlarda tanıklık edebılırler mı? Yada cok fazla amerikan filmi mi izliyorum burası TÜRKİYE Mİ!!! Yardımlarınızla beni bu kabustan uyutun bir şekilde. İlgi gosteren herkeze şimdiden teşekkür ederim.
  Konu delifunk tarafından (02-04-2007 Saat 02:49:43 ) de değiştirilmiştir.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Mar 2007
  İletiler
  19
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu

  Ayrıca yuzde 10 hata payı falan onuda biraz acabılır mısınız. Uflediğimde alkolmetre 66 gosterdi ve aynısı ceza tutanagına gecırıldı.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  19.024
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu

  Merhaba;geçmiş olsun çok ucuz atlatmışsınız.
  Ya ''sadece 2 bira içtikten sonra'' yaralı yada ölümlü bir kaza geçirmiş olsaydınız!! O zaman hakkınızı(nasıl bir haksa) azrailden mi alacaktınız?
  Alkollü araç kullanmamanız gerektiğini biliyordunuz,ama kullanmışsınız.1 bira yada daha fazlası.Ne farkederki?
  Petrolün kamera kayıtları ile neyi ispatlayacaksınız?Marketten bira aldığınızı.
  Bence size o cezayı yazan jandarmaya dua etmelisiniz.

  saygılar

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Aug 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu

  Dünyanin her yerinde Promil rakamlari düzgün verilirken Türkiye`de tüm Medya ve alkol kontrolü yapan memurlar dahil neden gercek degerin 100 kati yüksek olan alkolmetre cihzi ekranindaki rakamdan bahsederler bir türlü anlamiyorum. Kaninizda 66 alkol promille yasamaniz mümkün degil, sizin alkol dereceniz olsa olsa 0,66 Promil olabilir!

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Mar 2007
  İletiler
  19
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu

  arkadaslar su toplumsal mesajları baska konularda werseniz :D

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  19.024
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu

  Alıntı delifunk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  arkadaslar su toplumsal mesajları baska konularda werseniz :D
  Merhaba;
  Sn.delifunk haklısınız sanırım,
  Daha once toplumsal mesajlara uymamış bir trafik canavarı nedeniyle, çok yakınlarından biri telafisi mümkün olmayan bir sakatlık geçirmiş bir vatandaş olarak gereksiz hassasiyet gösterdim.Bu nedenle kastettiğiniz toplumsal mesaj konusunda sözlerimi geri alıyorum.

  http://www.trafik.gov.tr/icerik/mevz...i_trafik_k.doc

  linkinden ulaşabileceğiniz 2918 sayılı KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU’nda şöyle der:
  EK MADDE 13- (Ek: 08.03.2000-4550/3 md.) Bu Kanunda yazılı suçlardan 48 inci maddede gösterilen “alkollü araç kullanmak” suçunu birinci ve ikinci defasında işlemek, 51 inci maddenin üçüncü fıkrasında geçen “bir yıl içinde hız sınırını 5 defa ihlal etmek”, 118 inci maddenin ikinci ve üçüncü fıkralarında yazılı “100 ceza puanını doldurmak” suçlarından birinin tespiti halinde, sürücü belgelerinin geçici olarak geri alınması işlemlerine bu Kanunun 6 ncı maddesinde sayılan trafik görevlileri yetkilidir.

  Ayrıca
  http://www.trafik.gov.tr/mevzuat/mev...tmelikler.asp# linkinden ulaşabileceğiniz 2007 YILI TRAFİK CEZA MADDE NUMARALARI VE CEZA TUTARLARI YÖNETMELİĞİ’nde 48/5 madde olarak gösterilen kısımda bahsettiğiniz durumunuzla birebir örtüşen ceza maddesini görebilirsiniz.

  Anlattıklarınıza göre;
  kontrolü yapan görevli ne zaman içitiğiniz sormuş,1 saatten fazladır içiyoruz cevabını vermişsiniz.yani ölçüm kuralına uymuş.
  0,66promil ekranda görünen değeri aynen tutanağa yazmış.
  Hakkınızı arayacağınızı belirtmişsiniz.Kusura bakmayın bahsettiğiniz hakkı göremediğimden soruyorum:arayacak olduğunuz hangi hak var?

  saygılar

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Mar 2007
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  21
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Ehliyetime 66 promilden 6 ay el konuldu

  Alıntı docos rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Dünyanin her yerinde Promil rakamlari düzgün verilirken Türkiye`de tüm Medya ve alkol kontrolü yapan memurlar dahil neden gercek degerin 100 kati yüksek olan alkolmetre cihzi ekranindaki rakamdan bahsederler bir türlü anlamiyorum. Kaninizda 66 alkol promille yasamaniz mümkün degil, sizin alkol dereceniz olsa olsa 0,66 Promil olabilir!
  Sayın docos hukukta bu duruma "maddi hata" denir ve hukuken önemi yoktur. Çünkü burada 66 promilden ne kasdedildiği önemlidir.

  Sayın Delifunk,
  Bahsettiğiniz yöntemlerle, alınan alkolün miktarının ispatı mümkün değildir. Bu, kolluk tarafından yapılan alkolmetre ölçüm sonucu ya da hekim raporu ile olur. Trafikteki tüm ölçülerde %10 hata payı kabul edilir. Örneğin otomobiller için şehirlerarası yolda yasal hız limiti 90 km/s dir. Örnek: ölçümü yapan radar cihazı; 90 artı %10 u 9 eder toplam 99 göstermiş kabul edelim. Yani radarda 99 km saat hızla gittiğiniz tespit edildiğinde kolluk işlem yap(a)maz. En az 100 km hızla gitiğinizi radar kayıtlarında görmesi, göstermesi lazımdır. Alkolde de böyledir. Alkolmetre 55 gösterirse cezadan kurtulursunuz. 56 görüldüğü an işlem uygulanır. Durumunuza baktığımda mevcut bilgiler ışığı altında, yapılan idari işlemi iptal ettirmenizin çok zor olduğunu söyleyebilirim. Tabi bu konuda tecrübeli avukat arkadaşların görüşünü almanız da yararınıza olabilir. Ben hukuk fakültesi öğrencisiyim. Saygılar.
  Konu zeynep_derin tarafından (02-04-2007 Saat 23:11:32 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Benzer Konular :

 1. 0,51 promille ehliyetime el konuldu. alkolmetrenin kalibrasyonuyla ilgili dilekçe
  Merhaba Dün akşam 0,51 promil alkolle ehliyetime 6 ay el konuldu. Polis memuruna ölçümün tekrar yapılmasını istedim ancak kabul etmedi....
  Yazan: mustafa_1988 Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 08-12-2014, 13:31:40
 2. Ehliyetime el konuldu itiraz etsem şansım nedir?
  Merhabalar, öncelikle hatalı olduğumu biliyorum ve pişmanım. Ama yinede bir şansım varsa öğrenmek istiyorum. Olayı özetleyeyim: 3 gün önce...
  Yazan: birando Forum: Ceza Muhakemesi Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 14-09-2014, 05:16:18
 3. Hakaret sikayetinden ehliyetime el konuldu sebeb ise alkollu arac kullanmak
  merhaba saygı deger arkadaslar 2 gün önce basıma bir olay geldi trafikde bir bayan yavas gittigi icin arkadan da kamyon beni sıkıstırdıgı icin...
  Yazan: engin_64 Forum: Ceza Muhakemesi Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 02-01-2014, 12:48:02
 4. 2918 sayılı yasanın 48/6 maddesince ehliyetime el konuldu nasıl alabilirim lütfen allah rızası için yardım.
  Öncelikle herkese iyi günler dilerim. ben 4-5 ay önce uyuşturucu madde (esrar) kullanmış bi şekilde araç kullanmak ehliyetime el konuldu ehliyetimi...
  Yazan: sempati__18 Forum: Ceza İnfaz Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 03-05-2012, 10:59:26
 5. 0,42 promilden ehliyetime el konuldu
  29.06.2010 tarihinde saat 18.00 de aracımla seyir halinde iken alkol aldığım gerekcesiyle sivil polis memurları tarafından durduruldum.Yakında...
  Yazan: dragstar006 Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 10
  Son İleti: 01-11-2010, 21:48:01

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ehliyetime el konuldu

benim ehliytime el konuldu

ehliyetimi ne zaman alabilirim

ehliyetime 2 ay el konuldu

6 ay ehliyetime el koydular ne yapmalyim

ehliyetime 6 ay el konuldu ne yapabilirim

1.56 promil be 66 promil

ehliyetime el konuldu araba

ehliyetime 2 kez el konuldu nasıl alabilirim

benim ehliyetime 2 ay el konuldu ne yapmam lazim

ehliyetime el konuldu nasıl alabilirim

alkollu arac kullandim ehliyetime el konuldu nasil alirim

eyliyetime alkolden 6 ay el konuldu nasıl alırım

6 ay ehliyetime el konuldu

ehliyetime 6 ay sonra nasıl alırım

ehliyetime el konuldu ne zaman alabilirim

ehliyetime el konuldu ne yapmam lazım

Ehliyetime 6 ay el konuldu. Ne yapabilirim

Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2019 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.