sanırım bu akşam televizyondan duymuşunuzdur. bu akşam izmir ' de çok şiddetli bir fırtına ve yağmur vardı. bu yüzden bir çok yerde apartmanların çatılarının uçtuğu ,ağaçların devrildiği,cami minarelerinin devrildiği ve yaralanan ve hatta ölen olduğunu duymuşunuzdur. benim konuya gelince ; bu akşam 18:30 sıralarında şiddetli fırtınadan dolayı oturduğumuz apartmanın çatısında bacanın devrilip parçalarının sokakta bulunan 16 yaşındaki bir erkek çocuğun başına düşüp yaralamış ve hemen ambulansla hastahaneye kaldırılmıştır. ben bu olayı duyduğumda olaydan bir saat falan geçmişti. bir polis gelip apartmanda oturanları tespit edip karakola çağrıldık. her daireden bir kişi sırayla ifade verdi. karakolda hastaneye kaldırılan çocuğun durumunun ağır olduğunu hatta ölebileceğini söylediler.şu anda bu satırları çok üzgün ve yıkılmış bir şekilde yazıyorum. ifadem alınırken çok üzgün olduğumu ve böyle bir şeyin doğal bir afet olduğunu belirttim.ifademi alan polis bana bacada bir sorun olup olmadığını sordu. ben bildiğim kadarıyla uzun bir zamandır sorun olmadığını ve bacanın sağlam olduğunu belirttim. olacakları bilmediğim için polise bundan sonra neler olabileceğini sordum. düşen bacanın apartman kat mülkiyet kanununa göre ortak yerler arasında olduğunu ve bu sorumluluğun kat maliklerinde olduğunu ,hastaneden gelecek rapora göre kamu davası ve hasta yakınlarınında maddi ve manevi dava açabileceğini söyledi. aparman malikleri olarak kusurlu bulunursak hapis ve para cezası alabileceğimizi söyledi.(aparmanımızda yönetici de yok ) şimdi benim sormak istediğim ; eğer çocuk ölürse (ki ölmemesi için dua ediyorum) neler olabilir ? polisin dedikleri doğru olabilir mi? eğer kusurlu bulunursak ne gibi yaptırımları olabilir? kamu davasından ne çıkabilir ? ne gibi cezalar alabiliriz? eğer kusurlu bulunmazsak ,bunun bir doğal afet olduğu ispatlanırsa neler olabilir ? her iki durumda da hastahane masrafları kime ait olur? (eğer çocuğun bir sağlık güvencesi yoksa) bunları soruyorum çünkü olacakları çok merak ediyorum . şu anda çaılşmıyorum ve maddi durumumda iyi değil. biri bana cevap yazarsa çok sevinirim ......... saygılarımla........