+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 51 ileti bulundu.

Konu: Yaş büyültme davası

Yaş büyültme davası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yaş büyültme davası

Ben bu forumu tam 3 kez okudum. Ama Volkan Bey'in kusurlu olduğu bir durum göremedim.
    Sorulan bir soruya prosedürel anlamda cevap vermiş ve avukat yardımı alın demiş.

Ve yine kişisel tercihini kullanarak yorum yapmamış. Bu durum kendisini kusurlu yapmaz.

Bu da yetmemiş Volkan Bey'in hukukçu kimliğini tartışmaya açılmak istenmiş. Tamamen gereksiz ve yersiz bir davranış bu bence.
    Eleştirilerde biraz insaflı olmanızda fayda var.

Hukuki NET Güncel Haber

Yaş büyültme davası konulu yargıtay kararı ara
    Yaş büyültme davası konulu hukuk haber
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İSTANBUL, SİLİVRİ, Türkiye.
    İletiler
    867
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tıbbi.net diye bir site olduğunu varsayalım. 15 yaşında bir çocuk soruyor. Evde morfin var, biraz kafayı bulmak istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum.
    “Sİz DeĞerlİ doktorlarımızdan Ve Arkadaslarimizdan Cevabinizi Beklİyorum.”
    Bir doktor, morfinin nasıl yapılacağını teknik olarak detayları ile anlatıyor ve ekliyor. Bu bağlamda sizin bir doktora ihtiyacınız var.
    Sonra da, 15 yaşında bir çocuğa morfinin nasıl yapılabileceğini anlatan doktoru, etik açıdan eleştiren, en azından yapmaya çalıştığının ne kadar sakıncalı olduğu konusunda uyarması gerektiğini söyleyen birisine de, “ben burada doktorluk yapmıyorum, doktor sıfatımla bulunuyorum. arkadaşın doğru yolu bulabilmesi forum sitelerinden verilecek nasihatlerle sağlanmıyor. Bu arkadaşımızın ailesi, çevresi ve büyükleri tarafından sağlanıyor. Biz burda nasihat babalığı yapmıyoruz tıbbi boyutta deneyim ve de bilgilerimizi aktarmaya çalışıyoruz. Yapacağı eylemin sonucu olarak ortaya çıkabilecek sıkıntıları ancak bu konuyu bilen bir kişiden öğrenebilir bu da doktordur. (sanki kendisi doktor değil.) “ diyor.
    Konunun, mesleki savunma haline getirilmek yerine, vatandaşlık bilinci içerisinde değerlendirilmesi dileği ile……..
    Esenlikler

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dilediğiniz bilince sahip olduğunuzu umarak şunu eklemek isterim ki;
    verdiğiniz örnekte bireysel olarak o yaşta ve daha küçük yaşta birisi örneğinizi hayata geçirmesi mümkün iken;

15 yaşında bir şahsın yani yasa önünde reşit olmayan birisi yargı önüne tek başına çıkmasının imkansız olduğu ortadadır. Hele ki medeni haklarını kullanırken. Velisi vasisi olmaksızın bu tür bir işlemi yapamaz.

Her tür forumda cevap veren sizin bu basit detayı atlamış olacağınızı sanmıyorum. Ve vatandaşlık dersi kaygısından da bir an önce sıyrılmanızı temenni ediyorum.
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    akdeniz
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı KASIMAN rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tıbbi.net diye bir site olduğunu varsayalım. 15 yaşında bir çocuk soruyor. Evde morfin var, biraz kafayı bulmak istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum.
    “Sİz DeĞerlİ doktorlarımızdan Ve Arkadaslarimizdan Cevabinizi Beklİyorum.”
    Bir doktor, morfinin nasıl yapılacağını teknik olarak detayları ile anlatıyor ve ekliyor. Bu bağlamda sizin bir doktora ihtiyacınız var.
    Sonra da, 15 yaşında bir çocuğa morfinin nasıl yapılabileceğini anlatan doktoru, etik açıdan eleştiren, en azından yapmaya çalıştığının ne kadar sakıncalı olduğu konusunda uyarması gerektiğini söyleyen birisine de, “ben burada doktorluk yapmıyorum, doktor sıfatımla bulunuyorum. arkadaşın doğru yolu bulabilmesi forum sitelerinden verilecek nasihatlerle sağlanmıyor. Bu arkadaşımızın ailesi, çevresi ve büyükleri tarafından sağlanıyor. Biz burda nasihat babalığı yapmıyoruz tıbbi boyutta deneyim ve de bilgilerimizi aktarmaya çalışıyoruz. Yapacağı eylemin sonucu olarak ortaya çıkabilecek sıkıntıları ancak bu konuyu bilen bir kişiden öğrenebilir bu da doktordur. (sanki kendisi doktor değil.) “ diyor.
    Konunun, mesleki savunma haline getirilmek yerine, vatandaşlık bilinci içerisinde değerlendirilmesi dileği ile……..
    Esenlikler
    Morfinin tarifini Doktor veremez bildiğim kadarıyla. Dikkat edecek olursanız Tıpla ilgili forumlarda Doktor arkadaşlarımız Uzman bir hekime görünmelisiniz diye bir tabir kullanırlar. Ayrıca ben davanın nasıl ve ne şekilde açılacağından bahsetmedim bu sizin kendi hayal gücünüzle alakalı yazdıklarınızdan öyle anlaşılıyor. Ben aranacak hususlardan bahsettim. Verdiğiniz örneği bizim olayımıza zaten daha önceki yazımda uyguladım suçlu olarak da kendimi Av. Volkan Türkmen’i buldum zaten. Burada teknik anlamda verilen bir hukuk bilgisinin yetersiz kalacağı bu kişiye nasihat verip düşündüğü yoldan caydırmamız gerektiği anlaşılıyor. O zaman buradan şöyle bir sonuç çıkıyor. Benim teknik anlamda verdiğim hukuksal bilgilerin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız sayın KASIMAN neden vatandaşlık bilinciyle (sizin deyiminiz) siz vatandaşlık görevini yerine getirmeyip de benimle ilgili yorumlar yapıyorsunuz? Avukatlık mesleği ile ilgili yorumlar yapan sizsiniz ve daha sonra haklı savunmam karşısında da konunun mesleki savunma haline getirilmek yerine, vatandaşlık bilinci içerisinde değerlendirilmesi dileği ile bir ibare kullanıyorsunuz? Eğer benim yorumum vatandaşlık bilinci içermiyorsa sizde bu konudan sıkıntı duyduysanız arkadaşımıza vatandaşlık bilinci içerisinde karşılık verin bırakın beni.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İki çok değerli üyemizin iletilerini şaşkınlıkla okuyorum.
    Sayın Av.Volkan Türkmen' in soruya vermiş olduğu yanıtın doğruluğunun tartışılacak bir yanının bulunduğunu sanmıyorum. Çünkü olayın ''hukuki' boyutunun nasıl olduğunu anlatmış. Yorum yapmadı diye eleştirme hakkımızın bulunduğunada inanmıyorum. Kaldıki hukuki yanıtının içerisinde olamayacağını belirten kanun maddeleride vardır. Daha ötesi kişinin gerçek yaşına bakıldığında ( Gerçekten hata yapılmış aslında 18 yaşında bile olsa ) tek başına kalkıp bir avukata vekalet verme olanağı hukuken bulunmamaktadır. Buradan varacağımız sonuç bu kişinin birinci derece sorumluları ailesi yani ebeveynleridir. Ancak onların vekaleti ile bu dava açılabilir yani anne veya babası açabilir, dolayısı ile etik açıdan olsun diğer hususlar olsun tam değerlendirmeyi bu kişinin ailesi yapacaktır. Muhtemelende bir avukata başvurduklarında avukat kanunun ötesinde ki gerçekleri daha net anlatacak ve işin olmazlığını söyleyecektir söylemelidir. Ancak onun platformu burası olduğunu sanmıyorum...
    Böyle bir değerlendirmeye girersek hukuki boyutu olan bir çok davanın aslında etik olarak hoş olmadığını görürüz. Miras davaları boşanma davaları haksız edinim davaları aklınıza gelecek her olayın aslında bir etik tersliği vardır. Örneğin Ortaklığın giderlimesi ( İzale-i şuyu) davalarının genel kabul gören deyimi '' zengin olan kardeşin fakir olan kardeşe kazık atmasıdır.'' olarak adlandırılmakta ve aslında hiç etik değil ancak hukuki.. Burada bu davayla ilgili soruya kanun maddesini yazdıktan sonra ''utanmıyor musun sen ?'' le başlayan bir cümle kurmamız mantıklı değildir. Yada boşanma davasını soran birisine ailenin kutsallığı topluma kötü örnek olunacağı çocukların durumunu düşünmesi gerektiği gibi etik ve psişik değerlerin anlatılması veya yorumlanmasında bir mantık bulamıyorum. EN AZINDAN HUKUKÇU KİMLİKLE BUNUN YAPILMAMASI GEREKTİĞİNİ düşünüyorum.
    Bu son cümle ile sayın KASIMAN a dönersek onun değerli avukat üyemiz haricinde konuyla ilgili söylediklerine katılmamak mümkün değildir. HUKUK KİMLİĞİ İLE YANIT VERİLMEDİĞİ sürece son derece mükemmele yakın bir yanıt. Ancak bu yanıt dikkat edilirse hukuki bir değer taşımamakta öğüt değerleri taşımaktadır. Tabiiki böyle dangalakça bir işlem için nüfus büyütülmesinin kabul edilecek tarafı yoktur. Kanun peki dese bile doğa bir yerde hayır diyecek ve gerçek yaşından dolayı ciddi bir trafik sorunu yaşayacaktır. Kaldıki davayı kazanmak için bulunabilirse yalancı şahit bulunmasıda hiç hoş değildir. Aslında olay nereden bakarsanız bakın akıllı mantıklı bir iş değildir. Fakat bunun hukuki boyutta ortaya konuş yeride burası değildir. DUYARLI BİRİSİ OLARAK BUNU SÖYLEMEK BAŞKA HUKUKİ PROSEDÜRÜ ANLATMAK BAŞKADIR... Bunun karıştığı ise üyelerimizin yazılarından anlaşılmaktadır.
    Sayın KASIMAN örneğiniz hiç örtüşmüyor o yüzden bir şey diyemiyorum kusura bakmayın Ancak sizi diğer iletilerinizden bildiğim kadarıyla oldukça uzun ve mutlu bir evliliğiniz var ve belkide bu yaşlarda yada daha büyük çocuklarınız o duygu ile yazdığınıza inanıyorum, ve katılıyorum. Ancak değerli avukat üyemizinde sadece hukuksal süreci yazdığını da unutmamak gerekir diye düşünüyorum.
    Saygı ve sevgilerimle...

Nerede
    İSTANBUL, SİLİVRİ, Türkiye.
    İletiler
    867
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: YAŞ BÜyültme Yasası

Sayın commodore1tr,
    Öncelikle, sağduyulu yaklaşımınız için teşekkür ederim. Haklısınız, oğlum 27 kızım da 24 yaşında. Onları yetiştirirken eşim ve ben hayırlı ve dürüst birer evlat ve vatandaş olmaları için elimizden geleni yapmaya çalıştık.
    Konunun alevlenmesine gelince:
    Alıntı KASIMAN rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Güzel kardeşim, bence senin herşeyden önce sana doğru yolu gösterecek, yapmak istediğin eylemin ileride ortaya çıkabilecek sonuçlarını anlatacak akıllı bir insana ihtiyacın var.
    Ne demek 3 yaş birden büyütmek, ehliyet almak için. Çocuk oyuncağı mı bu? Yapmışken 40 yaptır bari yaşını da Cumhurbaşkanlığına da aday olabilesin.
    Seni bir kez daha düşünmeye davet ediyorum.
    Esenlikler,
    Bana bu yazıda Sayın Volkan Türkmen'i hedef alan, kendisinin mesleki veya kişisel onuruyla oynayan bir tek kelime gösterebilirmisiniz.
    Yazım tamamen bu çabaya kalkışan, 15 yaşındaki genç evladımıza hitap etmekte, tabii bu arada örtülü bir sitem içermekte idi.
    Konuyu alevlendiren cevap ise Sayın Volkan Türkmen'den geldi. Sanırım kendisini kızdıran şey son cümlesini alıntı olarak kullanmam oldu. Cümlesini aldığım için özür dilerim. Keşke hiç kullanmasaydım.
    Kendisinin, bence dozu kaçmış, beni hedef alan cevabına verdiğim cevaptaki düşüncelerimi ise sonuna kadar muhafaza edeceğim.
    Kurulduğundan beri bu sitenin üyesiyim ve bu güne kadar, özellikle hukukçu, hiçbir arkadaşımla böyle bir diyalog yaşamadım. Sorulara cevap verirken, iyi bildiğimi düşündüğüm, beni aşan uzmanlık gerektirmeyen, uyarıcı, site yararlarını gözeten cevaplar vermeye özen gösteriyor; avukat arkadaşların cevapladığı teknik sorulara karışmamaya dikkat ediyorum. (Bazan zamanlama hatası ile çakışmalar olabiliyor.) Ayrıca bu site, titri ne olursa olsun hiç kimsenin kişisel veya grupsal sitesi değil. Her kes hiçbir çıkar ummaksızın elinden geldiğince katkıda bulunmaya çabalıyor. Bazılarının hoşuna gitmeyebilir ama ben hayatın bana öğrettiklerini olabildiğince paylaşmaya, konu vesilesi ile ileri sürdüğüm vatandaşlık bilinci içerisinde hareket etmeye devam edeceğim.
    Esenlikler,
    Konu KASIMAN tarafından (21-03-2007 Saat 20:06:19 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Volkan Hocamından dediği gibi buraya ben hukuki boyutu icin sordum.Nasihat icin Gelmedim.Ha Askerlik konusuna gelince merak etme "kasıman"cocuk oyuncağı olmadığını bizde biliyoruz.Üstelik güneydoğu ben gönüllü olarak gidecem.Bu vatan uğrunu bir can daha fazla mı.Seve Seve veririm.Ama sen burda bunları konusamazsın biz burada olayın hukuki boyutunu konusuyoruz.Volkan Av.Hocamda Gönülden TESEKKÜR EDİYORUM.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar yeni baslık açmak istemedim yeterince aynı başlık adı altında konu var.Hepsini okudum cogu konudan sapmış.. Benim yasımı bir yıl yada 2 ay büyütmem gerekiyor,1984 olan doğum yılımı 1983 yapmam gerekiyor ,yaklasık 2 ay büyültmem gerekmekte , iddamı destekleyecek delilim yok. Davayı açarken hangi iddaa ile başvurmam gerekmektedir(En mantıklısı). Benim aciliyetim var sonuclanması ne kadar sürer ? Son olarak davayı Ankaraya kayıtlıyım nufus olarak Ankara adliyesindemi açmam gerekiyor baska bi ilde davayı açarak işlemleri hızlandırabilirmiyim? Teşekkürler.ACillllll.....
    Konu cesar tarafından (25-03-2007 Saat 02:09:44 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Güncel.. Sitede kimse yok galiba. Saatten dolayımı yoksa herzaman böyle boş mu oluyor..

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın meslektaşım Av. volkan Türkmen'e tamamen katılıyorum.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

yaş büyütmek için gerekli evraklar

ehliyet için yaş büyütme

yas buyutmek icin gerekli evraklar

yaş büyütmek için ne gerekli

ehliyet almak için yaş büyütmeyas buyutmek icin ne yapilmalikanunen yaş büyütmeehliyet icin yas buyutmeehliyette yaş büyütmehttp:www.hukuki.netshowthread.php20211-Yas-buyultme-davasiyaş büyütmenin yollarıyas buyutmek için gereken evraklaryaş büyütmek için ne gerekiryas buyuyaş büyütme gerekli evraklaryaş büyütme için ne gerekliyaş büyütme için gerekli belgeleryaş büyütmek için gereken belgeleryaş büyütme kanunuyaşı büyttrmek için ne gerekliyaş buyutturmek icin ne gerekliadliye yaş büyütmeyaş büyütmek icin gerekli olan seylerkimlik yaşı büyütmek için gerkli evraklaryas buyutmek icin gerekli seyler
Forum