+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 51 ileti bulundu.

Konu: Yaş büyültme davası

Yaş büyültme davası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Yaş büyültme davası

İyİ GÜnler,

Ben 15 Yasindayim Acİl Ehlİyet Almam Gerekİyor Bunun İcİnde Yasimin Kurtarmasi Lazim 18 Yasima Kadar BÜyÜltebİlmem MÜmkÜn MÜ Acaba Yanİ 3 YaŞ BÜyÜltmem Gerekİyor.acaba Nereden Basvurabİlİrİm Yasimi BÜyÜltmem İcİn.gereklİ Evraklar Nelerdİr.

Sİz DeĞerlİ Avukatlarimizdan Ve Arkadaslarimizdan Cevabinizi Beklİyorum

Hukuki NET Güncel Haber

Yaş büyültme davası konulu yargıtay kararı ara
    Yaş büyültme davası konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    akdeniz
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: YAŞ BÜyültme Yasası

ARANACAK HUSUSLAR

1-Aile nüfus kayıt tablosu nüfus müdürlüğünden istenir.
    2-Doğum belgesi getirtilecek, hastanede doğmuş ise dava reddedilecektir.
    3-Okula başlama kayıtları getirtilir ve gerekirse askere başlama tarihi Askerlik şubesinden sorulur.
    4-Yaşı düzeltilecek kişinin nüfusta kayıtlı olması gerekir.
    5- Sağlık kurulu veya Adli Tıp Kurumundan film ve grafiklerin çekilerek bu hususta raporun alınması gerekir.
    6-Yaşı düzeltilmesi istenen kişinin talebi(iddia) yalanlayıp-yalanlamadığının tespiti için fiziksel görünümü (Nasiyeyi hali) hakim tarafından bizzat incelenmeli ve iddiayı yalanlayıp yalanlamadığı tutanağa geçirilmelidir.
    7- Davacı tarafından bildirilen tanıklar çağrılıp dinlenilmelidir.

Nerede
    akdeniz
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu bağlamda sizin bir Avukata ihtiyacınız var demek oluyor.

Nerede
    İSTANBUL, SİLİVRİ, Türkiye.
    İletiler
    867
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Volkan Türkmen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu bağlamda sizin bir Avukata ihtiyacınız var demek oluyor.
    Güzel kardeşim, bence senin herşeyden önce sana doğru yolu gösterecek, yapmak istediğin eylemin ileride ortaya çıkabilecek sonuçlarını anlatacak akıllı bir insana ihtiyacın var.
    Ne demek 3 yaş birden büyütmek, ehliyet almak için. Çocuk oyuncağı mı bu? Yapmışken 40 yaptır bari yaşını da Cumhurbaşkanlığına da aday olabilesin.
    Seni bir kez daha düşünmeye davet ediyorum.
    Esenlikler,

Nerede
    akdeniz
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı KASIMAN rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Güzel kardeşim, bence senin herşeyden önce sana doğru yolu gösterecek, yapmak istediğin eylemin ileride ortaya çıkabilecek sonuçlarını anlatacak akıllı bir insana ihtiyacın var.
    Ne demek 3 yaş birden büyütmek, ehliyet almak için. Çocuk oyuncağı mı bu? Yapmışken 40 yaptır bari yaşını da Cumhurbaşkanlığına da aday olabilesin.
    Seni bir kez daha düşünmeye davet ediyorum.
    Esenlikler,
    Sayın KASIMAN; arkadaşın doğru yolu bulabilmesi forum sitelerinden verilecek nasihatlerle sağlanmıyor. Bu arkadaşımızın ailesi, çevresi ve büyükleri tarafından sağlanıyor. Biz burda nasihat babalığı yapmıyoruz hukuki boyutta deneyim ve de bilgilerimizi aktarmaya çalışıyoruz. Bu nasihati de gittiği Avukat aracılığı ile alabilecektir. Yapacağı eylemin sonucu olarak ortaya çıkabilecek sıkıntıları ancak bu konuyu bilen bir kişiden öğrenebilir bu da Avukattır. Benimde belirttiğim gibi. Ancak siz bu konuda kendinizi akıllı olarak nitelendiriyorsanız arkadaşla irtibata geçerek doğru yolu gösterebilirsiniz. Saygılar...

Nerede
    İSTANBUL, SİLİVRİ, Türkiye.
    İletiler
    867
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Volkan Türkmen,
    Bir avukatın görevinin, sadece hukuki bilgi ve deneyimlerini aktarmakla bittiğine asla katılmıyorum. Bu ülkenin okumuş, kültürlü, ahlaklı, deneyimli insanlarının, ülkemizin ve yurttaşlarımızın, sosyal yaşam standartlarını, kültür seviyesini, ahlak anlayışını yükseltmek gibi, hiçbir mazeret kabul etmeyecek bir görevi olduğuna inanıyorum. Ulusça sığınabileceğimiz en sağlam kapı olan hukuğun temsilcileri olarak da, sizlerin söz ve eylemlerinde çok daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum.
    15 yaşında, yasanın ruhu ile hiç alakası olmayan bir amaçla, yasayı alet ederek bir eylem yapmak isteyen ( ve açıkça yasaları, ahlak ve mantık kurallarını çiğnemenin yollarını arayan) bu gence, bir avukat olarak böyle mi yol gösteriyorsunuz. Gerçekte 15 yaşında olduğunu bizzat beyan eden şahıs, eylemini gerçekleştirebilmek için yalancı şahitler kullanacaktır. Yalancı şahitlik yapmak, yalancı şahitler ile, amacına ulaşmak için adaleti kandırmak suç değimlidir; ve siz bunun böyle olduğunu bilmiyormusunuz. Böyle bir bilgilendirme avukat müvekkil arasındaki gizlilik kapsamında olsaydı, mazur görülebilirdi.
    Oysa bunu, birçok konuda örnek olduğuna inandığım bir sitede, yazmak sureti ile yapmanız bence kabul edilemez. En azından, verdiğiniz teknik bilgilerin ardından, bir hukuk adamı olarak, mahzurlarını da belirtmenizi beklerdim.
    Amacım sizi rencide etmek, konuyu uzatarak bir çekişme yaratmak değil, yanlış olduğuna inandığım bir konuyu, belli kültür seviyesindeki sizinle bu ortak platformda paylaşmaktır.
    Esenlikler,

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yaş büyültme davası

Aslında özetle bunu hiç bir avukat kabul etmez etse bile mahkemeden kovarlar demek gerekiyor.
    En önemli maddede sanırım atlanmış. Yaş düzeltme davaları bir kere açılabilen davalardandır. Yani bu arkadaşımız 15 ten 18 e zıpladığı an ehliyet alacaktır belki amma 2 sene sonrada gerçekte 17 iken Silah altına alınacak ve orada başı yanacaktır.
    İstemeden yaptığı bir olay yüzünden çocuk mahkemesine gidecekken kendisini birden yetişkinler dünyasında bulacaktır. Okuldan kişilik haklarına bir çok düzeni değişecektir. Şimdi bir anlık heves ve veya işi için istediği ehliyete sahip olmak için çok ciddi bir yaş değişimi ileride çok daha ciddi sorunlarla kendisine dönecektir.
    Kadldıki mahkemeler elde çok ciddi delil ve belgeler yoksa kemik ölçümlerine göre 1 yaştan fazla değiştirmemektedir. Burada yaş büyütmek için ileri sürülen gerekçede kabul edilebilir bir gerekçe değildir.
    Sayın çift ''k''li Gökhan ehliyet almak gibi bir mazeretle yaş büyütme davası açamazsın açsanda redolunur. Zaten siz her ahvalde dava açamazsınız reşit değilsiniz. Reşit olmanız için de 18 yaşını doldurmanız gerekiyor o zamanda zaten dava açmanıza gerek kalmayacaktır. Ergenlik çağına yeni girmiş birisi olarak sizin bu isteğinizi gerçekleştirecek mahkeme olduğuna ben inanmıyorum. kaldıki anne babanız yani yasal velilerinizinde buna onay vermemmesi gerekir. Gerçekten 15 yaşında iseniz hastahane raporlarında bu tespit olunacak ve gene reddolacaktır. Zaten yaşınıza göre baktığımızda sizini bir hastahane veya doğumevinde doğmuş olma ihtimaliniz çok fazla buda demektir ki doğumunuz doğduğunuz an resmiyete kavuşmuş dolayısı ile resmi doğum belgesi varken herhangi bir işlem yapmakta hukuken mümkün değildir...
    Her yaş yaşında güzel ne yapacaksın 18 ine gelip gerçi bende 18 ime gelmek istiyorum amma nerede.....

Nerede
    akdeniz
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı KASIMAN rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Volkan Türkmen,
    Bir avukatın görevinin, sadece hukuki bilgi ve deneyimlerini aktarmakla bittiğine asla katılmıyorum. Bu ülkenin okumuş, kültürlü, ahlaklı, deneyimli insanlarının, ülkemizin ve yurttaşlarımızın, sosyal yaşam standartlarını, kültür seviyesini, ahlak anlayışını yükseltmek gibi, hiçbir mazeret kabul etmeyecek bir görevi olduğuna inanıyorum. Ulusça sığınabileceğimiz en sağlam kapı olan hukuğun temsilcileri olarak da, sizlerin söz ve eylemlerinde çok daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum.
    15 yaşında, yasanın ruhu ile hiç alakası olmayan bir amaçla, yasayı alet ederek bir eylem yapmak isteyen ( ve açıkça yasaları, ahlak ve mantık kurallarını çiğnemenin yollarını arayan) bu gence, bir avukat olarak böyle mi yol gösteriyorsunuz. Gerçekte 15 yaşında olduğunu bizzat beyan eden şahıs, eylemini gerçekleştirebilmek için yalancı şahitler kullanacaktır. Yalancı şahitlik yapmak, yalancı şahitler ile, amacına ulaşmak için adaleti kandırmak suç değimlidir; ve siz bunun böyle olduğunu bilmiyormusunuz. Böyle bir bilgilendirme avukat müvekkil arasındaki gizlilik kapsamında olsaydı, mazur görülebilirdi.
    Oysa bunu, birçok konuda örnek olduğuna inandığım bir sitede, yazmak sureti ile yapmanız bence kabul edilemez. En azından, verdiğiniz teknik bilgilerin ardından, bir hukuk adamı olarak, mahzurlarını da belirtmenizi beklerdim.
    Amacım sizi rencide etmek, konuyu uzatarak bir çekişme yaratmak değil, yanlış olduğuna inandığım bir konuyu, belli kültür seviyesindeki sizinle bu ortak platformda paylaşmaktır.
    Esenlikler,
    Sayın KASIMAN; ben bu platformda Avukatlık mesleğimi icra etmiyorum. Avukatlık mesleği bu şekilde icra edilemez zaten. Ben burada Avukat sıfatıyla bulunmaktayım. ''Bu ülkenin okumuş, kültürlü, ahlaklı, deneyimli insanlarının'' demişsiniz eğer beni de bu kategoriye dahil ediyorsanız teşekkür ediyorum. Fakat yazımda ahlaksızlık, deneyimsizlik, kültürsüzlük göremedim. Sizin yazınızı nazara alırsak ''daha akıllı'' tabiri sanırsam beni rencide etmek için yazılmış bir tabir niteliğindedir. Burada yazdığım söz ve eylemler tamamen bilgilendirme amaçlı niteliktedir. Hiç bir meslektaşım forum sitesinden avukatlık mesleğini icra edemez bu imkansızdır. Fakat yazınızdan da anlaşılacağı üzere benim Avukatlık mesleği ile bağdaşmayan hareketlerde bulunduğumdan bahsediyorsunuz. Biz burada vekil müvekkil ilişkisini icra etmiyoruz. Yazdığım konu teknik açıdan değerlendirilebilir. Ahlaki, etik açıdan değerlendirme yapmanızı anlayamadım? Ve açıkça belirttiğimi düşünüyorum arkadaşımızın bir Avukatla görüşmesi gerektiğini.

Yasayı alet ederek eylem yapma tabiri çok farklı anlaşılıyor. Eylemin niteliği ve yasal olup olmadığına siz karar vermişsiniz zaten. Yargılama aşamasında bu kararı zaten Mahkemelerimiz verecektir. Yasayı alet edip etmediğine de karar verecektir, her ne kadar bu cümleyi anlamasam da cevap verdim. Benim bilip bilmediğim konularda konuşacaksak ayrı platformda konuşabiliriz. Siz arkadaşın anlattığı konuya vakıf olmadan (ki bende değilim kabaca yaş düzeltme davasındaki aranacak hususları belirttim) yalancı şahit tutacağından bahsetmişsiniz? Üstelik bunun suç olup olmadığı konusunda benim hukuki bilgimi sınamışsınız? Geleceği görebilmeniz ilginç gerçekten. Arkadaşın gıyabında dava açtınız yalancı şahit dinlettiniz, sizinde tabirinizle yasayı alet ederek eylem yaptırdınız buların hepsi oldu bitti; suçlu kim?Suçlu hukuki.net sitesindeki forum yazan Avukat Volkan Türkmen. Peki neden? Bir kaç teknik bilgi verdikten sonra avukata yönlendirdiği için?

Sayın KASIMAN; ''Ulusça sığınabileceğimiz en sağlam kapı olan hukukun temsilcileri olarak da, sizlerin söz ve eylemlerinde çok daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum'' sözünüz bir hukukçu olarak beni onurlandırdı. Bende şunu söylüyorum. Ulusça sığınabileceğiniz en sağlam kapı olan hukukun temsilcileri olarak arkadaşı bir Avukatın bürosuna sığınması gerektiğini düşünüyorum.

Ve son olarak da bir Avukat olarak böyle mi yol gösteriyorsunuz sözünüzü hala anlamış değilim? Nasıl bir yol gösterdiğimi bende merak ettim? Bu yoldan gidenlere de siz yol arkadaşı olun da ne olur ne olmaz başlarına bir şey gelmesin diyorum. Ve sizi duyarlı davranışınızdan dolayı kutluyorum; fakat bu duyarlılığı gerektirecek konunun burada gerekli olmadığını görüyorum. Farklı bir platformda bu duyarlılığınızı sergilemeniz dileğiyle...
    Saygılar…
    Konu Av.Volkan Türkmen tarafından (21-03-2007 Saat 16:03:22 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Yaş büyültme davası

Sayın Kasıman a tum yureğimle katılıyorum.Hukukcu,aydın,kültürlü insan olmak bence sadece kuralları bilmekle ve bunları aktarabilmekle biten bişey değildir.Boyle bir kişi hukuk normlarını kullanırken veya aktarırken onu amacına uygun olarak kullanmalıdır yani hukukun ruhuna ve özüne uygun olarak;aksi takdir de konuşan bir kitaptan farkı kalmaz...
    Yani bilmek ve konuşabilmek kimseyi hukukcu veya aydın yapmaz bir hukukçu herşeyden once adaleti ve iyiniyeti savunmalıdır ve pozitif hukuku bu doğrultuda kullanmalıdır..

Nerede
    akdeniz
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yaş büyültme davası

Burada bir Hukukçunun normlarını tartışmıyoruz. Burada belli bir amaca hizmet etmek için geldiysek bu şekilde bir sorusu olan arkadaşa ne şekilde hizmet edileceği matbu bir evrak şeklinde nelerin yazılması gerektiği gösterilmelidir o zaman. Teknik anlamda bilgi vermek sadece mesleki anlamda olabilir burada ben ahlaki açıdan yardım isteyen arkadaşlara yardım edemem. Haddime de düşmez. Her teknik anlamda bilgi veren kişi hakkında onun mesleki değerlerini yarılayacak şekilde yorumlar sunacaksanız sizin adalet duygunuzdan şüphe ederim.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

yaş büyütmek için gerekli evraklar

ehliyet için yaş büyütme

yas buyutmek icin gerekli evraklar

yaş büyütmek için ne gerekli

ehliyet almak için yaş büyütmeyas buyutmek icin ne yapilmalikanunen yaş büyütmeehliyet icin yas buyutmeehliyette yaş büyütmehttp:www.hukuki.netshowthread.php20211-Yas-buyultme-davasiyaş büyütmenin yollarıyas buyutmek için gereken evraklaryaş büyütmek için ne gerekiryas buyuyaş büyütme gerekli evraklaryaş büyütme için ne gerekliyaş büyütme için gerekli belgeleryaş büyütmek için gereken belgeleryaş büyütme kanunuyaşı büyttrmek için ne gerekliyaş buyutturmek icin ne gerekliadliye yaş büyütmeyaş büyütmek icin gerekli olan seylerkimlik yaşı büyütmek için gerkli evraklaryas buyutmek icin gerekli seyler
Forum