+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 41 ileti bulundu.

Konu: Avukat Azletme

Avukat Azletme Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #21
  Kayıt Tarihi
  Jan 2005
  Nerede
  denizli, Türkiye.
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Avukat Azletme

  öncelikle dosyanızın incelenmesi gerek avukatınızın değer tespitine itiraz etmemekle davada aleyhinize bir durum yaratıp yaratmadığının tespiti gerekmekte. Söylediğiniz gibi avukatınız davada aleyhinize bir işlem yapmış ise noter kanalıyla avukatınızı azledebilirsiniz, bu sizin yasal hakkınız. Haklı nedenle bir azlediş söz konusu olduğu için sırf bu sebeple avukatınızın sizden tazminat isteme hakkı olmadığı görüşündeyim. Ancak ücretini sözleşmeniz gereğince ödemeniz gerekecek ancak bunun içinde imzalamış olduğunuz avukatlık ücret sözleşmesini de incelemek gerek. Size tavsiyem dava dosyanızın bir fotokopisini mahkemesinden alarak, ücret sözleşmenizin de bir örneği varsa temin ederek güvendiğiniz bir meslektaşımıza danışmanız.Avukatınız tarafından haksızlığa uğrayıp zarara uğratıldığınıza dair ispatı mümkün kanıtlarınız olduğu müddetçe mahkemeye baş vurarak siz de tazminat talebinde bulunabileceğiniz gibi bağlı bulunduğu baroya şikayet edebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta iddialarınızın ispatı mümkün olmalı yoksa ispat edemediğiniz iddialarınız nedeniyle avukatınızda size manevi tazminat davası açabilir...  Hukuki NET Güncel Haber

  Avukat Azletme konulu yargıtay kararı ara
  Avukat Azletme konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #22
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Avukat Azletme

  Merhaba
  Bu konuda ben de benzer soruyla vaktinizi alacağım.1997 yılında kötü giden evliliğimi bitirmek amacıyla bir dostun önerisiyle ilimizde bulunan bir avukata acilen vekalet verip evliliğimi sürdürdüğüm ili terkedip ailemin yaşadığı İstanbul'a döndüm ve boşanma sürecinde hiç mahkemeye çıkma gereğim olmadı.Boşanma gerçekleşti,şimdi özgürüm.Her ne kadar boşanma esnasında eski eşimden maddi-manevi tazminat,nafaka ya da mal paylaşımı gibi taleplerim olmasa da sıradan bir evkadını iken herhangi bir maddi birikimim ve mesleğim,eğitimim olmadığı halde hiç bilmediğim iş hayatına atılmak zorunda kaldım ve çocuklarım ve kendimin geçimimizi helal yollardan sağlamaya çalıştım.
  Soruma gelince; Boşanmam konusunda vekaletimi verdiğim avukat arkadaşımızın talebi ile vekaleti genel vekaletname şeklinde vermiştim."Zırt pırt sana ulaşmak zorunda kalmayayım ve gerekli her konuda seni temsil edebileyim diye genel vekalet verirsen iyi olur " demişti avukatı ve ben de böyle yaptım,genel vekalet verdim.Ancakb oşanmamızdan sonraki ilerleyen yıllarda avukatım eski eşimle de tanışıklığını ilerletti ve onun da bazı işlemlerinde yardımcı olmaya başladı.Bu süre içinde ve halen eski eşimle de çocuklarımızın ruh sağlığı ve gelecekleri adına medeni şekilde görüşmelerimizi sürdürmeye çalışıyorum.Ancak eski eşimin hukuki sorunlarında da yardımcı olmaya çalışan avukatım onunla ilgili bazı çek-senet konularında genel vekaletnameme dayanarak beni 3. şahıs gibi göstererek çeklerin ve senetlerin ciro işlemleri gibi konularda beni konulara dahil etmiş.Bu zamana kadar karşıma herhangi bir sorun çıkmadı gibi görünüyor.Ancak bu konu beni giderek huzursuz etmekte.Genel vekaletnamenin sınırları nelerdir,avukatıma vermiş olduğum genel vekaletnameyi bu tür işlemlerde de benim bilgim haricinde kullanma yetkisi var mıdır?Bu genel vekaletnameyi iptal ettirmek istesem ve başka bir şehirde görev yaptığı için avukatıma artık ihtiyaç duymadığımı beyan ederek onu azletsem mümkün mü?Dostluk başka alışveriş başka demiş atalarımız....
  Şimdiden konuya cevap verecek hukukçularımıza teşekkürlerimi sunuyorum....

 4. #23
  Kayıt Tarihi
  Jan 2005
  Nerede
  denizli, Türkiye.
  İletiler
  9
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Avukat Azletme

  ileride herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak için bir an önce noter kanalıyla avukatınızı azletmenizde fayda var,

 5. #24
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Avukat Azletme

  Sayın Gökçene
  İlginize ve cevabınıza teşekkürler.....

 6. #25
  Kayıt Tarihi
  Jan 2007
  Nerede
  Bakırköy/İstanbul
  İletiler
  155
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Avukat Azletme

  Sayın kirk ;
  Avukatınızın, verdiğiniz vekaleti soruşturma dosyasına sunup sunmadığı konusunda yazınızda yanılmıyorsam her hangi bir bilgi mevcut değil.Şayet sunmamış ise siz o vekaleti avukata hangi gerekçeyle teslim ettiğinizi öncelikli olarak ispat etmek zorundasınız...
  Vekalet soruşturma dosyasına sunulmuş ise zaten aranızda vekalet akdi doğmuş demektir.
  Ayrıca "..Kendisine bir an önce elimizde bulunan delilleri sunmamız gerekli olduğunu bildirdiğimde geçtiğimiz ay ödeme yapmadığımı laf arasında bana iletti."şeklindeki yazınızda sanki avukatla söz konusu ücreti belli periyotlar halinde ödemeyi kararlaştırdığınız ve o tarihinde geçmiş olduğu anlamı çıkıyor..Her ne kadar siz ".. Halbuki aramızda ne bir sözleşme, ne de bir senet imzalamıştık...."şeklindeki sözlerle "...kararlaştırk ama yazılı ispatı yok bu yüzden isteyemez" anlamında bir ifade kullanmış iseniz de tüm bu anlatım biçiminizden ve avukatın ifade ettiğiniz tutum ve davranışından avukatla söz konusu süreçte karşılıklı edimlerin ifa edileceği konusunda karşılıklı güvensizlik sorunu yaşamış olduğunuz sonucu çıktığı kanaatindeyim.
  Oysa ki mesleğimiz güvene dayalı bir meslektir.Ve bu güven her iki taraf için de olmazsa olmaz bir koşuldur..
  Porblemin kaynağı ;Peşinat dışında kararlaştırılan ücret dava açılması halinde ödenecek ücret olduğu halde amaca aykırı olarak peşinat dışındaki ödemenin dava açıldıktan sonra ödenecek şekilde kararlaştırılması yerine belli periyotlara bağlanmış olmasından ve kararlaştırılan ödeme zamanın dava açılmadan önce gelmesinden kaynaklandığı anlaşılmaktadır..
  Tabi belirlenen ödeme safhaları ve şartı belirlenirken aranızdaki anlaşmanın amacına uygun olarak avukatın soruşturma sürecini sizin sandığınızdan daha kısa olamayabileceği konusunda tarafınızı bilgilendirip ödeme tarihlerinin belirlenmesinde sizi aydınlatması daha doğru olacaktı.
  Sizlere yardımcı olmaya çalışırken öncelikli olarak problemin kaynağını bilmek ve karşı tarafın olası haklı nedenlerini de düşünmek zorundayız.
  Daha fazla uzatmadan şunu diyebilirim ki ;
  Avukat vekaletinizi dosyaya sunmuş ise soruşturma safhası itibariyle resmi tarifeye göre ücret ödemek zorundasınız.
  Vekalet dosyasına sunulmamış olsa bile avukata hizmetinden dolayı hukuki yardım yada danışma adı altında ücret ödenmesi gerekir..
  Azil halinde ödenen ya da ödenmesi gereken ücret tutarı avukatın haklı olması halinde emeğine göre mahkemece kararlaştıracaktır.Savunmaya dair belgelerinizi geciktimeden bir an önce soruşturma dosyasına sunmanızı tavsiye ederim.
  Saygılarımla...
  Konu Av.Mehmet Nedim Yaz tarafından (14-04-2007 Saat 20:47:27 ) de değiştirilmiştir.

 7. #26
  Kayıt Tarihi
  Feb 2007
  Nerede
  İç Anadolu
  İletiler
  24
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Avukat Azletme

  Benzer bir sorunu iki yıl kadar önce ben de yaşadım. Babasının vesayeti altında olan eşimin, bir gün önce beni dapr edip evden attıktan sonra ertesi gün de benzeri biçimdeki davranışları sonucunda gittiğim mahalli karakoldan hiç bir işlem yapılmadan çıktıktan sonra, ilgili karakoldan aldığı belgeyle " Ailenin korunmasına dair " yasaya dayanarak şahsımı 6 ay evimden uzaklaştırmasının ardından babamın zımmi baskısı sonucunda bir avukata vekalet vererek hakkında boşanma davası açmıştım. Dava süresince benimle hiç ilgilenmeyen, doğru dürüst görüşmeyen ve benim dışımdaki şahısları muhatap kabul eden avukatım, dava sürerken eşimle olan barışmamızı kendisine bildirmeme karşın, davanın son duruşmasına gelmediği gibi, anılan duruşmadan bir akşam önce kendisiyle yaptığım telefon görüşmesinde " Avukatlığımı bıraktığını ve bundan sonra boşanma işimi takip etmeyeceğini, " söyledi. Fakat şu ana kadar bana ulaşan konuyla ilgili yasal yada yazılı herhangi bir belge yok. Bu durumda avukatın bahsettiği azil kararı geçerli mi ve ne yapabilirim?

 8. #27
  Kayıt Tarihi
  Jul 2002
  Nerede
  İSTANBUL, SİLİVRİ, Türkiye.
  İletiler
  867
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Avukat Azletme

  Sayın mehmet66,
  "Memleketimden polis manzaraları" başlıklı forumdaki arkadaşların sizinle ilgili yorumlarına katılmamak mümkün değil.
  Size acilen psikolojik tedavi öneren arkadaşlar gerçekten çok haklı.
  Siteyi dolaşıp herkese eşinizin sizi nasıl darp ettiğini anlatıp duruyorsunuz.
  Size göre, eşiniz, avukatınız, polisler, doktorlar velhasıl herkes ciddi problem.
  Bir an önce psikolojik tedavi görmenizi bir kez daha öneririm...

  Esenlikler,

 9. #28
  Kayıt Tarihi
  Jan 2007
  İletiler
  475
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Avukat Azletme

  Sayın Mehmet 66, psikolojik yardım alabileceğiniz siteleri arama motorunda aramanız uygun olacaktır.İnsanları karalamayın,her zaman olmazsa da,bazen aynaya bakın,umarım bir şeyler yakalarsınız.

 10. #29
  Kayıt Tarihi
  Feb 2007
  Nerede
  İç Anadolu
  İletiler
  24
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Avukat Azletme

  Psikolojik yardım öneriniz için teşekkür ederm. Bunu istememe karşın, hastahane polikliniklerindeki durum ve maddi olanaklarım şu an için özel kontrole olanak vermediğinden dolayı gerçekleştirememekteyim.
  Bu başlık altında ve sorunun içeriği başkayken böyle bir yanıt verilmesini ilginç buldum. Soruda eşimin davranışlarından bahsetmem tamamen yardımcı bir ögeydi ve kısa açıklama notu olarak koymuştum.

 11. #30
  Kayıt Tarihi
  Jul 2002
  Nerede
  İSTANBUL, SİLİVRİ, Türkiye.
  İletiler
  867
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Avukat Azletme

  Sayın Mehmet66,

  Amacımız kesinlikle sizi aşağılamak ya da yıpratmak değildir.
  Yazı tarzınızdan tahsilli bir arkadaş olduğunuz izlenimini edindim. Bununla birlikte hadiseleri naklediş ve yaklaşım tarzınız ise, psikolojik olarak desteğe ihtiyaç duyduğunuzu düşündürüyor ki, siz de böyle düşünüyormuşsunuz.

  Esenlikler,

+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Benzer Konular :

 1. Avukat azletme
  Herkese iyi günler Benim cevabını bulamadığım bir sorum olacak. Başıma gelen bir olay neticesinde maddi ve manevi tazminat davası açmak üzere bir...
  Yazan: larissa01 Forum: Avukatlık Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 26-01-2012, 00:08:51
 2. Boşanma için barodan gönderilen avukat ile ücret verilerek tutulan avukat arasındaki fark
  Annem 5 yıl önce alkol ve şiddet yüzünden çıktığı evde hala rahat içinde oturan BABAma sonunda boşanma davasını açmaya kesin karar verdi. Fakat ne...
  Yazan: kaanrevan Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 16
  Son İleti: 22-08-2010, 15:38:53
 3. Avukat azletme?
  merhaba; babamdan kalan mıras arazısınde kendı hakkımı olan bolumu satmak ıstemıstım kardeslerım razı olmadıgı ıcın mahkemeye basvurdum mahkemeye...
  Yazan: gungor cansız Forum: Avukatlık Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 17-01-2010, 04:15:41
 4. Sorumsuz bir avukatı azletme
  merhaba benim sorunum boşanmanın üzerine birde avukatımla karşılıklı boşanma davam var ayrı mahkemelerde fakat benim sorumsuz avukatım yüznden...
  Yazan: superisi80 Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 01-11-2009, 21:32:25
 5. Bir avukat yanında aylıklı olarak çalışan avukat
  04.12.2005 tarihli Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi 4. Bölüm 2 nolu bent ile ilk kez bir avukat yanında aylıklı olarak çalışan avukatın aylık ücreti...
  Yazan: AysunAY Forum: Avukatlık Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 03-02-2007, 16:16:58

Bu sayfada bulunan kavramlar:

azilname örneği

azilname ücreti

azilname ücreti ne kadar

azilname nedir

avukat azilname örneği

avukat azletme dilekçesiazilname ücreti 2015avukatı azletme dilekçesiavukat azletme dilekçe örneğiazilname ucret bilgisivekalet azletmeazletmek dilekcesiAvukat azilnamenoter azilname ücretivekillikten azletmenoter vekalet azletme ücretiavukat azli dilekçesiavukat azletme noter ücretiavukatı aczetmekavukat azil dilekçesiavukatimi azletmek istiyorumavukatı azil dilekçe örneğinoterde azilname ucretiazİLNAME NEDİRnoter vekalet azil ücreti
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2019 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.